صفحه 14 از 102 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط bbkyawho نمایش پست ها
    منظورم از مورد 4 این هست که آیا قسمتی از عنوانها در مقالات مشترک باشند مشکل داره ؟
    سلام دوست عزیز.
    در مورد بند 3 بهتر است عین همان مقاله ای که برای داخل فرستادید را برای خارج نفرستید. (چه هر دو انگلیسی باشند چه یکی فارسی و دیگری انگلیسی) هر چند این قضیه بار قانونی ندارد و جایی هم این مسئله را چک نمی کنند اما از نظر اخلاق حرفه ای این کار کمی دچار اشکال است. بهتر است در عنوان، محتوی و نگارش مقاله دوم تغییراتی اعمال کنید.
    در مورد بند 4 هر چند مالک معنوی هر دو مقاله خودتان هستید اما یکی از اصول اخلاق حرفه ای در نگارش علمی این است که اگر از مطالب منبع دیگری استفاده می کنید به آن مرجع دهی کنید. (حتی اگر مقاله خودتان باشد.) چون وقتی مرجع دهی نمی کنید یعنی این مطلب به صورت اریجینال برآمده از همین مقاله است و در جای دیگری مطرح نشده است. (در حالی که این طور نیست.) مثالی هم که زدید با ذکر مرجع اشکالی ندارد.
    البته رعایت تمام موارد بالا اختیاری است منتهی تمرین اجرای آنها برای آینده حرفه ای شما مفید است چون در محیط های آکادمیک کشورهای غربی این مسائل بسیار جدی گرفته می شود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

با سلام
    من از پايان نامه ام 5 تا مقاله براي كنفرانسهاي داخلي و خارجي فرستادم
    1- ميتونم براي ژورنالها نيز بفرستم البته بصورت كلي تر يعني 2 مقاله ؟
    2- من شنيدم كه ميتونم يكبار مقاله براي همايش و بار ديگر براي ژورنال فرستاد . آيا اين درست هست ؟
    3- من شنيدم اگر مقاله اي در ايران براي همايش بفرستي ميتوني همونو براي همايش خارج كشور بفرستي چون در ايران بصورت ملي ارائه شده است و خارج كشور بين المللي است . آيا اين مورد صحت دارد ؟
    4- مقاله اي در كنگره خارج كشور ارائه دادم وقتي خواستم مقاله اي ديگر براي يك همايش در داخل ايران ارائه دهم مجبور بودم براي توجيه بعضي مسائل از قسمتي از همان مقاله كنگره خارجي خودم استفاده كنم. و قسمتس از عنوانها مثل هم شد :
    مثال : بررسي ماده x بر عملكرد رشد و جمعيت ميكروبي (خارج كشور)
    بررسي ماده x بر سيستم ايمني و جمعيت ميكروبي (داخل كشور)
    سلام
    دوستان من سردر گم شدم
    اساتید دانشگاه میگن فقط میتونی 1 بار مقاله به همایش (کنفرانس یا کنگره ) داخلی و یا خارجی بدی ! از طرف دیگر Shahouz و دیگر دوستانم میگن میتونی برای کنفرانس داخلی و خارجی (هر دو با هم ) مقاله بدی ؟ قابل ذکر می باشد که همان مقاله ای که در داخل و خارج در کنفرانسها داده ام را اگر به مجلات ISI بدم اشکال داره ؟(البته کاملتر )
    یکی از اساتید در سیدنی هست و ایمیل زدم و قضیه مقالات داخلی و خارجی را با او مطرح کردم او گفت :
    اگر مقاله ای را در همایشهای داخلی دادی ، دیگر نباید آن را به همایش خارجی بفرستی ، فقط میتونی به مجله بفرستی ولی باید توجه داشته باشی اگر مقاله ای که برای همایش داخلی فرستادی بصورت چکیده در کتاب همایش (پروسیدینگ) چاپ بشه ، میتونی همان مقاله را به همایش خارجی بفرستی و ضمنا در مجله نیز چاپ کنی .
    دوستان گرامی لطفا نظرات خود را بگویید تا بالاخره یک تصمیم نهایی بگیریم
    لطفا کامنت های قبلی من را در همین تاپیک بخوانید را بخونید.
    با تشکر
    ویرایش توسط bbkyawho : September 11th, 2010 در ساعت 07:46 PM

