صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 73

موضوع: اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نگرفتن ریکام از استاد راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط student2012 نمایش پست ها
    خب بالاخره که ریکم لازم داشتین ....؟؟؟؟ رشتتونو هم میشه بفرمایین؟
    من رشته ام برق بود. از 3 تا استاد دیگه که باهاشون درس داشتم ریکام گرفتم. اصلا طرف استاد مشاور خودم نرفتم.

Senior Member

یک سوال کلی دارم
    کلا نبودن ریکام در مدارک ارسالی یک نقطه ضعف محسوب میشه؟ آخه من شاید نتونم استادام رو پیدا کنم چون چند سال از فارغ التحصیلیم میگذره!
    درضمن این ریکام حتما باید مهر دانشگاه داشته باشه یا امضای استاد کافیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    انصافا ماجرای جالبیه و بسیار Moving!
    ببینید هر چی بوده و شده دیگه گذشته شما به هیچ وجه نباید از این چیزا تو SOp مصاحبه و .... بگید. نگید انصراف داده ولی برای اون یه سال یه دلیل پیدا کنید که نگن بیکار بوده ایشون.
    کلا باید یه جوری رفتار کنید که از دید اونا آب از آب تکون نخورده برای PhD اقدام کردین. ریکام هم تا کسی ازتون نپرسید چیزی نگین. اگرم گفتن بگید استادتون در دسترس نبوده، همین. خیلی طبیعی.
    دوست عزیز یک سوال ازتون دارم

از صحبتتون این طور متوجه شدم که برای اپلای کردن نباید فاصله ای بین فارغ التحصیلی و ادامه ی تحصیل در مقطع بالاتر باشه؟ با چه استنادی این رو میگید؟
    مثلا من شخصا خودم ۳ سال هست که فارغ التحصیل شدم و به دلایلی در این مدت حتی در زمینه ی رشته ی مهندسی خودم هم مشغول به کار نبودم که بخوام در sop به عنوان سابقه ی کاری ازش یاد کنم. به نظر شما الان که میخوام واسه مستر اقدام کنم واسه اون ۳ سال وقفه ممکنه شانسم رو واسه بورس و پذیرش از دست بدم؟
    مرسی اگر اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید....

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

اهمیت ریکام از استاد راهنمای پروژه چقدر است؟ چون ممکنه من با استادم شیر تو شیر بشم و نتونم ازش ریکام بگیرم. راستش را بخواهید خیلی داره ازم کار می کشه و من فقط به خاطر ریکام چیزی بهش نمی گم و گرنه دلم می خواست یکی بزنم توی صورتش. حالا اگر ریکام خیلی مهم نیست، من بدم نمیاد باهاش درگیر بشم و یه حال اساسی ازش بگیرم. نظر دوستان چیه؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

با سلام
    دوستان گرامی
    استاد راهنمای ارشد بنده، استاد راهنمای تز دوره دکتری ام هم هستن. دیگه آخراشه ایشالله! حالا من می خوام به ددلاین برسم و از این طرفم استاد راهنما مدام تحت فشارم قرار دادن که زودتر دفاع کن و تقریبا یک سوم کارم مونده و ضمنا یه جورایی فهمیده که هوای اپلای تو سرمه و می ترسه این دوره رو نیمه تمام رها کنم. البته من به اصلا قصد رها کردن این مدرک تحفه بسیار ارزشـــــــــــــــــــمن د!!! رو ندارم ولی خوب این بنده خدا هراس داره دیگه.
    حالا اگه بگم ریکام الکترونیکی رو پر کن کلا وحشت می کنه که عنقریبه که برم و سرش بی کلاه بمونه. هر چند بنده بهشون گفتم به دلایلی عجله دارم واسه دفاع و می دونه که می خوام تموم کنم ولی خوب این احتماله دیگه. اگه حدسم درست از آب در بیاد می ترسم اذیت کردنشون شروع بشه. مثلا دیگه از کارو زندگی منو بندازه که یالا یک سوم باقی مونده رو شبانه روزی بنویس بیار!

اگه از ایشون ریکام نگیرم، کلی استاد هستن که به هر کدوم بگم حتما پر می کنن و تقریبا اطمینان بالایی دارم که خوب پر کنن.
    حالا دانشگاه اینو نکته منفی نمی دونه که بگه پس استاد راهنمای ارشدش کو؟
    مشاور ارشدم هم که کلا اصلا مورد اطمینان نیست چون تو دکتری نه مشاورم بوده نه راهنما یه جورایی قهر کردن!

با سپاس

Junior Member

سلام ..دوستان استاد راهنمای من به مجرد ها توصیه نامه نمیده..مخصوصا دختر ها..این بد نیست که استاد راهنما ریکام نده؟ و اینو تو sop ذکر کنم یا اگه ازم پرسیدن دلیل واقعی ش رو بگم؟

Junior Member

من مشکل ریکام دارم. استاد راهنمام مثل یه نفر اون بالا با من مشکل داشت (یا من باش مشکل داشتم) و نمره تزم رو خیلی کم داد. از طرفی کلا دروسی که تو فوق گرفتم رو با ایشون و دو تا استاد دیگه پاس کردم. یکی از این دو استاد هم اصلا ایران نیست دیگه و به هیچ وجه جواب ای‌میل نمی‌ده. استاد سوم هم فیلدش خیلی مرتبط نیست. من از کجا ریکام بگیرم؟ استادهای داورم هم کار پژوهشی‌ای چیزی باشون انجام ندادم و یا استادهای لیسانسم رو اصلا دسترسی به‌شون ندارم. تازه شروع کردم با یه استاد دیگه توی یه دانشگاه دیگه کار کردن ولی تا این کار به نتیجه برسه و بشه ازشون ریکام گرفت ددلاین گذشته.
    چیکار میشه کرد؟

Junior Member

دوستان کسی نیست کمک کنه توی این زمینه؟ اگر برای دکتری از استاد راهنمای فوق لیسانس ریکام نداشته باشی چقدر تاثیر میگذاره؟ چه راه حلی هست براش؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط raznahan نمایش پست ها
    دوستان کسی نیست کمک کنه توی این زمینه؟ اگر برای دکتری از استاد راهنمای فوق لیسانس ریکام نداشته باشی چقدر تاثیر میگذاره؟ چه راه حلی هست براش؟
    من فکر می کنم برای پذیرش دکتری یکی از مهمترین المان ها ریکامندیشن باشه. خیلی موثر هست.
    از طرفی وقتی هم منطقی فکر کنیم به قضیه اینجوری بنظر میاد که شما هیچ نامه ای از ارشدتون حتی استاد راهنمای پایان نامه هم نداشته باشید خیلی مشکوک میشه. مگه میشه دانشجویی استاد راهنما نداشته باشه، یا اون استاد نظری نداشته باشه (در ایران میشه ها اما اون ها که نمی دونن).
    با این حال هیچی نشد نداره!
    پیشنهاد من اینه که حتما ریکام داشته باشید. چون یک ریکام که ساپورتتون کنه خیلی در قبولی موثره.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوست عزیز منم این بدبختی رو دارم احتمالا
    شما از هیچ استادی ریکامندیشن نگرفتین؟
    راستی مصاحبه توی سفارته یا تو کشور مقصد؟
    راستش من تازه کارمو زیاد اطلاع ندارم
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)