صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 114

موضوع: عكس بذاريم تو سي.وي؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : عكس بذاريم تو سي.وي؟

WAY2GO

You can say that again!:

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط WAY2GO
    این طور نیست که عکس بی تاثیر باشه ولی اونقدر هم مهم نیست و معمولا رزومه حرفه ای عکس نداره.ممکنه یه استاد ازتون عکس بخواد. در ضمن شایعاتی هم هست که دخترها رو بیشتر ترجیح می دن و من خودم یه نمونه اش رو یه بار گذاشته بودم که مسئول انجمنش پاک کرد از وبلاگ یه ایرانی بود تو کانادا که استادش رزومه های دانشجوهای جدید رو آورده بود تا نظر این دانشجوی ایرانی رو بپرسه.
    ولی رزمه ی شما اگه قوی باشه این چیزها زیاد در برابرش قدرتی نداره و ضمنا همه گیر نیست بیشتر دنبال کار علمی هستن دیگه هالیوود نیست که
    متاُسفانه این شایعات روز به روز قوی تر میشه. منم چند نمونه رو دیدم.

این که CV رو به دانشجو های ماقبل نشون میدن هم کاملاً درسته.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

این که بچه ها میگن مقاله اصله که درسته. وقتی شما خاص باشین برای اثبات بیشتر خاص بودنتون دیکه نیازی به عکس نیست.

ولی بعضی وقتها شما معمولی رو به خاصین! تو این حالت رقابتی بین شما و دیگر افراد "معمولی رو به خاص" در میگیره که کوچکترین عاملی می تونه مبارزه رو به نفع شما تموم کنه.

مثلا من معدل لیسانسم 16.5 بود، سه تا مقاله داخلی داشتم و یه مقاله تو نشریه دانشگاه+ 5 سال سابقه کار پارت تایم+پروژه های درسی خوب+ چند تا پروژه برای چند تا مرکز صنعتی. یعنی دقیقا یک "معمولی رو به خاص"

استادم بعدا به من گفت وقتی عکست که رو توش قیافه مصممی داشتی دیدم به نظرم رسید که این آدمیه که میشه باهاش کار کرد

به علاوه اگه عکسی که شما تو رزومه تون میزارین کاملارسمی و در ابعاد مناسب باشه چه ایرادی داره؟ البته تاکید می کنم کاملا رسمی، نه عکسی که از خودتون در حالی که روی صندلی نشسته اید و دستهایتان را با ملاحت زیر چانه تان خم کرده اید و با لبخند زل زدین به دوربین انداخته اید(من یه رزومه عکس دار این طوری رو از نزدیک مشاهده کرده ام)

رشته و دانشگاه

to roshanak:

بهرحال ضمن تایید این حرف که نهایتا گذاشتن عکس به اون فرمتی که شما گفتید ضرری نداره اما what if اگه قیافه یه بنده خدایی اصلا مصمم نبود و یه نمه Easy going بود آیا میشه از روی عکس قضاوت کرد که بدرد انجام اون پروژه میخوره یا نه
    خب اون استاده میتونه از روی قیافه هم مثلا بگه بابا تو (نوعی) از قیافت پیداست امتحانات جامع رو ردددی و اصلا نمیخواد اپلای کنی و .........و یا به قیافت میاد 2 ساله دکترا میگیری اصلا نمیخواد بیایی من مدرک رو میفرستم ...........
    اصلا به این حرف ها نیست وگرنه سنگ رو سنگ بند نمیشه

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

گذاشتن عکس تو رزومه کار معمولی نیست و اصولا کسی شما رو به خاطر خوب بودن یا بد بودن قیافه نمیگیره یا رد نمیکنه
    اگرم بخواد عکس شما رو ببینه عکستون تو کارنامه تافل هست. حالا نه چندان واضح و رنگی ولی حدودا مشخص هست
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

اگه خوشتیپ هستی عکست رو بزار اگه نیستی نزار

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    to roshanak:

بهرحال ضمن تایید این حرف که نهایتا گذاشتن عکس به اون فرمتی که شما گفتید ضرری نداره اما what if اگه قیافه یه بنده خدایی اصلا مصمم نبود و یه نمه Easy going بود آیا میشه از روی عکس قضاوت کرد که بدرد انجام اون پروژه میخوره یا نه
    خب اون استاده میتونه از روی قیافه هم مثلا بگه بابا تو (نوعی) از قیافت پیداست امتحانات جامع رو ردددی و اصلا نمیخواد اپلای کنی و .........و یا به قیافت میاد 2 ساله دکترا میگیری اصلا نمیخواد بیایی من مدرک رو میفرستم ...........
    اصلا به این حرف ها نیست وگرنه سنگ رو سنگ بند نمیشه
    من حرفتون رو قبول دارم. و همین طور اتفاقات بعدیش رو! ولی من فقط گفتم چیزهای کوچیک شاید به نفع آدم تموم شن. هر چند یه واقعیت دیگه هم هست. اگه شما عکس نامتناسبی از خودتون گذاشته باشید بدون شک اثر منفی در ناخودآگاه آدم ها می ذاره. درسته آدم آکادمیک باید متعالی باشه و به این چیزها اهمیت نده. ولی آدم آدمه و گاهی وفتها دعوای شب پیش استاد با خانواده ش هم می تونه تو اخلاقش تو اون روزی که درخواست شما رو می بینه تاثیر داشته باشه.

باز هم تکرار میکنم برای آدم ها ی"معمولی رو به خاص" نه آدمی که رزومه ش رو ببینی برق بگیردت!

غیر از اون اینکه خیلی از بچه ها از جمله شما از تجربه ی خودتون گفتین و اینکه استادتون اصلا براش مهم نبود شما رو دیده باشه. من هم از تجربه ی خودم گفتم. درسته؟

رشته و دانشگاه

Roshank:

Yes; Thank you. We cannot deny that sometimes somebody's appearance and face could possitively impress a professor. However, in a parallel, we could admit that that professor has to be a expertise in psychology. That would be a hard and subtle work judging someone on their appearance, yet that might be applicable to some people. I myself cannot judge somebody based on their appearance, either rough or gentle

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

توی یه دانشگاه که گفته بود رزومتون باید ماکزیمم یه صفحه باشه .. فکر کنم توی همچین رزومه ای باید عکسمون رو بندازیم back ground ! ... بـــــــــــزرگ ... مثل عکس هایی که برای روی حجله می ندازن ! ;D

I recently attend one of CV classes here,They said Putting pohoto writing personal information of any kind like gender ,religion, marital status are against the law,i will try to upload a cv and resume sample very soon .
    Applause dies away<br />Trophies gather dust <br />Winners are soon be forgotten<br />THINK AGAIN

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)