سلام
    دوستان من سردر گم شدم
    اساتید دانشگاه میگن فقط میتونی 1 بار مقاله به همایش (کنفرانس یا کنگره ) داخلی و یا خارجی بدی ! از طرف دیگر Shahouz و دیگر دوستانم میگن میتونی برای کنفرانس داخلی و خارجی (هر دو با هم ) مقاله بدی ؟ قابل ذکر می باشد که همان مقاله ای که در داخل و خارج در کنفرانسها داده ام را اگر به مجلات ISI بدم اشکال داره ؟(البته کاملتر )
    یکی از اساتید در سیدنی هست و ایمیل زدم و قضیه مقالات داخلی و خارجی را با او مطرح کردم او گفت :
    اگر مقاله ای را در همایشهای داخلی دادی ، دیگر نباید آن را به همایش خارجی بفرستی ، فقط میتونی به مجله بفرستی ولی باید توجه داشته باشی اگر مقاله ای که برای همایش داخلی فرستادی بصورت چکیده در کتاب همایش (پروسیدینگ) چاپ بشه ، میتونی همان مقاله را به همایش خارجی بفرستی و ضمنا در مجله نیز چاپ کنی .
    دوستان گرامی لطفا نظرات خود را بگویید تا بالاخره یک تصمیم نهایی بگیریم
    لطفا کامنت های قبلی من را در همین تاپیک بخوانید را بخونید.
    با تشکر
    سلام.
    به نظر بنده اصل بر این است که یک مقاله عیناً (بدون تغییر) برای دو جا (به خصوص اگر هر دو در پایگاههای معتبر نمایه می شوند) فرستاده نشود، ولی در هر صورت راهنمایی که آن استاد کرده اند می تواند برای شما یک نظر قطعی تلقی شود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    ارائه یک مقاله که پیشتر به صورت ملی ارائه شده است به صورت بین المللی هیچ ایرادی ندارد. اصلی ترین دلیل فرستادن مقالات به کنفرانسهای داخلی برطرف نمودن ایرادهای مقالات به منظور ارائه در کنفرانسهای معتبر و ژورنالهاست. وگرنه تصور نمی کنم یک کنفرانس داخلی برای کسی که قصد اپلای داشته باشه چندان از اهمیت برخوردار باشه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Occupational Safety- East Carolina Uni

