صفحه 10 از 102 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی; مقاله‌ی نیچرنیوز: افتضاح تقلب در ایران

سلام
    اگه تو قسمت introduction مقاله با کپی کردن پاراگراف هایی از چندین مقاله نوشته بشه البته با ذکر اون مقاله در رفرنس یعنی منظورم اینه که مثلا در یک مقاله ی که در چهار صفحه گرد اوری شده فرضا صفحه اول introduction باشه و شامل فرضا ده پاراگراف که عینا از داخل چند مقاله برداشته شده باشه و بدون هیچ تغییری نوشته شده باشه ایرادی داره؟
    همین سوال رو برای زمانی که از یک تز استفاده میکنیم نیز دارم البته منظورم ایده اصلی اون تز نیست بلکه استفاده از فصول اول یک تز که معمولا بیان مقدماته و ایا اینکه باید به اون تز رفرنس داده بشه؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی; مقاله‌ی نیچرنیوز: افتضاح تقلب در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto11 نمایش پست ها
    سلام
    اگه تو قسمت introduction مقاله با کپی کردن پاراگراف هایی از چندین مقاله نوشته بشه البته با ذکر اون مقاله در رفرنس یعنی منظورم اینه که مثلا در یک مقاله ی که در چهار صفحه گرد اوری شده فرضا صفحه اول introduction باشه و شامل فرضا ده پاراگراف که عینا از داخل چند مقاله برداشته شده باشه و بدون هیچ تغییری نوشته شده باشه ایرادی داره؟
    همین سوال رو برای زمانی که از یک تز استفاده میکنیم نیز دارم البته منظورم ایده اصلی اون تز نیست بلکه استفاده از فصول اول یک تز که معمولا بیان مقدماته و ایا اینکه باید به اون تز رفرنس داده بشه؟
    درود
    به این پست قبلا جواب داده شده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    ۱. شما اجازه ندارید عین جمله یا پاراگراف رو کپی کنید، مگر این که مثلا بنویسید:‌ در مقاله فلان [مرجع] گفته شده که "....". یعنی مطلبی که کپی می‌کنید رو حتما باید در double quote بگذارید. معمولا مرسوم نیست که یک دفعه سه تا پاراگراف رو کپی کنند و غالبا جمله‌ها رو تغییر می‌دهند و عینا در مقاله جدید تکرار نمی‌کنند.

در هر صورت، استفاده مستقیم و کپی پیست گونه از هر قسمت از کار افراد که مقاله نویسی هم جزئی از کار تحقیقی اون فرده، کار مردود و ناپسندیه. شاید بشه گفت سخت ترین قسمت یک کار بعضا نگارش گزارش و مقاله اون هست. هر پاراگراف از مقاله،حتی از نقطه نظر نگارش، وقت زیادی رو از شخص می گیره و نه تنها غیر قانونی که غیر اخلاقیه شما از این پاراگراف مستقیما استفاده کنید! حتما ساختار و عبارتهای جملات رو باید تغییر بدین. ولو يک جمله!
    در مورد تز، تصور نمی کنم غیر قانونی باشه ولی باز هم به نظر غیر اخلاقی میاد! حتی در صفحات فصول اول!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

با سلام
    در مورد مرجعی که کتاب باشه هم این قانون وجود داره؟
    چون بعضی جاها دیده می شه که فرد نویسنده مقاله جملات کتاب رو دقیقا می آره و در انتهای جملات شماره می زنه و مرجع اون کتاب رو معرفی می کنه؟
    این موضوع رو با توجه به سبک متقاوت در نگارش به راحتی می شه متوجه شد که حتی بعضی افراد شماره صفحه رو هم در پایان در مراجع معرفی می کنن اما این علامت نقل قول رو حداقل من جایی ندیدم چون ایجاد نگرش منفی در مورد تسلط علمی فرد می کنه !!!!

سلام
    در اینکه استفاده از بخشی از مقاله کس دیگه بدونه اینکه به اون رفرنس داده بشه کار غیر اخلاقیه که شکی نیست
    اما تا اونجایی که من از نوشته های دوستان دیدم پس بنظر میاد که حتی با ذکر رفرنس هم خیلی کار درست و مناسبی نیست که بخشی از مقاله یک نفر رو عینا کپی کنیم.
    اما با این حال اگه که هر یک از این دو حالت(سهوا و یا به علت بی تجربگی) پیش بیاد یعنی اوردن جملات یک مقاله بدون ذکر منبع و یا اوردن عینا بخشی از یک مقاله با ذکر منبع در مقاله ای که برای کنفرانس فرستاده میشه میتونه دلیل اکسپت نشدن اون مقاله باشه؟ و از طرفی در صورتی که چنین مقاله ای اکسپت شد ممکنه که دوباره بعدا (سال ها بعد) نویسنده مقاله مورد باز خواست قرار بگیره؟ ( اگه جواب مثبت هست در اون صورت وظیفه کمیته برگزاری کنفرانس که به هر صورت باید مقالات رسیده رو از هر لحاظ مورد بررسی قرار بدند و بعد اکسپت کنند چیه؟)

