صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 73

موضوع: اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

پیش فرض پاسخ : اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مقاله رو شما نوشته بودین یا خودش نوشته؟
    همونطور که بالا گفتم، از روی تزم مقاله نوشتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    جزئیات داستان شما مشخص نیست - کی درستون تموم شد و کی صحبت پیش اومد که مقاله بنویسین؟
    چقدر از اون تاریخ گذشت؟
    اگه مثلا یه ماه پیش درستون تموم شد و شما در حال نوشتم مقاله پایان نامه تون بودین که اینجوری شد
    اون موقع از مقام های پایین (رییس دپارتمان) به بالا می تونین برین برای پیگیری.
    اگه 1 سال گذشته بود که ننوشتین که استاد حق داره بنویسه - فقط باید اسم شما هم باشه (ولی قطعا
    نه اسم اول!)
    قابل پیگیری که هست ولی خوب توصیه نامه ممکنه نتونین بگیرین ازش.

موفق باشین.
    بله داستان همینه اصلا که الان برای توصیه نامه هم جواب نمیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    احیانا استاده ایرانی نبوده؟ چون اساتید تو ایران از این کارها زیاد میکنن.
    خیلی جالب بود برام.
    گرچه جالب هم هست، یعنی انقدر سطح بالا بوده کارتون ک به اسم دوتا پست داک و خودش چاپ کرده؟

به نظر من، به مجله مربوطه ایمیل بزنید، و ازش شکایت کنید. انگلیس، ایران نیست، کسیم برای رضای خدا کاری انجام نمیده. میتونید به رئیس دپارتمان هم بگید این بحث رو.
    مگر اینکه، قبلا با شما طی کرده باشه و تو قرارداد فاند یا کاری این بحث مقاله و داستانش ذکر شده باشه!

از جهت دکتری، شما خیالت راحت ک بحث توصیه نامه معمولا زیاد مطرح نیست و ارزش توصیه نامه هم بالا نیست.
    من موقعی ک از امریکا پذیرش گرفتم، توصیه نامه م از سه تا دوتاش دوستای هم کلاسیم بودن
    البته با ایمیل شرکتش از طرف بورس بوده میفرستاد و رسمی بود و مرتب.
    شما رزوم تون، دانشگاههای ک خوندن و نمرات زبان یا پروپوزالتون حرف اول رو میزنه، بعد میره پله های بعدی مثل توصیه نامه و انگیزش نامه و ... . ک معمولا به اونجاها کار نمیرسه.
    مگر اینکه مثلا استادتون استاد دانشگاه هاروارد باشه یا از این دست.
    خیر استاد ایرانی نیست.
    در مورد ارزیابی اپلیگیشن دکترا هم جنابعالی اشتباهه نظرتون. چنین چیزی نیست بنا به تجربیات خودم و شنیده ها از بقیه.
    اینکه همه چی براتون جالبه هم واسه ما جالبه !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    همونطور که بالا گفتم، از روی تزم مقاله نوشتن.
    اگر بخش عمده ای از مقاله از متن تز شما استخراج شده معمولا باید شما را بعنوان یکی از نویسندگان اضافه کنند. اگر به توصیه نامه اش امیدی ندارید و نگران شکرآب شدن روابطتان هم نیستید می توانید با مجله مربوطه و همینطور با رییس دپارتمان تماس بگیرید و آنها را در جریان بگذارید. منتهی دقت کنید در نامه تان عبارتی که عنوان اتهام داشته باشد (مثل plagiarism یا دزدی مقاله و نظیر آن) نگذارید. مثلا می توانید بنویسید که نام شما از مقاله omit شده در حالیکه قسمتهای مشخصی از مقاله (رفرنس بدهید) از تز شما برداشته شده بوده. مقاله به تز شما رفرنس داده؟

احیانا استاده ایرانی نبوده؟ چون اساتید تو ایران از این کارها زیاد میکنن.
    خیلی جالب بود برام.
    گرچه جالب هم هست، یعنی انقدر سطح بالا بوده کارتون ک به اسم دوتا پست داک و خودش چاپ کرده؟

به نظر من، به مجله مربوطه ایمیل بزنید، و ازش شکایت کنید. انگلیس، ایران نیست، کسیم برای رضای خدا کاری انجام نمیده. میتونید به رئیس دپارتمان هم بگید این بحث رو.
    مگر اینکه، قبلا با شما طی کرده باشه و تو قرارداد فاند یا کاری این بحث مقاله و داستانش ذکر شده باشه!