اینکه انقدر اصرار میشه که تو مقاله باید رفرنس داد، فقط دلیل اخلاقی نداره . شما اگه نویسنده خوبی هستی، رفرنس می دی تا خواننده قسمت هایی که دوست داره بیشتر در موردش تحقیق کنه رو راحت تر پیدا کنه. این موضوع همیشه تو رفرنس دادن فراموش میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    من مقالم در یه کنفرانس IEEE قبول شده. من یک پاراگراف 4 خطه رو از مقاله قبلی استادم نوشته بودم. حالا 20 روز دیگه زمان سابمیت نهاییش هست. می خواستم بدونم اگه قراره اینو تقلب ادبی بگیرن. تا حالا باید می گرفتن یا تو سابمیت نهاییش اینکارو می کنن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aa6864 نمایش پست ها
    سلام
    من مقالم در یه کنفرانس IEEE قبول شده. من یک پاراگراف 4 خطه رو از مقاله قبلی استادم نوشته بودم. حالا 20 روز دیگه زمان سابمیت نهاییش هست. می خواستم بدونم اگه قراره اینو تقلب ادبی بگیرن. تا حالا باید می گرفتن یا تو سابمیت نهاییش اینکارو می کنن ؟
    سلام دوست عزیز.
    به طور معمول کنفرانس ها به مانند ژورنال ها برای چاپ مقالات پذیرفته شده به آن صورت اصلاح و ویرایش خاصی بر روی مقاله انجام نمی دهند (چون عملاً وقتی برای ویرایش تعداد زیاد مقالات پذیرفته شده نهایی وجود ندارد.) حداکثر کاری که در کنفرانس ها بر روی مقالات انجام می شود این است که آرم و مشخصات کنفرانس و مجموعه مقالات به صورت Header یا Footer به مقاله شما اضافه می شود و صفحات شماره می خورند. به غیر از این اگر مقاله شما هر گونه مشکلاتی مثل غلط های املایی و انشایی، کیفیت نامناسب عکس، به هم خوردن فونت و محل پاراگراف ها داشته باشد، معمولاً به همان صورت در مجموعه مقالات چاپ می شود و به نوعی بد و خوب کار دیگر پای ناشر نیست بلکه ضعف های ساختاری یا محتوایی مقاله به پای مولفین آن ثبت می شود.
    البته بنده به طور خاص در مورد کنفرانس های IEEE تجربه ندارم و دوستانی که تجربه دارند قطعاً بهتر در این مورد نظر خواهند داد، اما احتمال دارد برای برخی از کنفرانس های معتبر که به صورت Transaction در سایت IEEE نمایه می شوند و از نظر اعتبار همپای ژورنال هستند، افرادی را مسئول ویرایش مقالات بکنند، منتهی بعید است بخواهند برای هر مقاله به طور جداگانه تقلب ادبی یا علمی را چک بکنند (چون کار نسبتاً وقت گیری است). مسئله تقلب علمی یا ادبی معمولاً موقعی نمایان می شود که فردی که مدعی است، مقاله اش مورد سوء استفاده قرار گرفته ادعایی بکند. در هر صورت اگر هنوز برای تعویض فایل نهایی وقت دارید می توانید وارد پروفایلتان در سایت کنفرانس شوید و فایل اصلاح شده را آپلود و جایگزین فایل قبلی کنید. (در فایل جدید سعی کنید علاوه بر تغییر ساختار دستوری و جمله بندی پاراگراف مزبور، مرجع دهی مستقیم به کار استادتان را هم داشته باشید، یا اگر جمله مهمی است که بایستی بدون تغییر ذکر شود آن را داخل گیومه گذاشته و به صورت نقل به مضمون بیاورید.) اگر هم امکان تعویض فایل فراهم نبود که به قولی "تیری است که از شست رفته و بر نمی گردد." و نبایستی خیلی افسوسش را خورد، منتهی خیلی بعید است به خاطر یک پاراگراف جلوی چاپ مقاله تان را آن هم در مجموعه مقالات یک کنفرانس بگیرند و نیازی نیست از این بابت خیلی نگران باشید، منتهی سعی کنید برای دفعات بعدی اصول حرفه ای و اخلاقی برای چاپ مقالات را تا حد امکان رعایت بکنید.
    موفق باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

