صفحه 51 از 53 نخستنخست ... 41424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

معمولا كارمندان تلر يا ريسپشن هتل كارشان بصورت ايستاده است . ولى قسمت هاى ديگر بانك يا اداره صندلى براى مشترى و كارمند دارند . چون مشترى پشت كانتر براى پرداخت و دريافت پول و نوشتن فرم به حالت ايستاده راحت تر است ، لاجرم كارمند مربوطه هم بايد بايستد . موقعيتى كه مشترى ايستاده باشد و كارمند نشسته معمولا خارج از ادب و عرف است . كارمندان ايستاده معمولا در شيفت كارى تعداد زيادى بريك دارند و اگر دقت كنيد مرتب تعداد و جاى آنها عوض ميشود و همه كانترها با هم باز نيستن .فقط در ايران است كه صاحب مغازه يا متصدى ريسپشن هتل روى صندلى نشسته و مشترى بايد ايستاده بماند . !!!

Junior Member

دوستی در شبکه های اجتماعی این جا اصلا معنی دوستی رو نمی ده. خیلی ها ممکنه همدیگر رو یکبار در کل طول عمرشون دیده باشن ولی با هم دیگه در شبکه های اجتماعی دوست باشند.

طبیعی هستش که دوستی های عمیق بین افراد هم فرهنگ و هم نژاد خیلی بیشتره به طور متوسط، به ویژه در جامعه ای که خیلی چند فرهنگی و چند نژادی باشه.

احتمالا این رو قبلا شنیدید که مدل چند فرهنگی کانادایی با آمریکایی تفاوت داره. در مدل موزازییک گونه ی کانادایی فرهنگ های مختلف همزیستی مسالمت آمیز دارند ولی کمی ایزوله هستند از همدیگه بدین منظور (مثل مخلوطی که اجزا جدا هستند). در مدل آمریکایی معروفه که فرهنگ ها با همدیگه ترکیب می شن (ترکیب به جای مخلوط ناهمگون). نه این که این موضوع مطلق باشه، ولی به طور نسبی و میانگین برقرار هست توی کانادا.

جاستين تردو با اين عكس كه END تواضع و انسانيت هست من رو بسيار تحت تاثير قرار داد
    اميداوارم نسل های بعدی اين پناهنده ها قدر محبت اين كشور رو بدونند و خودشون رو در كانادا منفجر نكنند

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    جاستين تردو با اين عكس كه END تواضع و انسانيت هست من رو بسيار تحت تاثير قرار داد
    اميداوارم نسل های بعدی اين پناهنده ها قدر محبت اين كشور رو بدونند و خودشون رو در كانادا منفجر نكنند

البته اینها همش مسایل سیاسی پشتش هست جهت بیشتر جنبه جذب طرفدار داره. اما خوب نسبت به ایران قابل تقدیره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    تو کانادا خیلی از کار ها که قانون هست، نسبتا خوب رعایت میشه. متاسفانه مسایل فرهنگی کمتر. مثلا من زمانی که من انگلیس بودم 90% مردم در رو پشت سرشون نگه میداشتن برای هم، این جا این نرخ 50% هست به نظرم و من دقت کردم مهاجر ها کمتر این کار رو انجام میدن. کار غیر قانونی انجام نمیدن اما خوب ... یا مثلا آداب غذا خوردن رسمی تو انگلیس بیشتر رعایت میشد. مثلا وقتی غداتون تموم شد باید کارد و چنگال ساعت 10 و 4 یاشه یا اگه میخوایین استراحت کنین یه شکل 8 فارسی باید باشه. من نقریبا اینجا مراسم رسمی (و غیر رسمی) نرفتم که اینا رعایت بشه
    دوست عزیز مسائل اینچنینی صرفا "آداب" نیستن و یکجور لاکچری بازی و نشون دادن پرستیژ و فرهنگ هست!
    مثلا شما هیچوقت نمیبینی یک خانواده توی جمع خودشون اینو رعایت کن، احتمالا_ ولی وقتی برای آخرهفته همسایه بچشو میفرسته خونتون، پدر و مادر هردو خانواده به بچهاشون گوشزد میکنن که این "آداب" و "پرستیژ" و "ادب و تربیت" رو رعایت کنند!
    یا مثلا در رستوران ها این چیزها یک راهنمایی برای گارسون تلقی میشه، ربطی به آداب نداره_ میاد نگاه میکنه کارد و چنگال تونو چطور روی بشقاب قرار دادید و بعد تصمیم میگیره چکار کنه، نه که ازتون بپرسه بازهم میل دارید یا میتونم دور بعدیو سرو کنم؟!
    درضمن تا جائی که یادمه برای اتمام غذا چهار و ده نیست، 7 و 1 (شاید هم کمی کج تر، 8 و 2 یعنی دقیقا برعکس گفته شما) هست! (درواقع اینطور توضیح نمیدن به تبع خودتون از ساعت توضیح دادم)
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

