صفحه 4 از 41 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

One of my friend who has lived in both US and CA told me that in his opinion Canada has a social system
    He was talking about the large number of beggars and homeless people in US compared to CA
    Is this true?
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    One of my friend who has lived in both US and CA told me that in his opinion Canada has a social system
    He was talking about the large number of beggars and homeless people in US compared to CA
    Is this true?
    بله تا حدی درسته اما سیستم کانادا هم سرمایه داریه اما سبک تر و نوپا ترر ، سوسیالیسم در کشورهای کمی هست امروزه و ایده شکست خورده ایه این تظاهرات دانشجویی تو کانادا هم به این خاطره که کانادا هم در سیستم آموزشی و کلا در همه عرصه ها داره به سمت سیستم امریکا میره(البته همه کشور ها دارن به اون سمت میرن)
    بهتره از لغت کاپیتالیسم به جای امپریالیسم استفده کنیم ،امروزی تره!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    بله تا حدی درسته اما سیستم کانادا هم سرمایه داریه اما سبک تر و نوپا ترر ، سوسیالیسم در کشورهای کمی هست امروزه و ایده شکست خورده ایه این تظاهرات دانشجویی تو کانادا هم به این خاطره که کانادا هم در سیستم آموزشی و کلا در همه عرصه ها داره به سمت سیستم امریکا میره(البته همه کشور ها دارن به اون سمت میرن)
    بهتره از لغت کاپیتالیسم به جای امپریالیسم استفده کنیم ،امروزی تره!
    But people in both countries are taxed at a high rate, so what's the difference?
    Why Canadian government provide a better safety net for its people?
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

تو کانادا خیلی از کار ها که قانون هست، نسبتا خوب رعایت میشه. متاسفانه مسایل فرهنگی کمتر. مثلا من زمانی که من انگلیس بودم 90% مردم در رو پشت سرشون نگه میداشتن برای هم، این جا این نرخ 50% هست به نظرم و من دقت کردم مهاجر ها کمتر این کار رو انجام میدن. کار غیر قانونی انجام نمیدن اما خوب ... یا مثلا آداب غذا خوردن رسمی تو انگلیس بیشتر رعایت میشد. مثلا وقتی غداتون تموم شد باید کارد و چنگال ساعت 10 و 4 یاشه یا اگه میخوایین استراحت کنین یه شکل 8 فارسی باید باشه. من نقریبا اینجا مراسم رسمی (و غیر رسمی) نرفتم که اینا رعایت بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    تو کانادا خیلی از کار ها که قانون هست، نسبتا خوب رعایت میشه. متاسفانه مسایل فرهنگی کمتر. مثلا من زمانی که من انگلیس بودم 90% مردم در رو پشت سرشون نگه میداشتن برای هم، این جا این نرخ 50% هست به نظرم و من دقت کردم مهاجر ها کمتر این کار رو انجام میدن. کار غیر قانونی انجام نمیدن اما خوب ... یا مثلا آداب غذا خوردن رسمی تو انگلیس بیشتر رعایت میشد. مثلا وقتی غداتون تموم شد باید کارد و چنگال ساعت 10 و 4 یاشه یا اگه میخوایین استراحت کنین یه شکل 8 فارسی باید باشه. من نقریبا اینجا مراسم رسمی (و غیر رسمی) نرفتم که اینا رعایت بشه
    حدس من بر اين هست كه توي ونكوور اين موضوع نگه داشتن درب براي نفر بعدي بيشتر رعايت ميشه
    اگر دوستاني هستند كه تجربه ايي دارند لطفن بفرمايند

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

من همین هفته پیش 2 روز ونکوور بودم و اگرچه این مدت کافی نیست برای نظر کلی، اما بازهم اون نگاه داشتن در بین مردم نبود یا خیلی خیلی کم. تورنتو هم اینجوری بود و در مورد کلگری هم که زندگی میکنم با قاطعیت این نظر رو تکرار می کنم. شاید یلونایف بهتر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    حدس من بر اين هست كه توي ونكوور اين موضوع نگه داشتن درب براي نفر بعدي بيشتر رعايت ميشه
    اگر دوستاني هستند كه تجربه ايي دارند لطفن بفرمايند

