صفحه 2 از 92 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ahmadiamir
    Guest

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

مبارک باشه
    چه کسی هم
    خانم ابتکار وزیر محیط زیست سابق و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس
    توضیحات اینجا هست:

http://alef.ir/content/view/32958

از این دست اساتید تو ایران زیاد هستن. از دانشجو میخوان با کپی پیست یه مقاله سر هم کنه بعد اسم خودشون رو اول میذارن و بعد میفرستن این ور اونور

جالبیش اینه که ایشون گفته دانشجوش مقاله رو سر هم کرده ولی تو عکسی که تو لینک بالا هست فقط اسم خودش رو تو مقاله زده

Junior Member

سلام
    ميشه بگين در صورتيكه مقاله توسط IEEE سرقت ادبي شناخته بشه ، چه مجازاتي داره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shima90 نمایش پست ها
    سلام
    ميشه بگين در صورتيكه مقاله توسط IEEE سرقت ادبي شناخته بشه ، چه مجازاتي داره ؟
    اسم نویسنده مسئول در بلک لیست قرار خواهد گرفت .....
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

چندی قبل از فارغ التخصیلی با یکی دیگر از دانشجویان گروه خود یک ربات ساختیم و نگارش اولیه مقاله رو انجام دادیم بعد از آن به یک ژورنال فرستادیم که رویژن خورد نه در مورد موصوعات علمی بلکه بیشتر نحوه نگارش.بعد از فارغ التحصیلی بنده به خدمت رفتم و بعد از آموزشی که برگشتم استادم گفته که مقاله چندین بار رویژن خورده و اصلاح شده و چون شما نبودین اسم شما خط خورده.با توجه به اینکه تمام قسمت مکانیک ربات توسط من ساخته شده و نوشتن اولیه هم توسط من آیا میتونم شکایتی صورت بدم لطفا اگه کسی موضوع مشابهی دیده و تجربه ای داره راهنمایی کنه

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_416 نمایش پست ها
    چندی قبل از فارغ التخصیلی با یکی دیگر از دانشجویان گروه خود یک ربات ساختیم و نگارش اولیه مقاله رو انجام دادیم بعد از آن به یک ژورنال فرستادیم که رویژن خورد نه در مورد موصوعات علمی بلکه بیشتر نحوه نگارش.بعد از فارغ التحصیلی بنده به خدمت رفتم و بعد از آموزشی که برگشتم استادم گفته که مقاله چندین بار رویژن خورده و اصلاح شده و چون شما نبودین اسم شما خط خورده.با توجه به اینکه تمام قسمت مکانیک ربات توسط من ساخته شده و نوشتن اولیه هم توسط من آیا میتونم شکایتی صورت بدم لطفا اگه کسی موضوع مشابهی دیده و تجربه ای داره راهنمایی کنه
    سلام
    صد البته
    استاد شما خیلی بی تجربه هست. شما تمام فایل هایی که برای مقاله فرستادید رو آماده و نگه داری کنید. اگه مقاله فرستاده بشه به یه مجله ای با پرس و جو متوجه بشید که به کدوم مجله فرستاده شده. بعد از آگاهی با ادیتور مجله تماس بگیرید و تمام فایل های مقاله از قیبل نمودارها، جدول ها و شماتیک ها رو براش بفرستید و نامه پیوست رو برای اون استاد و تمام اساتید همکار تو اون بخش و دانشگاه پیوست کنید. سعی کنید نامه اشکال ویرایشی نداشته باشه. با این کار علاوه بر اینکه آبروی استاد میره دیگه مقاله رو بدون اسم شما نخواهد فرستاد. اما اگه هیچ فایلی ندارید و نقش مشاور یا ... داشتید اون موقع چون شما بدون مدرک هستید دیگه نمیتونید کاری بکنید. اون موقع باید گفت خدا به اون استاد انصاف بده.

Question پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

سلام خدمت دوستان ،،،،
    من برای پروژه کارشناسیم روی یه موضوع کار کردم و پروژه را کامل و دفاعم کردم ، میخواستم مقالم رو به یه ژورنال برای چاپ بدم .
    توی اینترنت که گشتم دقیقا موضوع مقالم رو جایی ندیدم که چاپ شده باشه ولی یه مقاله خلاصش شبیه بود .
    میخواستم ببینم اگه برای چاپ به ژورنال بدم و یکی قیلا ثبت کرده باشه تکلیف چی میشه؟؟
    یا اگه چکیده مطالب شبیه شد و مطلب چیز دیگه بود اونوقت چی ؟؟؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD McGill U., MSc Tehran U., BSc Shahid Beheshti U,

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط omidal1370 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان ،،،،
    من برای پروژه کارشناسیم روی یه موضوع کار کردم و پروژه را کامل و دفاعم کردم ، میخواستم مقالم رو به یه ژورنال برای چاپ بدم .
    توی اینترنت که گشتم دقیقا موضوع مقالم رو جایی ندیدم که چاپ شده باشه ولی یه مقاله خلاصش شبیه بود .
    میخواستم ببینم اگه برای چاپ به ژورنال بدم و یکی قیلا ثبت کرده باشه تکلیف چی میشه؟؟
    مرسی
    It's a simple rule. You don't publish what it's already done.
    If you don't have any new material, then you don't publish them. It's not about wording.
    The first thing in a project is literature review .
    Cheers,
    Reza Parsa Nejad

سلام خدمت دوستان ،،،،
    مرسی
    ببینید ایده اصلی هر دو مقاله یکی هست یا نه، اگه هست که خوب قبلا کار شده. اما من به یه نکته ای رسیدم و اونم اینکه شاید یه نویسنده بیسوادی مثل من بیاد یه ایده خوب رو خراب کنه در حالی که یه نویسنده خوب بتونه همون ایده رو بهتر و با نگارش بهتری ارائه کنه. کلا می تونم بگم اگه نگرانیت از سرقت علمی هست، زیاد به ایده اصلی ربطی نداره بلکه چون قبلا کار شده اعتبار کمتری داره به شرطیکه دیگه نیای کپی پیست کنی

سلام خدمت دوستان ،،،،
    مرسی
    یک کاریکاتوری بود مقایسه کرده بود مقالات اورجینال با کیفیت و مقالاتی که ارزش کمتری داشتند. به اینصورت که نیوتن رو کشیده بود و گفته بود سیب سقوط کرد پس جاذبه هست. یکی دیگه اومده بود گفته بود پرتقال هم در اثر جاذبه سقوط میکنه. نمیشه گفت کارش غلط بوده ولی ارزشش به مراتب کمتره. شما نگران اون نباش. در واقع شما موضوعی رو که قبلا روش کار شده رو مجددا روش کار کردی و احتمالا به همون نتایج رسیدی که تقریبا بالای 90 درصد مقالات هم همینجور هست. فقط کپی نباشه مشکلی نیست. مثل کسی هست که کوهی رو فتح می کنه خیلیای دیگه هم از همون راه فتح می کنن ولی تقلب اینه که اصلا کوه نری و بگی منم فتح کردم!

Junior Member

سلام
    من سوالي داشتم و اونم اينه كه مقاله استخراج شده از پايان نامه رو ميشه در ژورنالي چاپ كرد؟
    سوال بعديم اين هست كه مقاله اي كه به كنفرانس فرستاده ميشه و بعد در كنفرانس پذيرش و ارائه ميشه رو ميشه در ژورنالي چاپ كرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)