صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezo0o نمایش پست ها
    رنک برای کار گرفتن زیاد مهم نیست. با بازار کاری گسترده ای که امریکا داره دانشگاههای خیلی معتبر امریکا پاسخگوی بخش خیلی کوچیکی از اون هستند. ثانیا فارغ التحصیل های این دانشگاه ها بیشتر جذب کار های تحقیقاتی میشن و برای اکثر پوزیشن های آماتور و متوسط آور کوالیفای هستند. از طرفی کاملا وابسته به رشته و نوع پوزیشن هست. بسیاری از پوزیشن ها به لیسانس و نهایتا مسترنیاز دارند. بازار کار دکتری که کلن فرق میکنه
    دوست من من نه امریکا هستم نظر بدم و نه میخوام نظر بدم
    ولی دوستان در نظر داشته باشند که نظرات رو کمی منطقی و باسند ارایه بدید
    مثلا یکی بیاد اینجا این رو نظر رو ببینه چی میفهمه؟
    نظر من اینه که رکینگ برای کار گرفتن مهمه از اقای alireza.p
    رنک برای کار گرفتن زیاد مهم نیست از Alirezo0o
    بهتر بود این جوابتون رو واسه اقای alireza.pمیدادیددر هر حالنمیدونم چرا یکی یه حرفی میزنه اون یکی دقیقا و دقیقا 180 درجه برعکس میگه
    قرمز باشین

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezo0o نمایش پست ها
    رنک برای کار گرفتن زیاد مهم نیست. با بازار کاری گسترده ای که امریکا داره دانشگاههای خیلی معتبر امریکا پاسخگوی بخش خیلی کوچیکی از اون هستند. ثانیا فارغ التحصیل های این دانشگاه ها بیشتر جذب کار های تحقیقاتی میشن و برای اکثر پوزیشن های آماتور و متوسط آور کوالیفای هستند. از طرفی کاملا وابسته به رشته و نوع پوزیشن هست. بسیاری از پوزیشن ها به لیسانس و نهایتا مسترنیاز دارند. بازار کار دکتری که کلن فرق میکنه
    دوستان امریکا نشین به نظرم نظر قابل اعتنایی هست نظرتون رو در بارش بگید با واقعیت های جامعه میخونه؟(نظر بارونی شد اینجا)

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

1) فارغ التحصیل های این داشگاه ها خیلی هم اکثرا نمیرن پوزیشن های تحقیقاتی... الان تو دانشگاه من و رشتم تقریبا یا تحقیقا همه میرن صنعت.
    2) بله بستگی داره که دنبال چه حور کاری باشه آدم.. پوزیشن های آماتور و متوسط پول و موقعیت پیشرفتشم آماتورو متوسطه...A salary of 50k compared to 120K
    3)از اول گفتم جامعه آماری:برق (میدان و سرکت)
    4) همون پوزیشن ها که میگین هم مینویسن PhD is a plus
    5) این بنده خدا که نظر خواسته اصلا مستر یا بچلر نیست که ... دکتری هست. بازار کار دکتری از اولش مد نظر بود اونم برق نه رشته های دیگه...

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    دوستان امریکا نشین به نظرم نظر قابل اعتنایی هست نظرتون رو در بارش بگید با واقعیت های جامعه میخونه؟(نظر بارونی شد اینجا)
    Last name: Ever

First name: Greatest

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    من یه مقاله ای از استاد دانشگاه تافتس می خوندم که می گفت اگر از دانشگاه های TOP-20 مدرک دکترا نگیرید شانستون برای پیدا کردن کار خیلی کمه. حتی اگه از یکی از ده دانشگاه اول هم مدرک بگیرید باز هم اما و اگر وجود داره. البته این مربوط به رشته علوم سیاسی بود و حتما با موقعیت شغلی رشته های مهندسی متفاوته.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

یه مسئله دیگه که یادم اومد و خیلی مهمه.
    آیا فقط هدف اومدنه؟
    توی رشته ما مثلا.. امکانات دانشگاه رنگ 20 با داشگاه 10 فرق میکنه و 20امی امکانات کمتری داره... حالا جه برسه به دانشگاه 80... واقعا عذاب آوره بعضی وقتا که خیلی از ایده ها تو دانشگاه ما مثلا میمیرن.. یا من برای یه اندازهگیری ساده مجبور شدم برم میشیگان.. حالا اینجا که جزو دانشگاه های خوب مهندسی.. وای به حال پایینیا.

