صفحه 5 از 38 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

دوستان سلام.
    من الان چند وقتی هست که تو آمریکا دارم درس میخونم، دانشگام هم رنکش حدوده ۴۰ میشه، اینجا از بقیه هم آزمایشگاهام که ایرانی هم نیستن که میپرسم در مورده اینکه کاشکی میشد میرفتیم یه جای رنکه بهتر، همشون که چند سالی هم اینجا بودن میگن واسه کار پیدا کردن هیچ فرقی بینه رنکه ما با رنکه ۳، ۴ نیست! حتا یکی از هم آزمایشگاهی هام که قراره به زودی دفاع کنه تونست از ۴، ۵ تا کمپانی خیلی معروف تو آمریکا کار بگیره. من نگاه میکردم که فارغ التحصیل های رنکه ۴، ۵ هم آخرش میرن تو همین کارخونه ها. حالا واقعا فرقش چیه؟ دوستم اینجا میگفت یکی همون حسه خوبیه که خودت داری که تاپ 5 بودی مثلا، یکی هم اگه بخوای استاد بشی، فقط در اون صورت فرق میکنه که از کجا مدرک گرفتی. حالا نظره شما چیه، اینجا واقعا اینجوریه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Chuck نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من الان چند وقتی هست که تو آمریکا دارم درس میخونم، دانشگام هم رنکش حدوده ۴۰ میشه، اینجا از بقیه هم آزمایشگاهام که ایرانی هم نیستن که میپرسم در مورده اینکه کاشکی میشد میرفتیم یه جای رنکه بهتر، همشون که چند سالی هم اینجا بودن میگن واسه کار پیدا کردن هیچ فرقی بینه رنکه ما با رنکه ۳، ۴ نیست! حتا یکی از هم آزمایشگاهی هام که قراره به زودی دفاع کنه تونست از ۴، ۵ تا کمپانی خیلی معروف تو آمریکا کار بگیره. من نگاه میکردم که فارغ التحصیل های رنکه ۴، ۵ هم آخرش میرن تو همین کارخونه ها. حالا واقعا فرقش چیه؟ دوستم اینجا میگفت یکی همون حسه خوبیه که خودت داری که تاپ 5 بودی مثلا، یکی هم اگه بخوای استاد بشی، فقط در اون صورت فرق میکنه که از کجا مدرک گرفتی. حالا نظره شما چیه، اینجا واقعا اینجوریه؟
    برای کار درصنعت بله کاملا درست است. رنک های تاپ عموما فقط برای کار های آکادمیک یا در صوتی که روی پروژه های خاصی کار کرده باشید مهم میشود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای کار درصنعت بله کاملا درست است. رنک های تاپ عموما فقط برای کار های آکادمیک یا در صوتی که روی پروژه های خاصی کار کرده باشید مهم میشود.
    ممنون از جوابتون. پس با این تفسیر، چون معمولا افراد کم پیش میاد که بتونن استاد شن (یا خودشون اینجوری دوست ندارن) پس دیگه خیلی هم فرق نمیکنه کجا درس بخونیم. آخه من خیلی دوس دارم که ترانسفر کنم، ولی خوب اینجوری دیگه جای که میخام برام استادش به خوبی استاده اینجام نیست، اونجا هم خیلی بیشتر باید کار کنم ولی خوب رنکه اون دانشگاه تاپ ۱۰ هست، حالا موندم با این توضیحات، واقعا می ارزه که آدم واسه اسم دانشگاه بره یه جای دیگه یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

دوستان سلام.
    شما صحبت هم آزمایشگاهیهات رو شنیدی ، عادلانه اینه که صحبت اون بنده خداها رو توی TOP 5 هم بشنوی و بعد نتیجه گیری کنی. هر کسی اگر 4 سال وقت در هر دانشگاهی بزاره به نظرش اون دانشگاه

میشه بهترین جا و بهترین موقعیت. این یک اصلِ ذات آدمیزاده.

نتیجه گیری روی موقعیت های کاری صرفا روی یک یا چند نفر صحیح نیست. به نظرِ من روش صحیح مقایسه ی یک نمونه ی وسیع در طی چند سال هست. اونجاست که تفاوت ها خودشون رو پررنگ تر نشون میدن.

در مورد صحبت Ghlobe عزیز هم صد در صد تایید میکنم.

یک نکته ی جالبی هم که خودتون بهش اشاره کردین واقعا من بهش اعتقاد دارم. یک چیزی هست تو زندگی به اسم ، احساس خوب به خود داشتن ! اصلا هم نه ربطی به کار داره نه هیچ چیزِ دیگه.

