صفحه 50 از 53 نخستنخست ... 4041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    من که دفعه اولم همچین چیزی تو فارسی میشنوم و مطمئن نیستم ایا این عبارت انگلیسی کمکی میکنه بهتون. اگر با طعنه بیان شه فک کنم کار کنه
    road to hell is paved with good intentions
    البته فکر کنم این اصطلاح رو بیشتر به جای اومد ثواب کنه کباب شد می گند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-دانشگاه تهران

یه چیزی که همیشه من برام سوال بوده مساله دوستی در شبکه های اجتماعی تو جوامع غربی بوده.
    من دوماه دیگه دارم میرم واسه دانشجویی
    اون دسته از دوستام که رفتن و اونجا دانشجو ان خیلی به ندرت میبینیم که تو فیس بوک با یه ادم خارجی فرند شده باشن یا عکس بزارن و کامنت و اینا
    حالا من سوالم این بود که دلیلش چیه؟
    آیا اونا با هر کسی فرند نمیشن؟ یا اینکه دوست ندارن با هر کسی عکس بزارن فیس بوک؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط mghicho نمایش پست ها
    یه چیزی که همیشه من برام سوال بوده مساله دوستی در شبکه های اجتماعی تو جوامع غربی بوده.
    من دوماه دیگه دارم میرم واسه دانشجویی
    اون دسته از دوستام که رفتن و اونجا دانشجو ان خیلی به ندرت میبینیم که تو فیس بوک با یه ادم خارجی فرند شده باشن یا عکس بزارن و کامنت و اینا
    حالا من سوالم این بود که دلیلش چیه؟
    آیا اونا با هر کسی فرند نمیشن؟ یا اینکه دوست ندارن با هر کسی عکس بزارن فیس بوک؟
    اتفاقا برعکس. از وقتی اومدیم اینجا از بس دوست های فیس بوکی مون (و لینکداین) زیاد شدن که خودش باعث دردسر شده. مجبوریم همش نوشته و پست انگلیسی بذاریم. کلا دوست ندارم مخاطبهامو گروهبندی کنم برای همین کلی مینویسم و مجبورم همش انگلیسی بنویسم تا اون بنده خداها هم بفهمن. جالبه دوستای ایرانیم که فارسی کامنت میذارن تندی با گوگل ترنسلیت ترجمه میکنن و ازم در مورد نظراتشون میپرسن. فکر میکنم بازم این مورد هم به پرسونالیتی افراد بستگی داره و هر چی طرف اجتماعی تر و دارای قدرت بالاتر برقراری ارتباطات اجتماعی باشه به همون نسبت بهتر میتونه دوستان جدید بسازه...
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    اتفاقا برعکس. از وقتی اومدیم اینجا از بس دوست های فیس بوکی مون (و لینکداین) زیاد شدن که خودش باعث دردسر شده. مجبوریم همش نوشته و پست انگلیسی بذاریم. کلا دوست ندارم مخاطبهامو گروهبندی کنم برای همین کلی مینویسم و مجبورم همش انگلیسی بنویسم تا اون بنده خداها هم بفهمن. جالبه دوستای ایرانیم که فارسی کامنت میذارن تندی با گوگل ترنسلیت ترجمه میکنن و ازم در مورد نظراتشون میپرسن. فکر میکنم بازم این مورد هم به پرسونالیتی افراد بستگی داره و هر چی طرف اجتماعی تر و دارای قدرت بالاتر برقراری ارتباطات اجتماعی باشه به همون نسبت بهتر میتونه دوستان جدید بسازه...
    یه چیز دیگه، فرض کنین با عده دور همین و یه نفر میگه بیاید یه عکس بگیریم. فرهنگشون در مورد گذاشتن این عکس تو شبکه های اجتماعی چی میگه؟؟
    تو ایران خیلی ها حساسن. همش میگن نزارین یا اگه میزارین منو تگ نکنین و این حرفا.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

یه چیز دیگه، فرض کنین با عده دور همین و یه نفر میگه بیاید یه عکس بگیریم. فرهنگشون در مورد گذاشتن این عکس تو شبکه های اجتماعی چی میگه؟؟
    اینم به نظرم بیشتر نظر شخصیه تا فرهنگ گروهی. من مشکلی از این بابت در اینها تا حالا ندیدم. حتی گذاشتن عکس بچه هاشون ولی از یکی از دوستانم شنیدم که ایشون وقتی عکس بچه خودشو با گروهی از بچه های مدرسه شون جایی گذاشت با اعتراض بعضی از پدر و مادرها روبه رو شد.
    البته عکسهایی که من گذاشتم از بچه هایی بود که با خانواده شون رفت و آمد داریم و میشه گفت روابط خیلی خیلی نزدیک و صمیمیه. شاید این یه علتش باشه. در هر حال مخصوصا برای بچه ها، بهتره تا مطمئن از نظرشون نیستین اینکارو نکنین چون میدونین که اینطور موارد در این کشور قابل پیگیری قانونیه.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

