صفحه 13 از 102 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

سلام

مقالاتی که در IEEE Xplore ایندکس میشه شامل اطلاعات اون فرد و چکیده هست البته اگه در scoup هم قرار بگیره رفرنسها هم نمایش داده میشه ... اما برای داشتن کل مقاله باید 19$ پرداخت بشه ....... کلا اگه توی IEEE Xplore ایندکس شه کنفرانسی ارزشش خوبه .....

موفق باشید

Junior Member

خیلی ممنونم از پاسخ شما، من بیشتر منظورم این بود چقدر از مقاله د IEEE Xplore قرار میگیره ؟ با توجه به اینکه قرار گرفتن در IEEE Xplore به منظور چاپ مقاله تو ژورنال محسوب نمیشه و نمیشه از امتیازهاش داخل ایران استفاده کرد. آیا چنانچه فقط ابسترکت قرار داده بشه برای چاپ میتوان همان مقاله را بدون تغییرات به ژورنالی ارسال کرد یا خیر ؟ بعد این 19$ی که گفتین برای قرار گرفتن کل مقاله در IEEE Xplore ست منظورتون ؟ با سپاس مجدد

سلام

آره میتونین به ژورنال بفرستین اما باید تغییراتی درش اعمال کنید مقالات ایندکس شده در IEEE Xplore در سایت scoup هم قرار میگیره و به همین دلیل چکیده مقاله ، عنوان مقاله ، رفرنسها ... در اونجا ایندکس شده پس باید این قسمتهارو تغییر بدید ....
    اون 19$ هم برای دریافت کل مقاله هست که در IEEE Xplore ایندکس شده ....

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc of Material science and engineer

سلام
    من یه مشکلی پیدا کردم!!!
    رو دو تا آلیاژ کار می کردم و الان فقط آزموناشون مونده. فکر می کردم دوتا ISI ازشون در بیاد.
    هفته گذشته یکی از دوستام از virginia tech برام یه پایانامه فرستاده مال 2008 که دقیقاً رو آلیاژای من همین پروسه منو رفته!!!! و نتیجش تقریباً همونه که من انتظار داشتم.
    حالا اگه من کارمو مقاله کنم چی میشه!!؟ چطور ثابت میشه کرد که سرقت علمی نبوده؟ از نظر عرف بین الملل مشکل اخلاقی حساب نمیشه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alialavi.sh نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکلی پیدا کردم!!!
    رو دو تا آلیاژ کار می کردم و الان فقط آزموناشون مونده. فکر می کردم دوتا ISI ازشون در بیاد.
    هفته گذشته یکی از دوستام از virginia tech برام یه پایانامه فرستاده مال 2008 که دقیقاً رو آلیاژای من همین پروسه منو رفته!!!! و نتیجش تقریباً همونه که من انتظار داشتم.
    حالا اگه من کارمو مقاله کنم چی میشه!!؟ چطور ثابت میشه کرد که سرقت علمی نبوده؟ از نظر عرف بین الملل مشکل اخلاقی حساب نمیشه؟
    سلام.
    متاسفانه وقوع این موارد در کارهای علمی شایع است. بهترین کار جهت جلوگیری از بروز این مشکل آن است که فرد قبل از شروع هر تحقیقی تمامی منابع مهم در کار خودش را مرور کند. (Literature review) شما بایستی ابتدا کار فرد مورد نظر را با کار خودتان مقایسه کنید که مشخص شود در چه بخشهایی با یکدیگر شباهت دارند. (فرضیات اولیه، روش، اجرای مطالعه موردی، نتایج و...) بعد اگر بخواهید مقاله ای بنویسید صرفاً می توانید روی بخشهایی که ایده و نوآوری خودتان بوده مانور دهید و برای بقیه بخش ها که مشابه است بایستی به کار آن فرد مرجع بدهید. (چون وی زودتر از شما از آن ایده استفاده کرده است صرفنظر از این که شما از این موضوع اطلاع داشتید یا خیر.) بقیه موارد به نظر داوران ژورنال بستگی دارد. در برخی موارد ممکن است داوران کار را فاقد نوآوری و تکراری بدانند و رد کنند و در برخی موارد هم با اعمال اصلاحاتی می پذیرند. ضمن این که مهارت شما در نگارش مقاله هم در این قضیه بی تاثیر نیست.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : August 20th, 2010 در ساعت 12:45 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام

