صفحه 8 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه اونها قبض مبلغ غذا رو که بهتون میدن یک جای خالی tip داره که خودتون 15 درصد حساب میکنید و به مبلغ اضافه میکنید.
    در مورد سیگار کبک رو نمیدونم ولی مثلا در اتاوا حداقل اون زمانیکه من اونجا زندگی میکردم کلا قدغن بود و رستورانها حتی بخش مخصوص سیگاریها نداشتند. اگر کسی سیگار بکشه و گارسون ببینه یا شما به گارسون بگید جلوشو میگیره.
    میزان انعام در همهء شهرها همین است؟ مثلاً کلگری؟
    انعام ندی چی میشه؟ همهء رستورانها انعام می خواهد؟ مثلاً فست فودها هم می خواهند یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    میزان انعام در همهء شهرها همین است؟ مثلاً کلگری؟
    انعام ندی چی میشه؟ همهء رستورانها انعام می خواهد؟ مثلاً فست فودها هم می خواهند یا نه؟
    پانزده درصد متوسط معمول امریکای شمالی است (از 10 تا 20 درصد). انعام ندید یعنی شکایتی داشته اید و ممکنه صاحب رستوران بیاد سوال کنه که مشکل چی بوده ضمن اینکه دور از آداب و رسوم و نامردی تلقی میشه.
    جاهایی که سرویس و گارسون ندارند مثل فست فودها انعام هم لازم نیست.

ضمن اینکه دور از آداب و رسوم و نامردی تلقی میشه.
    .
    تعبير من از ندادن انعام بيشتر اين هست كه به نوعى بيكلاسى محسوب ميشود

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پانزده درصد متوسط معمول امریکای شمالی است (از 10 تا 20 درصد). انعام ندید یعنی شکایتی داشته اید و ممکنه صاحب رستوران بیاد سوال کنه که مشکل چی بوده ضمن اینکه دور از آداب و رسوم و نامردی تلقی میشه.
    جاهایی که سرویس و گارسون ندارند مثل فست فودها انعام هم لازم نیست.
    و البته اين ١٥ درصد به مبلغ كل قبل از اضافه شدن تكس تعلق مي گيره، درسته؟

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

بلی. شما تیپی که میدی میزان رضایت شما از سرویس رو نشون میده. کاملا اطمینان ندارم، اما شنیدم که بیشتر رستوران ها مینیمم حقوق رو به گارسون ها میدن و منبع اصلی در آمد اونا همین انعام هاست. بعضی وقت ها هم به کلاس جایی که میرین بستگی داره. مثلا من یادمه یه بار یه جای خیلی باکلاس از طرف شرکت رفته بودیم که کسی که حساب کرد 30% هم انعام داد و یه 1000 تایی واسه 5 نفر پیاده شدیم یه بارم من خودم رستورانی رفته بودم با 2 تا از دوستام که یکی مذهبی بود و چند تا سوال راجع به الکل تو غذا کرد و گارسون هم که یه دختر وایت بود و خیلی معلوم بود که حال نکرده با این سوال ها و رفتارش از اون به بعد عوض شد و مثلا در حد این بود که بشقاب ها رو تقریبا پرت میکرد جلومون. من معمولا اگه مشکلی باشه با مدیر مطرح میکنم، اما این دیگه اینقدر رفتارش زشت بود که دیدم ارزش صحبت با مدیر رو نداره و موقع حساب کردن، 1 (یک) سنت بهش انعام دادم و دیگه هم اونجا نرفتم با اینکه خودم مشتری دایمی وینگز هاش بودم. اینجا آلبرتا معمولا 15 تا 20 میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    و البته اين ١٥ درصد به مبلغ كل قبل از اضافه شدن تكس تعلق مي گيره، درسته؟