ApplyAbroad Hero

اين موارد خيلي شخصيه . دايم تو مدارس به بچه ها ميگن كه عكس تو شبكه ها اجتماعي نزاريد ولي من كلا بين دوستاي دخترم يك نفر را ديدم كه عكس خودش را نميزاره و به همه دوستاش هم خودش گفته كه اجازه ندارن از اون عكس بزارن.ولي در حالت كلي بهتره قبل از گذاشتن عكس كسي در شبكه هاي اجتماعي ازش اجازه بگيريد . من كه ديدم دخترم وقتي ميخواد عكس بزاره و يا كسي عكسش را بزاره از همديگه ميپرسن و اطلاع ميدن .

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

در مورد عکس گذاشتن بهتره در هر شرایطی اجازه بگیرید چون حتی اگه پیگرد قانونی هم نداشته باشه یه جور حریم شخصیه.
    اینجا توی جشن روز کانادا هم دو تا خبرنگار که مشغول عکس انداختن بودن از ما اجازه گرفتن که آیا میتونیم از عکستون استفاده کنیم و ما گفتیم بله. و اسممون رو نوشتند.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط shimaesfahani نمایش پست ها
    یه بنده خدایی رفته بود دیدن پسرش میگفت تو بانکا برا کارمنداشون صندلی نمیذارن که تنبلیشون نگیره!! همونجوری ایستاده کارارو بکنن که گوش به زنگ و حواس جمع باشن!
    راستش به نظر خودمم با عقل جور در نمیومد ولی گفتم اینجا هم بپرسم ببینم چقدر درسته.
    چیزی که تو خیلی از فیلما و سریالای خارجی دیده ام اینه که حداقل تو مهمونیا همه تمام مدت ایستاده هستن و کمتر کسی میشینه.
    در حالیکه تو مهمونیای ما به طور پیش فرض همه چسبیدن به زمین یا صندلی.
    حتی یه جا مهمونی رفته بودیم چون تعداد مهمونا بیشتر از مبل و صندلیا بود، هرکی زودتر می رسید فوری می رفت یه جا می نشست که خیالش بابت جاش راحت باشه.
    تا ته مهمونی هم جاشو حفظ می کرد!! (راستش خود منم بیشتر عادت به نشستن دارم تا سرپا واستادن)

ببینید ایستاده کار کردن در تمام دنیا ( احتمالا غیر از ایران ) داره تبدیل به یک فرهنگ خیلی خوب میشه ( به دلایلی پزشکی و سلامتی که میتونید سرچ کنید. بصورت خیلی خلاصه به نشستن طولانی مدت میگن: مرگ خاموش ) خود من توی ایران هستم و گاهی ایستاده برنامه نویسی میکنم البته نیاز به میزهای ایستاده داره که من خودم ساختم

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.mehrad نمایش پست ها
    ببینید ایستاده کار کردن در تمام دنیا ( احتمالا غیر از ایران ) داره تبدیل به یک فرهنگ خیلی خوب میشه ( به دلایلی پزشکی و سلامتی که میتونید سرچ کنید. بصورت خیلی خلاصه به نشستن طولانی مدت میگن: مرگ خاموش ) خود من توی ایران هستم و گاهی ایستاده برنامه نویسی میکنم البته نیاز به میزهای ایستاده داره که من خودم ساختم
    كلن ميگن انسان برای نشستن ساخته نشده به دليل فرم ستون فقراتش مخصوصن به صورت دراز مدت
    نميدونم چقدر اين ادعا ميتونه صحت داشته باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-دانشگاه تهران

من بعد از این که پست های این تاپیک رو خودم به ذهنم رسید برم یه کم در مورد اخلاق های بریتانیایی بخونم و آداب و رسوم خاصشون. گفتم نیست اینا اجداد اونان. حتما با اخلاق بریتانیایی خیلی آدم با کلاس جلوه می کنه :دی
    حتی در مورد ترتیب معرفی کردن افراد به هم دیگه هم قانون دارن.