صفحه 76 از 102 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

سلام دوستان

دوستان یک مقاله هست که مربوط به کار پایانامه یک شخص دیگه بوده و خلاصه من کلی ویرایش علمی و ادبی روش انجام دادم و قراره ارسالش کنم به یک ژرنال با ایمکت 2 ( اسم اون شخص قراره اول باشه ، اسم استادم دوم و اسم من سوم).

این مقاله اومده از یک ایده نسبتا قدیمی یک پارامتر هیدورولوزیکی را تخمین زده. از طرفی هم اومده با متد یک مقاله دیگه که اونم این پارامتر را تخمین زده مقایسه کرده ( روابط رگرسیونی و خلاصه نتایج مقایسه شده) . اون مقاله که به عنوان مقایسه ازش استفاده شده اومده اون پارامتر هیدرولوژیکی را با استفاده از معرفی یک روش برای تخمین مهمترین متغییرش ( مثلا متغییر X) محاسبه کرده. در مقاله ما هم روند کار ( و نه متد) به همین صورت هست. تا اینجا به هر حال نگرانی خاصی وجود نداره ولی چیزی که کمی منو نگران میکنه اینه که در اون یکی مقاله اومده یک متغییر دیگه ( مثلا متغییر Y ) را از یک روشی به دست آورده و برابر با متغییر X قرار داده و اون پارامتر هیدورولوژیکی را محاسبه کرده. در مقاله ما هم دقیقا همین کار انجام شده ولی با دو تفاوت:

1) روش به دست آوردن متغییر Y تفاوت میکنه.
    2) گستره استفاده اش هم فرق میکنه ( یعنی مثلا در مناطق خشک کاربرد بیشتری داره)

حالا با این تفاسیر آیا این مقاله ممکنه Plagiarism بشه؟

در ضمن اول قرار بود که به عنوان یک Original Paper برای یک مقاله بفرستیم که بعد من تصمیم گرفتم بفرستیم به یک ژرنال Letter با ایمپکت 2.

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوستان یک مقاله هست که مربوط به کار پایانامه یک شخص دیگه بوده و خلاصه من کلی ویرایش علمی و ادبی روش انجام دادم و قراره ارسالش کنم به یک ژرنال با ایمکت 2 ( اسم اون شخص قراره اول باشه ، اسم استادم دوم و اسم من سوم).

این مقاله اومده از یک ایده نسبتا قدیمی یک پارامتر هیدورولوزیکی را تخمین زده. از طرفی هم اومده با متد یک مقاله دیگه که اونم این پارامتر را تخمین زده مقایسه کرده ( روابط رگرسیونی و خلاصه نتایج مقایسه شده) . اون مقاله که به عنوان مقایسه ازش استفاده شده اومده اون پارامتر هیدرولوژیکی را با استفاده از معرفی یک روش برای تخمین مهمترین متغییرش ( مثلا متغییر X) محاسبه کرده. در مقاله ما هم روند کار ( و نه متد) به همین صورت هست. تا اینجا به هر حال نگرانی خاصی وجود نداره ولی چیزی که کمی منو نگران میکنه اینه که در اون یکی مقاله اومده یک متغییر دیگه ( مثلا متغییر Y ) را از یک روشی به دست آورده و برابر با متغییر X قرار داده و اون پارامتر هیدورولوژیکی را محاسبه کرده. در مقاله ما هم دقیقا همین کار انجام شده ولی با دو تفاوت:

1) روش به دست آوردن متغییر Y تفاوت میکنه.
    2) گستره استفاده اش هم فرق میکنه ( یعنی مثلا در مناطق خشک کاربرد بیشتری داره)

حالا با این تفاسیر آیا این مقاله ممکنه Plagiarism بشه؟

در ضمن اول قرار بود که به عنوان یک Original Paper برای یک مقاله بفرستیم که بعد من تصمیم گرفتم بفرستیم به یک ژرنال Letter با ایمپکت 2.

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

با تشکر
    سلام،
    دقت کنید، اگر شما از روشی که قبلا استفاده شده، دوباره استفاده کنید توی مقالتون هیچ مشکلی پیش نمیاد با شرط اینکه رفرنس بدید و عین متن را کپی نکنید. اگر سیستمی که روش را بر روی اون پیاده می کنید تفاوت داشته باشه با سیستم مقاله قبل، بازم مشکلی پیش نمیاد. نکته ای که اینجا وجود داره اینه که شما توی مقدمه و یا قسمت های بعد رفرنس بدید و اگر از اون مقاله استفاده می کنید، عین متن کپی نشده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام،
    دقت کنید، اگر شما از روشی که قبلا استفاده شده، دوباره استفاده کنید توی مقالتون هیچ مشکلی پیش نمیاد با شرط اینکه رفرنس بدید و عین متن را کپی نکنید. اگر سیستمی که روش را بر روی اون پیاده می کنید تفاوت داشته باشه با سیستم مقاله قبل، بازم مشکلی پیش نمیاد. نکته ای که اینجا وجود داره اینه که شما توی مقدمه و یا قسمت های بعد رفرنس بدید و اگر از اون مقاله استفاده می کنید، عین متن کپی نشده باشه.
    بسیار ممنون از راهنمایی شما.

بله من هم به اون مقاله بارها رفرنس دادم و هم حتی تعریف هم کردم از روشش

حتی اگر قسمتی هم از اون مقاله یا از جای دیگه قرار بوده در مقاله استفاده کنم، کاملا دگرگونش کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    بسیار ممنون از راهنمایی شما.