یه سوال داشتم در مورد محیط کار تو کانادا: اونجا تو طول روز تو شرکت چجوری میگذره؟ ناهار از خونه میبرید با قابلمه؟ جک هم میگید به همدیگه یا همش کاره؟ نوشیدینی ( اینجا چایی) رو خودمون باید بریزیم یا آبدارچی داره شرکتها؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط armanahmadipou نمایش پست ها
    یه سوال داشتم در مورد محیط کار تو کانادا: اونجا تو طول روز تو شرکت چجوری میگذره؟ ناهار از خونه میبرید با قابلمه؟ جک هم میگید به همدیگه یا همش کاره؟ نوشیدینی ( اینجا چایی) رو خودمون باید بریزیم یا آبدارچی داره شرکتها؟
    می تونید ببرید یا در کیف غذای خودتان بگذارید تا ساعت ناهار یا در یخچال. معمولا مایکرویو هست برای گرم کردن. خیلی ها چیزی نمی آرن و ساعت ناهار می رن بیرون برای غذا خوردن.
    جک نه در حد ایران ولی بالاخره انسان هستند دیگه! اما با وضعیت کار در ایران که رسماً انگار کارمندا اومدن پارک و گردش فرق داره. چیزی به اسم آبدارچی را کلا فراموش کنید. یا یک میز هست با وسایل درست کردن چای و قهوه یا هیچی نیست و خودتون می برید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

مثل همه چی تو این دنیا اینم بستگی به نوع و تیپ شرکت داره. من تجربه کار کردن تنها در دو شرکت رو دارم. اولی بزرگترین شرکت کامپیوتری کانادایی دومی یه شرکتی کامپیوتری در سایز متوسط.
    در شرکت اول قوانین و شرایط کمی رسمی تری برپا بود و شرکت دیسیپلین های خاص خودشو داشت. مثلا در محیط کار حتی بعد از ظهرهای جمعه به هیچ عنوان نمیشد مشروبات الکی نوشید. محیط در هر حال کمی رسمیتره هم در مورد نحوه لباس پوشیدن و هم رفتارها. به دلیل بزرگی شرکت و اینکه مدام توسط مشتری هاش مورد بازدید قرار میگیره این شرایط حاکمه. در مورد غذا و ناهار و نوشیدنی های معمولی مثل چای و قهوه، همونطور که دوستمون فرمودن. کانادائی ها کلا به وعده ناهار به اون شکل اهمیت نمیدن مثل ما، یه ساندویچ سبک و حتی سرد هم کارشونو راه میندازه چون بسیار زود شام میخورن و اونو مفصل تر میخورن. معمولا هم بیشتر بیرون میرن. در مورد جوک والا اونطور نه ولی ساعت ناهار تو آشپزخونه معمولا کسانی دور هم جمع میشن و بازی کارت میکنن در همون حین هم ناهارشونو میخورن. یه تی وی هم هست که اگه بازی مهمی باشه میرن میبینن!

شرکت الانم و در سایز متوسط: محیط بسیار بسیار راحت تر. از نظر لباس که اصلا هیچ قانونی نیست و همه جوره میان. یه یخچال مخصوص نوشیدنی های الکی داریم(یه وایت برد کوچیک هم روشه و میتونین موراد مورد دلخواهتونو بنویسین شرکت براتون میخره!) که هر موقع هر کی دلش بخواد میخوره!! ولی زمان معمولش جمعه ها بعد از ساعت 3! در واقع بعد از ساعت 3 تقریبا کار رو تعطیل میکنن و نوشیدنی و جوک و حرفهای به قول خودشون باحال و اینها. دور هم جمع میشن و حتی بازی کارت و ...

در کل همه اینها به فرهنگ و سیاست های هر شرکت داره. معمولا همه شون حالا ماهی یه بار شایدم گاهی زودتر برنامه ناهار بیرون به هزینه شرکت میذارن که باز تو شرکت های متوسط بیشتره چون دست و دلباز ترن و برای جذب نیرو محیط رو میخوان دلچسب تر کنن. گاهی هم باربی کیو میدن به همه.

در کل بخوام جمع بندی کنم محیط های کاری کانادا به نظرم خیلی دوستانه و راحت میاد از هر نظر.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

من تو یه شرکت بزرگ آمریکایی کار میکنم که یه قسمت r&d در کاناداست. والا نهار که خودمون می بریم و اونجا گرم میکنیم بقیه بر و بچس هم که کانادایی هستند همین کار رو میکنند البته بیشتر اونا از بیرون میخرند و میان داخل شرکت دور هم نهار رو میزنیم. عصرها هم دور و بر 2 میریم پیاده روی یا خرید قهوه.
    خوشبختانه محیط کاری ما خیلی جوک مگند حتی برخی اوقات در هین کار. (مخصوصا در مورد ترامپ) برخی اوقات هم خیلی خیلی مودبانه همدیگر رو دست میندازیم. امکانات قهوه یا چای هم وجود داره. بهترین قسمت محیط کارم فکر کنم داشتن اتاق اختصاصی هست که کمتر کسی اینجا داره. یه لپ تاپ هم دادن که میتونیم از خونه کار کنیم. لامصب همه چیزش خوبه اما مالیاتش سنگینه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار دوستان قرار دادید.
    1-حالا که بحث مالیات شد و اینکه مالیات سنگینه این به اون معنیه که دولت در ازای مالیات خدمات مناسبی هم ارائه میده؟
    2-ممکنه به صورت درصدی یه اطلاعاتی در مورد هزینه ها نسبت به حقوق بفرمایید که بدونیم با توجه به سبک زندگی عموم مردم، رفاه و قدرت خرید چجوریه؟ مثل هزینه مسکن، هزینه خوراک، هزینه رفت و آمد، تفریحات و غیره و اینکه چند درصد از حقوق رو به صورت میانگین میشه پس انداز کرد و اصلن آیا پس انداز اونجا مثل ایران دغدغه اصلی هست؟