صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 137

موضوع: طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ....

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ....

قاعدتاً این پست از نظر دوستان ِ مدیر، خلاف مقررات فروم تشخیص داده میشه... ولی دو تا اشکال بزرگ وارده به پستِ آغازین countdown عزیز (دستورالعمل پیشنهادی)... اولیش اینکه اون مثال خیلی خیلی طولانیه و بعد از کلی مقدمه چینی میره سراغ مسئله اصلی و این از لحاظ فنون مذاکره کاملاً مردوده!... و دومیش اینکه این دستورالعمل چه از ابتدا به فارسی نوشته شده باشه و چه ترجمه ای باشه از انگلیسی پر از اشکالات فجیع ادبی و ساختاری ِ زبان فارسی هستش!... و سوم اینکه... هر کدوم از مدیران فروم که countdown عزیز هم احتمالاً یکی از ایشان هستند حق دارند نه تنها این پست رو پاک کنن بلکه بنده رو kick out کنن از فروم به خاطر این گستاخی!!
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ....

سلام

نه بابا خوف نکن من مدیر نیستم

ولی پست شما هم خلاف مقررات نیستش و البته ممنونم که این تاپیک رو به جریان انداختید
    اما خودم بعنوان نویسنده اون مجبورم که دفاع کنم:
    در مورد اشکال اول که گرفتید- شما درست میگید -شاید خیلی چیزهاش اضافی باشه ولی من بعنوان مثال اوردم تا جزییات رو بهتر بتونم بگم
    مثالی که بدلیل کار فعلی خودم روزانه با خیلی هاش روبرو هستم و دارم میبینم چگونه نامه ها پاسخ داده میشه و ارزیابی میشه طرف
    وگرنه بله-نامه میتونه از یه پاراف کوچولو باشه تا یه صفحه A4 - ولی حالا اختصارا بگم که مثلا اگه واقعا کسی درخواست هیات علمی بکنه نمیتونه مثلا بمنظور جهش به اصل مطلب بیاد دادن اطلاعات اضافی رو فدا بکنه-مثلا بگه "من بورسیه دکترا هستم-لطفا من رو استخدام کنید!!!""
    من خودم شخصا سه تا دانشگاه رو با دادن همین اطلاعات که شاید بنظر طولانی بیاد عملاً جواب گرفتم
    در مورد اشکال دوم- شما منظورتون خود نگارش اون چند بند اگه باشه- بله-من اونها رو تند تند نوشتم و ممکنه خیلی غلط توش باشه-و ممنونم از دقتتون

YOURS

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

این avatorهای فروم ما عرق شرم نداره... وگرنه من الان حتما باید برای خودم میگذاشتم یه 70-80 تا... منم موافقم با این که این تاپیک اگه رونق بگیره خیلی میتونه کمک کنه... یه سری اطلاعات کوچولو هم من دارم که سعی میکنم به ندرت اضافه کنم اینجا.... به هر حال به شدت ممنون که اینقدر موقر پاسخ دادی
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-نرم افزار(دانشگاه علوم و تحقیقات فارس)

Post پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ..

بچه ها حالا استاد رو چه جوری باید پیدا کرد؟خواهش میکنم کمکم کنین

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ..

سلام جناب / سرکار خانم E_ rose_Z
    این چند مرحله را به ترتیب انجام بده : 1) انتخاب کشور مقصد. 2) پیدا کردن رتبه بندی دانشگاه های آن کشور برای رشته مورد نظر. 3) مراجعه به سایت دانشگاه. 4) مراجعه به لینک دپارتمان رشته مورد نظر. 5) مطالعه صفحات مربوط به اساتید ( معمولا اسم لینک مشخصات اساتید people یا faculty ) هست.

Red face پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ..

خیلی مهمه که نامه ای که به یه استاد نوشته میشه یه صورت فرمال و رسمی باشه، ولی من بدون یک ایمیل رسمی هم تونستم نظر یه استاد رو جلب کنم واسه اینکه در پروژه خودش منو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کنه اونم از دانشگاهی که جزء 200 دانشگاه اول دنیاست! البته تو ایتالیاو اینم بگم که کانادا خیلی بهتر جواب میده در صورت اینکه رزومه خوبی داشته باشین، ولی اگه مدرک زبان ندارین و مثل من هنوز یه مقاله زورنال هم ندارین، بهتره بعضی از دانشگاههای اروپا بخصوص ایتالیا رو یه امتحانی بکنین.

Junior Member albert_1995 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

پیش فرض پاسخ : طریقه نوشتن نامه های رسمی (مراحل از ابتدا تا انتها) مفید برای نوشتن نامه به ..

نقل قول نوشته اصلی توسط sevda.a1980 نمایش پست ها
    خیلی مهمه که نامه ای که به یه استاد نوشته میشه یه صورت فرمال و رسمی باشه، ولی من بدون یک ایمیل رسمی هم تونستم نظر یه استاد رو جلب کنم واسه اینکه در پروژه خودش منو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کنه اونم از دانشگاهی که جزء 200 دانشگاه اول دنیاست! البته تو ایتالیاو اینم بگم که کانادا خیلی بهتر جواب میده در صورت اینکه رزومه خوبی داشته باشین، ولی اگه مدرک زبان ندارین و مثل من هنوز یه مقاله زورنال هم ندارین، بهتره بعضی از دانشگاههای اروپا بخصوص ایتالیا رو یه امتحانی بکنین.
    ببخسید یعنی شما بدون مدرک پذیرش گرفتید ؟ لطفا کمی راهنمایی کنین اگه ممکنه من زبانم خوبه اما هنوز ایلتس ندادن

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

بچه ها به یک نکته اصلا توجه نکردید .
    ایمیل هایی که در آنها اسم های ضایع ( مثل : ali_hyper یا mamad_devil ) و امثال اینها هست فکر نکنم اصلا خوانده بشه .
    خداییش من اگه جای استاد بودم اول inbox رو نگاه میکردم و کل اینجور نامه ها رو پاک میکردم . بعد چند تای باقی مونده رو میخوندم .

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezalight نمایش پست ها
    بچه ها به یک نکته اصلا توجه نکردید .
    ایمیل هایی که در آنها اسم های ضایع ( مثل : ali_hyper یا mamad_devil ) و امثال اینها هست فکر نکنم اصلا خوانده بشه .
    خداییش من اگه جای استاد بودم اول inbox رو نگاه میکردم و کل اینجور نامه ها رو پاک میکردم . بعد چند تای باقی مونده رو میخوندم .
    غیر از این هم نیست. بخاطر همین همه ش تاکید میشه با یه ایمیل رسمی (و ID درست و حسابی) ارتباط برقرار کنید. تاثیر مثبت داره.

Junior Member

دوستان!
    یک سوالی که درباره‌ی نامه‌نگاری با اساتید هست اینه که، متن اصلی نامه به استاد رو باید به عنوان تکست در ادیتور سرویس ایمیل وارد کرد، یا باید فایل ورد یا پی‌دی‌اف از نامه آماده کرد و اون رو به ایمیل اتچ کرد و در متن فقط نوشت که همچین فایلی اتچ شده؟ کدوم یکی از این دو کار معمول‌تر و پذیرفتنی‌تره و احتمال خونده شدن و جواب گرفتن رو بیش‌تر می‌کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)