بله من هم به اون مقاله بارها رفرنس دادم و هم حتی تعریف هم کردم از روشش

حتی اگر قسمتی هم از اون مقاله یا از جای دیگه قرار بوده در مقاله استفاده کنم، کاملا دگرگونش کردم.
    اگر موارد بالا را رعایت کرده باشید مشکلی از لحاظ تقلب نخواهید داشت، فقط میمونه ادیتور که orginality و نوع اوری مقالتون را تائید کنه و بفرسته برای داوری. یک توصیه میکنم به شما، اینکه اگر زیاد عجله ندارید مقالتون را بفرستید به ژورنالی با ایمپکت نسبتا بالا و یا متوسط، تجربه ای که من تو سابمیت چند مقاله ISI دارم اینه که مقالات با ایمپکت با لا و معتبر، معقولانه تر و سریعتر مقاله مورد نظر را بررسی میکنن. موفق باشید.

Junior Member berkeley آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer

سلام دوستان
    یک سوال دارم: آیا امکانش هست که یک مقاله survey دارم هم در سایت http://arxiv.org/ بذارم و هم در یک ژورنال سابمیت کنم؟
    آیا اگر این کار رو انجام بدن تو ژورنال بهم گیر نمیدن؟
    نظرتون در این باره چیه؟

پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم
    روزی من هم خواهم رسید.......

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط berkeley نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال دارم: آیا امکانش هست که یک مقاله survey دارم هم در سایت http://arxiv.org/ بذارم و هم در یک ژورنال سابمیت کنم؟
    آیا اگر این کار رو انجام بدن تو ژورنال بهم گیر نمیدن؟
    نظرتون در این باره چیه؟

پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم
    سلام

به چند دلیل بهتر هست قرار دادن مقاله در arxiv رو به بعد از accept اون موکول کنید...

1- اولا در حین review و تا پیش از accept، مقاله شما عملا چاپ نشده و شما مالکیتی روی محتوای اون ندارید... حالا اگر مقاله رو در arxiv بگذارید، همه به محتوای ثبت نشده اون دسترسی دارند... کار وقتی می تونه بغرنج تر بشه که مقاله تون reject بشه و عملا شما با material ی که در arxiv قرار دادید، راه رو برای کسانی که محتوای مقاله شما رو به سرقت علمی ببرند باز کردید...

2- ژورنال از شما گواهی میگیره که مقاله رو قبلا جایی منتشر نکردید... این انتشار می تونه arxiv رو هم شامل بشه... پس خلاف قرارداد همکاریتون با ژورنال هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    دوستان مقاله من الان در حال review هست تو یه ژورنال. من قبل از این با یکی از اساتید امریکا که خیلی هم شناخته شده هست مکاتبه کردم و اصلاحاتی رو مقالم انجام داد. حالا برام یه ایمیل زده از یه کنفرانس که به مقالم مربوطه و تو شهر خودشه. از طرفی خیلی برام خوبه که اونجا اکسپت بشه مقالم چون میخوام بعدا با این استاد صحبت کنم برای دانشگاه از طرفی هم بهش گفتم که متاسفانه من مقاله رو فرستادم برای یه ژورنال حالا اینو گفته : Perhaps it is not necessary to present your research, rather a statement of important issues that you have uncovered in pursuing you work.خب به هر حال اینم میشه اراِئه دیگه ، نه؟ یعنی اگر کارم رو تو این کنفرانس هم بفرستم مشکلی نداره؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان مقاله من الان در حال review هست تو یه ژورنال. من قبل از این با یکی از اساتید امریکا که خیلی هم شناخته شده هست مکاتبه کردم و اصلاحاتی رو مقالم انجام داد. حالا برام یه ایمیل زده از یه کنفرانس که به مقالم مربوطه و تو شهر خودشه. از طرفی خیلی برام خوبه که اونجا اکسپت بشه مقالم چون میخوام بعدا با این استاد صحبت کنم برای دانشگاه از طرفی هم بهش گفتم که متاسفانه من مقاله رو فرستادم برای یه ژورنال حالا اینو گفته : Perhaps it is not necessary to present your research, rather a statement of important issues that you have uncovered in pursuing you work.خب به هر حال اینم میشه اراِئه دیگه ، نه؟ یعنی اگر کارم رو تو این کنفرانس هم بفرستم مشکلی نداره؟
    ممنونم
    سلام،

از لحاظ عرف آکادمیک، معمولا پژوهش گران، کار اکستند شده کنفرانس را برای ژورنال می فرستند.

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    یه سوال در مورد مقاله نوشتن دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

آیا میشه عکسی که در یک مقاله اومده در مقاله خودمون ازش استفاده کنیم و رفرنس هم بهش بدیم؟من میخوام برای الزویر بفرستمش.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alizam نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    یه سوال در مورد مقاله نوشتن دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

آیا میشه عکسی که در یک مقاله اومده در مقاله خودمون ازش استفاده کنیم و رفرنس هم بهش بدیم؟من میخوام برای الزویر بفرستمش.
    بله دوست عزیز شدنش که حتما میشه (با اطمینان عرض میکنم)
    ولی بهتره که این کارو نکنید
    تا اونجایی که میتونید بهتره شکل ها رو هر چند تکراری ولی خودتون آماده کنید و استایلشو تا جایی که ممکنه متفاوت و جدیدتر کنید در اون صورت نیازی به دادن ریفرنس نیست (در موارد جنرال عرض میکنم! نه موارد نتایج و خاص. در این موارد اخیر هر جوری باشه باید حتما ریفرنس بدید)

اگه اینکارو بکنید بهتره و توی کارتون تاثیر بهتری میذاره
    ولی اگه شکل خاصه و نمیتونید خودتون آماده ش کنید میتونید ازش استفاده کنید و تو ی کپشن شکل ریفرنس بدید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)