صفحه 336 از 341 نخستنخست ... 236286326327328329330331332333334335336337338339340341 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,351 تا 3,360 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

سلام به دوستان، نامزد من با ویزای F1 سینگل،دانشجو هست تو امریکا،با توجه به وضعيتش و رشته و پروژه اي كه اونجا كار ميكنه و فاندش نمیتونه برگرده ،یعنی همه میگن بسیار ریسکه ،تصميم گرفتيم واسه ازدواج غيابي اقدام كنيم و من برای F2 اقدام کنم.
    حالا ميخوام همه اطلاعات رو راجع به ازدواج غيابي بدست بيارم
    كه چه مداركي ميخواد؟ كدوم سفارت ها ميشه رفت؟ بچه هايي كه اخيرا رفتن چه جوابايي گرفتن؟ چه مداركي كمك ميكنه و چيا ارائه بدم؟خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون

Junior Member

سلام. من 36 سال و همسرم 34 سالشه. من دکتری مهندسی دارم. اگه خانمم پذیرش از آمریکا بگیره و من با F2 برم آمریکا حق چه کارایی رو دارم؟ مثلا اگر کار پیدا کنم میتونم ویزا رو عوض کنم یا اسپانسرشیپ میخواد؟
    میتونم برای NIW درخواست بدم؟

Junior Member

سلام،

من اخیرا استادم از یکی از دانشگاههای آمریکا بهم ایمیل زده که پذیرشت قبول شده. هنوز نامه رسمی و آی تونی صادر نشده البته.
    الان یه مشکل پیش اومده، من و نامزدم عنوز ازدواج نکردیم. هر دومون کارشناسی ارشد یکسان داریم از یک دانشگاه و یک رشته، البته ایشون چند ورودی بعد از من بود. و اینکه ما مقاله ژورنال مشترک هم داریم.

من الان منتظر آی تونی هستم. الان چکار کنم که ایشون بتونه با f2 همراه من بیاد با توجه به رزومه ای که داره؟

بهتره قبل از سفارت ازدواج ازدواج کنیم و با هم بریم سفارت؟

یا بهتره من ویزامو بگیرم برم و بعدش ازدواج کنیم و بعدش ایشون اقدام کنه واسه ویزا و به من ملحق بشه؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1209 نمایش پست ها
    سلام،

من اخیرا استادم از یکی از دانشگاههای آمریکا بهم ایمیل زده که پذیرشت قبول شده. هنوز نامه رسمی و آی تونی صادر نشده البته.
    الان یه مشکل پیش اومده، من و نامزدم عنوز ازدواج نکردیم. هر دومون کارشناسی ارشد یکسان داریم از یک دانشگاه و یک رشته، البته ایشون چند ورودی بعد از من بود. و اینکه ما مقاله ژورنال مشترک هم داریم.

من الان منتظر آی تونی هستم. الان چکار کنم که ایشون بتونه با f2 همراه من بیاد با توجه به رزومه ای که داره؟

بهتره قبل از سفارت ازدواج ازدواج کنیم و با هم بریم سفارت؟

یا بهتره من ویزامو بگیرم برم و بعدش ازدواج کنیم و بعدش ایشون اقدام کنه واسه ویزا و به من ملحق بشه؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید؟
    سلام. مبارکه.
    هر موقع صادر بشه F1 برای شما صادر میشه چون هنوز ازدواج نکرده این مگه اینکه قبل صادرشدن ازدواج کنین و همزمان بگیرین و براتون پست بشه.
    ایشالا وقتی ازدواج کردین و ترجمه سند ازدواج رو داشتین، میتونین دوباره با دفتر اینترنشنال دانشگاه تماس بگیرین و بگین که ازدواج کرده این. در اینصورت آی بیست شما کمی تغییر میکنه (شماره سویس عوض نمیشه ولی ممکنه هزینه شخصی مجبور بشین تهیه کنین به صورت بنک استیتمنت که معمولا زیاد نیست؛ باید به اندازه طول دوران تحصیل هم باشه). اینجوری ایشون هم یه آی بیست داره که روش نوشته F2 و براتون میفرستن و هر دو هم با هم شنیده ام برین سفارت خیلی بهتره تا جدا برین هرچند جدا هم میشه رفت. میتونین با هم وارد آمریکا نشین و F2 بعد شما وارد بشه ولی ویزاش رو با شما بگیره. دیگه دست خودتون هست کی F2 وارد بشه...
    موفق باشین
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

