صفحه 9 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

شما به همه کارهای خدماتی تیپ باید بدین از نظر اخلاقی. این شامل راننده تاکسی، آرایشگر، گارسون و ... میشه. من خودم تاحالا انجام ندادم اما دوستانی دارم که برای کسی که در هتل اتاق شما رو مرتب می کنن روی میز تیپ میزارن وقتی چک ات میکنن

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojola نمایش پست ها
    ...
    در کانادا در خانواده اهمیت افراد و قدرت آنها در تصمیم گیری و انتخاب اولویت ها بترتیب زیرست :
    کودکان - افراد سالمند در خانه - خانم خانه - سگ خانه - پدر خانواده
    ...
    من تازه با این تاپیک آشنا شدم. میشه بفرمایید که این موضوع از کجا اومده؟!!!!!!!!!
    پدر خانواده بعد از سگ خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    من تازه با این تاپیک آشنا شدم. میشه بفرمایید که این موضوع از کجا اومده؟!!!!!!!!!
    پدر خانواده بعد از سگ خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    جریانش اینه که ما مردها وقتی به کانادا و بقیه کشورهای غربی میاییم و میبینیم مثل کشور خودمان دیگر خدای مطلق خانه نیستیم فورا احساس خود کم بینی بهمان دست میدهد و شکایت میکنیم که ما را از سگ خانه هم پایینتر گذاشته اند. پذیرفتن برابری کار سختی است.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    جریانش اینه که ما مردها وقتی به کانادا و بقیه کشورهای غربی میاییم و میبینیم مثل کشور خودمان دیگر خدای مطلق خانه نیستیم فورا احساس خود کم بینی بهمان دست میدهد و شکایت میکنیم که ما را از سگ خانه هم پایینتر گذاشته اند. پذیرفتن برابری کار سختی است.
    دوست عزیز، برابری که مشکلی نداره اینطوری ها هم میگید نیست مرد هم اون مردهای قدیم. اما اینکه خودزنی کنیم .... دیگه داشتم تضعیف روحیه میشدم
    من چند روز پیش اینجا رفته بودم که من و خانومم رو بیمه خود اشتغالی کنم گفتن که اگر مرد فوت کنه زن هم حقوق خودش رو میگیره و هم حقوق مرد رو اما اگر زن فوت کنه مرد از زن هیچی نمیگیره.
    حالا باز هم خدا رو شکر اونور قوانین مساویه.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز، برابری که مشکلی نداره اینطوری ها هم میگید نیست مرد هم اون مردهای قدیم. اما اینکه خودزنی کنیم .... دیگه داشتم تضعیف روحیه میشدم
    من چند روز پیش اینجا رفته بودم که من و خانومم رو بیمه خود اشتغالی کنم گفتن که اگر مرد فوت کنه زن هم حقوق خودش رو میگیره و هم حقوق مرد رو اما اگر زن فوت کنه مرد از زن هیچی نمیگیره.
    بیشتر قوانین کانادا gender neutral هستند مثلا در مورد طلاق هر طرفی که درآمد بیشتری داره باید به طرف دیگر نفقه پرداخت کنه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

چه عجب یه جا خانوما به نفعشونه!!!
    صدور فایل نامبر کبک:24 مارس 2010 --- تاریخ مصاحبه و فایل نامبر فدرال: 27 اکتبر 2010 --- ارسال پرونده به پاریس 28 فبریه 2013- رسیدن آپدیت 23 می 2013
    دریافت مدیکال 29 آگوست 2013- submit مدیکال در سایت 7 سپتامبر 2013--- ایمیل پاس ریکوئست 29 اکتبر 2013

Member bahmanabc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    سلام
    یکی از قوانین نانوشته در اکثر کشورها بجز ایران ! در هنگام استفاده از پله برقی حتما در سمت راست آن بایستید ! در سمت چپ مخصوص افرادی است که عجله دارند و میخواهند روی پله برقی راه بروند .
    راه رفتن روی پله برقی کار درستی نیست... باعث میشه قطعات داخل دستگاه خراب بشه...
    • Eternal vigilance is the price of liberty!

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahmanabc نمایش پست ها
    راه رفتن روی پله برقی کار درستی نیست... باعث میشه قطعات داخل دستگاه خراب بشه...
    توی مترو هم مدام تکرار میکنن لطفا روی پله برقی ها ندوین ... هرکی عجله داره باید از پله معمولی استفاده کنه. توی فیلمها هم که مادیدیم پله برقی رو روش راه نمیرن! مگه پلیس بازی باشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    توی مترو هم مدام تکرار میکنن لطفا روی پله برقی ها ندوین ... هرکی عجله داره باید از پله معمولی استفاده کنه. توی فیلمها هم که مادیدیم پله برقی رو روش راه نمیرن! مگه پلیس بازی باشه.

اتفاقا توی ایستگاهای مترو تورنتو آدم دقیقا احساس فیلمای پلیسی بهش دست میده! همچین باسرعت میدون و از بین جمعیت لایی میکشن، آدم حیرون میمونه! فامیل جان ما که از اتاوا اومده بود، چشماش از حدقه زده بود بیرون. که چرا اینا همچین میکنن؟!
    ولی بین خودمون باشه، منم خیلی وقتا همین کارو میکنم. هم عجله دارم، هم وقتی سرعتم رو توی بالا رفتن از پله ها میبینم، فکر میکنم، قهرمان المپیکم!
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پانزده درصد متوسط معمول امریکای شمالی است (از 10 تا 20 درصد). انعام ندید یعنی شکایتی داشته اید و ممکنه صاحب رستوران بیاد سوال کنه که مشکل چی بوده ضمن اینکه دور از آداب و رسوم و نامردی تلقی میشه.
    جاهایی که سرویس و گارسون ندارند مثل فست فودها انعام هم لازم نیست.
    یه سوال البته اگه قبلا نپرسیده باشند، آیا به راننده تاکسی هم باید tip داد؟ چقدر؟ راستش من از فرودگاه میومدم خونه و چون تاکسی رو رزرو کرده بودم قیمت مشخص بود و آخرش که اسکناس درشت دادم راننده گفت که کرایه شما میشه فلان قدر ، چقدر بردارم ، من هم به بالا روندش کردم