صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 73 , از مجموع 73

موضوع: اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود. از جوانب گفته های شما اینطور برمی اید که استاد راهنمای شما برای معرفی شما قابل اعتماد نیستند که حالا به درستی یا نادرستی معرفی خوبی از شما بکنند. در نتیجه خوب جواب به نظرم روشن است: ایشان نباید معرف شما باشند. معرف کسی است که منصفانه اپلیکیشن شما را حمایت میکند نه اینکه به هر دلیل درست یا نادرستی مانع پیشرفت کار شوند.

شاید و البته شاید یک راه این باشد که خود ایشان را مودبانه توجیه کنید که منصرف شوند. مثلا اینکه جاهای زیادی دارید اپلای میکنید و زحمت ایشان زیاد میشود و ... استاد مشاور داشتید؟ مناسب هستند؟ شاید بشود ایشان را جایگزین کنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadSafari نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون،
    ببینید من جاهای دیگه ای هم باید توضیح بدم با کی تو ارشد کار کردم. مثل SOP. تو اونجا یا مراحل دیگه مشکل ایجاد نمیکنه؟ آخه این استاد راهنمام از سر یه انتخاب غلط آدم نوروتیکیه و یهو میزنه کار آدمو خراب میکنه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadSafari نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون،
    ببینید من جاهای دیگه ای هم باید توضیح بدم با کی تو ارشد کار کردم. مثل SOP. تو اونجا یا مراحل دیگه مشکل ایجاد نمیکنه؟ آخه این استاد راهنمام از سر یه انتخاب غلط آدم نوروتیکیه و یهو میزنه کار آدمو خراب میکنه
    سلام
    شما به SOP اشاره داشتید و برایم این پرسش ایجاد شد که آیا کشورهای مورد نظرتان امریکا و کانادا هستند؟ معمولا در این کشورها نیاز به سه ریکام لتر هست و نه یکی. البته لازم به ذکر است که در sop شما نیازی نیست که به اسم استاد ارشدتان و اینکه با چه استادی چه کاری کرده اید و ...اشاره ای داشته باشید البته اگر مثلا با یک استاد برجسته غربی شناخته شده همکاری ای داشتید حتما باید اشاره شود! (بهتر است یک گوگلی بکنید و نمونه های خوب sop را دریابید. )
    و نکته پایانی اینکه اگر کشور مقصد امریکا و کانادا هست خب ریکام لتر بصورت آنلاین باید سابمیت شود و خود شما هم می توانید برای نمونه در کنار استاد راهنمایتان باشید هنگام سابمیت کردن ریکامش و از نزدیک مراقب باشید
    و در کل از آنجا که استادان ایرانی معمولا و متاسفانه بخوبی استادان غربی ریکام لتر خوب نمی نویسند و از تمپلیت استفاده می کنند و برای همه دانشجوها یکسان می نویسند و البته چندان معروف و شناخته شده هم در سطح جهانی نیستند. از اینرو خیلی ریکام لترهای استادان ایرانی کمک کننده در امر پذیرش نیست و در حقیقت بیشتر نقش تکمیل کننده اپلیکیشن بطور فرمالیته را بازی می کند.
    پیروز باشید.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوباره

یکی از چیزهای بسیار عالی در مورد این انجمن ما این است که بیشتر اعضا سازنده مشارکت میکنند و سوال دوستان را از زوایای مختلف نگاه میکنند و صمیمانه نظرشان را منعکس میکنند و این خیلی مثبت و دلگرم کننده است. من واقعا لذت میبرم و به سهم خودم قدردان هستم.

در مورد سوال اولیه: شما اطلاعات دیگری را در مورد اپلیکیشنتان نداده اید بنابراین ما هر کدام چیزی را فرض میگیریم و نظری مینویسیم . در مورد موضوع این استاد که استاد راهنمای پایان نامه ارشد هستند خوب یک زاویه دیگر هم هست که باید توجه کرد پایان نامه شما چه اندازه در مجموعه نکات مثبت شما به عنوان یک دانشجوی اینده دکتری در تقاضا مهم بوده است. اگر پایان نامه فقط یکی از کارها در میان کارهای مقاله و نشر و ... اینهای شما بوده خوب همانطور که دوستمان گفتند باید سعی کنید بین کارهایتان آنرا برجسته نکنید و به این ترتیب نقش این استاد کمرنگ شود و امید که به ایشان احتیاجی نشود.

ولی اگر تقاضای شما برای دکتری خیلی متکی به این پایان نامه باشد- مثلا به شکلی ادامه آن باشد /مکمل آن باشد/... یا دلیل آن بوده که دانشگاه اساسا دارد شمارا برای شروع دکتری بررسی میکنددیگر واقعا نمیشود خیلی این استاد را نادیده گرفت برای اینکه احتمال اینکه به ایشان رجوع کنند زیاد خواهد شد. بنابراین عکس العمل ایشان باید تحت کنترل باشد که کار خراب نشود.

در این صورت دوم راه حل شاید این باشد که وقت بگیریدو کاملا دوستانه در فضایی روشن و صریح توجیهشان کنید اهمیت موضوع را به ایشان بفرمایید و اگر هم شد روی متنی برای معرفی به توافق برسید که استاد وقتی ایمیل رفرنس آمد از آن متن استفاده کنند. خلاصه خیلی سیویلایزد ایشان را با خودتان همراه کنید که نکات مثبت پایان نامه شما را بیشتر ببینند و روی آنها به هنگام نوشتن نامه معرفی تاکید کنند.

کنار دست ایستادن هم خوب راه حل دیگریست که حداقل بدانید چه مینویسند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    شما به SOP اشاره داشتید و برایم این پرسش ایجاد شد که آیا کشورهای مورد نظرتان امریکا و کانادا هستند؟ معمولا در این کشورها نیاز به سه ریکام لتر هست و نه یکی. البته لازم به ذکر است که در sop شما نیازی نیست که به اسم استاد ارشدتان و اینکه با چه استادی چه کاری کرده اید و ...اشاره ای داشته باشید البته اگر مثلا با یک استاد برجسته غربی شناخته شده همکاری ای داشتید حتما باید اشاره شود! (بهتر است یک گوگلی بکنید و نمونه های خوب sop را دریابید. )
    و نکته پایانی اینکه اگر کشور مقصد امریکا و کانادا هست خب ریکام لتر بصورت آنلاین باید سابمیت شود و خود شما هم می توانید برای نمونه در کنار استاد راهنمایتان باشید هنگام سابمیت کردن ریکامش و از نزدیک مراقب باشید
    و در کل از آنجا که استادان ایرانی معمولا و متاسفانه بخوبی استادان غربی ریکام لتر خوب نمی نویسند و از تمپلیت استفاده می کنند و برای همه دانشجوها یکسان می نویسند و البته چندان معروف و شناخته شده هم در سطح جهانی نیستند. از اینرو خیلی ریکام لترهای استادان ایرانی کمک کننده در امر پذیرش نیست و در حقیقت بیشتر نقش تکمیل کننده اپلیکیشن بطور فرمالیته را بازی می کند.
    پیروز باشید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)