صفحه 25 از 102 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sh نمایش پست ها
    Ghlobe جان و شهروز عزیز خیالتون راحت باشه. منی که خودم چندتا ISI دارم میدونم اینا چیه حرفشون. و البته در تایید حرف شما باید بگم که متاسفانه خیلی از افراد توو دام این افراد افتاده اند و خواهند افتاد بدون اینکه حتی فکرشو بکنن که واسه اونا که مسئولیتی نداره و به قول Ghlobe جان این آینده ماست که باهاش به باد فنا میره!!
    به نظر من اسم دقیق و شماره تماس این موسسه رو بردارید و به مرکز رسیدگی شکایات وزارت علوم مراجعه کنید. شاید یه فکری به حالش کردند.!!! آخه اصلا همچین موردی معنی نداره.! من تو چند روز آینده وزارت علوم میرم، اگه برات مقدور نیست، مشخصاتشون رو بده من پیگیری می کنم.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    به نظر من اسم دقیق و شماره تماس این موسسه رو بردارید و به مرکز رسیدگی شکایات وزارت علوم مراجعه کنید. شاید یه فکری به حالش کردند.!!! آخه اصلا همچین موردی معنی نداره.! من تو چند روز آینده وزارت علوم میرم، اگه برات مقدور نیست، مشخصاتشون رو بده من پیگیری می کنم.
    میلاد جان واقعا فکر می کنی که "وزارت علوم فکری به حالشان می کند"؟! تشریف می برید وزارت، به شما می گویند، خب مشکل چیه؟ شما توضیح می دی...بعد میگویند مقاله شما رو کپی کردن؟ مقاله ای که شما جایی چاپ کردیدT جای دیگه به اسم کس دیگه ای چاپ کردن؟....
    و جواب شما به همه سوالاتشان "خیر" خواهد بود...بعد حاجی میگه؛ خوب پس مشکلی نیست! اونها هم دارند از این راه نون میخورند!! شنونده (بخوانید مولف مقاله قلابی!) باید عاقل باشه...!

بر فرض که جواب شما "بلی" هم باشد، باز هم هیچ مشکلی برای این موسسه پیش نخواهد آمد و فرد یا افراد مولف مورد مواخذه (BlackList و...) قرار خواهند گرفت...
    ویرایش توسط smonabav : March 3rd, 2012 در ساعت 08:48 PM
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    میلاد جان واقعا فکر می کنی که "وزارت علوم فکری به حالشان می کند"؟! تشریف می برید وزارت، به شما می گویند، خب مشکل چیه؟ شما توضیح می دی...بعد میگویند مقاله شما رو کپی کردن؟ مقاله ای که شما جایی چاپ کردید جای دیگه به اسم کس دیگه ای چاپ کردن؟....
    و جواب شما به همه سوالاتشان "خیر" خواهد بود...بعد حاجی میگه؛ خوب پس مشکلی نیست! اونها هم دارند از این راه نون میخورند!! شنونده (بخوانید مولف مقاله قلابی!) باید عاقل باشه...!
    دقیقا به همین دلیل بود که اون قسمت رو بولد کردم. هر چه بگندد نمکش می زنند، وای به روزی که بگندد نمک.!

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    دقیقا به همین دلیل بود که اون قسمت رو بولد کردم. هر چه بگندد نمکش می زنند، وای به روزی که بگندد نمک.!
    میلاد جان مطمئن هستم خودتون اشراف کامل به اینچنین مسائل دارید چراکه از این دست موارد کم توو اینجا پیش نمیاد. بعنوان مثال اولین چیزی که هنگام سابمیت کردن مقاله (حتی به مجلات غیر ISI) به جورنالهای خارجی میخوان، Authors' declaration مبنی بر تعهد نویسندگان از قبل و بعداز چاپ است که دقیقا مثل یک قرارداد کاری قبل از شروع کار میمونه. ولی به نظرتون آیا اینجور چیزا مخصوصا توو ایران اندک اهمیتی برای ما داره؟ منظورم شخص شما نیستیدا؛ منظورم اینه که آیا اگر تخلفی هم صورت بگیره شخصی یا ارگانی هست که بخواد کوچکترین برخوردی کنه؟!!
    به نظر من که نه. حالا این شاید درظاهر فقط یه مقاله معمولی باشه ولی ما با مشکلات جدی تری روبروییم توو اینجا !! میخوام بگم که شک نکنید که این قبیل افراد پشتشون حسابی گرمه؛ حسابی!!

