صفحه 1 از 53 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

ApplyAbroad Veteran
    faraz_fahimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری-دانشگاه هنر تهران

پیش فرض مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

سلام
    در این تاپیک میخواهیم مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها شامل روابط استاد ها و دانشجویان، هنجار ها و نحوه ی برخورد اجتماعی در کانادا و سایر موارد بحث کنیم.

لطفاً دوستانی که تجربه زندگی در جامعه کانادا و استانها و شهرهای مختلف دارند این تجربیات رو با بقیه به اشتراک بگذارند.

ممنون
    جدول 38 رشته ای
    جدول 29 رشته ای ظرفیت 1000

جدول 29 رشته ای ظرفیت 500

لطفاً برای وارد نمودن اطلاعات پرونده به اینجانب یا آیدی Mimas پیغام خصوصی بفرستید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

سلام
    یکی از قوانین نانوشته در اکثر کشورها بجز ایران ! در هنگام استفاده از پله برقی حتما در سمت راست آن بایستید ! در سمت چپ مخصوص افرادی است که عجله دارند و میخواهند روی پله برقی راه بروند .

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

یک سری کلیاتی هست که هیچوقت حقوق کسی پرسیده نمیشه. مذهب هم عرفا پرسیده نمیشه. البته صمیمی که باشید اینقدرها هم جدی نیست. به خصوص تو کبک.

ApplyAbroad Guru

چندتا نکته کوچک در مورد صحبت کردن با کانادائی ها که من خودم چند وقت طول کشید تا فهمیدم. البته دوستانی که فیلم امریکایی و کانادایی زیاد نگاه میکنند احتمالا با این جزئیات کاملا آشنا هستند.

- کانادائی های انگلیسی تبار اصولا آدمهای پر سروصدائی نیستند. خوددار و آروم. از بلند بلند حرف زدن بپرهیزید (مگر اینکه طرفتون ایتالیائی یا عرب باشه که اونوقت خودش از شما loud تره ) کبکی ها مثل خود ما ایرانی ها هستند.

-کلا در فرهنگ امریکای شمالی موقع صحبت کردن با دیگران نباید سرتون رو پائین بندازید (برعکس فرهنگ ما) علامت بی صداقتی و تلاش برای مخفی کردن صورتتون حساب میشه. زل هم البته نزنید. همینطور معمولی به طرفتون نگاه کنید.

-اولین بار که به یکی معرفی میشوید معمولا باید دست بدهید. ولی مواقع عادی ورود و خروج یا خداحافظی دست دادن مرسوم نیست. زمان دانشجویی روز اول که از lab بیرون میرفتم شروع کردم با بقیه دست دادن بعنوان خداحافظی و همه با کنجکاوی نگاه میکردند که چرا اینجوری میکنم!

-رعایت نوبت همه جا کاملا الزامی یه. از جا زدن های مدل ایرانی لطفا خودداری کنید.

یکی از عادت هایی فکر می کنم بعضی از ایرانی ها دارند و غربی باهاش مشکل دارند البته من هم باهاش مشکل دارم جملات و کارهای زیر هست:

- چقدر حقوق می گیری؟
    - این گردنبد رو چند خریدی؟
    - رفتی مسافرت چقدر خرجت شد؟
    - چرا بچه دار نمی شی؟
    - چرا ازدواج نمی کنی؟
    - چقدر پیر شدی!
    - بینی ات رو چرا عمل نمی کنی؟
    - بری در خونه کسی بدون اینکه قبلش اون بدونه!
    - تلفن بزنی به کسی بدون اینکه ساعتت رو قبلش نگاه کنی ( زنگ زدن در ساعت های غیر متعارف )
    - عادت کنی هی پول غرض بگیری
    - هی بهم تعارف الکی کنی دم هر درب ورودی و موقع های غذا خوردن، ولی توی رانندگی با شیطنت خاصی کوچکتر راهی به کسی ندی
    - اگه داری کباب توی باربیکیوت درست می کنی گربه اومد میو میو کرد با لنگه کفش بزنی توی مغزش که دیگه نیاد
    - توی پمپ بنزین برای ماشین جلویی که داره پول بنزین رو می ده بوغ بزنی که زودتر باشه
    - اگر دیدی حیوونی مثلا اردکی داره از خیابون رد میشه چنان از بغلش با ماشین رد بشی که حیوون زهره ترک شه
    - نامه ی هایی به اسم خودتان نیست مثل برادر و خواهر و والدینتون رو قبل از اینکه اون ها ببینند باز کنید و بخونید حالا ممکنه این حتی یک فیش تلفن باشه
    - موبایل همکارتون بردارید و هی باهاش ور برید
    - بزور بخواهی با هر کسی توی خداحافطی دست بدی حتی افسری که جریمه رانندگیت کرده و تخفیفی بهت داده
    - با همکارات موقعی که داره تند تند مطلبی رو تایپ می کنه بزور برای خداحافظی حتما دست بدی
    - موقع دست دادن چنان دست طرف رو فشار بدی که دستش درد بگیره
    - موقع حرف زدن هی به مخاطبت دست بزنی و Poke ش کنی
    - توی صف و پشت دستگاه خود پرداز بچسبی به جلوییت
    - بغلیت داره روزنامه یا مجله می خونه سرت رو بکنی توی روزنامه اش
    - وسایل شخصی همکارت رو غرض بگیری مثل ناخن گیر
    - سر و صورت و دور لب بچه های کوچیک اقوام و دوستانتون رو پر از ماچ های آبدار کنید طوری که صورت بچه مرطوب شه
    - همون بچه رو بگیری تا اونجا که می تونی پرتش کنی بالا
    - بری توی بانک چندتا شماره بکنی توی پریود های مختلف بعد برای خودشیرینی شماره اضافیت رو بدی به بغل دستیت و یا آشنایی که توی بانک می بینی و اینطوری مردم رو یهو 50 نفر جلوی هم بیاندازی و لذت ببری ( من توی این موارد جلوی همون شخصی که شماره رو بهم می ده شماره رو پاره می کنم )
    - به حالت طلبکارانه ساعت و آدرس بپرسی از مردم تو خیابون
    - از بغل دو نفر که دارند دعوا میکنند و همدیگر رو به قصد کشت می زنند بی تفاوت رد بشی و بگی به من چیه که زنگ بزنم به پلیس