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    بلی. شما تیپی که میدی میزان رضایت شما از سرویس رو نشون میده. کاملا اطمینان ندارم، اما شنیدم که بیشتر رستوران ها مینیمم حقوق رو به گارسون ها میدن و منبع اصلی در آمد اونا همین انعام هاست. بعضی وقت ها هم به کلاس جایی که میرین بستگی داره. مثلا من یادمه یه بار یه جای خیلی باکلاس از طرف شرکت رفته بودیم که کسی که حساب کرد 30% هم انعام داد و یه 1000 تایی واسه 5 نفر پیاده شدیم یه بارم من خودم رستورانی رفته بودم با 2 تا از دوستام که یکی مذهبی بود و چند تا سوال راجع به الکل تو غذا کرد و گارسون هم که یه دختر وایت بود و خیلی معلوم بود که حال نکرده با این سوال ها و رفتارش از اون به بعد عوض شد و مثلا در حد این بود که بشقاب ها رو تقریبا پرت میکرد جلومون. من معمولا اگه مشکلی باشه با مدیر مطرح میکنم، اما این دیگه اینقدر رفتارش زشت بود که دیدم ارزش صحبت با مدیر رو نداره و موقع حساب کردن، 1 (یک) سنت بهش انعام دادم و دیگه هم اونجا نرفتم با اینکه خودم مشتری دایمی وینگز هاش بودم. اینجا آلبرتا معمولا 15 تا 20 میدن
    بله خيلي جاها مينيم حقوق را مي دهند و مابقي حقوق از همين تيپ در مي آد. تازه تو بعضي ها هم از اين تيپ ماليات كسر مي شه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    بلی. شما تیپی که میدی میزان رضایت شما از سرویس رو نشون میده.
    من با اين قسمت كه مي فرماييد تيپ دادن نشانگر رضايت مندي شما از سرويس و غذا هست موافق نيستم چون نوع سرويس و غذا صرفن به پيشخدمت ربطي نداره و بيشتر مربوط به مديرت و مالك رستوران مي شود و تيپ داده شده به ايشان نمي رسد اصلن.
    ضمن اينكه مثلن تيپ دادن به يك كسي كه پيتزا ديلوري ميكند به آدرس شما نمي تونه بيانگر احساس رضايت شما از غذا باشه چون شما غذا رو هنوز نخورديد و يا تيپ دادن به خدمتكار و يا دربان هتل.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    من با اين قسمت كه مي فرماييد تيپ دادن نشانگر رضايت مندي شما از سرويس و غذا هست موافق نيستم چون نوع سرويس و غذا صرفن به پيشخدمت ربطي نداره و بيشتر مربوط به مديرت و مالك رستوران مي شود و تيپ داده شده به ايشان نمي رسد اصلن.
    ضمن اينكه مثلن تيپ دادن به يك كسي كه پيتزا ديلوري ميكند به آدرس شما نمي تونه بيانگر احساس رضايت شما از غذا باشه چون شما غذا رو هنوز نخورديد و يا تيپ دادن به خدمتكار و يا دربان هتل.
    پرداخت tip براى خيلى از ما قابل هضم نمى باشد و فكر كنم كه اين مسئله فقط يك رسم رستورانى باشد تا اينكه منطق قوى پشت آن باشد. اگر شما از غذاو خدمات رستوران راضى باشيد و يا گارسون براى شما استيك ابدار يا خشك ترى بياوردچرا بايد اىن تشكر اضافه را فقط به گارسون مديون باشيم خدمات متنوع رستوران محصول كل سيستم است كه فقط كار گارسون نيست .واگر قرار باشد هر كس به سهم خود پول اضافه دريافت كند چرا سهم گارسون بايد ٢٠-١٥ درصد صورتحساب باشد پس انعام سر آشپز و .... چقدر بايد باشد والبته تاكيد ميكنم كه طبق سنت رايج ندادن تيپ دليل بى كلاس بودن مشترى است .
    ویرایش توسط amira44a : November 8th, 2012 در ساعت 01:32 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    پرداخت tip براى خيلى از ما قابل هضم نمى باشد و فكر كنم كه اين مسئله فقط يك رسم رستورانى باشد تا اينكه منطق قوى پشت آن باشد. اگر شما از غذاو خدمات رستوران راضى باشيد و يا گارسون براى شما استيك ابدار يا خشك ترى بياوردچرا بايد اىن تشكر اضافه را فقط به گارسون مديون باشيم خدمات متنوع رستوران محصول كل سيستم است كه فقط كار گارسون نيست .واگر قرار باشد هر كس به سهم خود پول اضافه دريافت كند چرا سهم گارسون بايد ٢٠-١٥ درصد صورتحساب باشد پس انعام سر آشپز و .... چقدر بايد باشد والبته تاكيد ميكنم كه طبق سنت رايج ندادن تيپ دليل بى كلاس بودن مشترى است .
    من بيشتر احساس ميكنم دراغلب موارد افراد جوان و يا نوجوان و حتي دانشجو ها بيشتر كار در رستوران را براي كمك خرجشان انجام مي دهند نه به عنوان يك حرفه از اين رو نوعي ترحم و احساس كمك نسبت به اين ها وجود دارد براي همين بيشترين موارد تيپ به اين قشر اختصاص مي يابد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    استدلال اصلی اینست که سرآشپز و بقیه برای کاری که انجام میدهند حقوق کاملی دریافت میکنند. ولی وظیفه گارسون متفاوت است و کارش مستقیما با مشتری در ارتباط است و از این رو معمولا به گارسون ها مینیمم حقوق را میدهند و بقیه حقوق شان را که همان انعام باشد مستقیما وابسته به نظر مشتری می کنند. در واقع این امر واقعا به ضرر گارسونهاست چون انگار آشپز در هر حال حقوق خودش را میگیرد (که خیلی بالاتر از گارسون است) ولی حقوق گارسون وابسته به نظر تک تک مشتری هاست.

البته دذر بعضی رستورانها همانطور که گفتید مبلغ انعام با نظر مدیریت رستوران بین همه تقسیم میشود.