صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: رفتن برای مصاحبه بدون I-20

Junior Member

پیش فرض رفتن برای مصاحبه بدون I-20

سلام دوستان،

من برای 18 جون از سفارت آمریکا تو آنکارا وقت مصاحبه دارم ولی به دلیل اشتباه احمقانه منشی دانشگاه که I-20 رو با پست عادی برای من فرستاده، I-20 تا اون موقع به دستم نمی رسه.
    من از بعضی دوستان شنیدم که در بعضی موارد خاص و اضطراری سفارت کپی I-20 رو به طور موقت قبول می کنه. می خواستم بدونم کسی تجربه ای در این مورد داره یا احیاناَ می دونه که این مطلب درسته یا نه؟

کلاً به نظر شما من راهی دارم یا اینکه اصلاً براس مصاحبه نرم؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : رفتن برای مصاحبه بدون I-20

ما هم دقیقا مثل شما هستیم. من و همسرم هم روز 18 جون آنکارا مصاحبه داریم و الان چند روزه که گرفتار این I20 شدیم. آخرین راهی که به ذهنمون رسیده اینه که از دانشگاه بخواهیم با پست fedex بفرستدش به هتل.
    شما کدوم دانشگاه هستید و در آنکارا کدوم هتل اقامت دارید؟

شاید بتونیم با هم هماهنگ کنیم و با هتل هم تماس بگیریم که در جریان باشه. البته اگه دانشگاه قبول کنه که بفرسته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_s
    ما هم دقیقا مثل شما هستیم. من و همسرم هم روز 18 جون آنکارا مصاحبه داریم و الان چند روزه که گرفتار این I20 شدیم. آخرین راهی که به ذهنمون رسیده اینه که از دانشگاه بخواهیم با پست fedex بفرستدش به هتل.
    شما کدوم دانشگاه هستید و در آنکارا کدوم هتل اقامت دارید؟

شاید بتونیم با هم هماهنگ کنیم و با هتل هم تماس بگیریم که در جریان باشه. البته اگه دانشگاه قبول کنه که بفرسته
    مشکل شما مثل مشکل من نیست. I-20 من با پست عادی فرستاده شده و راهی برای ارسال مجددش نیست. خلاصه اینکه به احتمال 99% I-20 بعد از مصاحبه به دست من می رسه( البته اگه اصلاً برسه)
    اما پیشنهاد من برای مشکل شما اینه که اگه دوستی در آمریکا دارین ازش بخواهید که یه پاکت DHL یا FEDEX که پولش قبلاً پرداخت شده باشه (Prepaid Waybill) رو برای دانشگاه بفرستن. پاکت و Waybill باید برای مقصد هتلتون توی ترکیه باشه. البته خودتون هم می تونین این کار رو بکنین ولی اگه از آمریکا انجام بشه سریعتر می شه. وقتی پاکت به دانشگاه رسید با تلفن ذلشون کنین تا همون موقع I-20 رو بذارن تو پاکت و بفرستن. همین الان هم یه Email به دانشگاه بزنین که احیاناً I-20 رو با پست عادی نفرستن و نگهش دارن تا پاکت شما با Waybill برسه.

من همه این کارها رو کردم به جز ایمیل آخری. اون منشی بی مسوولیت هم همون روز صدور I-20 با پست عادی فرستادش! پس بجنبید!

بعد از همه این حرفا کسی راه حلی برای من نداره؟

من منظور شما رو نمی‌فهمم. I20 ‌ما رو هم بار اول با پست عادی فرستادن که نرسید. بار دوم با پست DHL‌که برگشت خورد. و این بار سومه که قراره برامون بفرستنش.

Junior Member

این اولین باره که I-20 رو برای من می فرستن. با DHL که اول بره اروپا و بعد بیاد ایران امکان رسیدنش بود ولی اینجوری اصلاً نمی رسه. از اونجا که تازه پست شده نمی تونم بگم که نرسیده و دوباره بفرستنش. مشکل من این بود که دانشگاه فقط به همون شرایطی که گفتم(پاکت و Prepaid Waybill) حاضر بود I-20 رو با DHL بفرسته. اگه دانشگاه شما یکبار با DHL برای شما فرستاده یک بار دیگه هم این کار رو می کنه. فقط باید آدرس هتل رو بدین و بگین برای اونجا بفرسته.

در ضمن دانشگاه حاضر نیست یه I-20 دیگه برای من صادر کنه. مگر اینکه محرز بشه که گم شده.

نمی دونم منظورم رو فهمیدین یا نه ولی فکر می کنم مشکل شما با یکی دوتا تلفن به دانشگاه حل بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra61
    من اصل I20 به موقع به دستم نرسیده بود کپی رو بردم. تو سفارت چند بار در مورد اصلش پرسیدند و من توضیح دادم. نهایتا ایرادی نگرفتند. البته من از آنکارا ریجکت شدم که فکر نمی کنم به این خاطر بوده باشه.

Junior Member

DHL یک سرویس داره به اسم Same Day که در نهایت شاید بتونین ازش استفاده کنین
    http://www.dhl-usa.com/IntlSvcs/DelS...liveryServices

البته در مورد جزئیاتش بهتره سوال کنین.

این مشکله یکی از دوستایه من که 22 می تویه استانبول مصاحبه داشت هم بود کپیه I-20 رو بهشون داده بود و اصلشو که براش ترکیه فرستاده بودن رو 30 می تحویل داد
    براشون دلیلشو توضیح بدین احتمالا قبول مبکنن

Junior Member

مرسی از همه. خیلی به من امید دادین.

دانشگاه ما دیشب قبول کرد که I20 رو بفرسته به هتل. حالا من یه سوال دیگه دارم. اگه احیانا تا شنبه که ما می‌ریم I20 اولی که با پست معمولی فرستاده شده بود به دستمون برسه دیگه به درد نمی‌خوره؟ یعنی حتما باید همون جدیده رو که برامون دوباره صادر شده و قراره بیاد ترکیه، تحویل سفارت بدیم؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)