سلام
    من یه سوال دارم: مقاله ای که توی پراسیدینگ یه کنفرانس معتبر چاپ شده رو میشه به یه ژورنال معتبر در حد اعتبار همون کنفرانس فرستاد؟ مثلا کنفرانس IEEE باشه و ژورنال IEEE TRANSACTION باشه، این مقاله چقدر باید تغییر کنه تا قابل چاپ در همچین ژورنالی بشه؟ آیا اعلام چاپ قبلی مقاله در پراسیدینگ یه کنفرانس به اون ژورنال لازمه؟چه تاثیری داره؟مثبت یا منفی؟ اگه این مقاله در یه ژورنال معتبر بررسی شده باشه و فقط بخاطر مطابق نبودن با فیلد کاری اون ژورنال طی نامه ای بررسی کنندگان مقاله ، ژورنال IEEE TRANSACTION رو برای چاپ این مقاله مناسب دیده باشن ، اونوقت تکلیف چیه؟ آیا واقعا امیدی به چاپ مقاله در IEEE TRANSACTION هست؟ آیا عنوان این مسئله در ژورنال IEEE TRANSACTION هنگام سابمیت مقاله لازمه؟مفید هست؟ چه تاثیری داره؟مثبت یا منفی؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خیر
    معمولا ریجکت شدن به این دلیل نیست. یا کار شما به طور کامل کپی برداری از موضوع دیگرانه! یا introduction مربوط به کار دیگرانه و شما عینا کپی پیست کردید! یا مرجع ندادید!، کارتون جدید نیست، دلایلتون برای مشاهدات مستند نیست یا کافی نیست، کارتون به موضوعات ژورنال نمی خوره و کارتون در سطح ژورنال نیست و...
    در مورد کنفرانس، عمده کنفرانسها اصلا این سخت گیری رو ندارند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

TO SANAZF
    بستگی به ژورنال داره! بیشتر ژورنالها مشکلی از این بابت ندارند. باید با خود ژورنال تماس بگیرید و ترجیحا بدون اسم بردن از مقاله و اسم خودتون سوالتون رو به صورت کلی بپرسید. ولی من یک مقاله ANTEC که یک کنفرانس بسیار معتبر تو رشته ما هست رو برای یک ژورنال معتبر دارم می فرستم. بستگی به ژورنال داره.

ممنون آقای شهروز ؛ اما هنوز خیلی ابهام وجود داره واسم ممنون میشم راهنمایی کنید ، درمورد معرفی ژورنال IEEE TRANSACTION باید بگم ژورنالی که این ژورنال رو واسه مقاله من معرفی کرده بود یکی از معتبرترین ژورنالهای السیور با IF بالاست..من خیلی تعجب کردم بابت نظر داوری راستش فکر کردم یه رجکت محترمانه است اما وقتی از مسئولین ژورنال پرسیدم گفتند نظر داوری بوده مقاله خوبه اما فیلد کاری ژورنال ما نیست ،که البته درست میگفتن فیلد کاری ژورنال مناسب موضوع مقاله من نبود. حالا سوال اینه که آیا واقعا امیدی به چاپ این مقاله هست در ژورنال IEEE TRANSACTION؟ این مقاله در پراسیدینگ کنفرانس IEEE هم چاپ شده؛ چقدر باید تغییرش بدم واسه چاپ در ژورنال IEEE TRANSACTION؟ اصلا آیا واقعا امیدی به چاپ این مقاله هست در ژورنال ؟ این قسمتش خیلی برام مهمه چون واقعا نمیدونم....ممنمون از راهنمایی تون پیشاپیش

اگر مقاله شما در proceeding conference مذکور جای خاصی cite نشده با خیال راحت بفرستین به ژورنال مذکور. اما اگر مثلا مقاله conferenceton در scopus cite شده، با ۲۰ درصد تغیر میتونین برای ژورنال بفرستید. . مناسب بودن scope مقاله با ژورنال با ادیتور هست و نه داور ، هر چند که تو فرم داوری معمولا ادیتور این را از داور میپرسد. مقاله شما از ان ژورنال ریجکت محترمانه شده و ژورنال پایین تری بر اساس سطح مقاله شما پیشنهاد شده است .

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راهنمایی آقا اشکان به نظر من کامله!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)