صفحه 26 از 102 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

جدا؟ ممنون دوست عزیز
    این قضیه literature review رو نمیدونستم، دقیقا کار من هم راجع به literature review هست (مقدمه پایان نامه).
    بهرحال سعی میکنم تا حد امکان یه ویرایش هم از بخش مقدمه بکنم.

بازم ممنون، خیالم راحت شد

پ.ن: چون قالب بندی مقدمه تا حدی شبیه قالب بندی اون پایان نامه است در پیشگفتار بهش اشاره کرده بودم. در رابطه با عکس ها هم سعی میکنم مطمئن بشم

سلام
    اگه یه بخشهایی که کاملا استاندارد هست و بدیهی در مورد یه موضوع و ربطی به دست آورد اون تحقیق نداشته باشه رو از یه تحقیقی در فرمت پاورپوینت در مقاله استفاده کنیم و البته تا حدی هم نگارش متن رو عوض کنیم اما خب اصل متن در واقع همون باشه این تقلب محسوب میشه اون نوشته ها هیچ رفرنسی ندارن من چیکار باید کنم ،اون متنها رو در گوگل که میزنم معمولا لینک اول یا دوم همون فایل پاورپوینت میاد با وجودیکه تا حدی متن رو عوض کردم اما دیگه نمیشه متن بدیهی رو عوض کنم مثلا آسمان آبی هست رو من بنویسم آسمان بنفش هست من چیکار باید کنم راهنمایی ام کنید ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام
    اگه یه بخشهایی که کاملا استاندارد هست و بدیهی در مورد یه موضوع و ربطی به دست آورد اون تحقیق نداشته باشه رو از یه تحقیقی در فرمت پاورپوینت در مقاله استفاده کنیم و البته تا حدی هم نگارش متن رو عوض کنیم اما خب اصل متن در واقع همون باشه این تقلب محسوب میشه اون نوشته ها هیچ رفرنسی ندارن من چیکار باید کنم ،اون متنها رو در گوگل که میزنم معمولا لینک اول یا دوم همون فایل پاورپوینت میاد با وجودیکه تا حدی متن رو عوض کردم اما دیگه نمیشه متن بدیهی رو عوض کنم مثلا آسمان آبی هست رو من بنویسم آسمان بنفش هست من چیکار باید کنم راهنمایی ام کنید ممنون
    سوال خوبی هست. اگه بتونید برای اون نوشته ها رفرنس پیدا کنید که مسلما و بدون شک رفرنس باید بدید که این مطالب رو از فلان جا گرفتید. فراموش نکنید که برای رفرنس دادن لزومی تداره که مطالب از یه مقاله یا کتاب باشه. بعضا میشه نوشته ها را به یا سایت رفرنس داد. مثال هاش بسیار زیاد هست. اما اگه نتونید واقعا رفرنس بدید اون موقع بستگی داره که اون متن چی باشه. بعضی از متون در حد یک جمله یا دو جمله جز بدیهیات هیتند و میتونید از نوشتن رفرانس صرف نظر کنید. بعضی مواقع هم اکه اون جملات شبیه یه هیپوتز باشند میتونید بگید اعتقاد ما این هست که ...We believe that. اما یه وقت شما یه پاراگراف چندین خطی رو مینویسید که واقعا نیاز به تائید و مرجع داره و اون موقع نمیتونید رفرنس نذارید. بعضی موقع ها هم ایرانی ها و یا خیلی از نویسنده ها میان به طور خیلی زیبایی خلاصه جملات چندین جا رو با جمله خودشون مینویسن به طوریکه شکل قبلی همه جملات از بین میره و یه نوشته جدید ساخته میشه. البته همون هم نیاز به رفرنس خواهد داشت. بالاخره اون پاورپوینت یه آدرس اینترنتی داره که شما دانلودش کردید. همون آدرس رو بذارید تو رفرنس لیست. موفق باشید