برای من به شخصه این احساس خیلی مهمه، اینی که شما از خودت رضایت خاطر داشته باشی و مثلا توی TOP 5 بودن به منِ نوعی خیلی رضایت خاطر بیشتری میده تا اینکه مثلا اینجا که رنکش 30ـه بخوام

با صرف انرژی، فکر و توجیه خودم رو قانع کنم که رضایت خاطر داشته باشم.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru

دوستان سلام.
    به علاوه توضیحات Radian و ghlobe عزیز، باید این قضایا رو آماری بررسی کرد. در همه این دانشگاه ها میشه موفق شد و شما قطعا چه از رنک 1 چه 5 چه 40 و چه 100 افرادی رو خواهید دید که در چند سال آینده بسیار موفق خواهند بود ولی سوال اینه که چند درصد؟ یک نگاه بندازید مثلا به استنفورد و مثلا در رشته کامپیوتر می بینید مقصد اکثر فارق التحصیل ها یا کمپانی های تاپ سیلیکون ولی مثل اپل و گوگل و فیس بوک و ... است یا استارت آپ های آینده دار. یه نگاه بندازید مثلا به دانشگاهی در رده پایین تر می بینید شاید فقط 20-30 درصد فارق التحصیل ها سر از اونجا ها در بیارن و بقیه یا برمی گردن به کشور خودشون یا قانع میشن به موقعیت های پست داک اون سر دنیا و ...

مسئله ایجاد کانکشن ها هم هست که شما در یه دانشگاه تاپ با افراد به طور متوسط قوی تری ارتباط برقرار می کنید که هم این قضیه از نظر حس رقابت و یادگیری و ... برای شما مفیده و هم این کانکشن ها در آینده به کار شما میاد. خیلی خوبه که بعد از فارق التحصیلی مثلا شما 30 نفر رو بشناسید که هر کدوم از نظر علمی تاپ هستند و هر کدوم در جای بسیار مطرحی در دنیا با بلندپروازی به فکر موفقیت خودشون هستند.

در نهایت هم چه خوب و چه بد، این مدرک دانشگاهی شما همیشه تا پایان عمر همراه شماست و همیشه چه از نظر پرستیژ و چه از نظر حس رضایت خود و دیگران دانشگاه های تاپ متفاوت هستند از دانشگاه های خوب. هنوز که هنوزه اوباما و دیوید کامرون و ... حرفش پیش میاد که در کلمبیا و هاروارد و آکسفورد درس خوندند.

Banned

چرا هیچکسی به این فکر نمیکنه که بعد تحصیل اونجا خودش یه شرکتی راه بندازه؟ همه دنبال موقعیت کاری در شرکت های مختلف هستند ، چرا؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

Cause you have 3 months after graduation either to find a job or leave the states!!! :-O
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Banned

ممنون از جوابتون. پس با این تفسیر، چون معمولا افراد کم پیش میاد که بتونن استاد شن (یا خودشون اینجوری دوست ندارن) پس دیگه خیلی هم فرق نمیکنه کجا درس بخونیم. آخه من خیلی دوس دارم که ترانسفر کنم، ولی خوب اینجوری دیگه جای که میخام برام استادش به خوبی استاده اینجام نیست، اونجا هم خیلی بیشتر باید کار کنم ولی خوب رنکه اون دانشگاه تاپ ۱۰ هست، حالا موندم با این توضیحات، واقعا می ارزه که آدم واسه اسم دانشگاه بره یه جای دیگه یا نه؟
    خودتون گفتید که اگر کار آکادمیک باشه که قطعا فرق میکنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    Cause you have 3 months after graduation either to find a job or leave the states!!! :-O
    یعنی چنتا دانشجو خارجی بعد فارق التحصیلی نمیتونن یه شرکت تاسیس و تقاضای وام و ... کنن؟
    حتما باید کارفرما آمریکایی باشه؟

پس چطور میشه در آمریکا شرکت تاسیس کرد و کار کرد (برای فارق التحصیلی که پول واسه سرمایه گذاری نداره)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    یعنی چنتا دانشجو خارجی بعد فارق التحصیلی نمیتونن یه شرکت تاسیس و تقاضای وام و ... کنن؟
    حتما باید کارفرما آمریکایی باشه؟

پس چطور میشه در آمریکا شرکت تاسیس کرد و کار کرد (برای فارق التحصیلی که پول واسه سرمایه گذاری نداره)
    وقتی پول و سرمایه نداره با چی میخواد شرکت تاسیس کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)