صفحه 335 از 341 نخستنخست ... 235285325326327328329330331332333334335336337338339340341 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,341 تا 3,350 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

نقل قول نوشته اصلی توسط peiiman نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم من میخواستم واسه دانشگاه امریکا اقدام کنم فقط نگرانم که آیا میتونم بعد از پذیرش، که برای خودم ویزا دانشچویی میگیرم، برای همسرم هم ویزا همراه بگیرم و با هم بریم یا با شرایط جدید که ویزا ها داره واسه همسر دیگه ویزا صادر نمیشه و یا ریسک رد شدن همسر بالاست
    سلام، شما موقع اپلاى براى f2 هم درخواست ميديد، بعدش I20 كه صادر ميشه براى ايشون هم صادر ميشه، در حال حاضر ويزاى F2 هم ميدن ، نگران نباشيد از اون بابت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    دوستان من کل فروم رو خوندم اما همچین مورد مشابه ای پیدا نکردم لذا گفتم سوالم رو بپرسم
    اگه کسی ویزای تحصیلی F1 رو گرفت و هنگام مصاحبه مجرد بود، و طی چند ماه آینده که قصد سفر داره ازدواج کنه (نه غیابی و سوری، یه ازدواج کاملا واقعی)، برای ویزای همسر چه باید کرد؟
    میشه بعدا درخواست ویزا داد؟ یا حتی شخص ویزا گیرنده وارد آمریکا بشه بعدا برای مصاحبه همسرش اقدام بشه؟
    ضمنا اگه فول فاند نباشه، همسر چقدر باید تمکن مالی داشته باشه؟
    سلام ، ويزاشون نوع F2 ميشه و بله از آمريكا هم ميشه براشون اقدام كرد ، تمكن هر چقدر كه تو I20 زده حدودا ١.٥ تا ٢ برابرش اگه تو حساب باشه خيلى بهتر است.

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

نقل قول نوشته اصلی توسط eliyou نمایش پست ها
    سلام ، ويزاشون نوع F2 ميشه و بله از آمريكا هم ميشه براشون اقدام كرد ، تمكن هر چقدر كه تو I20 زده حدودا ١.٥ تا ٢ برابرش اگه تو حساب باشه خيلى بهتر است.
    با تشکر از شما
    یعنی مبلغ مشخصی نداره؟
    حدودا چقدر میشه؟ بعضی ها گفتن سالیانه حدود 15تا 20 تا، درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    یعنی مبلغ مشخصی نداره؟
    حدودا چقدر میشه؟ بعضی ها گفتن سالیانه حدود 15تا 20 تا، درسته؟
    خواهش ميكنم، عرض كردم هر چقدر كه توى آى توئنى نوشته ، پارشال فاند انواع مختلفى داره ! نميشه گفت چند تا، و بستگى به دانشگاهتون داره كه دقيقا چه مبلغى رو براى دانشجو تعيين كرده به صورت كلى. واقعا حدود نميشه گفت ، ولى شما يك سلف فاند رو حداقل حدود ٥٠٠٠٠$ حساب كنيد. باز هم تاكيد ميكنم همه ى دانشگاه ها و نوع فاند ها با هم فرق دارن.

سلام دوستان
    اگر فردی برای ویزای f-1 اقدام کنه در حالی که همسرش با ویزای h1b در امریکا هست، ایا مشکلی واسه اپلیکیشنش پیش میاد؟ از این لحاظ که قانع کردن افیسر که بعد از اتمام تحصیل قصد برگشت داره، سخت میشه
    Difficult takes a day, impossible takes a week

سلام
    ميخواستم بدونم از زماني كه در سفارت درخواست ويزا ميديم و قبول ميكنن، چقدر طول ميكشه تا ويزاي ما آماده بشه؟ براي F2

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال کلی دارم که بیشتر در خصوص تجربه زندگی از نظر شرایط مالیه.
    برای کسی که پذیرش فول فاند گرفته و همسرش با f2میخواد همراهیش کنه شرایط مالی چجوری میشه؟با توجه به اینکه همسر اجازه کار نداره.سوال من درخصوص شرایط ویزا برای تمکن مالی نیست.چون برای تمکن خیلی کارها میشه کرد.منظورم شرایط واقعی هستش که اونجا باهاش مواجه میشیم.آیا فاند کفاف زندگی دونفره رو میده؟آیا میشه تو بازار سیاه کار کرد؟با توجه به این گرونی ارز و بی ارزش شدن پولهایی که از ایران میاد.واقعا دوستان چجوری این مشکل رو حل میکنند.باید بیخیال پذیرش بشم؟

Junior Member Nobile آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabakami نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال کلی دارم که بیشتر در خصوص تجربه زندگی از نظر شرایط مالیه.
    برای کسی که پذیرش فول فاند گرفته و همسرش با f2میخواد همراهیش کنه شرایط مالی چجوری میشه؟با توجه به اینکه همسر اجازه کار نداره.سوال من درخصوص شرایط ویزا برای تمکن مالی نیست.چون برای تمکن خیلی کارها میشه کرد.منظورم شرایط واقعی هستش که اونجا باهاش مواجه میشیم.آیا فاند کفاف زندگی دونفره رو میده؟آیا میشه تو بازار سیاه کار کرد؟با توجه به این گرونی ارز و بی ارزش شدن پولهایی که از ایران میاد.واقعا دوستان چجوری این مشکل رو حل میکنند.باید بیخیال پذیرش بشم؟
    سلام. به نظرم بهتر بود سوالتون رو تو قسمت زندگی در آمریکا، بخش هزینه های زندگی مطرح کنید. شاید این تاپیک رو اگر بخونید جواب سوالاتتون رو پیدا کنید:
    https://www.applyabroad.org/forum/sh...8C%DA%A9%D8%A7

