صفحه 12 از 102 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    سلام و دورد بر همگی
    در قسمت introduction یک مقاله توضیحات کاملی در مورد مقاله دیگری داده، حالا برای من سئوال که میتونم این توضیحات را داخل مقاله خودم بیارم؟ اگر آره، باید دوتا مقاله را به عنوان منبع معرفی کنم؟
    با تشکر
    سلام. پاسخ شما دو حالت دارد.
    1 - مقاله دوم صرفاً خلاصه ای از مطالب مقاله اول را نقل کرده است. در این صورت صرفاً به مقاله اول (اصلی) مرجع دهید ولی متن توضیحات را بازنویسی کرده و ساختارش را تغییر دهید تا شائبه تقلب علمی ایجاد نشود.
    2 - مقاله دوم یک سری ایده و برداشتهای شخصی در مورد مقاله اول مطرح کرده است که در مقاله اول وجود نداشته است. دراین صورت به هر دو باید مرجع دهید مثل زیر:
    Gomez (2005) reviewd the work od Fuller et al. (2001) and introduced three reasons for
    ...
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza9739 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون.
    ببینید در قسمت نتایج برای توضیح نتایج از جملات مقاله های مربوط به کارم استفاده کردم با کمی تغییرات ولی نتایج عددی و آزمایشگاهی منحصراً برای خودم هستش.باز دوستان فکر می کنن میتونه این قضیه مشکل ساز بشه؟
    سلام، دوست عزیز پاسخ سوال شما قبلاً داده شده است. (پست 107) جهت اطلاع عرض می کنم برخی مراکز علمی نرم افزارهایی مثل نرم افزار deja vu در اختیار دارند که با اتصال به دیتابیس های علمی و قابلیت به روز شدن میزان شباهت عبارات یک مقاله را با منابع موجود می سنجند. برخی از این شباهت ها اجتناب ناپذیر است و به عنوان شباهت تصادفی در نظر گرفته می شود و با آن برخوردخاصی نمی شود ولی اگر درصد و ساختار این شباهت ها از حدی تجاوز کند، جنبه عامدانه یا intentional پیدا خواهد کرد و به عنوان سرقت علمی محسوب می شود.برای پرهیز از بروز مشکل تا حد امکان سعی کنید از عبارات و تعابیر خودتان در نگارش استفاده کنید، صرفنظر از این که نوع مطالب استفاده شده مربوط به چکیده، مقدمه، مرور ادبیات فنی، نتایج یا ... باشد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

سلام و دورد بر همگی
    در قسمت introduction یک مقاله توضیحات کاملی در مورد مقاله دیگری داده، حالا برای من سئوال که میتونم این توضیحات را داخل مقاله خودم بیارم؟ اگر آره، باید دوتا مقاله را به عنوان منبع معرفی کنم؟
    با تشکر
    باید فقط به مقاله ی اصلی ارجاع داده بشه و اگه در مقاله واسطه بر اساس مقاله اول نتیجه گیزی وجود داره، فقط برای اون نتیجه گیری خاص از مقاله واسطه ای استفاده کنید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    باید فقط به مقاله ی اصلی ارجاع داده بشه و اگه در مقاله واسطه بر اساس مقاله اول نتیجه گیزی وجود داره، فقط برای اون نتیجه گیری خاص از مقاله واسطه ای استفاده کنید.
    ممنون از جوابه همه دوستان
    راستی یادم رفت بگم مقاله اصلی ماله خوده استادم هست و اسمش تو مقالات من هم میاد.

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.
    من بخاطر اینکه در نوشتن جملات انگلیسی ضعیف هستم و برای جلوگیری از اشتباهات گرامری، بیشتر سعی می کنم که جملاتی که انتخاب میکنم از مقاله ای دیگری باشه.
    البته سعی میکنم تا از کلمات مترادف استفاده کنم تا شباههتش کم بشه. ولی از طرفی هم ترس این دارم که این موضوع به عنوان دزدی مقاله شناخته بشه.
    البته کل موضوع مقاله نو هست و تکراری نیست و در قسمت result and discussion تمام جملات را خودم نوشتم.اگر با نرم افزار این موضوع بررسی کنن که خیلی بد میشه.
    خوشحال میشم که در این زمینه راهنمایی کنین.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

