صفحه 48 از 102 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    سلامی دوباره و تشکر از سه دوست محترمی که کامل سوالم روجواب دادن
    یه سوال دیگه: شنیدم که یه مدل مقاله هم داریم به اسم survey به عبارتی مقاله ای حاوی ایده جدید نیست، بیان کار های گذشته قبلی هست و فقط ممکن است به طور خلاصه در حد چند خط ، مقایسه ای هر چند کوچک مابین مطالعات پیشین توسط نویسنده مقاله انجام شود- خب سوالم اینجاست که فایده این کار چیه که اصلا کنفرانس ها اون روچاپ می کنن???
    و اونوقت ، اگه استاد با این طور افراد مصاحبه کنه و بگه تو که این مقالت چاپ شده، رفرنس هم که زدی ومقالت بیشتر مثل گزارش میمونه تا مقاله، این چی ???اینم قابل دفاع هست یا نه????
    لطفا نظری دارید بگید ممنون می شم بشنوم-مرسی
    همانطور که دوستمان فرمودند survey های معتبر معمولا بیشتریت تعداد citation را دارند و نوشتنشان کار هرکسی نیست. اینها مقاله ژورنال هستند نه کنفرانس. یکی از معتبرترین مجلات دنیا در رشته مخابرات IEEE COMMUNICATION SURVEYS AND TUTORIALS است که هر کدام از مقالاتش اقلا 20-40 صفحه دو ستونی هستند و یکصد تا دویست مرجع را بطور تحلیلی و دقیق مقایسه کرده اند. کسانی که این قبیل مقالات را مینویسند معمولا استاد هایی با سابقه پژوهشی زیاد هستند و هدفشان جمع آوری دانش روز در یک زمینه تحقیقاتی خاص است.

خیلی ممنونم- در ادامه سوال قبلیم این مورد رو می گم که یه دفعه در مورد یک موضوع تحقیق کرده بودم و حالت گزارش و گرداوری بود البته از منابع انگلیسی (کنفرانس و ژورنال) استفاده کرده بودم و وقتی اون گزارش رو به استادم تحویل دادم کلی به به و چه چه کرد و خوشش اومد وگفت بهتره این رو بفرستی یه جایی وچاپ کنی !!!
    (استادم خودش تجربه چندین مقاله در کنفرانس و زورنال خارجی داشت)

اما از نظر خودم یک گزارش و تحقیق بود که هر کس دیگه ای هم اگه وقت می گذاشت و همون منابع رو مطالعه و ترجمه م کرد می تونست فایلی عین مال من رو تهیه کنه !!! البته وقتی به استاد تحویل دادیم کاملا بخش بندی کرده بودکم یعنی فایلی حاوی (چکیده مقدمه بخش های مختلف و نتیجه) قالب بندی کرده بودم-

حالا با این تفاسیر، چون هم ادم وسوسه میشود برای اقدام به پابلیش ولی از طرفی من الان سوالم مجدد سر مصاحبه و دانستن دیدگاه یک استاد خارجی هست که چه خواهد بود??? اگر من اقدام به پابلیش کارم کنم و در رزومه آن را قید کنم ??? یعنی اثر معکوس روی نظر استاد می گذاردد???
    چون دیدگاه هایی هم که مطرح کردید کاملا درست ، اما کار survey من که عین اون افراد معروف نیست که خیلی خیلی بخواد جامع و کامل باشد و خیلی درخور ژورنال هاوکنفرانس های معتبر باشد !! یک usual survey ویا یک گزارش کامل در مورد موضوع هست و فوقش ممکن است در یک ژورنال ویا کنفرانس عادی اون روبه ثبت برسونم

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم- در ادامه سوال قبلیم این مورد رو می گم که یه دفعه در مورد یک موضوع تحقیق کرده بودم و حالت گزارش و گرداوری بود البته از منابع انگلیسی (کنفرانس و ژورنال) استفاده کرده بودم و وقتی اون گزارش رو به استادم تحویل دادم کلی به به و چه چه کرد و خوشش اومد وگفت بهتره این رو بفرستی یه جایی وچاپ کنی !!!