اینها چیزهایی بود که به ذهنم رسید خوشحال میشم دوستان هم به مواردی اشاره کنند
    ویرایش توسط Pearson : August 27th, 2011 در ساعت 10:02 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    یکی از عادت هایی فکر می کنم بعضی از ایرانی ها دارند و غربی باهاش مشکل دارند البته من هم باهاش مشکل دارم جملات و کارهای زیر هست:

- د
    یعنی هنوزم این چیزا از ایرانی های اونور دیده میشه؟ خیلی از اینا الان دیگه تو خود ایران هم انجام نمیشه اگه اونور باشه که خیلی آبرو ریزیه!
    یه سوال دارم اونور مردم بیشتر راجع به چی باهم حرف میزن واسه معاشرت؟ چون اگه هرحرف شخصی بزنن که یه جور فضولی محسوب میشه.

اغلب کانادا را با نام سرزمین مهاجران می شناسند زیرا میلیون ها تازه وارد در این کشور ساکن می شوند و به آن ها کمک می شود تا به ساخت و تولید بپردازند و از سبک زندگی ما حمایت کنند و این موضوع از افرادی که از فرانسه و کانادا آمده بودند آغاز شد.

در سال ۱۹۳۷، جان بوچان، اولین Baron Tweedsmuir و استاندار کانادا ( ۴۰-۱۹۳۵) گفت که گروه های مهاجرین باید هویت خود را حفظ کرده و هر کسی نقش خود را در ایجاد شخصیت ملی ایفا کند و این فلسفه ای است که سیاست چندفرهنگی کانادا بر آن استوار است.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

آیا می دانید که ....

• در سال 1604، اولین سکونتگاه اروپایی ها در شمال مکانی که الان با نام فلوریدا می شناسیم، توسط سیاحان فرانسوی با نام های (Pierre de Monts) و ساموئل دو شامپلین (Samuel de Champlain) ایجاد شد. پیر دو مونت در جزیره سنت کروکس (St. Croix) که الان با نام مین (Maine) می شناسیم و ساموئل دو شامپلین در پورت رویال در آکادیا که الان با نام نوا اسکوشیا می شناسیم بوده اند.
    2014

• آکادیان ها نوادگان مهاجران فرانسوی زبان بوده اند که در سال 1604، آغاز به سکونت در جایی که الان با نام استانهای بحری (ساحلی) می شناسیم نمودند.
    • اکثر فرانسوی زبان های مقیم کبک، نوادگان ۸۵۰۰نفر از فرانسوی هایی می باشند که در دهه های ۱۶۰۰و ۱۷۰۰در کانادا ساکن شده اند.
    2014

سلطنت خواهان در سال ۱۷۷۶ از ایالات متحده وارد کانادا شده تا از انقلاب آمریکایی ها فرار کنند. این افراد اهل هلند، آلمان، انگلیس، اسکاندیناوی و بومیان منطقه بوده و بقیه افراد وابسته به کلیسای پروتستان، وابسته به کلیسای انگلیسی ها، تعمید دهندگان، فرقه مِتدیست (فرقه ای از مسیحیت)، یهودیان، فرقه کویکر و کاتولیک ها بوده اند.
    • موقعی که کانادا در سال ۱۸۶۷به یک کشور تبدیل شد، اولین نخست وزیر انتخابی این کشور یک مهاجر بوده است. سِر جان الکساندر مک دونالد در ۱۱ ژانویه ۱۸۱۵در اسکاتلند به دنیا آمده و موقعی که یک بچه بوده است به کانادا آمده است.
    2014

صفحه 1 از 53 123456789101151 ... آخرینآخرین