من هم همین سوال رو دارم مثلا روی یه روشی کار کردی که این روش روش جدیدی نیست اما نویسنده مقاله کل اون روش رو بصورت یه مرجع کامل توضیح داده و بصورت مقاله میخواد واسه ژورنال بفرسته این روش فقط توضیح تئوری هست و محاسباتی در اون نیست ... آیا چنین چیزی مورد قبول قرار میگیره؟ که فقط یه سیستم رو بطور کامل با تموم بخشهاش توضیح بدی چیزی که توی مقالات مشابه فقط به بخشی از اون اشاره شده .... ؟ آیا میشه توی مقاله یه روشی رو در حد تئوری با استناد به توضیحات کل سیستم پیشنهاد داد؟ اما عنوان کرد که روشهای پیاده سازی این ایده در آینده مورد بحث قرار میگیره و الان در این مقاله فقط قصد ارائه این روش هست؟

ممنون از لطفتون

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

من هم همین سوال رو دارم مثلا روی یه روشی کار کردی که این روش روش جدیدی نیست اما نویسنده مقاله کل اون روش رو بصورت یه مرجع کامل توضیح داده و بصورت مقاله میخواد واسه ژورنال بفرسته این روش فقط توضیح تئوری هست و محاسباتی در اون نیست ... آیا چنین چیزی مورد قبول قرار میگیره؟ که فقط یه سیستم رو بطور کامل با تموم بخشهاش توضیح بدی چیزی که توی مقالات مشابه فقط به بخشی از اون اشاره شده .... ؟ آیا میشه توی مقاله یه روشی رو در حد تئوری با استناد به توضیحات کل سیستم پیشنهاد داد؟ اما عنوان کرد که روشهای پیاده سازی این ایده در آینده مورد بحث قرار میگیره و الان در این مقاله فقط قصد ارائه این روش هست؟

ممنون از لطفتون
    سلام. نمی دونم این موضوع جاش هست یا نه. ممکنه بعضی جاها چنین مقالاتی رو هم قبول کنند اما اگه ژورنال یا کنفرانس معتبری باشه شما باید قطعا حرف جدیدی واسه گفتن داشته باشید، ایده نویی، حل جدیدی، ... و احتمال رد شدنش خیلی زیاده.
    تا نظر دوستان با تجربه تر چی باشه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

با سلام
    من از پايان نامه ام 5 تا مقاله براي كنفرانسهاي داخلي و خارجي فرستادم
    1- ميتونم براي ژورنالها نيز بفرستم البته بصورت كلي تر يعني 2 مقاله ؟
    2- من شنيدم كه ميتونم يكبار مقاله براي همايش و بار ديگر براي ژورنال فرستاد . آيا اين درست هست ؟
    3- من شنيدم اگر مقاله اي در ايران براي همايش بفرستي ميتوني همونو براي همايش خارج كشور بفرستي چون در ايران بصورت ملي ارائه شده است و خارج كشور بين المللي است . آيا اين مورد صحت دارد ؟
    4- مقاله اي در كنگره خارج كشور ارائه دادم وقتي خواستم مقاله اي ديگر براي يك همايش در داخل ايران ارائه دهم مجبور بودم براي توجيه بعضي مسائل از قسمتي از همان مقاله كنگره خارجي خودم استفاده كنم. و قسمتس از عنوانها مثل هم شد :
    مثال : بررسي ماده x بر عملكرد رشد و جمعيت ميكروبي (خارج كشور)
    بررسي ماده x بر سيستم ايمني و جمعيت ميكروبي (داخل كشور)

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    1- بله.
    2- بله. البته عرف در این هست که مقاله ژورنال تکمیل شده کنفرانس باشه. ولی مقاله ژورنالی رو مجددا برای ژورنال دیگر نمی تونید ارسال کنید.
    3- بله.
    4- سوالتون چیه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbkyawho نمایش پست ها
    با سلام
    من از پايان نامه ام 5 تا مقاله براي كنفرانسهاي داخلي و خارجي فرستادم
    1- ميتونم براي ژورنالها نيز بفرستم البته بصورت كلي تر يعني 2 مقاله ؟
    2- من شنيدم كه ميتونم يكبار مقاله براي همايش و بار ديگر براي ژورنال فرستاد . آيا اين درست هست ؟
    3- من شنيدم اگر مقاله اي در ايران براي همايش بفرستي ميتوني همونو براي همايش خارج كشور بفرستي چون در ايران بصورت ملي ارائه شده است و خارج كشور بين المللي است . آيا اين مورد صحت دارد ؟
    4- مقاله اي در كنگره خارج كشور ارائه دادم وقتي خواستم مقاله اي ديگر براي يك همايش در داخل ايران ارائه دهم مجبور بودم براي توجيه بعضي مسائل از قسمتي از همان مقاله كنگره خارجي خودم استفاده كنم. و قسمتس از عنوانها مثل هم شد :
    مثال : بررسي ماده x بر عملكرد رشد و جمعيت ميكروبي (خارج كشور)
    بررسي ماده x بر سيستم ايمني و جمعيت ميكروبي (داخل كشور)
    منظورم از مورد 4 این هست که آیا قسمتی از عنوانها در مقالات مشترک باشند مشکل داره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)