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    دوست عزیز مسائل اینچنینی صرفا "آداب" نیستن و یکجور لاکچری بازی و نشون دادن پرستیژ و فرهنگ هست!
    مثلا شما هیچوقت نمیبینی یک خانواده توی جمع خودشون اینو رعایت کن، احتمالا_ ولی وقتی برای آخرهفته همسایه بچشو میفرسته خونتون، پدر و مادر هردو خانواده به بچهاشون گوشزد میکنن که این "آداب" و "پرستیژ" و "ادب و تربیت" رو رعایت کنند!
    یا مثلا در رستوران ها این چیزها یک راهنمایی برای گارسون تلقی میشه، ربطی به آداب نداره_ میاد نگاه میکنه کارد و چنگال تونو چطور روی بشقاب قرار دادید و بعد تصمیم میگیره چکار کنه، نه که ازتون بپرسه بازهم میل دارید یا میتونم دور بعدیو سرو کنم؟!
    درضمن تا جائی که یادمه برای اتمام غذا چهار و ده نیست، 7 و 1 (شاید هم کمی کج تر، 8 و 2 یعنی دقیقا برعکس گفته شما) هست! (درواقع اینطور توضیح نمیدن به تبع خودتون از ساعت توضیح دادم)
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

ApplyAbroad Guru

ما که همه جا در رو برای بقیه نگه میداریم
    البته بطور کلی هیچ جای دنیا مثل انگلیسی ها اهل آداب و رسوم پیچیده نیستند مثل همون اسلوب کارد و چنگال که فرمودید. کانادایی ها و امریکایی ها اصولا آدمهای راحت تری هستند.

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ما که همه جا در رو برای بقیه نگه میداریم
    البته بطور کلی هیچ جای دنیا مثل انگلیسی ها اهل آداب و رسوم پیچیده نیستند مثل همون اسلوب کارد و چنگال که فرمودید. کانادایی ها و امریکایی ها اصولا آدمهای راحت تری هستند.
    یه سوالی
    اقا همه ی ما می دونیم که فرهنگ در تمام کشورهای دنیا با هم متفاوته
    و از طرفی بعضی چیزها در تمام دنیا هست که خیلی بهش احترام می ذارند.

آیا مورد خاصی هست که در یک کشور رفتار خوبی محسوب بشه ولی در کشور دیگه ای (مثلا کانادا) اون رفتار برعکس (یعنی بد) محسوب بشه؟

یا بعنوان مثال آیا رفتاری هست که در ایران (تهران) خیلی خوب باشه ولی در کانادا همون رفتار توهین آمیز تلقی بشه؟ (غیر از مثالهایی که در پست های قبل بود)
    وقتی می گم در ایران این رفتار خوب باشه یعنی مثل سلام کردن. یعنی احترام گذاشتن و ... که کلن خوب هست. و الا زل زدن توی صورت بقیه آدما (مثلا) که توی تهران انجام می شه ، اینجا هم کار خوبی محسوب نمی شه (با اینکه روتین شده)

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Management (Erasmus University Rotterdam

۱. در کانادا سلام کردن کسی که به فضاپی بسته وارد میشود برعکس ایران مرسوم نیست مخصوصا برای کودکان و نوجوانان
    ۲. اما وقتی در داخل محلات در حال گذر هستید اما نه خیابانهای اصلی هتما به شخصی که از روبرو میآید سلام یا ادای احترام کنید
    البته اگر همجنس یا ناهمجنس مسن باشد
    ۳. وقتی از راههای باریک در حال عبورید بالاخص با سگتان صبر کنید شخصیکه از روبرو میآید کاملا خارج شود بعد شما وارد شوید
    ۴. در کار به هیچ عنوان زیاد کار نکنید و از خودتان مایه نگذارید و یا خلاقیت به خرج ندهید که ممکنست حتی منجر به احراج شما گردد
    Applied from NL through Berlin Aug 2004 - Sent to Damuscus Feb 2005
    Update Letter June 2009 Sent to Damuscus Aug 2009 Application sent ot Warsaw April 2010
    Medical Request 14th Sep 2011 Received to London 28 sep
    PassR 8 Nov - Visa 31 Dec =83 months