سلام
شاید سوالم چندان به این انجمن مربوط نباشه ولی از اونجا که اگه قضیه ی گرفتن پذیرش نبود,شاید هیچ وقت به فکر دادن paper نمی افتادم,دارم اینجا مشکلم رو مطرح می کنم.
راستش چندی قبل که مشغول آماده کردن پرورژه ی لیسانسم بودم یه سری مطالب جمع آوری کردم که بزرگترین مشکلم برگردوندن اونها به فارسی روان و یافتن کلمات جای گزین برای بعضی اصطلاحات تخصصی بود.به هر حال پروژه رو ارائه کردم و تمام.از چندی قبل به فکر افتادم تا با توجه به تسلطی که در موضوع پروژم کسب کرده بودم,پیرامون اون مقاله بنویسم و خوب کار رو هم با مجلات کم اهمیت و داخلی شروع کردم.اتفاقا به مقاله یی برخورد کردم که با انشا و نثر فوق العاده ای و خیلی خوب به فارسی روان برگردانده شده بود و خوب چون قبلا خودم برخی از منابع اصلیشو دیده بودم تا حدی هم به فارسی برگردونده بودمش(ولی نه به این خوبی) خیلی بهم مزه داد!
الان مقالم آمادست و خیلی هم از این مقاله ی اخیر که گفتم استفاده کردم.به عنوان منبع هم این مقاله و هم اصلیاشو(زبان اصلیشو) نام بردم ولی یه کم وجدان درد گرفتم و تردید دارم که اصلا مقاله رو بفرستم یا نه!
دقیقا می خوام بدونم که:
1. با ذکر منبع,چقدر حق استفاده از یه مقاله رو داریم؟مثلا میشه یه دفعه 3 تا(!!!)پاراگراف رو ازش بیاریم؟!!!
2.بعضا برخی مطالب رو از رو websiteهایی مثل wikipedia گرفتم.ماخذ رو چی باید ذکر کنم؟من هیچ جا قبلا ندیدم آدرس یه website رو به عنوان مقاله بیارن!!!