صفحه 2 از 102 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

تازه این مقالات کسانیه که تقریبا عینا مقاله یه نفر دیگه رو به اسم خودشون زدن. بماند که چقدر مقاله تو ایران ترجمه میشه و به اسم خودشون تو ژورنالهای داخلی و کنفرانسها ارائه میدن. واقعا باعث تاسفه

Senior Member maryamf آواتار ها

من دیدم که اینا اینکار رو با یک نرم افزار انجام دادند. نمیشه از این نوع نرم افزارها تو امور پژوهشی هر دانشگاهی برای تعیین کیفیت مقالات استفاده بشه و در صورت تایید اجازه چاپ به اسم دانشگاه پیدا کن؟ من سواد نرم افزاری ندارم ولی شماهایی که باسوادین بگین که اگر میشه بگین که به استادم بگم چون تو هیئت رئیسه دانشگاهمونه و الان که این قضیه براش مهمه، اگر پیشنهادی بدیم اجراییش بکنه شاید..

تو همین تربیت مدرس شرط تسویه حساب داشتن سابمیت مقاله هست و اگر چاپ هم نشه مهم نیست. این اوضاع رو بدتر کرده. الان خیلی عادی شده که بچه ها برای تسویه حساب که اجباریه الکی چند تا مقاله به هم میچسبونن، یه چیزی هم از پایان نامه شون اضافه میکنند و یه مجله بی ربط سابمیت می کنند و سابمیت رو به پژوهش میدن..
    اون مجله هم یه پیغام می ده که ببخشید ما معذوریم موضوعتون بی ربطه.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

واقعا متاسفم، ما تا یه چیزی یاد می گیریم شورشو در می یاریم. در واقع شرط دادن مقاله هم برای دانشگاه ها (و در واقع برای خیلی از اساتید) شده وسیله ترفیع گرفتن و خودی نشون دادن. حالا تا اینجا که خوبه من بعضی از اساتید (اساتید نما :) رو می شناسم که برای نمره کلاسی کارشناسی ارشد هم شرط دادن حداقل مقاله داخلی رو گذاشتن (ادمای بی سوادی که چون خودشون عرضه مقاله دادن ندارند به دانشجو زور می کنن که از ترس نمره هم که شده یه چیزی رو سر هم کنن و یه جایی ارائه بکنن). و از همه بدتر اینکه تو بعضی از دانشگاه ها برای تز دانشجوهای لیسانس هم شرط مقاله گذاشتن!!! من نمی دونم هدف از برداشتن یه تز اینه که دانشجو برای استادش مقاله بده یا اینکه یه چیزی یاد بگیره؟ آخه چرا ما ایرانیا اینقدر افراط وتفریط کاریم؟ آخه چرا همه جا باید آبروی خودمون رو ببریم؟
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

متاسفانه اين جور موارد در سالهاي اخير خيلي زياد شده. پارسال هم IEEE دو تا از اساتيد دانشگاه .... رو 3 سال از دادن مقاله محروم کرد چون يکي از دانشجوهاي دکتراي اين اساتيد که paper generator هم بوده کار بقيه رو کپي ميکرده ميشده مقاله. حالا يک بار از شانسش فهميدنو خلاصه گندش در اومده.

alirezamoshayedi
    Guest

سلام دوستان
    چه ميكنه اين فناوري كپي پيست!!!!!!!!!! ;D ;D ;D
    تازه بعضي استادا ميان يه مقاله انگليسي ميدن به دانشجو ميگن ترجمه كن و بعدش.........
    خوش باشيد.

به نظر من این امکان هست که همونطور که تو سایت الف گفته برای سلیس شدن متن از کلمات یه مقاله دیگه استفاده کرده باشه چون من شنیدم بعضی از استادها این توصیه رو می کنن ولی به هر حال هر چیزی حدی داره به خصوص اگه آدم بفهمه کسی این کار رو کرده که باعث برچیده شدن سفارت آمریکا تو ایران و این بدبختی های کلیرنس هست و خودش با همون آرتیست بازیش دکتری قبول شده یا بورس شده رفته خارج خونده. خداوکیلی شرم هم کلمه ی زیباییه