ممنون از راهنماییتون.
    من بخاطر اینکه در نوشتن جملات انگلیسی ضعیف هستم و برای جلوگیری از اشتباهات گرامری، بیشتر سعی می کنم که جملاتی که انتخاب میکنم از مقاله ای دیگری باشه.
    البته سعی میکنم تا از کلمات مترادف استفاده کنم تا شباههتش کم بشه. ولی از طرفی هم ترس این دارم که این موضوع به عنوان دزدی مقاله شناخته بشه.
    البته کل موضوع مقاله نو هست و تکراری نیست و در قسمت result and discussion تمام جملات را خودم نوشتم.اگر با نرم افزار این موضوع بررسی کنن که خیلی بد میشه.
    خب این چیزیه که باید سعی کنید ازش دوری کنید و اگه گیر بیفتید پوستتون رو رسما می کنند.
    اما در مورد کلمات مترادف هم این کاریه که خیلی Tricky هست و من حقیقتا نمی دونم چطور موفق می شید بدون آسیب زدن به مفهوم با مترادفها جایگزین کنید. به هر تقدیر کسی که انقدر خوبه که می تونه discussion رو به تنهایی بنویسه، حتما می تونه بقیه قسمت ها رو هم خودش بنویسه. اعتماد به نفس داشته باشید و بنویسیدش.
    موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

ممنون از راهنماییتون.
    سلام دوست عزیز، در مورد نرم افزار خیلی نگران نباشید. همان طور که قبلاً ذکر کردم،شباهت های جزیی، تصادفی و غیرهدفمند مسئله ساز نخواهند بود. در مواردی که شباهت ها به صورت سازمان یافته، بدون تغییر در جزئیات و بدون مرجع دهی صورت می گیرد، قضیه جنبه یک سرقت علمی جدی پیدا خواهد کرد. اما در هر صورت چه بهتر که از ابتدا نحوه نگارش ما مبتنی بر اصول حرفه ای باشد تا نگرانی نداشته باشیم.
    در مورد سبک نگارش، روش شما شاید در شروع کار و مقالات ابتدایی عملی باشد اما در درازمدت جواب نخواهد داد و بعدها از نظر سازمان دهی جملات به مشکل برخواهید خورد. در واقع با این سبک فعلی جملات شما Genuine نخواهد بود و افرادی که تا حدی با متون فنی آشنا باشند پس از خواندن متن شما متوجه این امر می شوند. شما باید به تدریج نحوه نگارش Technical English را بیاموزید. برای شروع ابتدا از کتب و منابع Writing معمولی شروع کنید تا نحوه نگارش یک Paragrarh و سپس یک Short Composition را بیاموزید. در گام بعد می توانید سراغ متون آموزشی Writing مختص نگارش Academic essays بروید. اگر در اینترنت و بازار کتاب بگردید، مطمئنم منابع بسیار خوبی خواهید یافت.
    موفق باشید.

با سلام

من چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جوابشون رو بدین و منو راهنمایی کنید ....

1- اگه یه مقاله ای که به یه ژورنال فرستاده شده و بعد از بررسی میگن که مقاله از نظر زبان ضعیفه و اون رو ریجکت میکنن البته یکی از بررسی کنندگان دقیقا این جمله رو مینویسه که :
    ".Thank youIf they are corrected, then the paper could be accepted"The paper should be rewritten in English.The english used is not correct and it has many syntactical and semantic mistakes"I re-wrote the first 4 pages. I will attach it. You could make a comparison.
    این چه معنایی داره؟ خوشبینانه است ؟

2- اگه نویسنده اون نوشته, اون رو طبق خواسته ؛همون ژورنال درست کنه ؛ آیا باید در همون ژورنال قبلی که ریجکتش کرده بود بفرسته؟ منظورم اینه که در این صورت آیا پراسس برررسی اون مقاله در اون ژورنال کوتاهتر میشه؟ آیا این میتونه یه امتیاز واسه اون نویسنده مقاله باشه ؟

3- آیا اگه نویسنده بر فرض مثال اون مقاله رو درست کرد و برای همون ژورنال قبلی هم فرستاد .. آیا اضافه کردن اسم یک نفر دیگه به اون مقاله که سطح اون هم همون سطح علمی سابق هست مشکلی پیش نمیاره؟ از این نظر که این مقاله قبلا با نام یک نفر به اون ژورنال ارجاع شده بود؟ نکته اینکه اون نفر دوم اضافه شده یک استاد نباشه ... یک دانشجو در جای دیگه ای باشه ...

4- اگه برای همین مقاله بخواد از راهنمایی یک استاد استفاده کنه , و اون استاد هم یکی از برررسی کنندگان همون ژورنال باشه ، آیا این اصلا کار درستی هست؟ به صلاح هست؟ اگه آره ... چطور میشه به اون استاد ایمیل زد و ازش تقاضای همکاری کرد؟ ......... ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    با سلام

من چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جوابشون رو بدین و منو راهنمایی کنید ....

