صفحه 2 از 341 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای همسر F2

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62
    اگه هر دو پذیرش داشته باشیم چطور؟؟ به هر دو F1 می دن؟؟ شانس ویزا نسبت به اینکه یکی F1 بخواد و یکی F2 فرق می کنه؟؟
    خودتون می‌دونید که ویزا گرفتن چقدر بی‌حساب و کتابه و نمی‌شه گفت که حتما شانس یکی بیشتر یا کمتره. من چندتا از دوستانم هر دو F-1 گرفته‌اند. خودم و خانمم از کانادا یک بار F-1، F-2 و یک بار دیگه هر دو F-1 ویزا گرفته‌ایم و از طرفی دو بار F-1، F-2 از دوبی رد شدیم. به همین خاطر من دقیقا نمی‌تونم بگم کدوم شانسش بیشتره.
    اما اگر هر دو پذیرش دارید شاید بهتر باشه از اول هر دو برای F-1 اقدام کنید، چون اگر یکی با F-2 بیاد و بعد بخواد در آمریکا به F-1 تبدیل کنه، بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشه و دوباره کلی دردسر عقب انداختن پذیرش و این مشکلات رو خواهد داشت.

ApplyAbroad Veteran

اگر کسی برای ویزای دانشجویی آمریکا ، کانادا و یا استرالیا اقدام کنه، میخواستم بدونم که به همسرش ویزای همراه میدن یا همسر باید جداگانه اقدام کنه.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

شما ويزاي F1 مي گيريد (اگه شما پذيرش گرفتين) و همسرتون ويزاي F2. موقع مصاحبه مي تونين با هم برين و همزمان ازتون مصاحبه مي شه اما امكان اين هست كه همسرتون بعداً و به تنهايي اقدام كنه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Veteran

امکانش وجود داره که به همراه ویزا ندن؟؟؟ یا اگه متاهل باشی امکان گرفتن ویزا افزایش پیدا میکنه؟؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

مساله اي كه هست چون دو نفر خواهيد بود بايد نشون بديد كه هزينه اضافي رو مي تونيد پرداخت كنيد. كه با بردن bank statement و ... اگه خودتون fund داشته باشين به احتمال خيلي زياد مشكلي نخواهد بود يعني من كسي رو نديدم كه با اين شرايط ويزا نگيره.

اما مواردي بوده كه بعد از گرفتن ويزاي F1 توسط نفر اصلي، همسر جداگانه رفته و متاسفانه موفق نشده.
    در مورد اينكه اگه هر دو با هم بريد مصاحبه و يكيتون بگيره و همراه نگيره اطلاعي ندارم و خوشحال مي شم اگه بچه هايي كه خبر دارن به من هم بگن.

Junior Member

سلام.
    ببخشيد، اينكه گفتين اگر همسر بعداً اقدام كنه ويزا نميدند، اين در صورتيه كه برا F-2 اقدام كنه؟ اگر خودش براي F-1 اقدام كنه، نميگند كه چون همسرت آمريكاست، بهت ويزا نميديم؟
    دستتون درد نكنه.

ApplyAbroad Champion

ببين چيزي كه من مطمئنم و براي دوستهاي خودم پيش اومده اينه كه توي سفارت پرسيدند همسر شما كجاست ؟ اونا هم گفتند ايرانه و دوباره پرسيدند نمي خواد بياد پيش شما ، اونا هم گفتند نه فعلا !! و بعد سال بعدش در حالي كه همسرشون پذيرش داشت ديگه بهش ويزا ندادند.
    من نمي دونم اگه آدم توي مصاحبه بگه چرا مي خواد سال ديگه apply كنه و f1 بگيره چه تغييري كل قضيه مي كنه ! شايد بقيه دوستان تجربه اينو داشته باشند .

اینا که گفتین سال بعد به نفر دوم f1 ندادند، در مورد اقدام همزمان چه طوریه؟
    یعنی احتمال گرفتن هر دو f1 از یک f1 و یک f2 کمتره؟؟ اگه این طور باشه که فقط یه نفر واسه apply هزینه کنه که بهتره؟ پیشنهاد دوستان چیه؟؟
    و یه سوال دیگه اینکه با فرض اینکه هر دو ویزا بگیرند آیا ممکنه یکی clear بشه و یکی نشه؟؟
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Junior Member

توی قبرس یه اقایی بود که می خواست به تنهایی اقدام کنه بهش ویزا ندادن و گفتند اصلا برای ما منطقی نیست که خانم شما ایران باشه
    و شما به تنهایی بخواهید برید امریکا
    من فکر می کنم بهترین گزینه اینه که هر دونفر با هم برای مصاحبه برند یکی شون که وضعیت FUND بهتری داره F1 و دیگری F2 اقدام کنه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

bita2 راست مي گه. من اين جوريشو نديده بودم ولي يكي از بچه ها گفت كه officer بهش گير سه پيچ داده كه چرا خانومتو نياوردي مگه ميشه تنها بري؟ اونم آخر سر گفته بوده خانومم داره درس مي خونه (واقعاً درس مي خوند) 6 ماه ديگه مي ياد براي F2

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)