صفحه 6 از 341 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3402

موضوع: سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به ویزای همسر F2

ویزای F-1 فقط در داخل دانشگاه می تونه کار کنه نه خارج دانشگاه. تازه اون هم به صورت نیمه وقت نه تمام وقت.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

کمی جستجو کردم. بنظر میاد راههایی برای کار بیرون از دانشگاه هم هست. البته در کارهای مرتبط، با هماهنگی دانشگاه.

Curricular Practical Training

Optional Practical Training

اطلاعاتی در این زمینه دارید، ما را هم به فیض برسانید.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdy
    کمی جستجو کردم. بنظر میاد راههایی برای کار بیرون از دانشگاه هم هست. البته در کارهای مرتبط، با هماهنگی دانشگاه.

Curricular Practical Training

Optional Practical Training

اطلاعاتی در این زمینه دارید، ما را هم به فیض برسانید.
    شما در طول تابستون می‌تونید در شرکت‌هایی که مرتبط با رشته‌ی تحصیلی‌تون هستند به عنوان intern استخدام بشید و در واقع از CPT استفاده کنید. این چیزی شبیه به کارآموزی خود ماست.

OPT هم به شما اجازه می‌ده که بعد از فارق‌التحصیلی و گرفتن مدرک از دانشگاه‌های آمریکا به مدت یک سال در آمریکا بمونید و برای هر شرکتی که مایلید کار کنید.

ضمنا این بحث داره از تاپیک اصلی خارج می‌شه. اگر مایلید سوال بیشتر در مورد کارکردن با ویزای F-1 بپرسید، یا یک تاپیک جدید ایجاد کنید یا این که اگر در حال حاضر تاپیکی در این زمینه وجود داره، در ادامه‌ی اون مطرح کنید.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من اين تاپيك چند وقت پيش ايجاد كردم ولي متاسفانه جوابي نگرفتم.

شرايط من و همسرم اينه كه هردو MS از دانشگاه شريف در يك رشته داريم. همسرم سال ديگه مي خواد apply كنه ولي الان مونديم اگه officer پرسيد قصد چه كاري رو داره چي بگه كه نكته منفي حساب نياد؟

لطفاً اگه نظراتتون رو بگيد ممنون مي شم

ApplyAbroad Champion

راستش خانم من هم شرایط مشابهی داشت، یعنی ایشون هم برای F-2 اقدام می‌کرد و فوق لیسانس داشت از شریف. در جواب افسر گفت که می‌خواد کلاس زبان بره و زبانش رو تقویت کنه. البته خوشبختانه افسر ازش نخواست که مدرک تحصیلی‌اش رو نشون بده، چون شاید در اون صورت یک مقدار غیرمنطقی به نظر می‌رسید.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خيلي ممنون.

يعني اصلاً officer نفهميد كه ايشون فوق ليسانس داره؟ اگه متوجه شد چي بايد جواب داد؟

Junior Member

البته چند تا مورد كه من در سفارت قبرس در اكتبر 2007 ديدم كه به صورت f1,f2 اقدام كرده بودند اصلا سوالي از كسي كه مي خواست براي f2 اقدام كنه پرسيده نمي شد. فكر مي كنم براي سفارت قبرس خيلي عادي بود كه كسي كه مي خواد بره همسرش رو هم ببره. در واقع بر عكس اين قضيه كه همسر باهاش نره براشون غير عادي.

با تمام اين تفاسير بهتره كه يه فكرايي براي جواب به سوالاي احتمالي كه ممكنه از همسرتون بشه بكنيد ولي خيلي نگران اين قضيه نباشيد چون يا به هر دو ويزا مي دن يا به هيچكدوم.

البته اگه fund داشته باشيد كه احتمال ويزا دادن ميشه گفت چيزي حدود 99 درصده. البته در قبرس! اون يه درصد باقيمانده هم بر مي گرده به شانس و از اين جور حرفا...

اميدوارم كه موفق باشيد.
    ليس للانسان الا ما سعي !

ApplyAbroad Champion

راستش من خودم هم اين مشكل رو دارم . من چند جايي پذيرش دارم . همسرم هم چندجا ديگه !! فعلا كه پذيرشهامون با هم همپوشاني ندارند !!! اگه اينطور پيش بره من F2 اقدام مي كنم (البته با غصه فراوان )
    من وضعم هم بدتره ... چون امسال هم apply كردم . چيزي كه توي ذهن خودم بود كه بگم اينه كه مي خوام توي اين دوره هاي certificate دانشگاه شركت كنم (البته بعد از اينكه كلي زبانم رو تقويت كردم ) حالا نمي دونم جواب خوبيه يا بد !

Junior Member

شما حتما براي f2 اقدام كنيد. چون اينجوري بهتر جواب ميده. البته جواب خوبي براي officer در نظر گرفتيد.
    ليس للانسان الا ما سعي !

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    خيلي ممنون.

يعني اصلاً officer نفهميد كه ايشون فوق ليسانس داره؟ اگه متوجه شد چي بايد جواب داد؟
    اگر متوجه هم بشه، باز می‌شه گفت که مثلا ایشون اصلا قصد ادامه‌ی تحصیل نداره و از درس خوندن خسته شده. چنین جوابی در فرهنگ آمریکا به هیچ غیرمنطقی نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)