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

چندی قبل از فارغ التخصیلی با یکی دیگر از دانشجویان گروه خود یک ربات ساختیم و نگارش اولیه مقاله رو انجام دادیم بعد از آن به یک ژورنال فرستادیم که رویژن خورد نه در مورد موصوعات علمی بلکه بیشتر نحوه نگارش.بعد از فارغ التحصیلی بنده به خدمت رفتم و بعد از آموزشی که برگشتم استادم گفته که مقاله چندین بار رویژن خورده و اصلاح شده و چون شما نبودین اسم شما خط خورده.با توجه به اینکه تمام قسمت مکانیک ربات توسط من ساخته شده و نوشتن اولیه هم توسط من آیا میتونم شکایتی صورت بدم لطفا اگه کسی موضوع مشابهی دیده و تجربه ای داره راهنمایی کنه

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_416 نمایش پست ها
    چندی قبل از فارغ التخصیلی با یکی دیگر از دانشجویان گروه خود یک ربات ساختیم و نگارش اولیه مقاله رو انجام دادیم بعد از آن به یک ژورنال فرستادیم که رویژن خورد نه در مورد موصوعات علمی بلکه بیشتر نحوه نگارش.بعد از فارغ التحصیلی بنده به خدمت رفتم و بعد از آموزشی که برگشتم استادم گفته که مقاله چندین بار رویژن خورده و اصلاح شده و چون شما نبودین اسم شما خط خورده.با توجه به اینکه تمام قسمت مکانیک ربات توسط من ساخته شده و نوشتن اولیه هم توسط من آیا میتونم شکایتی صورت بدم لطفا اگه کسی موضوع مشابهی دیده و تجربه ای داره راهنمایی کنه
    سلام
    صد البته
    استاد شما خیلی بی تجربه هست. شما تمام فایل هایی که برای مقاله فرستادید رو آماده و نگه داری کنید. اگه مقاله فرستاده بشه به یه مجله ای با پرس و جو متوجه بشید که به کدوم مجله فرستاده شده. بعد از آگاهی با ادیتور مجله تماس بگیرید و تمام فایل های مقاله از قیبل نمودارها، جدول ها و شماتیک ها رو براش بفرستید و نامه پیوست رو برای اون استاد و تمام اساتید همکار تو اون بخش و دانشگاه پیوست کنید. سعی کنید نامه اشکال ویرایشی نداشته باشه. با این کار علاوه بر اینکه آبروی استاد میره دیگه مقاله رو بدون اسم شما نخواهد فرستاد. اما اگه هیچ فایلی ندارید و نقش مشاور یا ... داشتید اون موقع چون شما بدون مدرک هستید دیگه نمیتونید کاری بکنید. اون موقع باید گفت خدا به اون استاد انصاف بده.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام. من یک مقاله 5 ماه پیش برای یک ژورنال نسبتا خوب فرستادم و حالا ریجکت شده است حالا میخواهیم اون را برای یک ژورنال دیگه بفرستیم. مشکل این است که میترسم باز این هم ریجکت بشه. حالا به فکر افتادم که همزمان به دو ژورنال بفرستم. این جوری بالاخره شانس پذیرش مقاله دو برابر میشه و من هم خیلی علاف نمیشم. میدونم این کار خلاف مقرراته اما من میخواستم بدونم این کار برام مشکلی درست نمیکنه؟ هر کدام که زودتر جواب دادند و ریوایز کمتر خواستند را جواب میدم و اون یکی را بیخیال میشم. به نظرتون این کار بهتر نیست؟ (بی خیال مسائل قانونی شدم.)