من براساس تجربه شخصی خودم ( البته من به صورت مجرد رفتم اما هر ترم فاند TA میگرفتم) می تونم بگم اگه اصولا آدم صرفه جو و با حساب کتابی هستید میتونید از پسش برآیید و برای ترمها و سالهای بعد هم خدا بزرگه ... احتمالا راههای دیگه باز میشه براتون.
    قبل از هرچیز بهتره یه estimate از هزینه های زندگی داشته باشید:
    1- شهریه دانشگاه : از سایت دانشگاهتون میزان شهریه برای رشته و مقطع شما (برای ثبت نام فول تایم) رو پیدا کنید. دونستنش خوبه حتی برای شما که فول فاند هستید اما ممکنه یه مینیممی هر ترم لازم باشه پرداخت کنید.
    2- بیمه : هزینه بیمه دانشجویی معمولا با شهریه جمع میشه
    3- اجاره خانه: هر ایالت، شهر، و محله در یک شهر یک range خاصی اجاره خونه دارند. بهتره حتما با ایرانی هایی (یا کلاً دانشجوهایی) که اونجا هستند مشورت کنید که خونه در محله ای به صرفه تر (اما حتما امن تر و تا حد امکان با مسافت کمتر تا دانشگاه) پیدا کنید.
    4- خرج خورد و خوراک: به نظرم برخلاف ایران که تورم بیداد میکنه قیمتها در آمریکا مناسب هستند (باتوجه به حقوقتان). موقع خرید به اندازه خرید کنید. هر هفته یا هر دو هفته به میزان مورد نیاز خورد و خوراک بخرید. قیمت ها در فروشگاهای زنجیره ای HEB خیلی به صرفه هستند. از randal's هم میتونید خرید کنید، اگر حواستان به قیمتها باشه رندالز یه ذره گرونتره اما اونقدی بد نیست. بعضی اوقات بعضی محصولات کوپان یا deal و تخفیف دارند که اون زمان برای خریدشون بهینه است. Walmart هم برای خرید لوازم خونه و... خوبه.
    5- خرید پوشاک: به نظرم اوایل زیاد بریز و بپاش نکنید. برخلاف برخی ایرانیا که میخوان رو مد باشند خوشبختانه مردم اغلب ایالتهای آمریکا اونچنان اهمیتی به اینکه چی میپوشید نمیدهند خصوصا در دانشگاه که همه راحتند. پس با همون لباسهای خودتون میتونید سر کنید. اما اگه احتیاج به خرید لباس و کفش دارید ( و لزومی نداره براتون که مارک و برند باشند!!) میتونید از Ross و Walmart خرید کنید.
    6- رفت و آمد: وسایل نقلیه عمومی قیمت مناسبی دارند ... بعدها میتوانید ماشین دست دوم خوب از craiglist پیدا کنید و با قیمت خوب بخرید (اما با مشورت افراد باتجربه که کلاه سرتون نره).

بقیه موارد رو به احتمال زیاد توی لینکی که گفتم میتونید پیدا کنید. نکته اینه که حواستون به دخل و خرجتون باشه تا کم کم حساب کتابتون ردیف شه...
    و به نظر من بی خیال پذیرش (اونم فول فاند) نشید...

Junior Member

سلام دوستان

نامزد من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا رو داره و کیس خود من هم برای مهاجرت به آمریکا در پروسه ap در وضعیت refused هستش.( قبل از فرمان ترامپ در وضعیت ready بود و نوع ویزا هم F4 بود که از طریق اقدام عموم برای پدرم بود)
    با توجه با شرایط موجود در صورت ازدواج من و نامزدم چقدر شانس دریافت ویزا از طریق دانشجویی (F1) و همسر دانشجو (F2) هستش؟

Junior Member

سلام دوستان
    من و خانمم جفتمون با یه استادی به توافق رسیدیم و می گه اپلیکیشن رو پر کنید و خیلی هوامون رو داره و جفتمون فول فاند هستیم. به نظر شما ما بهتره که عقد کنیم و هرکدوم با I20 جدا بریم یا اینکه جفتمون عقد کرده و با یه I20?
    سوال دیگه اینکه انجام پروژه برای بنیاد نخبگان می تونه تو گرفتن ویزا به مشکل بندازه من رو یا خیر؟(من کارت پایان خدمت ندارم در زمان خروج برای سفارت با وسیقه می تونم خارج شم و برای زمان خروج نهایی با کارت پایان خدمت. مقاله ای هم از پروژم ندادم و جایی اسمم درج نشده)
    سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه من مدرک های زبانم 3 ماه دیگه آماده می شه ولی استاد می گه می تونم واسه تو رو کاندیشنال بدم و واسه خانومت رو قطعی به نظرتون چه رویکردی رو در پیش بگیرم که این پوزیشن رو از دست ندیم؟ با توجه به اینکه جفتمون تو یه آزمایشگاه هستیم خیلی می تونه حالت خوبی باشه برامون. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)