صفحه 332 از 341 نخستنخست ... 232282322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,311 تا 3,320 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

نقل قول نوشته اصلی توسط Chrisplendid27 نمایش پست ها
    سلام.
    من فعلا مجردم ولی قصد دارم با دوست پسرم ازدواج کنم و هنوز هم برای ویزا اقدامی نکردم. می خواستم ببینم پیش اومده کسی یک سال بعد از F1 گرفتنش ازدواج کنه و برای همسرش F2 بگیره؟ این طوری شانس بیشتره یا اگه قبل از اقدام برای ویزای خودم ازدواج کرده باشم؟
    و اینکه با توجه به این که ویزای F2 اجازه ی کار نداره آیا منطقی هست که نامزدم بخواد بگه تو این مدت فقط می خواد دوره های کوتاه مدت شرکت کنه؟ یا این که از راه دور می خواد برای ایران کار کنه؟ با توجه به این که مهندس کامپیوتره کاملا این شرایط رو داره که طراحی وب سایت یا دولوپینگ انجام بده. اصلا اینا شامل اون عدم اجازه ی کار می شه یا خیر؟
    در ضمن ایشون معلم زبان هستن حدود یک ساله. این خودش مشکل زا نیست؟
    مرسی
    سلام

پاسختون رو میتونید از لا به لای پستهای همین فروم پیدا کنید اما به طور خلاصه:

بله امکان پذیر هست که برگردید و ازدواج کنید ولی به خودتون بستگی داره که مثلا با ویزای سینگل، چقدر حاضرید خطر بازگشت به ایران رو به جون بخرید. ازدواج قبل از رفتن هم میتونه گزینه دیگه ای باشه.

در هر دو صورت چه شما مجرد برید و چه متاهل برید برای مصاحبه شانس ویزا یکسانه برای شما.

همسرتون اگر از لحاظ درسی و یا کاری ادم خفنی باشه شاید این باور این قضیه رو که ایشون میخواد تو خونه بمونه یکم برای افیسر سخت کنه اما شما به هیچ وجه حرف از ادامه تحصیل، کار از راه دور، و . . . نزنید. لازم نیست ایشون بگه که مدرس زبان بوده میتونه بگه میخوام برم اونجا کنار همسرم باشم و روی زبانم کار کنم.

ایشون میتونه از راه دور واسه ایران کار کنه و پولش رو همونجا ایران بریزن به حسابشون و بعد شما از اون پول اینجا استفاده کنید. هیچکس نمیتونه مانع این کار همسر شما بشه در امریکا.

در ضمن سعی کنن همسرتون خودشون رو بسیار ساده، بدون علاقه به درس، بدون تسلط به زبان انگلیسی نشون بدن.

Never Give In, Never Give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط ElecEng_AZR نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من برای Fall 2018 از یه دانشگاه معمولی آمریکا برای PhD پذیرش فول فاند گرفتم و I20 چند روز دیگه به دستم میرسه. استادم هم آدم خفنیه. قراره شوهرم هم برای F2 اقدام کنه. هر دو ارشد برق از دانشگاهای خوب ایرانیم.

1- شانسمون برای اخذ ویزا در چه صورت بیشتره؟ همزمان وقت سفارت بگیریم یا جداگانه؟
    2- با توجه به اینکه شوهرم میخواد سال اینده احتمالا تو دانشگاه من پذبرش بگیره، آیا باید این برنامه رو به آفیسر بگه یا نه؟ اگه این نکته منفی محسوب میشه، باید بگه برنامش تو امریکا چیه کلن؟؟؟
    3- با وجود فول فاند من، گواهی بانکی برای ما لازمه؟ 25000 تا داریم. آیا کافیه؟ به نام زدن و ترجمه سند ماشین (معمولی) رو پیشنهاد میکنید؟
    4- آیا در مورد این که قصد داریم بچه بیاریم تو این چند سال سوالی مطرح میشه؟ جواب درست چیه؟
    5-برای tie چه مواردی به ذهنتون میرسونه در مورد ما؟

اینم بگم که ما هردو گپ تحصیلی داریم. من 1 سال سابقه کار در مــرکــز تــحــــــقیــقات مـخـــابـــــرات. (آیا حساس تلقی میشه؟) همسرم هم الان تو دانشگاه کارشناس ازمایشگاهه و سربازی رفته قبل ارشد
    شما هم میتونید پست های این فروم رو بخونید، دید خوبی بهتون میده اما خلاصه بگم:

اینکه دانشگاه شما معمولی عالی و یا خیلی رنک پایینی داشته باشه تاثیری در ویزای شما نداره مادامی که شما پذیرش دانشکاه غیر کاندیشنال داشته باشید

بهتره با هم وقت سفارت بگیرید و با هم برید مصاحبه راحت تره این شکلی.

نکته مهم در ویزای همراه اینه که ایشون خودشون رو بسیار ساده، بدون علاقه به درس، عدم تسلط به زبان انگلیسی، و کلا با رزومه خیلی ساده نشون بدن تا شانس گرفتن ویزا بالا بره. بعدا که وارد امریکا شدید برای اپلای و تبدیل ویزا اقدام کنید. بر نامه تو امریکا همراهی همسر، تقویت زبان انگلیسی.
    در مورد بچه نه سوالی پرسیده میشه نه شما بگید.

سعی کنید حتی الامکان رزومه خودتون شبیه رزومه ای باشه که واسه دانشگاه فرستادین که مشکلی پیش نیاد. سعی کنید عناوین کاری که داشتید رو بسیار ساده و غیر حساس انتخاب کنید.