از جهت دکتری، شما خیالت راحت ک بحث توصیه نامه معمولا زیاد مطرح نیست و ارزش توصیه نامه هم بالا نیست.
    من موقعی ک از امریکا پذیرش گرفتم، توصیه نامه م از سه تا دوتاش دوستای هم کلاسیم بودن
    البته با ایمیل شرکتش از طرف بورس بوده میفرستاد و رسمی بود و مرتب.
    شما رزوم تون، دانشگاههای ک خوندن و نمرات زبان یا پروپوزالتون حرف اول رو میزنه، بعد میره پله های بعدی مثل توصیه نامه و انگیزش نامه و ... . ک معمولا به اونجاها کار نمیرسه.
    مگر اینکه مثلا استادتون استاد دانشگاه هاروارد باشه یا از این دست.
    سلام
    راستش تا انجا که بنده دیده ام و البته از استادان مختلف امریکایی شنیده ام اهمیت SOP و ریکام بسیار مهم است و دیده شده دانشجویی علیرغم نداشتن معدل خوب و یا حتی جی آر ای و تافل قابل قبول تنها به کمک ریکامها و sop فوق العاده توانسته از دانشگاههای رنک بالا پذیرش بگیرد. البته شاید بستگی به رنک دانشگاه یا رشته هم داشته باشد ولی در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه بنا به گفته خود استادان امریکایی ریکام و اس او پی بسیار پر اهمیت است.
    پیروز باشید.

سلام دوستان.
    من مستر در انگلیس خوندم و بعد تموم شدن تز هم با سوپروایزرم در ارتباط بودم و قرار بود پیپر چاپ کنیم. حالا دیدم به تازگی مقاله رو به اسم خودش و 2 تا دانشجوی پست داک خودش چاپ کرده !!! دست من به کجا بنده الان؟ من ازش نمره خیلی بالا هم گرفتم و راضی بود از کارم.
    حالا که دارم برای دکترا اپلای میکنم به ریکامندیشنش نیاز دارم اما جواب ایمیل هام رو هم نمیده. به نظرتون برای این یکی چه میشه کرد حالا؟
    سلام
    واقعا متاسف شدم بابت این موضوع. هر چند دوستان دیگر راهنمایی های ارزنده ای را ارائه دادند. اما اگر همچنان امید به گرفتن ریکام از وی را دارید بهتر است به جای فرستادن ایمیل، تماس تلفنی بگیرید و یا از طریق نویسندگان دیگر مقاله یعنی همان دو دانشجوی پست داک با او تماس بگیرید .
    در کل بهتر است تمام تلاشتان را برای برقراری ارتباط و گفتگو با او انجام دهید چون ریکام استاد راهنما خیلی مهم است.
    پیروز باشید.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

خیر استاد ایرانی نیست.
    در مورد ارزیابی اپلیگیشن دکترا هم جنابعالی اشتباهه نظرتون. چنین چیزی نیست بنا به تجربیات خودم و شنیده ها از بقیه.
    اینکه همه چی براتون جالبه هم واسه ما جالبه !
    یعنی شما میگید ک اینکه دانشگاهتون کجا بوده، معدلتون چند بوده، مقاله و ... هیچ، فقط نگاه میکنن به ریکامندیشن؟
    میشه ثابت کنید؟
    چون اگر ک شما ثابت کنید، من وقت میذارم، و چندتا سند و سایت از دانشگاههای معتبر ک چ جوری نمره میدن برای پذیرش رو اینجا اپلود میکنم،
    در این صورت وقت بقیه رو نگیرید. و حرفای بی منطق نزنید.
    اپلیکیشن یه نفر
    براساس دانشگاههای ک تحصیل کرده، معدل دورها،
    مقالات علمی و/یا نمرات ازمونهای تحصیلی، سابقه کار ریسرچ
    در برخی دورهای اپلاید براساس سابقه کار هستش.

یه سریا مثل شما، خیلی طلبکارانه با بقیه ک راهنماییشون میکنن، برخورد میکنن.
    ببخشید ک با مشورتم ناراحتتون کردم.
    شما ک انقدر اگاهید و زرنگید و کاربلد، چرا میای اینجا تو این فروم؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    راستش تا انجا که بنده دیده ام و البته از استادان مختلف امریکایی شنیده ام اهمیت SOP و ریکام بسیار مهم است و دیده شده دانشجویی علیرغم نداشتن معدل خوب و یا حتی جی آر ای و تافل قابل قبول تنها به کمک ریکامها و sop فوق العاده توانسته از دانشگاههای رنک بالا پذیرش بگیرد. البته شاید بستگی به رنک دانشگاه یا رشته هم داشته باشد ولی در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه بنا به گفته خود استادان امریکایی ریکام و اس او پی بسیار پر اهمیت است.
    پیروز باشید.
    دوس گرامی، چند درصد موارد اینطوری ک شما میگید هستش؟
    داستان پذیرش یه روال کلی و استانداردی داره.
    این همه بچه ها این فروم پذیرش گرفتن، یه نفر ریاضی خونده بیاد اینارو مدلسازی کنه،
    میبینی ک
    یه سری موارد و ساختار برای پذیرش وجود داره. ک البته همه میدونن.
    شما میخاید بگید، معدل و دانشگاه و ... الکی؟ اکی. موفق باشید.

