صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 73

موضوع: اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

پیش فرض پاسخ : اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تعبیر بنده از سوال اصلی که که در ابتدا مطرح شده بود بیشتر این بود که آیا کسی که رزومه قابل قبولی داره باید برای گرفتن توصیه نامه و ارتباط با استاد هم وقت بگذاره یا اینکه نه وقت تلف کردنه. بنظر من باید برای توصیه نامه هم وقت کافی بگذاره و ارنباطاتش رو با استادان قوی حفظ کنه. همانطور که دوستمون کاوه گفتند یک توصیه نامه قوی ممکنه کار شما را جلو بندازه (طبعا بشرط اینکه بقیه رزومه تون هم قوی باشه) و نداشتن اون ممکنه باعث بشه از نظر دور بمونید. منتهی این نظرشون هم صددرصد صحیح است که استادهای قوی فقط به کسانی توصیه نامه میدهند که ارزشش رو داشته باشند. استادی که همینطوری و بدون دلیل توصیه نامه های تمپلیت بنویسه توصیه نامه اش هم ارزش زیادی نداره.
    سلام. بله مثل اینکه فقط شما درست منظور رو متوجه شدید. بقیه به اختیار خودشون فرض رو بر رزومه ی ضعیف گذاشتن !
    ممنون از راهنمایی شما

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر بخش عمده ای از مقاله از متن تز شما استخراج شده معمولا باید شما را بعنوان یکی از نویسندگان اضافه کنند. اگر به توصیه نامه اش امیدی ندارید و نگران شکرآب شدن روابطتان هم نیستید می توانید با مجله مربوطه و همینطور با رییس دپارتمان تماس بگیرید و آنها را در جریان بگذارید. منتهی دقت کنید در نامه تان عبارتی که عنوان اتهام داشته باشد (مثل plagiarism یا دزدی مقاله و نظیر آن) نگذارید. مثلا می توانید بنویسید که نام شما از مقاله omit شده در حالیکه قسمتهای مشخصی از مقاله (رفرنس بدهید) از تز شما برداشته شده بوده. مقاله به تز شما رفرنس داده؟
    خیر رفرنس نداده. اما متدلوژی ، title، result ، برای تز مستر منه که اونو با یه تز دکترای دیگه ادغام کرده و مقاله شده. بعد از گرفتن توصیه نامه (یا نگرفتن و گذشتن از زمانش) پیگیری میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من به این حرف ها میگم: حرف های درست ولی به درد نخور ! (اصلا و ابدا قصد توهین به شما ندارم ، من این جمله رو بارها شنیدم و تنها خواستم نظر خودم رو بگم)

درست هست ، چون شما اگه میخوای بری ام.آی.تی دکتری مکانیک بخونی و استادت تو ایران بگه: رییس گروه مکانیک ام.آی.تی رفیق 20 ساله من هست و من برات توصیه نامه بنویسم روی اعتبار کلام من تورو میگیرن. یه همچین چیزی صد در صد درسته.

به درد نخور هست ، چون کسی که معدلش پایینه یا نمره زبانش خوب نیست و.... خیلی بعیده تونسته باشه رابطه قوی و معنا داری با یه استاد ایرانی تاپ برقرار کنه. چطور ممکنه کسی معدلش 14 باشه ولی بهترین استاد دپارتمان حاضر باشه براش ریکام بنویسه که من ایشون رو صد در صد تایید میکنم بگیرینش !