1- اگه یه مقاله ای که به یه ژورنال فرستاده شده و بعد از بررسی میگن که مقاله از نظر زبان ضعیفه و اون رو ریجکت میکنن البته یکی از بررسی کنندگان دقیقا این جمله رو مینویسه که :
    ".Thank youIf they are corrected, then the paper could be accepted"The paper should be rewritten in English.The english used is not correct and it has many syntactical and semantic mistakes"I re-wrote the first 4 pages. I will attach it. You could make a comparison.
    این چه معنایی داره؟ خوشبینانه است ؟

2- اگه نویسنده اون نوشته, اون رو طبق خواسته ؛همون ژورنال درست کنه ؛ آیا باید در همون ژورنال قبلی که ریجکتش کرده بود بفرسته؟ منظورم اینه که در این صورت آیا پراسس برررسی اون مقاله در اون ژورنال کوتاهتر میشه؟ آیا این میتونه یه امتیاز واسه اون نویسنده مقاله باشه ؟

3- آیا اگه نویسنده بر فرض مثال اون مقاله رو درست کرد و برای همون ژورنال قبلی هم فرستاد .. آیا اضافه کردن اسم یک نفر دیگه به اون مقاله که سطح اون هم همون سطح علمی سابق هست مشکلی پیش نمیاره؟ از این نظر که این مقاله قبلا با نام یک نفر به اون ژورنال ارجاع شده بود؟ نکته اینکه اون نفر دوم اضافه شده یک استاد نباشه ... یک دانشجو در جای دیگه ای باشه ...

4- اگه برای همین مقاله بخواد از راهنمایی یک استاد استفاده کنه , و اون استاد هم یکی از برررسی کنندگان همون ژورنال باشه ، آیا این اصلا کار درستی هست؟ به صلاح هست؟ اگه آره ... چطور میشه به اون استاد ایمیل زد و ازش تقاضای همکاری کرد؟ ......... ممنون
    سلام.
    1 - جمله این فرد نشون میده مقاله از نظر ساختار نگارشی دارای ضعفهای عمده ای هست. حالا باید به هر طریقی ضعف ها رو رفع کرد، یعنی یا خودتون اصلاحش کنین یا بدین به کسی که با Technical english آشنایی داره براتون ویرایشش کنه.
    2 - در این مورد الزامی وجود ندارد که مقاله رو به همون ژورنال فرستاد. اگر ژورنالی یک مقاله سابمیت شده رو ریجکت کنه دیگه نمی تونه ادعایی از بابت مالکیت معنوی اون مقاله داشته باشه. ضمناً نمیشه گفت ارسال مجدد مقاله برای اون ژورنال دارای امتیاز است. منتهی می تونین امیدوار باشین این دفعه غلط های املایی - انشایی نگیرن یا کمتر بگیرن ولی ممکنه ایرادات علمی به کار وارد کنن.
    3 - در این مورد ممکنه هر ژورنال قانون خاصی داشته باشه، ولی به طور رایج بین حدفاصل زمانی سابمیت تا پذیرش قطعی یک مقاله نمیشه کاری در این مورد کرد، اما اگه مقاله ریجکت شده باشه (ریجکت با ارجاع جهت اصلاحات جزیی فرق داره چون در حالت دوم کلیت کار مقاله هنوز قابل قبوله) میشه تغییراتی در محتوی و اسامی مولفان داد و به عنوان یک مقاله جدید دوباره ارسال کرد. حالا فرقی نمی کنه کسی که اسمش اضافه میشه درجه علمیش چی هست. ولی باز هم بهتره این مسائل رو از خود سردبیر ژورنال پرسید.
    4 - بستگی داره که اون استاد در اون ژورنال چه پستی داره، ممکنه Editor in chief باشه یا یکی از ادیتورها. چون ممکنه اون فرد درخواست همکاری رو بپذیره ولی مقاله رو برای داوری به افراد دیگه ای بدی، خیلی بعیده خودش داور کاری بشه که اسم خودش هم توش هست. البته یه چیزی که چند وقتیه رایج شده اینه که برخی موقع ها سردبیر ژورنال وقتی از یه مقاله خوشش بیاد، خودش پیشنهاد می کنه اسمش به عنوان یکی از مولفین به مقاله اضافه بشه در عوض زمان داوری مقاله خیلی کوتاه میشه. البته این به معنی نیست که خودش اون مقاله رو داوری کنه، بلکه می تونه فرآیند اداری رسیدگی به مقاله رو از نظر افراد و زمان بررسی طوری تنظیم کنه که جواب داوری زودتر بیاد. در مورد درستی یا غلطی این کار نمی تونم نظر بدم، من خودم فکر نمی کردم در ژورنالهای خارجی هم چنین چیزهایی وجود داشته باشه اما بعد که یکی دو نمونه عینی از دوستان و اطرافیان دیدم باورم شد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : July 31st, 2010 در ساعت 04:31 PM

Junior Member

با سلام ، سوالی که من داشتم در مورد این کنفرانس های اخیر بود که اصطلاحا می‌گن مقالات انگلیسی اکسپت شده، IEEE Xplore ایندکس میشه. میخواستم بپرسم این ایندکس شدن دقیقا یعنی چی ؟! یعنی فقط ابسترکت و اینترو + رفرنس ها روی سایت آی تریپل ای اکسپلورر قرار می‌گیره ، یا فول تکستش یا چی ؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)