صفحه 1 از 319 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

سلام به دوستان خوبم.
    من برای Summer 2008 پذیرش با fund کامل برای M.Sc گرفتم.
    من خانومم الان US هست و در همون رشته ای که من پذیرش گرفتم با fund کامل برای M.Sc داره درس میخونه.
    می خواستم منو راهنمایی کنید که برایF1 اقدام کنم یا برای F2 ؟شانس کدوم بیشتره؟خانومم ویزاشو امسال از قبرس گرفت.
    اگر با F2 برم میتونم به راحتی بعد از چند ماه به F1 تبدیلش کنم.

آیا bank statement برای F2 باید بگیرم؟ چقدر باید باشه؟

ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای همسر F2

حدس می‌زنم که شانس F-2 بیشتر باشه. من ندیدم مورد این جوری که F-2 رد شده باشه. البته در نهایت می‌دونی که ویزا خیلی حساب و کتاب نداره ولی امیدوارم که مشکلی نباشه.
    ضمنا با F-2 از هر موقعی که ویزات برسه می‌تونی وارد آمریکا بشی، با F-1 فقط حداکثر یک ماه زودتر از شروع ترم می‌تونی وارد آمریکا بشی.
    برای F-2 هم نامه بانک احتیاج داری و هرچی بیشتر باشه بهتر! فکر می‌کنم حداقل باید نشون بده که برای یک سال زندگیت پول داری. یعنی حداقل چیزی در حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار.

Junior Member

سلام ، من ویزای F2 دارم و الان مدت 5 ماه هست که با همسرم در آمریکا زندگی می کنیم، من تصمیم دارم برای سال آینده اپلای کنم ، اگر من اپلای کنم و پذیرش هم بگیرم و بخوام قبل از اینکه ویزام رو تغییر بدم یه سر برم ایران و برگردم ، می تونم دوباره با همون ویزای F2 برگردم ، یعنی این مسئله که من پذیرش رو گرفتم برام مسئله ساز نمیشه؟

It is difficult to say but in general F2 is simpler than F1 if you have a good bank statement. However if you have a full fund from that university and your scientific background is related to the field you are going to study in, you had better apply for F1. You have nearly 90% chance in cypress. and if you are rejected (which is not likely) you can still apply for an F2. I saw a girl who was rejected an F1 thrice! but was accepted for an F2 after marriage.

Not only for F2 but even for a full-fund F1 you should have a bank statement. It is highly crucial for F2-applicant to have a bank statement.
    Usually people tend to have a 30 m bank statement.but I think for a full-fund 10 M is enough.
    You only need to invest that money one day and then withdraw it to give it back to the reall owners as other people do.

كسي مي دونه آيا از همراه F-1 در روز مصاحبه سوال مي‌شود؟ چه سولاتي؟ آيا غير از فرمهايي كه بايد پر كنه لازمه چيزه ديگه‌اي هم همراهش ببره؟ خواهش مي‌كنم كمك كنيد

ApplyAbroad Champion

بله از همراه هم سوال می‌کنند. معمولا می‌پرسند که ایشون در حین تحصیل شما که ممکنه چند سال طول بکشه قصد دارند که چه کار کنند. یا بعضی از سوال‌های معمولی، مثل این که آیا در آمریکا اقوامی دارند یا خیر.
    در مورد خود ما، مدرک خاصی از خانم من نخواستند، اما خوبه که مدارک تحصیلی‌شون همراه‌شون باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوارشداموزش زبان دانشگاه گیلان

سلام
    می خواستم بپرسم اگه همسرم از امریکا پذیزش بگیره من به عنوان همسر و همراهش باید مدرک زبان (TOEFL, IELTS,..) داشته باشم؟ (من ارشد زبان خوندم)
    واسه ویزا هم بهتره با هم اقدام کنیم یا نه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Nina A نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بپرسم اگه همسرم از امریکا پذیزش بگیره من به عنوان همسر و همراهش باید مدرک زبان (TOEFL, IELTS,..) داشته باشم؟ (من ارشد زبان خوندم)
    واسه ویزا هم بهتره با هم اقدام کنیم یا نه؟
    شما به هیچ مدارک زبانی احتیاج ندارین.
    برای مصاحبه هم بهتره با هم اقدام کنین.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    بله از همراه هم سوال می‌کنند. معمولا می‌پرسند که ایشون در حین تحصیل شما که ممکنه چند سال طول بکشه قصد دارند که چه کار کنند. یا بعضی از سوال‌های معمولی، مثل این که آیا در آمریکا اقوامی دارند یا خیر.
    در مورد خود ما، مدرک خاصی از خانم من نخواستند، اما خوبه که مدارک تحصیلی‌شون همراه‌شون باشه.
    سلام آقا بابک، یه سوال خیلی حیاتی دارم ازتون که فکر کنم سوال خیلی از افراد هست.

افرادی که با همسرشون برای ادامه تحصیل میرن آمریکا، در حالیکه فقط مرد یا زن از دانشگاه پذیرش گرفته، اون یکی، تو این 4- 5 سال چه کار میتونه بکنه؟ آیا این مسأله مشکل ساز نمیشه؟ آیا اجازه کار به همسری که F-2 داره میدن؟ اگه نمیدن، اون بنده خدا تو این چند سال چه کاری میتونه بکنه؟ نمیشه که همش تو خونه باشه؟

دیدم شما ظاهرا با همسرتون رفتین، گفتم از تجربه شما استفاده کنم، بسیار ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)