(دقت کنن دوستای شدید!! برق و دکتری)
    Last name: Ever

First name: Greatest

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    من یه مقاله ای از استاد دانشگاه تافتس می خوندم که می گفت اگر از دانشگاه های TOP-20 مدرک دکترا نگیرید شانستون برای پیدا کردن کار خیلی کمه. حتی اگه از یکی از ده دانشگاه اول هم مدرک بگیرید باز هم اما و اگر وجود داره. البته این مربوط به رشته علوم سیاسی بود و حتما با موقعیت شغلی رشته های مهندسی متفاوته.
    این که کاملا درسته در همین ایران هم عملا غیر از دانشگاه های تهران . بهشتی (برای کارشناسی) و مدرس . روابط بین الملل وزارت خارجه. تهران . بهشتی(برای ارشد) مدرک گرفتن آب در هاون کوبیدن است. تازه خود اینها هم مسیری پر فراز و نشیب دارند. امریکا هم توی تاپیک خودش چند تا از دوستان کاملا در این باره موافق بودندو و تازه تمام این فاکتور ها رو داشته باشی بدون لینک قوی برای ورود به کارهای اجرایی شانس پایینه. البته من از یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران سوال کردم که خودش از سال 49 تا 88 آمریکا بوده و در رشته های اقتصاد. ارتباطات و علوم سیاسی تحصیل کرده میگفت اگر در نهادهای مربوط به سازمان ملل. در آمریکا و اروپا و همچنین زیر مجموعه ها . یونسکو . یونیسف و.... کسی بتونه پذیرش بگیره تقریبا وضعیت درامد و استغالش تضمین شده هست و خیلی از مشاغل صنعتی هم توان رقابت باهاش رو ندارند. بعد که خواستم توضیح بیشتر بدند یک مثال ساده آوردند که مثلا در حال حاضر درآمد ماهانه یکی دیپلمات تقریبا دو برابر درآمد متوسط یک پزشک جراح قلب هست (: و گفت این رو تعمیم بدید به چیزهای دیگه وضعیت کاملا دستتون میاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Water Eng

دوستان به نظرتان رزومه فرد مهم نیست؟ ممکنه یه نفر از تاپ 10 فارغ بشه اما رزومه قوی نداشته باشه در آن صورت شانسی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    یه مسئله دیگه که یادم اومد و خیلی مهمه.
    آیا فقط هدف اومدنه؟
    توی رشته ما مثلا.. امکانات دانشگاه رنگ 20 با داشگاه 10 فرق میکنه و 20امی امکانات کمتری داره... حالا جه برسه به دانشگاه 80... واقعا عذاب آوره بعضی وقتا که خیلی از ایده ها تو دانشگاه ما مثلا میمیرن.. یا من برای یه اندازهگیری ساده مجبور شدم برم میشیگان.. حالا اینجا که جزو دانشگاه های خوب مهندسی.. وای به حال پایینیا.