سلام دوستان من یه سوال دارم که پاسخ شما واسه من میتونه تو اینده تحقیقاتی من تعیین کننده باشه : من یه مقاله نوشتم در مورد سیستمی که بارها در مقالات و کتابها در موردش صحبت شده اما برای زبانهای مختلف در مورد زبان فارسی هم مقالاتی به چاپ رسیده اما روش من و دستاوردش کاملا جدید و نو هست متنی که نو.شتم رو توی گوگل بخشهایی ش رو میزنم چون اصول سیستم بارها و به کرات در مورد نگارش زبانهای مختلف ( انگلیسی-چینی - هندی - ترکی - یونانی - اردو ) بکار گرفته شده جمله های مشابه زیاد میاد اما نه برای مورد زبان قارسی که من نوشتم مثلا زبان هندی یونانی اردو چینی ؟منظورم اینه که برای بخشهای نتیجه گیری و توضیح روشی که باعث این نتیجه گیری شده در مورد نگارش زبان فارسی در ای البته این سیستم برای نگارش زبان فارسی با روشهای مختلف بارها تحقبق و بررسی شده و مقالاتی هم در این زمینه به چاپ رسید اما نه با روش من و عدد پایانی نتیجه چه بسا که شاید بعضی از اونها نتیجه گیری بهتری داشته اند اما با روشی متفاوت نسبت به سیستم من ،این سیستم کاملا جدید هست و حتی در بخشی من چند مورد کار فبلی رو هم عنوان کردم که یک مقایسه ای هم انجام شده باشه , به نظرتون من باید چی کار کنم این از نظر هیات داوری ژورنال یا کنفرانس خلاف هست و باعث میشه آینده تحقیقاتی من برای همیشه خراب بشه ؟ اسمم بره تو لیست سیاه ؛ از طرفی اینقدر همیشه از متن و سطح زبان در ژورنالها ازم ایراد گرفتن که حیفم میاد دستکاریش کنم و در ضمن وقتش رو هم ندارم آخه چه طوری میتونم عوضشون کنم آخه جمله یه جمله بدیهی و معلوم هست که بارها در موردش صحبت شده چیکارش باید کنم اگه بخوام تغییر بدم خب میشه همون مشکل همیشگی و نوشتن متن انگلیسی کاملا فارسی که نتیجه اون ریجکت به دلیل ضعیف بودن سطح زبان میشه از نظر گرامری و ساختار من باید چیکار کنم کمکم کنید وقتم خیلی کمه
    ویرایش توسط sanazf : March 10th, 2012 در ساعت 03:25 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم که پاسخ شما واسه من میتونه تو اینده تحقیقاتی من تعیین کننده باشه : من یه مقاله نوشتم در مورد سیستمی که بارها در مقالات و کتابها در موردش صحبت شده اما برای زبانهای مختلف در مورد زبان فارسی هم مقالاتی به چاپ رسیده اما روش من و دستاوردش کاملا جدید و نو هست متنی که نو.شتم رو توی گوگل بخشهایی ش رو میزنم چون اصول سیستم بارها و به کرات در مورد نگارش زبانهای مختلف ( انگلیسی-چینی - هندی - ترکی - یونانی - اردو ) بکار گرفته شده جمله های مشابه زیاد میاد اما نه برای مورد زبان قارسی که من نوشتم مثلا زبان هندی یونانی اردو چینی ؟منظورم اینه که برای بخشهای نتیجه گیری و توضیح روشی که باعث این نتیجه گیری شده در مورد نگارش زبان فارسی در ای البته این سیستم برای نگارش زبان فارسی با روشهای مختلف بارها تحقبق و بررسی شده و مقالاتی هم در این زمینه به چاپ رسید اما نه با روش من و عدد پایانی نتیجه چه بسا که شاید بعضی از اونها نتیجه گیری بهتری داشته اند اما با روشی متفاوت نسبت به سیستم من ،این سیستم کاملا جدید هست و حتی در بخشی من چند مورد کار فبلی رو هم عنوان کردم که یک مقایسه ای هم انجام شده باشه , به نظرتون من باید چی کار کنم این از نظر هیات داوری ژورنال یا کنفرانس خلاف هست و باعث میشه آینده تحقیقاتی من برای همیشه خراب بشه ؟ اسمم بره تو لیست سیاه ؛ از طرفی اینقدر همیشه از متن و سطح زبان در ژورنالها ازم ایراد گرفتن که حیفم میاد دستکاریش کنم و در ضمن وقتش رو هم ندارم آخه چه طوری میتونم عوضشون کنم آخه جمله یه جمله بدیهی و معلوم هست که بارها در موردش صحبت شده چیکارش باید کنم اگه بخوام تغییر بدم خب میشه همون مشکل همیشگی و نوشتن متن انگلیسی کاملا فارسی که نتیجه اون ریجکت به دلیل ضعیف بودن سطح زبان میشه از نظر گرامری و ساختار من باید چیکار کنم کمکم کنید وقتم خیلی کمه
    کپی کردن از مقاله های دیگر خلاف است ولو اینکه جزییات مقاله شما متفاوت باشد. اگر مقدماتش مشابه کارهای دیگر است اون مقدمات رو حذف کنید و بجاش به منابع مربوطه رفرنس بدید و فقط کار خودتون رو بگذارید. یا اینکه بخش مقدمات رو خودتون بنویسید و بدید یک نفر گرامرش رو براتون تصحیح کنه.