یه استاد خوب ایرانی که کانکشن داره ، خودش خوب میدونه که چون کانکشن داره طرفدار زیاد داره ، پس خیلی خیلی تو خرج کردن کوپن هاش دقت میکنه. بالاخره یه اعتبار و آبرویی خارج از ایران داره و نمیخواد با فرستادن یه دانشجو معمولی اون اعتبارش به خطر بیوفته.
    خیلی وقتها یه ریکام خوب ، به راحتی شما رو تو پروسه پذیرش جلو میندازه ولی اینکه یه نفر با پروفایل معمولی یا ضعیف بتونه همچین ریکامی بگیره اگه نگیم غیرممکنه ، باید بگیم خیلی استثنا هست و گفتن همچین حرفهایی تو این فروم بیشتر باعث گمراهی بقیه میشه و فک میکنن که معدل وزنی نداره وقتی یه استاد عالی حاضره توصیه ات بکنه.
    هرکسی نظری دارد ولی اینکه از تمام پست بنده شما فقط از آن نمونه ای که آوردم (آنهم تنها برای اینکه واقعا دیدم دانشجویی با همان معدل 14 بعلت ارتباط خوبی که با استاد دانشگاه austin برقرار کرده بود و نه یک استاد ایرانی! توانست یک ریکام از وی بگیرد و همان ریکام سبب پذیرشش در دانشگاه caltech شد.) چنین برداشتی کردید، بسیار جالب بود. در ضمن نظر بنده فقط نظر شخصی خودم نبود این را دستکم از دهها استاد امریکایی شنیده ام که ریکام و sop بسیار مهم هستند و شاید یکی از دلایلی که نرخ پذیرش ایرانی ها در دانشگاههای تاپ امریکا پایین است همین باشد چون هر چه رنک دانشگاه می رود بالاتر ریکام و اس او پی مهمتر می شود.
    در ضمن در هیچ کجای نوشته ی بنده نیامده که گفته باشم طرف رزومه اش ضعیف بوده از لحاظ مقاله و پژوهش! یکبار دیگر نوشته ام را تکرار می کنم تا سبب گمراهی نگردد
    دیده شده دانشجویی علیرغم نداشتن معدل خوب و یا حتی جی آر ای و تافل قابل قبول
    فکر نمی کنم دیگر این نوشته نیاز به توضیح بیشتر داشته باشد. همان دانشجویی که از دانشگاه caltech پذیرش گرفته با معدل 14 و با تافل 90 و جی ار ای 320 توانست در یک رشته مهندسی پذیرش بگیرد و البته رزومه پژوهشی بسیار خوبی داشت چندین مقاله آی اس آی با همکاری استادان غربی و نه ایرانی و تمام ریکام هایش هم از همان استادان بود که یکیش استاد آستین بود. و البته خودش می گفت بعد از پذیرش در صفحه مربوط به میانگین نمرات پذیرفته شدگان آن دانشکده دیده است که از لحاظ نمره تافل و جی آر ای از همه کمتر بوده! میانگین جی آر ای 330 بود و میانگین نمره تافل هم 111 بود.

در پایان استدعا می کنم نوشته ها را با دقت بسیار بیشتری بخوانید تا مانع از چنین نتیجه گیریهایی شود. برای نمونه بنده هیچ کجا از ایرانی بودن استاد سخن نگفتم و یا عرض نکردم که یک فردی با رزومه بسیار ضعیف توانسته تنها با یک ریکام پذیرش بگیرد!

پ.ن. براستی حق می دهم به دانشگاههای خوب امریکایی که بخش وربال آزمون جی ار ای برایشان اینقدر مهم باشد .
    ویرایش توسط sarah9093 : March 7th, 2018 در ساعت 02:34 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان

توصیه نامه یا recommendation چرا مهمه؟

و چه استادایی می تونن این کارو بکنن حتما باید خارج از کشور تحصیل کرده باشن یا نه هر استادی می تونه این کارو انجام بده؟

برای توصیه نامه نیاز به مدرکی هست یا خیر؟

ApplyAbroad Superstar

سلام نامه استاد از این جهت مهم است که دانشگاهها به هنگام پذیرش دانشجو علاوه بر برداشت خود که از طریق بررسی مدارک و مصاحبه و غیره حاصل میشود به نظر همکارشان در دانشگاه دیگر هم احترام میگذارند و آنرا معتبر میدانند. اساتید هم معمولا در نوشتن این مساله دقت میکنند. این روش قدمتی چند صد ساله دارد. درایران خود ماهم اززمان نظامیه ها متداول بوده است بگذریم الان که معمولا این دقتها را عمده اساتید جدید در ایران نمیکنند و شاید هم هدفشان به قول خودمان کمک به متقاضی است.
    برگشت به سوال شما: هر استادی که با شما کار کرده اند و شما را به لحاظ علمی و رفتار آکادمیک قبول دارند چه داخل چه خارج میتوانند نامه را رایتان بفرستند شروطی هم دارد از جمله اینکه با ای میل اکادمیک یعتی .ac بنویسند - کارفرما و همکار البته فرق دارد. برای دوره ارشد البته دانشگاه پذیرنده دقت خیلی زیادی نمیکند و معمولا بخشی از تشریفات شده است. برای دکتری هنوز وزن دارد مثلا در سیستم آلمانی اهمیت بیشتری دارد تا مثلا نظام انگلیسی. در انگلیس در بعضی دانشگاهها بعد از تهیه نامه را برای بخش اداری میفرستیم و آنها یک نسخه از کارنامه دانشجو را هم همراه مستقیم برای دانشگاه هدف میفرستند. ولی بیشتر اوقات این روزها دانشگاه مقصد یک ای میل استاندارد برای استاد میفرستند که او را به وب سایت دانشگاه مقصد هدایت کرده و فرمی هست که جاهای خالی برای سوالات مشخص دارد و ما پر میکنیم و تمام میشود.
    اگر برای دوره دکتری که در آن رقابت هست تقاضا میدهید سعی کنید از اساتید با درجه بالاتر و انتشارات زیاد بخواهید اینکاررا برایتان انجام دهند تا در شرایط برابر ارجحیت داشته باشید. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1993 نمایش پست ها
    سلام دوستان