(دقت کنن دوستای شدید!! برق و دکتری)
    من ندیدم که نوشته بودید برق و دکتری. I'm sorry. درسته همونطوری که گفتم رشته به رشته فرق داره و شما از برق بیشتر اطلاع داری. مثلا کامپیوتر هزارتا شاخه داره. لزوما کسی که علوم کامپیوتر خونده تو یه دانشگاه خوب برای پوزیشن مثلا پیاده سازی دیتابیس یا شبکه از کسی که مدرک فنی اوراکل یا سیسکو داره مطمئنا پایین تره. کیس بای کیس و پوزیشن با پوزیشن فرق میکنه. ولی مسلما همون علوم کامپیوتری یک متقاضی بالقوه برای پوزیشن های project management هست. بازم میبینیم که حقوق کسی که CCNP یا CCIE داره همتراز یا بیشتر از همون مدیریت پروژه ای هست. دکتری رو نمیدونم ولی برای کسی که با ویزای کار میخواد شروع کنه خالص سالانه همون 40-70 هزارتا واسه سال های اوله. (لیسانس و مستر)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    بله خیلی به رشته وابسته است. برای رشته های خیلی محدود مثل علوم سیاسی احتمالا همینطور است که میفرمایید یعنی اگر در دانشگاههای تاپ نباشید شانس کار کم است. ولی برای رشته های علوم، بیزینس و مهندسی که در صدها دانشگاه امریکا وجود دارند و فارغ التحصیلانشان هم میتوانند نه فقط در صدها دانشگاه و کالج بلکه در صنایع و بیزینس ها هم کارهای خوب پیدا کنند موقعیت کاری همیشه هست. البته توجه کنید بهرحال از دانشگاههای خیلی تاپ مثلا تاپ 20 فارغ التحصیل شدن طبعا آینده کاری در جای خوب را تضمین میکند ولی بقیه هم بهر حال بیکار نمیمانند.

حتی برای مشاعل آکادمیک هم یک نگاهی به رزومه استادهای دانشگاههای متوسط بیندازید میبینید خیلی هایشان از دانشگاههای متوسط فارغ التحصیل شده اند و همه فارغ التحصیل حتی تاپ 100 نیستند. من خودم دو مورد از دوستانم را میشناسم - یکی در کامپیوتر و دیگری در مدیریت - که با دکترا از دانشگاههای رده 200-300 در دانشگاهای دیگری در همان حدود رده کار استادی پیدا کردند با starting salary در رده 100-110 هزار دلار در سال. در صنعت که اصولا خیلی فرق ندارد رنک دانشگاهتان 50 باشد یا 150.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله خیلی به رشته وابسته است. برای رشته های خیلی محدود مثل علوم سیاسی احتمالا همینطور است که میفرمایید یعنی اگر در دانشگاههای تاپ نباشید شانس کار کم است. ولی برای رشته های علوم، بیزینس و مهندسی که در صدها دانشگاه امریکا وجود دارند و فارغ التحصیلانشان هم میتوانند نه فقط در صدها دانشگاه و کالج بلکه در صنایع و بیزینس ها هم کارهای خوب پیدا کنند موقعیت کاری همیشه هست. البته توجه کنید بهرحال از دانشگاههای خیلی تاپ مثلا تاپ 20 فارغ التحصیل شدن طبعا آینده کاری در جای خوب را تضمین میکند ولی بقیه هم بهر حال بیکار نمیمانند.

حتی برای مشاعل آکادمیک هم یک نگاهی به رزومه استادهای دانشگاههای متوسط بیندازید میبینید خیلی هایشان از دانشگاههای متوسط فارغ التحصیل شده اند و همه فارغ التحصیل حتی تاپ 100 نیستند. من خودم دو مورد از دوستانم را میشناسم - یکی در کامپیوتر و دیگری در مدیریت - که با دکترا از دانشگاههای رده 200-300 در دانشگاهای دیگری در همان حدود رده کار استادی پیدا کردند با starting salary در رده 100-110 هزار دلار در سال. در صنعت که اصولا خیلی فرق ندارد رنک دانشگاهتان 50 باشد یا 150.
    همین طوره و رشته علوم سیاسی اصلا با مهندسی قابل مقایسه نیست
    صنعت اصلا به رنک چیکار داره؟کسی که توانایی بالاتری داشته باشه جذب کار میشه
    قرمز باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)