اما از نظر خودم یک گزارش و تحقیق بود که هر کس دیگه ای هم اگه وقت می گذاشت و همون منابع رو مطالعه و ترجمه م کرد می تونست فایلی عین مال من رو تهیه کنه !!! البته وقتی به استاد تحویل دادیم کاملا بخش بندی کرده بودکم یعنی فایلی حاوی (چکیده مقدمه بخش های مختلف و نتیجه) قالب بندی کرده بودم-

حالا با این تفاسیر، چون هم ادم وسوسه میشود برای اقدام به پابلیش ولی از طرفی من الان سوالم مجدد سر مصاحبه و دانستن دیدگاه یک استاد خارجی هست که چه خواهد بود??? اگر من اقدام به پابلیش کارم کنم و در رزومه آن را قید کنم ??? یعنی اثر معکوس روی نظر استاد می گذاردد???
    چون دیدگاه هایی هم که مطرح کردید کاملا درست ، اما کار survey من که عین اون افراد معروف نیست که خیلی خیلی بخواد جامع و کامل باشد و خیلی درخور ژورنال هاوکنفرانس های معتبر باشد !! یک usual survey ویا یک گزارش کامل در مورد موضوع هست و فوقش ممکن است در یک ژورنال ویا کنفرانس عادی اون روبه ثبت برسونم
    گزارش تون رو برای یک مجله یا کنفرانس معتبر بفرستید. اگر چاپ کنند یعنی کار شما ارزشمند بوده و در غیر اینصورت لااقل فیدبک مفیدی دریافت میکنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاری که شما انجام دادید، مروری بر کارهای گذشته محسوب میشه که معمولاً در درس 2 واحدی "سمینار" که در مقطع ارشد بچه های مهندسی وجود داره، همین کار باید توسط دانشجو انجام بشه. اگر در درس سمینار، مرور خوب و نقّادانه روی کارهای قبلی صورت بگیره، خروجیش میتونه یک مقالۀ مروری بشه که معمولاً برای محافل علمی دنیا، سند علمی جالب توجهی به حساب میاد. حالا هر چقدر مرور و تحلیل شما حرفه ای تر باشه، خریدار کار شما (ناشر) معتبرتر خواهد بود. معمولاً مقالۀ مروری توی کنفرانس ها ارائه نمیشه.

در مورد ارزش این سند در مصاحبه، ذکر این نکته به نظرم کافی هست که در محافل علمی، از شما میخواند که اصول اخلاق علمی و حرفه ای رو رعایت کنید؛ شما زمانی که مروری بر کارهای دیگران میکنید (حتی اگر مرور شما سطحی باشه) کار غیر اخلاقی انجام نمیدید که کسی در مقابل شما بخواد موضع منفی بگیره. در بدترین حالت، خیلی به مقالۀ مروری شما بها داده نمیشه.

در نهایت، یادتون باشه که افراد مختلف، از محققی مثل شما، کاری میخواند در حدّ توان شما و از استاد بین المللی نامدار هم کاری میخواند در حدّ خودش. کسی نمیگه که شما باید کاری در حدّ استادها انجام بدید. تنها نکتۀ مهم این هست که به هیچ وجه در طول عمر علمی و حرفه ای، برای انتشار مقاله، متوسل به کارهای غیر اخلاقی (از هر مدل و نوع) نشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    آوردن اسم استاد مشاور در مقاله اجباری هست یا فقط در مواردی که کمک کرده لازم است نامشان آوردده شود؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Haak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آوردن اسم استاد مشاور در مقاله اجباری هست یا فقط در مواردی که کمک کرده لازم است نامشان آوردده شود؟
    معمولا مرسوم است بخصوص اگر ایده اولیه پژوهشی و امکانات لازم برای اجرای کار را فراهم کرده است.

Junior Member joomoong آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Haak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شما اسم کسی را که مشارکت موثر داره باید بیاری نه هر کسی را. اگه کسی چندتا سوال فقط به شما جواب داده دلیل نمیشه در مقاله بیاری. در قسمت اکنالجمنت هم میشه از کسانی که ی کوچولو کمک کردن تقدیر کنی

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

دوستان گرامی سلام
    یک سوال داشتم بنده یه مقاله انگلیسی به یک مجله خارجی فرستادم. سوالی داستم آیا می توان فارسی همون مقاله رو به یه مجله علمی پژوهشی داخلی بفرستم ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    دوستان گرامی سلام
    یک سوال داشتم بنده یه مقاله انگلیسی به یک مجله خارجی فرستادم. سوالی داستم آیا می توان فارسی همون مقاله رو به یه مجله علمی پژوهشی داخلی بفرستم ؟
    تونستن که میتونید؛ اما بدون شک، نقض اصول اخلاقی علمی محسوب میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member meysam_ak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

پیش فرض پاسخ : شرکت در کنگره ها بدون داشتن سخنرانی یا پوستر ارزش داره؟

سلام....دوستان یه سوالی داشتم....
    می خواستم بدونم میشه یه مقاله isi رو که کار کردیم اونو به کنفرانس و یا ژورنال های ایرانی بفرستیم؟ آیا چنین کاری ممکن و متداول هست؟ و اینکه برای داخل کشور باید فارسی بفرستیم یا همون مقاله انگلیسی رو میشه با کمی تغییرات فرستاد؟
    می خواستم نظرتون رو در این زمینه بدونم........
    پیشاپیش هم ممنون....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)