دوستان من بحثم راجع به پایان نامه است (ترجیح دادم عوض زدن تاپیک جدید همینجا بررسیش کنیم).

سوال: مسئله ی اقتباس/کپی/الهام!!! بخش های مقدماتی از پایان نامه از پایان نامه های دیگه با رفرنس

شرایط:
    من دفاع کردم و پایان نامه رو هم دادم اساتید خوندن ولی بعد از دفاع دیگه کار رو معلق کردم و الان هنوز وقت دارم تغییرات کوچیکی توی پایان نامه بدم. من فصل 1 (مقدمه کلی) و بخش هائی از فصل 2 (مقدمه ی موضوع) {در مجموع حدود 10-15 صفحه} رو از دو پایان نامه ی انگلیسی ترجمه کردم شرایط کپی شامل این موارد هست:
    1. ترجمه ی متن به شکل آزاد، کلیات رو نوشتم و چیزهائی هم از خودم اضافه کردم ولی کلیت قالب تا حدی حفظ شده (اما ترجمه ی صرف هم نیست)
    2. از برخی عکس های اون پایان نامه ها هم استفاده کردم
    3. به این پایان نامه ها رفرنس دادم و در پیشگفتار هم به طور مستقیم بهشون اشاره کردم که در فصل 1 و 2 ازینا استفاده شده
    4. پایان نامه ها همگی انگلیسی بودند و public release شدن به شکل آنلاین (الان هرچی گشتم فایلشون رو پیدا نکردم که چک کنم واسه بحث کپی رایت)
    5. پایان نامه ی من فارسی هست.
    6. استادم، و حتی داورها با این مسئله هیچ مشکلی نداشتند و این مسئله اینقدر رایجه که هیچکدوم بهش اشاره ای نکرد. حتی خودم استادم هم که موضوع رو باهاش مطرح کردم (قبل از دفاع) یه نگاه عاقل اندر سفیه انداخت که دلت خوشه!!!

اما باز نگران این مسئله هستم که نادانسته قربانی یه عرف غلط دانشگاهی و اساتید بنجلش بشم، توی پایان نامه های فارسی بعضا کل مقاله و فصل های اصلی رو هم کپی میکنن و متاسفانه این مسئله مرسوم هست من ترجیح میدم کار درستتر رو انجام بدم..... از طرفی تغییر کامل و بازنویسی کامل اون دو فصل دردسرسازه (به خاطر داورها) و وقت هم ندارم چندان، آیا با وجود رفرنس و اشاره ی مستقیم باز هم نباید ازین پایان نامه ها استفاده کنم؟ بازم میگم بحث مقدمه است و راجع به مطالب اصلی پایان نامه نیست، ضمن اینکه ترجمه ی اقتباسی هست...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها
    دوستان من بحثم راجع به پایان نامه است (ترجیح دادم عوض زدن تاپیک جدید همینجا بررسیش کنیم).

