صفحه 3 از 102 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilia
    سلام
    این روز آخری حالمونو گرفت این مدیر محبوب
    با اینکه این خبر دردناک رو باید به عنوان یک واقعیت تلخ بپذیریم،
    اما در مورد این سوال که چطوری می شه که اینطوری می شه باید بیشتر تامل کرد.
    سیاستهای این کشور و چشم انداز زیبا! و شعارهای توخالی دانشگاهها و ظاهر بینی و ظاهرسازی و ... که یه خورده با گوشت و خون این مردم آمیخته شده و شده فرهنگ ما همه اش درست!
    تقلب و زرنگی و جلو افتادن از بقیه و بالاترین نمره گرفتن و ... که ماها تو مدرسه و دانشگاه یاد می گیریم همه اش درست!
    بعدش هم هر کی دروغگو تر و متقلب تر مقامش بالاتر و عزیز تر و ....حکایت دیگریست از واقعیهای تلخی که گریبان ما را گرفته (نمی خوام تعمیم بدم اما ... نمی دونم چی بگم...)
    هیچ کسی هم نیست که بپرسه به کجا چنین شتابان؟ (کجا با این عجله؟)
    راستی بچه ها! می شه آدم بپره تو یه برکه لجن و آخرش پاک بمونه؟
    من که میگم می شه ....
    اما من بالاخره نفهمیدم کی (چه کسی) این برکه رو به لجن کشید؟
    بچه ها من دارم خفه می شم...
    نگاه کن ایلیای عزیز این دختر خانم کوچولو معصومه ابتکار رو می گم یه دانشجوی پاک و سال اولیه بنده خدا که قصد بدی نداره می خواست یه کم شیطنت سال اولیها رو بکنه همین نه می خواسته کل مقاله رو کلمه به کلمه کپی بزنه اسم دانشجو رو هم نزنه و اسم خودش رو بزنه که. خیلی ساده است به خدا دختر خیلی خوبیه انقدر خوبه که حمله کردن سفارت قدرتمند ترین کشور دنیا رو گرفتن و نمی دونم 333 روز یا 666 روز یا ... اشغال کردن بعد سی سال تاوان اقتصادی و جانیش رو مردم می دن. به خدا خیلی نازه قربون اون پف چشمش برم. بعد اصلا گناهی نداره به خدا معصومه معصومه است این معصومه

ولی از شوخی گذشته همه رو لجن مالی کردی رفتها. بابا کل سیستم تشکیل شده از مردم دیگه یعنی من و شما و فامیل های ما و همسایه های ما و ...وضع انقدر هم لجنی نیست که شما گفتی با یه کم ملاحظه درست می شه من شدیدا به این اعتقاد دارم و می تونم ثابت کنم مثلا خود شما با یه نفر قرار می ذاری چند درصد موارد 30 دقیقه دیر می رسی؟ کافیه 30 دقیقه زودتر از قبل راه بیفتی تا مثل آقای فاگ به موقع برسی
    HOPE, GIVES YOU WINGS

بزر گی گفته چهار چیز در این دنیا از بین نخواهد رفت:
    1)دین مبین اسلام
    2)سیاست انگلیسی ها
    3)تکنولوژی آلمان ها
    4)دروغگویی ایرانی ها

ApplyAbroad Champion

بد نیست اینجا به مطلبی هم اشاره کنم که شاید دوستانی که تازه شروع به مقاله نوشتن کرده‌اند ازش خبر نداشته باشند. شما اگر در مقاله‌ای از کارهای قبلی خودت استفاده کرده‌ای باید به مقاله قبلی ارجاع بدهی و مجاز نیستی که بدون ارجاع حتی از کارهای خودت هم استفاده بکنی. استفاده از کارهای قبلی خود بدون ارجاع به اون‌ها self-plagiarism نامیده و تقلب محسوب می‌شه.