Junior Member

سلام دوستان.من و دوس پسرم از سال ۲۰۱۲ باهم هستیم به خاطر اختلاف خوانوادگی نتونستیم قبل از رفتنش ازدواج کنیم. و حتی اگه ایشون برگردن هم نمیشه. متاسفانه بااینکه تمام تلاشمو کردم که اپلای کنم ولی رجکت خورد تمام اپلیکیشن هام.چون معدلم پایینه. ایشون برام فرم ای بیست هم گرفتن. سوالم اینه که باهمین ای بیست و اثبات اینکه ماسالهاست باهمیم اصلا امکانش هست من اف ۲ بگیرم؟ و اگه اره کلا باید از کجا شروع کنیم. شاید گفتنش اینجا خوب نباشه ولی واقعا هردومونم نه میتونیم باهم باشیم نه بی هم!ممنون میشم پاسخ بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط malahhoo نمایش پست ها
    سلام

پاسختون رو میتونید از لا به لای پستهای همین فروم پیدا کنید اما به طور خلاصه:

بله امکان پذیر هست که برگردید و ازدواج کنید ولی به خودتون بستگی داره که مثلا با ویزای سینگل، چقدر حاضرید خطر بازگشت به ایران رو به جون بخرید. ازدواج قبل از رفتن هم میتونه گزینه دیگه ای باشه.

در هر دو صورت چه شما مجرد برید و چه متاهل برید برای مصاحبه شانس ویزا یکسانه برای شما.

همسرتون اگر از لحاظ درسی و یا کاری ادم خفنی باشه شاید این باور این قضیه رو که ایشون میخواد تو خونه بمونه یکم برای افیسر سخت کنه اما شما به هیچ وجه حرف از ادامه تحصیل، کار از راه دور، و . . . نزنید. لازم نیست ایشون بگه که مدرس زبان بوده میتونه بگه میخوام برم اونجا کنار همسرم باشم و روی زبانم کار کنم.

ایشون میتونه از راه دور واسه ایران کار کنه و پولش رو همونجا ایران بریزن به حسابشون و بعد شما از اون پول اینجا استفاده کنید. هیچکس نمیتونه مانع این کار همسر شما بشه در امریکا.

در ضمن سعی کنن همسرتون خودشون رو بسیار ساده، بدون علاقه به درس، بدون تسلط به زبان انگلیسی نشون بدن.
    مرسی بابت جوابتون. راستش من خیلی نگران بودم که راستش رو نگفتن باعث بشه تو بک گراند چک مشخص بشه همه چیز

کار کردن روی این رزومه ش که کمتر به چشم بیاد و این که انگلیسی دست و پا شکسته هم حرف بزنه خودش خیلی سخته!‌

ویزای F2 iم ممکنه مالتیپل بدن؟‌

سلام
    کسی جدیدن به سفارت آمریکا در دبی برای گرفتن ویزای f2 مراجعه کرده؟
    در صورت مراجعه لطفن تجربه تونو اعلام بفرمایید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Chrisplendid27 نمایش پست ها
    مرسی بابت جوابتون. راستش من خیلی نگران بودم که راستش رو نگفتن باعث بشه تو بک گراند چک مشخص بشه همه چیز

کار کردن روی این رزومه ش که کمتر به چشم بیاد و این که انگلیسی دست و پا شکسته هم حرف بزنه خودش خیلی سخته!‌

ویزای F2 iم ممکنه مالتیپل بدن؟‌
    اونها اگر به اطلاعات کسی در ایران دسترسی داشتن که از ایران نمیخواستن باهاشون همکاری کنه.
    من حرفی از انگلیسی دست و پا شکسته نزدم من گفتم مصاحبه ایشون فارسی باشه
    بله ممکنه که بدن مالتی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

دوستان بنده واسه f2میخوام اقدام کنم حدود ۹ ماه پیش پیش تافل دادم نمرم هم خوب شده حالا میخوام بدونم نظرتون اینه ک فارسی مصاحبه بشم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط omidshokoh نمایش پست ها
    دوستان بنده واسه f2میخوام اقدام کنم حدود ۹ ماه پیش پیش تافل دادم نمرم هم خوب شده حالا میخوام بدونم نظرتون اینه ک فارسی مصاحبه بشم؟
    نظر من فارسیه.

سلام دوستان
    وقتتون بخیر من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. من و نامزدم هنوز ازدواج نکردیم و ایشون قرار f2 من بشن. من پدیرش دکتری گرفتم و فول فاند هستم. اولا اینکه ایشون باید برای f2 فرم Ds-160 جداگانه پر کنه و وقت جدا بگیره؟ دوم اینکه با توجه به اینکه رشته ایشون در دانشگاه آموزش زبان انگلیسی بوده بازم باید در سفارت فارسی صحبت کنه و بگه من میخوام زبان بخونم؟
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

سلام بنده داشجوی پی اچ دی هستم و همسرم ویزای دانشجویی F2 مالتیپل دارن. همسرم قصد دارن که چند وقت دیگه به ایران سفر کنن. قانوناً منع یا مشکلی برای سفر ایشون وجود نداره، اما مسئله ای که یک مقدار باعث نگرانی ما شده اینه که ویزای مالتیپلِ ایشون مربوط به دانشگاه قبلی ما هست (من وسط پروگرم پی اچ دی تو دانشگاه قبلی مستر کردم و تو این دانشگاه جدید پی اچ دی شروع کردم). البته من از دانشگاه سؤال کردم و گفتن چون ویزا دارن جایِ نگرانی نیست. اما میخواستم بدونم کسی مورد مشابه با شرایط ما رو تجربه کرده و اطلاعاتی داره؟ و اینکه نظر دوستانی که در این زمینه تجربه دارن رو میخواستم جویا بشم.

ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)