دوستای عزیزم. من زیاد بحث ها رو نخوندم. اما چند نکته رو باید بگم.
    1- شما میتونید یه مقاله رو برای کنفرانس داخل و خارج همزمان بفرستی. هیچ مشکلی وجود نداره. داخل فرستادی که داخلی ها ازش استفاده کنن. خارج فرستادی که داوری بشه و خارجی ها ازش استفاده کنن. هیچ گونه مشکلی نداره.
    2- شما میتونی از یه پایان نامه صد تا مقاله داخلی بدی و از همون پایان نامه هم مقاله ژورنالی در بیاری. حتی اگه صد در صد همپوشانی داشته باشه.
    3- شما میتونی یه مقاله رو برای کنفرانس خارجی بفرستی و از نظراتی که میدن توی اون کنفرانس استفاده کنی و مقاله اصلاح شده رو بفرستی برای یه مجله خارجی برای داوری و قبول شدن. هیچ مشکلی نداره. اون کنفرانس بوده و این مجله هست. مشکلی نداره
    4- این غیر قانونی و غیر اخلاقی هست که یه مقاله رو همزمان برای 2 مجله بفرستی. حتی اگه یکیش داخلی باشه و یکیش خارجی. بحث مجله با بحث کنفرانس فرق میکنه. برای مجله داوری به صورت اساسی صورت میگیره. در حالی که معمولا برای کنفرانس ها خیلی سخت گیری نمیکنن. و کنفرانس یعنی اینکه شما نتیجه تحقیقاتت رو میخوای به بقیه به صورت زنده نشون بدی. اما مجله یعنی اینکه کار شما باید ارزیابی بشه و در صورت اینکه کار جدیدی باشه و مشکل علمی و نگارشی نداشته باشه اون وقت قبول و ثبت میشه.
    5- معمولا نوع *****ها در کنفرانس و مجله فرق میکنه. توی کنفرانس داور بیشتر به این فکر میکنه که آیا جای این مقاله توی این کنفرانس هست یا نیست. ممکنه که یه مقاله تو یه کنفرانس رد بشه اما نهایتا توی یه مجله چاپ بشه.

6- بعضا دیده شده که بعضی ها میان یه مقاله رو تو یه مجله فارسی چاپ میکنن بعد همون رو انگلیسی میکنن و تو یه مجله خارجی چاپ میکنن. مطمئن باشید که چیزی نصیبشون نمیشه. رزومشون قوی تر نمیشه.
    7- اگه یه مقاله رو تو یه مجله خارجی چاپ کردید و یه قسمت دیگه از تحقیقاتتون رو دوباره خواستید مقاله کنید و احیانا مثلا از یکی از نمودارهای مقاله قبلی خواستید استفاده کنید اون وقت درستش اینه که از مجله قبلی مبنی بر اینکه میخوام یکی از نمودارهای اون مقاله رو تو این مقاله جدید چاپ بکنم اجازه بگیرید. اگه اجازه ندادن اون موقع غیر اخلاقی هست و مجله قبلی میتونه از شما شکایت بکنه. حتی برای یک عکس. اما معمولا اجازه میدن.
    بازم فکر میکنم اگه مورد دیگه ای بود میگم.
    ویرایش توسط rezacomposite : April 5th, 2011 در ساعت 05:20 PM

Junior Member

با سلام دوستان, من از موضوع پایان نامه ام سک مفاله فارسی واسه یکی از مجلات علمی-پژوهشی داخل فرستادم که در نوبت داوری هستش. از اونجایی که موضوع تزم جوری بود که تمامی مطالب زنجیروار به هم پیوسته اند نمیتونم مقالات متعددی ازش استخراج کنم. به همین خاطر یک مقاله انگلیسی با همون مزمون البته با کمی تغییرات و مطالب اضافه هم آماده کردم واسه مجلات بین المللی.
    می خواستم سوال کنم تین کار از نظر قانونی مشکلی ایجاد می کنه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط farinaz نمایش پست ها
    با سلام دوستان, من از موضوع پایان نامه ام سک مفاله فارسی واسه یکی از مجلات علمی-پژوهشی داخل فرستادم که در نوبت داوری هستش. از اونجایی که موضوع تزم جوری بود که تمامی مطالب زنجیروار به هم پیوسته اند نمیتونم مقالات متعددی ازش استخراج کنم. به همین خاطر یک مقاله انگلیسی با همون مزمون البته با کمی تغییرات و مطالب اضافه هم آماده کردم واسه مجلات بین المللی.
    می خواستم سوال کنم تین کار از نظر قانونی مشکلی ایجاد می کنه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
    از لحاظ اخلاقی غیر قانونی هست. اما اینو بدون که چیزی به نفعت تموم نمیشه. چه برای دانشگاه های داخل چه خارج

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)