البته هردو‌میبایست ظرف یه مدتی وارد امریکا بشند بسته به اینکه سینگل میگیرندیا مالتیپل.البته احتمال سینگل خیلی بیش‌تره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام. مبارکه.
    هر موقع صادر بشه F1 برای شما صادر میشه چون هنوز ازدواج نکرده این مگه اینکه قبل صادرشدن ازدواج کنین و همزمان بگیرین و براتون پست بشه.
    ایشالا وقتی ازدواج کردین و ترجمه سند ازدواج رو داشتین، میتونین دوباره با دفتر اینترنشنال دانشگاه تماس بگیرین و بگین که ازدواج کرده این. در اینصورت آی بیست شما کمی تغییر میکنه (شماره سویس عوض نمیشه ولی ممکنه هزینه شخصی مجبور بشین تهیه کنین به صورت بنک استیتمنت که معمولا زیاد نیست؛ باید به اندازه طول دوران تحصیل هم باشه). اینجوری ایشون هم یه آی بیست داره که روش نوشته F2 و براتون میفرستن و هر دو هم با هم شنیده ام برین سفارت خیلی بهتره تا جدا برین هرچند جدا هم میشه رفت. میتونین با هم وارد آمریکا نشین و F2 بعد شما وارد بشه ولی ویزاش رو با شما بگیره. دیگه دست خودتون هست کی F2 وارد بشه...
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام ، لطفا کسانی که اطلاعات یا تجربه دارند به سئوال من پاسخ دهند.وضعیت ویزای من در سایت ceac به issued تبدیل شده ولی هنوز کیس نامبرهای همسر و فرزندانم کلیر نشده. ویزای من F1 و ویزای بقیه خانواده ام F2 است. تاریخ مصاحبه ما نیز 7 آگوست تو ایروان بوده. به نظر شما چقدر زمان میبره تا ویزای F2 صادر بشه ؟

سلام
    من و پارتنرم هنوز ازدواج نکردیم ولی ایشون برای امریکا اپلای کرده و به زودی ادمیشنش میاد.
    من میدونم که تو پروسه‌ی کار ایشون باید بعد از گرفتن ادمیشن برای i20 اقدام کنه.
    سوال اولم اینه که بین ادمیشن و i20 معمولا چقدر فاصله ست که ببینیم میشه سند ازدواج گرفت و ترجمه کرد و فرستاد یا نه؟
    و اینکه چه زمانی باید اعلام کنیم ما دو نفریم تا برای من هم i20 بخش F2 صادر بشه؟ (زمان اپلای یا بعد از ادمیشن؟)
    اگر بعد از صادر شدن i20 ایشون ما به دفتر دانشگاه اعلام کنیم چقدر زمان میبره که تغییر کنه؟ (چون تا جایی که خوندم بهتره که ما با هم برای مصاحبه به سفارت بریم)

ممنونم از پاسخگوییتون.

Junior Member

سلام دوستان
    من الان آمریکا هستم (F1، مولتی) میخام تابستون برگردم و ازدواج کنم. چه مراحلی داره برای اینکه برای همسر درخواست ویزای F2 کنم (گرفتن I20 و پر کردن DS160 و گرفتن وقت کافیه؟) و چه مدارکی لازم داره برای اینکه با خودش به سفارت ببره؟
    متاسفانه هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم. ممنون میشم کمک کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2715 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان آمریکا هستم (F1، مولتی) میخام تابستون برگردم و ازدواج کنم. چه مراحلی داره برای اینکه برای همسر درخواست ویزای F2 کنم (گرفتن I20 و پر کردن DS160 و گرفتن وقت کافیه؟) و چه مدارکی لازم داره برای اینکه با خودش به سفارت ببره؟
    متاسفانه هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم. ممنون میشم کمک کنید.
    سلام.
    برای گرفتن وقت سفارت، به آی بیست همسرت نیاز داری و برای گرفتن اون هم باید ترجمه سند ازدواج رو به دفتر اینترنشنال داتشگاه نشون بدی. ممکنه مقداری از هزینه رو هم به صورت بنک استیتمنت نیاز داشته باشی و برای سفارت هم باید ببره.
    توی سفارت هم علاوه بر مدارک F1 (البته SOP نه ولی رزومه لازم میشه شاید) ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ها و یه سری عکس از مراسم ازدواج و با هم بودنتون رو هم بهتره ببره.
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتی و پاسخ دادی.
    دیگه پر کردن فرم DS160 رو لازم نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)