پ.ن

در ضمن آدم چقدر باید گرگ باشه با این همه مقام سیاسی و هیئت علمی و ... باز دست از سر مقاله دانشجوهاش بر نداره و خودش رو اسم اول بزنه آخه بابا تو کجا می خوای بری می خوای بری آمریکا که اسمت اول باشه؟

HOPE, GIVES YOU WINGS

من چند ماه پیش یک مقاله رو برای یک ژورنال خارجی خیلی معروف تو آمریکا داوری کردم (داور دوم از 2 تا داور). مقاله متعلق به یک استاد تو یکی از دانشگاه های معروف سراسری شهرستان می شد. این مقاله به حدی ضعیف بود که چند صفحه ایراد از مقاله در اومد (تازه ایرادات مشهود نه غیر مشهود). اون موقع بود که علمم به میزان سواد استادای گل داخل کشور (البته یک سر تاپ وجود دارند)به یقین تبدیل شد. اونجا من حتی از نویسنده (مثلا دکتر) بیشتر احساس شرم کردم که با ارائه همچین مفالاتی تو چنین ژورنال های معتبری آبروی ایرانی ها رو می برند. همین کارای غیر علمی و غیر اخلاقی باعث افزایش حساسیت علمی روی ایرانی ها شده.
    متاسفم
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

خوب وقتی داشتن مقاله ISI از طرف وزارت علوم یه شاخص(مهمترین و فکر کنم تنها شاخص) برای افزایش رتبه علمی اساتید محسوب میشه اینم میشه نتیجش...اعتراض اصلی رو باید از وزارت علوم شروع کرد بعد اساتید بی سواد....
    Keep calm...Time will solve any problem

Junior Member

سلام
    این روز آخری حالمونو گرفت این مدیر محبوب
    با اینکه این خبر دردناک رو باید به عنوان یک واقعیت تلخ بپذیریم،
    اما در مورد این سوال که چطوری می شه که اینطوری می شه باید بیشتر تامل کرد.
    سیاستهای این کشور و چشم انداز زیبا! و شعارهای توخالی دانشگاهها و ظاهر بینی و ظاهرسازی و ... که یه خورده با گوشت و خون این مردم آمیخته شده و شده فرهنگ ما همه اش درست!
    تقلب و زرنگی و جلو افتادن از بقیه و بالاترین نمره گرفتن و ... که ماها تو مدرسه و دانشگاه یاد می گیریم همه اش درست!
    بعدش هم هر کی دروغگو تر و متقلب تر مقامش بالاتر و عزیز تر و ....حکایت دیگریست از واقعیهای تلخی که گریبان ما را گرفته (نمی خوام تعمیم بدم اما ... نمی دونم چی بگم...)
    هیچ کسی هم نیست که بپرسه به کجا چنین شتابان؟ (کجا با این عجله؟)
    راستی بچه ها! می شه آدم بپره تو یه برکه لجن و آخرش پاک بمونه؟
    من که میگم می شه ....
    اما من بالاخره نفهمیدم کی (چه کسی) این برکه رو به لجن کشید؟
    بچه ها من دارم خفه می شم...

خوب دیگه....copy/paste is the culture of Iranians عرض نکردم Persian که مبالغه نشده باشه، چون پیشینیان ما اینطوری نبودن...
    اما کاملا درسته که بیسوادی اعضای هیئت علمی و فشار مضاعف وزارت علوم به اساتید برا ارائه مقاله و ترس اونها از رکود علمی شدن موجب چشمگیرشدن این معضل در جوامع علمی خارجی میشه،.... وگرنه تقلب که دیگه شده یه ژن از ژنهای ایرانیها و تو اون جامعه امکان نداره بشه سالم و مثل آدمیزاد زندگی کرد، برای اثبات این مدعا کافیه که بخواهید و سعی کنید که درست زندگی کنید. اونوقت ببینید که چقدر دوام میارید....

خلاصه که بد اوضاعی شده و این معضل بیشتر دامنگیر کسانی هست که خارج از ایران زندگی میکنن...بس که از مدیران بالا گرفته تا مردم عادی تقلب میکنند....من فکر نمیکنم ملیتی پست تر از ملت ایران در نظر اروپایی ها باشه..حتی برا پاکستانیها بیشتر ارزش قایلند.....
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)