سوال: مسئله ی اقتباس/کپی/الهام!!! بخش های مقدماتی از پایان نامه از پایان نامه های دیگه با رفرنس

شرایط:

6.
    استادم، و حتی داورها با این مسئله هیچ مشکلی نداشتند و این مسئله اینقدر رایجه که هیچکدوم بهش اشاره ای نکرد. حتی خودم استادم هم که موضوع رو باهاش مطرح کردم (قبل از دفاع) یه نگاه عاقل اندر سفیه انداخت که دلت خوشه!!!
    تا جایی که من میدونم استفاده از عکس بدون گرفتن اجازه از صاحب اثر خلاف هست و معمولا میل زدن و اجازه گرفتن ham عرف نیست شما میتونید با کمی تغییر نمودار خودتون ر رسم کنید یا خودتون عکس درست کنید. در مورد ۶ هم بهتر هست طبق قوانین عمل کنید هر چند اگر استادتون نگاه متفاوتی داشت
    ...Gelecek bizimdir

ممنون سعی میکنم یه کم فرصت بگیرم و تا جائی که ممکنه دست ببرم توی متن
    راجع به عکس، عکس هستند نه نمودار (مثلا یه عکس پزشکی یا یه عکس ورزشی به عنوان کاربرد موضوع) و این عکس ها رو هم فکر نمیکنم صاحب اثر کپی رایت کرده باشه به نظر همین عکس های آنلاین میان، اگه تونستم اونها رو هم عوض میکنم....

پس نتیجه اینکه:
    حتی در صورت اینکه ترجمه ی اقتباسی از چند صفحه کرده باشم و بهش هم لینک داده باشم و اشاره هم کرده باشم باز جای اشکال داره...

پ.ن: راجع به ایمیل به افراد، مد نظرم نبود چون بخشی از حقوق پایان نامه در اختیار دانشگاه هست و این مسئله کاری وقت گیر هست که نمیخوام درگیرش بشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها

شرایط:
    من دفاع کردم و پایان نامه رو هم دادم اساتید خوندن ولی بعد از دفاع دیگه کار رو معلق کردم و الان هنوز وقت دارم تغییرات کوچیکی توی پایان نامه بدم. من فصل 1 (مقدمه کلی) و بخش هائی از فصل 2 (مقدمه ی موضوع) {در مجموع حدود 10-15 صفحه} رو از دو پایان نامه ی انگلیسی ترجمه کردم شرایط کپی شامل این موارد هست:
    1. ترجمه ی متن به شکل آزاد، کلیات رو نوشتم و چیزهائی هم از خودم اضافه کردم ولی کلیت قالب تا حدی حفظ شده (اما ترجمه ی صرف هم نیست)
    3. به این پایان نامه ها رفرنس دادم و در پیشگفتار هم به طور مستقیم بهشون اشاره کردم که در فصل 1 و 2 ازینا استفاده شده
    4. پایان نامه ها همگی انگلیسی بودند و public release شدن به شکل آنلاین (الان هرچی گشتم فایلشون رو پیدا نکردم که چک کنم واسه بحث کپی رایت)
    5. پایان نامه ی من فارسی هست.
    6. استادم، و حتی داورها با این مسئله هیچ مشکلی نداشتند و این مسئله اینقدر رایجه که هیچکدوم بهش اشاره ای نکرد. حتی خودم استادم هم که موضوع رو باهاش مطرح کردم (قبل از دفاع) یه نگاه عاقل اندر سفیه انداخت که دلت خوشه!!!

اما باز نگران این مسئله هستم که نادانسته قربانی یه عرف غلط دانشگاهی و اساتید بنجلش بشم، توی پایان نامه های فارسی بعضا کل مقاله و فصل های اصلی رو هم کپی میکنن و متاسفانه این مسئله مرسوم هست من ترجیح میدم کار درستتر رو انجام بدم..... از طرفی تغییر کامل و بازنویسی کامل اون دو فصل دردسرسازه (به خاطر داورها) و وقت هم ندارم چندان، آیا با وجود رفرنس و اشاره ی مستقیم باز هم نباید ازین پایان نامه ها استفاده کنم؟ بازم میگم بحث مقدمه است و راجع به مطالب اصلی پایان نامه نیست، ضمن اینکه ترجمه ی اقتباسی هست...
    من مشکلی در کار شما نمی‌بینم. اگر نتایج فرد دیگری را بجای نتایج خودتون استفاده نکرده باشین استفاده از مطالعات یک فرد دیگر با ارائه رفرنس و به صورت ترجمه شده هیچ ایرادی ندارد. literature review دقیقا به همین مورد گفته میشود. فقط سعی‌ کنین میزان این ترجمه از حد مشخصی‌ (حدود ۲۰ درصد) تجاوز نکند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)