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام. من یک مقاله 5 ماه پیش برای یک ژورنال نسبتا خوب فرستادم و حالا ریجکت شده است حالا میخواهیم اون را برای یک ژورنال دیگه بفرستیم. مشکل این است که میترسم باز این هم ریجکت بشه. حالا به فکر افتادم که همزمان به دو ژورنال بفرستم. این جوری بالاخره شانس پذیرش مقاله دو برابر میشه و من هم خیلی علاف نمیشم. میدونم این کار خلاف مقرراته اما من میخواستم بدونم این کار برام مشکلی درست نمیکنه؟ هر کدام که زودتر جواب دادند و ریوایز کمتر خواستند را جواب میدم و اون یکی را بیخیال میشم. به نظرتون این کار بهتر نیست؟ (بی خیال مسائل قانونی شدم.)
    کافی هست که داورهای این دو مجله مشترک باشند و یا هر دو مجله زیر مجموعه یه پابلیشر باشند. اون موفع از شانس بد شما دیگه نمیتونید تا آخر عمر به اون پابلیشر مقاله بفرستید و بلک لیست میشید. احتمال این قضیه ده درصد هم که باشه خیلی هست. مجلات از شما تعهد میگیرند. اخلاقی نیست این کار. غیر قانونی هم هست.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    کافی هست که داورهای این دو مجله مشترک باشند و یا هر دو مجله زیر مجموعه یه پابلیشر باشند. اون موفع از شانس بد شما دیگه نمیتونید تا آخر عمر به اون پابلیشر مقاله بفرستید و بلک لیست میشید. احتمال این قضیه ده درصد هم که باشه خیلی هست. مجلات از شما تعهد میگیرند. اخلاقی نیست این کار. غیر قانونی هم هست.
    مرسی از جوابتون. اما یک سوال:
    احتمال این که داورهای یکی باشند خب هست و نمیشه پیش بینی کرد. اما اگر پابلیشر هر دو یک سازمان باشه، مثلا هر دو اسپرینگر باشند، اون وقت تا وقتی چاپ نشه چطور میفهمند که این جای دیگه هم بوده. درسته که هر دو با یک پابلیشر کار میکنند اما مگه از همه ی مقاله های هم خبر دارند؟
    در ضمن این که میگین تا آخر عمر بلاک میکنند فکر نکنم درست باشه. یک مقاله ی دیگه به یک ژورنال خیلی خوب با ایمپکت 2.7 فرستادم، توش نوشته بود در صورت این کار، شما تا یک سال محروم میشید که با ژورنال ما کار کنید و دیگه حتی نگفته بود که بقیه ی ژورنال های این پابلیشر هم شما را محروم میکنند. ممنون میشم در این مورد هم نظرت را بگی. مرسی

اینکار یک مقدار ریسک داره ولی تا وقتی شما جایی تعهدی بر اینکه این مقاله جایی دیگه چاپ نشده یا نمیشه ندادید مشکلی پیش نمی یاد. هر چند اگه من جای شما بودم دومی رو کمی تغییر می دادم و می فرستادم. در ضمن می تونید بگید دیدم زود جواب ندادید فرستادم یه جای دیگه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط pejmanxp نمایش پست ها
    اینکار یک مقدار ریسک داره ولی تا وقتی شما جایی تعهدی بر اینکه این مقاله جایی دیگه چاپ نشده یا نمیشه ندادید مشکلی پیش نمی یاد. هر چند اگه من جای شما بودم دومی رو کمی تغییر می دادم و می فرستادم. در ضمن می تونید بگید دیدم زود جواب ندادید فرستادم یه جای دیگه.
    واقعا جای تاسف داره که شما همچین حرفی میزنید در حالی که اطلاعات کافی ندارید. کمی تغییر میدادید یعنی چی؟؟؟مگه اونا بچه هستند که شما گولشون بزنید؟تاریخ سابمیت شدن مقاله رو میبینن میفهمن. دیر جواب دادید یعنی چی؟؟
    اما در جواب اون دوست عزیز باید بگم که برای اینکه بدونید سیستم اطلاعاتی اونا چقدر قوی هست به عنوان مثال برید به سایت الزویر و قسمت آنلاین چت رو بزنید. اسم و ایمیل بدید و بلافاصله وارد صفحه چت میشید. یه خانم یا آقا خودش رو معرفی میکنه و چند ثانیه به شما وقت میده که سوالتون رو بپرسید. اگه مثلا مقاله به یکی از مجلات الزویر سابمیت کرده باشید اون موقع مثلا یه سوالی ازش بپرسید. که مقاله رو فرستادید و دیر جواب داده. حالا هر سوالی. بعد به شما میگه عنوان یا اسمتون رو بگید. اون موقع اسمتون رو بگید به همون شکلی که تو مقاله دادید. اون موقع در کمتر از 4 ثانیه به شما میگه شما الان مثلا به سه مجله مقاله فرستادید با این عنوان ها و این تاریخ ها. خلاصه اطلاعاتی به شما میده که من شخصا لذت بردم از این سیستم اطلاعاتی پیشرفته.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)