صفحه 11 از 102 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

با تشکر فراوان از پاسخ و توجه آقا اشکان و آقا شهروز . حرف شمارو درمورد ریجکت محترمانه قبول دارم ، اما این مورد در ژورنال دیگه ای هم اتفاق افتاده که IF زیر 1 داشته و مقاله رو معرفی کرده به ژورنالی که Impact factor: 2.230 هست، اینم ریجکت محترمانه است؟اصلا چرا باید یه ژورنال معتبر همچین کاری کنه؟ واقعا چرا؟
    اگر مقاله شما در proceeding conference مذکور جای خاصی cite نشده با خیال راحت بفرستین به ژورنال مذکور. اما اگر مثلا مقاله conferenceton در scopus cite شده، با ۲۰ درصد تغیر میتونین برای ژورنال بفرستید. .
    توی پراسیدینگ کنفرانس چاپ شده مقاله، در IEEE Xplore هم ایندکس شده، باید 20%تغییرش بدم یا نه لازم نیست؟میشه لطف کنید و بهم بگین چه چیزایی باید تغییر کنه در مقاله که بشه فرستاد به ژورنال؟ و آیا باید به ژورنال اعلام بشه که مقاله در پراسیدینگ کنفرانس هم چاپ شده؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

ببینید سعی میکنم توضیح کلی در این مورد بدم. بستگی داره مقاله را ادیتور ریجکت کنه یا داور. ادیتور اگر خودش مقاله را ریجکت کند به دلیل زیر است :
    ۱- مناسب نبودن با scope ژورنال
    ۲-سطح پایین مقاله در یک نگاه کلی بدون نیاز به داوری
    ۳- سطح پایین زبان
    نقش داور در مسائل فنی میباشد. زمانی که ادیتور مقاله شما را برای داوری میفرستد به این مفهوم است که پذیرفته مقاله شما منطبق با scope ژورنال میباشد. حالا اگر مقاله از نظر فنی توسط داوران ریجکت شود، ادیتور باز هم تصمیم گیرنده نهایست. که آیا ،مقاله شما باید ریجکت شود یا با اصلاحاتی قابل accept هست.
    بله.شما باید بالای ۲۰ درصد تغیرات ایجاد کنید و این تغیرات باید در قسمت results and discussion باشد. نیازی هم به گفته به ادیتور نیست . ضمن title و abstract هم باید تغیر کند.

Junior Member

سلام

من یک مقاله نوشتم و توش راه حلی برای یک مشکل در شبکه های بی سیم با شرایط خاص ارائه کردم. این مقاله را برای IEEE Transaction on Wireless Comminication فرستادم و تازه رفته برای داوری. توی همین فاصله این راه حل را برای نوع دیگه ای از شبکه های بی سیم تصحیح کردم و توی یک کنفرانس Submite کردم.(به فاصله دو هفته) . الان دارم روی مقاله بعدی کار می کنم که حداکثر تا دو هفته دیگه باید submite کنم. از اونجا که این مقالات هنوز Accept و چاپ نشدند، نمی توانم بهشون ارجاع بدم. در عین حال بخشی از این مقالات که بررسی کلیات این راه حل می پردازد توی همشون تقریبا مشترک است. برای رعایت Copy Right می خواستم بپرسم راه درست چیه؟

ببین دوست عزیز
    بستگی داره که این مقالاتت تا چه حد مشابهت داره؟؟؟
    اما یه راه که من تو مراجع بعضی مقالات دیدم در قسمت مراجع برا مقالاتی که هنوز چاپ نشده در اون تاریخ عنوان اون مقاله و مولفاش(که خودشون هستن!!) رو میارن و از کلمه(in progress) یا کلمات مشابه مثل (under working) و .. استفاده می کنن این طوری یه جورایی این قانون کپی رایت رو بهش ارزش قایل شدن!!!!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

چیزی که چاپ نشده بالطبع قانون کپی رایتی هم نداره! شما زمان کافی پس از پذیرش برای تغییر متن مقالات و یا withdraw کردن اونها دارید!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

سلام
    خبری که لینکش رو زیر دادم رو بخونید
    http://www.khabaronline.ir/news-76047.aspx
    من برا نوشتن مقالم از کتاب و مقالات زیادی استفاده کردم و اگر جایی کپی برداری کردم رفرنس دادم ولی در کل اکثر جملات رو از همین مقالات و کتابها برداشتم.
    به نظر شما میتونه مقالم جزء سرقت علمی بحساب بیاد؟!!!
    خیلی ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza9739 نمایش پست ها
    کسی اطلاعی نداره؟
    سلام. دوست عزیز، نحوه صحیح مرجع دهی به دیگر کارهای علمی بدین صورت است که اگر شما بخواهید مطالب ذکر شده در کار دیگران را عیناً در کار خود نقل کنید، علاوه بر مرجع دهی باید آن عبارت را در "" (گیومه) قرار دهید تا مشخص شود شما نقل به مضمون کرده اید. در حالتی که جملات نقل شده دارای بار علمی خاصی نباشند یا بیان کننده یک سری بدیهیات باشند، بهتر است تا حد امکان نحوه جمله بندی ها را تغییر دهید و آنها را بازنویسی کنید. مثلاً فعل معلوم را مجهول کنید، برای برخی از کلمات از واژه های مترادف استفاده کنید و... تا جمله شما عیناً مشابه کار دیگران نباشد. برای اطلاع بیشتر در زمینه سرقت علمی سری به وبلاگ زیر بزنید:
    http://profs-against-plagiarism.blogspot.com
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام
    با رعایت رفرنس دهی هیچگونه ایرادی ندارد. ولی اگه کل آورده شما از مقاله های دیگر باشد، مقاله اعتبار علمی نخواهد داشت. حتی با تائید و چاپ آن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط msaeedz نمایش پست ها
    سلام
    با رعایت رفرنس دهی هیچگونه ایرادی ندارد. ولی اگه کل آورده شما از مقاله های دیگر باشد، مقاله اعتبار علمی نخواهد داشت. حتی با تائید و چاپ آن
    سلام
    ممنون از پاسختون.
    ببینید در قسمت نتایج برای توضیح نتایج از جملات مقاله های مربوط به کارم استفاده کردم با کمی تغییرات ولی نتایج عددی و آزمایشگاهی منحصراً برای خودم هستش.باز دوستان فکر می کنن میتونه این قضیه مشکل ساز بشه؟

Junior Member

سلام و دورد بر همگی
    در قسمت introduction یک مقاله توضیحات کاملی در مورد مقاله دیگری داده، حالا برای من سئوال که میتونم این توضیحات را داخل مقاله خودم بیارم؟ اگر آره، باید دوتا مقاله را به عنوان منبع معرفی کنم؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)