ولی من نمیتونم قبول کنم، یه نفر از دانشگاه ضعیف و ناشناس، با معدل خراب بتونه از یه استاد هاروادی ریکام بگیریه!
    کسی ک دانشگاه درست حسابی بین المللی درس خونده، به قطع با محققین سرشناس کار کرده، بنابراین اگر هم ک معدلش بد باشه، به هر دلیلی
    دانشگاهش معتبره و استادش معتبر و معروف، این ادم داستانش با بیش از 98 درصد ایرانیهایی ک تو این سایت میان و ایران تحصیل کردن فرق داره!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Guru

یعنی شما میگید ک اینکه دانشگاهتون کجا بوده، معدلتون چند بوده، مقاله و ... هیچ، فقط نگاه میکنن به ریکامندیشن؟
    میشه ثابت کنید؟
    چون اگر ک شما ثابت کنید، من وقت میذارم، و چندتا سند و سایت از دانشگاههای معتبر ک چ جوری نمره میدن برای پذیرش رو اینجا اپلود میکنم،
    در این صورت وقت بقیه رو نگیرید. و حرفای بی منطق نزنید.
    اپلیکیشن یه نفر
    براساس دانشگاههای ک تحصیل کرده، معدل دورها،
    مقالات علمی و/یا نمرات ازمونهای تحصیلی، سابقه کار ریسرچ
    در برخی دورهای اپلاید براساس سابقه کار هستش.

یه سریا مثل شما، خیلی طلبکارانه با بقیه ک راهنماییشون میکنن، برخورد میکنن.
    ببخشید ک با مشورتم ناراحتتون کردم.
    شما ک انقدر اگاهید و زرنگید و کاربلد، چرا میای اینجا تو این فروم؟
    ایشون نگفتن که بقیه چیزها کم اهمیته. اشاره کردن که توصیه نامه هم اهمیت بالایی داره و کاملا درست میگن. در بعضی کمیته های پذیرش اهمیت یک توصیه نامه قوی کمتر از سابقه پژوهشی نیست بخصوص اگر توصیه نامه از فرد شناخته شده ای باشه.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    پیروز باشید.
    من به این حرف ها میگم: حرف های درست ولی به درد نخور ! (اصلا و ابدا قصد توهین به شما ندارم ، من این جمله رو بارها شنیدم و تنها خواستم نظر خودم رو بگم)

درست هست ، چون شما اگه میخوای بری ام.آی.تی دکتری مکانیک بخونی و استادت تو ایران بگه: رییس گروه مکانیک ام.آی.تی رفیق 20 ساله من هست و من برات توصیه نامه بنویسم روی اعتبار کلام من تورو میگیرن. یه همچین چیزی صد در صد درسته.

به درد نخور هست ، چون کسی که معدلش پایینه یا نمره زبانش خوب نیست و.... خیلی بعیده تونسته باشه رابطه قوی و معنا داری با یه استاد ایرانی تاپ برقرار کنه. چطور ممکنه کسی معدلش 14 باشه ولی بهترین استاد دپارتمان حاضر باشه براش ریکام بنویسه که من ایشون رو صد در صد تایید میکنم بگیرینش !

یه استاد خوب ایرانی که کانکشن داره ، خودش خوب میدونه که چون کانکشن داره طرفدار زیاد داره ، پس خیلی خیلی تو خرج کردن کوپن هاش دقت میکنه. بالاخره یه اعتبار و آبرویی خارج از ایران داره و نمیخواد با فرستادن یه دانشجو معمولی اون اعتبارش به خطر بیوفته.
    خیلی وقتها یه ریکام خوب ، به راحتی شما رو تو پروسه پذیرش جلو میندازه ولی اینکه یه نفر با پروفایل معمولی یا ضعیف بتونه همچین ریکامی بگیره اگه نگیم غیرممکنه ، باید بگیم خیلی استثنا هست و گفتن همچین حرفهایی تو این فروم بیشتر باعث گمراهی بقیه میشه و فک میکنن که معدل وزنی نداره وقتی یه استاد عالی حاضره توصیه ات بکنه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

تعبیر بنده از سوال اصلی که که در ابتدا مطرح شده بود بیشتر این بود که آیا کسی که رزومه قابل قبولی داره باید برای گرفتن توصیه نامه و ارتباط با استاد هم وقت بگذاره یا اینکه نه وقت تلف کردنه. بنظر من باید برای توصیه نامه هم وقت کافی بگذاره و ارنباطاتش رو با استادان قوی حفظ کنه. همانطور که دوستمون کاوه گفتند یک توصیه نامه قوی ممکنه کار شما را جلو بندازه (طبعا بشرط اینکه بقیه رزومه تون هم قوی باشه) و نداشتن اون ممکنه باعث بشه از نظر دور بمونید. منتهی این نظرشون هم صددرصد صحیح است که استادهای قوی فقط به کسانی توصیه نامه میدهند که ارزشش رو داشته باشند. استادی که همینطوری و بدون دلیل توصیه نامه های تمپلیت بنویسه توصیه نامه اش هم ارزش زیادی نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)