توصیه نامه یا recommendation چرا مهمه؟

و چه استادایی می تونن این کارو بکنن حتما باید خارج از کشور تحصیل کرده باشن یا نه هر استادی می تونه این کارو انجام بده؟

برای توصیه نامه نیاز به مدرکی هست یا خیر؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام و خسته نباشید . میخواستم سه سوال بپرسم . من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم از دانشگاه علم و فرهنگ . و قصد دارم توی Nord University دانشگاهی در نروژ ( مقطع کارشناسی ) بگذرونم. نیاز به توصیه نامه دارم؟ سپاسگزارم

ApplyAbroad Superstar

سلام برای شروع کارشناسی ندارید. سایت دانشگاه را زیر قسمت required documentation نگاه کنید
    https://www.nord.no/en/studies/admis...3-37561044e535

برای ایرانیها توضیح بیشتر هم هست که ترجمه ها باید توسط مترجم مورد قبول دادگستری ایران تهیه شوند

• Iran: copies of translations to English of your diploma / degree certificate and transcript of academic records must be carried out by Official Translators of the Justice Administration in Iran.
    • موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط negarhastam نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید . میخواستم سه سوال بپرسم . من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم از دانشگاه علم و فرهنگ . و قصد دارم توی Nord University دانشگاهی در نروژ ( مقطع کارشناسی ) بگذرونم. نیاز به توصیه نامه دارم؟ سپاسگزارم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان،
    سوالم شاید عجیب باشه ولی این امکان وجود داره که به جای استاد راهنمای خودم با یکی از استادای دیگه دانشکدمون هماهنگ کنم و ایشون رو معرفی کنم به عنوان استاد راهنمای کارشناسی ارشدم؟ توی مراحل و نامه های اداری اسم اون استاد ذکر میشه؟
    ApplyAbroad Superstar

سلام سوالتان عجیب نیست. فکر میکنم مساله شما نامه معرفی باشد. اگر اینطور است:

تاکید بر معرفی استاد راهنمای پایان نامه برای نامه معرفی - recommendation letter- به دلیل شناخت بیشتر ایشان از شماست نسبت به دیگر اساتید. اگر فکر میکنید استاد دوم بهتر از استاد راهنمای پایان نامه شما را میشناسند - به شکل مثبت شناخت یعنی شما را تایید میکنند - خوب شاید بد نباشد بررسی کنید از همین ایشان بخواهید نامه معرفی را برایتان تهیه کنند. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadSafari نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    سوالم شاید عجیب باشه ولی این امکان وجود داره که به جای استاد راهنمای خودم با یکی از استادای دیگه دانشکدمون هماهنگ کنم و ایشون رو معرفی کنم به عنوان استاد راهنمای کارشناسی ارشدم؟ توی مراحل و نامه های اداری اسم اون استاد ذکر میشه؟
    Keep Calm and APPLY ON

سلام سوالتان عجیب نیست. فکر میکنم مساله شما نامه معرفی باشد. اگر اینطور است:

تاکید بر معرفی استاد راهنمای پایان نامه برای نامه معرفی - recommendation letter- به دلیل شناخت بیشتر ایشان از شماست نسبت به دیگر اساتید. اگر فکر میکنید استاد دوم بهتر از استاد راهنمای پایان نامه شما را میشناسند - به شکل مثبت شناخت یعنی شما را تایید میکنند - خوب شاید بد نباشد بررسی کنید از همین ایشان بخواهید نامه معرفی را برایتان تهیه کنند. موفق باشید
    نوشته اصلی توسط AhmadSafari
    سلام دوستان،

مرسی از جوابتون،
    ببینید من جاهای دیگه ای هم باید توضیح بدم با کی تو ارشد کار کردم. مثل SOP. تو اونجا یا مراحل دیگه مشکل ایجاد نمیکنه؟ آخه این استاد راهنمام از سر یه انتخاب غلط آدم نوروتیکیه و یهو میزنه کار آدمو خراب میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)