جالبه که ما اينجا يک درسي از طرف Graduate office داشتيم در ارتباط با همين plagiarism. اينقدر دنگ و فنگ داره که مطابق اون موارد من يک دزد ادبي خطرناک هستم. مشکل سر اينه که ما متاسفانه خيلي از مواقع ناخواسته مرتکب plagiarism ميشيم چون آموزش لازم رو نداشتيم. مثلا نميدونيم که اگه ميخوايم يک مطلب رو از يک جا نقل کنيم چه جوري بايد بهش ارجاع بديم. مثلا همين ارجاع به کار خود. زماني که شما تو يک انجمن مثل IEEE مقاله چاپ ميکني اون مقاله ديگه در اختيار IEEE هستش و در ازاي اون شما در اصطلاح credit دريافت کردي. لذا هرچند نويسنده خودتي ولي اگه بهش ارجاع ندي مرتکب سرقت ادبي از IEEE شدي. کلا در اين مورد و همچنين در مورد Academic Integrity اينقدر نکته زياده که حتي در موردشون کتاب هم چاپ شده. جالبه که مواردي که براي ما کاملا عادي تلقي ميشه اونجا سرقت ادبي به حساب مياد و به شدت هم باهاشون برخورد ميشه. ولي متاسفانه در ايران کساني که بايد متخلفين رو مجازات کنند خودشون خلاف کارند.

Senior Member

سلام
    هر روز خبر بد!
    یک روز می گن آمریکا اقتصادش به هم ریخت دیگه فاند نمی دن
    یک روز می گن ایران تحریم شد دیگه ویزا نمی دن
    یک روز می گن تقلبشون رو شد دیگه مقاله ها را قبول نمی کنن.
    بابا آخه ما چه گناهی کردیم؟
    من خیلی نگرانم.
    چند وقت پیش تو دانشگاه شایعه شد که مقالات ایرانی ها را به خاطر تحریم ها دیگه قبول نمی کنن. من خیلی ناراحت شدم ولی اینجا مطرح نکردم چون گفتم شاید فقط شایعه باشه.
    الان این مسئله خیلی منو ناراحت کرد.
    خوب می دونید چقدر accept مقاله الان سخت میشه. تا یک مقاله از ایرانی ها می بینن می خوان یک جوری ردش کنن.
    خوب ما هم آرزو داریم؟
    حالا ما باید چه کار کنیم؟

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام دوستان
    البته من نمیخواستم تو این تاپیک پست بذارم. برخی از دوستان کم لطفی کردن و این رو به ایرانی ها نسبت دادن. البته الان حساسیت رو ایران زیاد شده و همین هم باعث میشه هر خبری که راجع به وضعیت بد تو ایران( از هر موردی ) سریع منتشر بشه. اگر چه nature هم بهترین مجله علمی شاید باشه، ولی اگه به نحوه تنظیم متن دقت کنین، نویسنده خیلی زیاد رو سوابق دولتی رده بالا مانور داده و البته خووووووب ابروی ایشون رو برده و البته آبروی مارو.
    ولی چیزی که میخواستم عرض کنم اینه که این فقط مال ایران نیست. تو ایران به خاطر یک سری قوانین که حالا درست یا غلط برای ارتقای مرتبه ها تو دانشگاه قرار داده شده ، فشار روی دانشجوهای تحصیلات تکمیلی و اساتید زیاده و اگرچه از پایه این کار اشتباهه، اما خوب شیطونه دیگه. برای بعضی از افراد گرفتن ارتقای علمی و 300-400 تومن حقوق بیشتر در هر ماه یا دفاع کردن سریعتر از ارشد یا دکترا و رسیدن به بقیه زندگی، اشتباه بودن این مسئله رو توجیه میکنه . منتها این فقط ایرانی ها نیستن. از این قوانین ارتقا همه جا هست و این جا هم اساتید اینجوری میرن بالاتر، منتها علاوه بر تعداد ( که ایران در نظر میگیرن و بیشتر دادن مقاله رو کیلویی میکنه )، تعداد رجوع به اون مقاله، مجله ای که چاپ شده ( نه مثل بعضی ها تو ژورنال های هند و ..... ) و یک سری از فاکتور های دیگه رو هم در نظر میگیرن. اما باز اینجا هم از این خبر ها هست. البته به علت قوانین سفت و سخت کمتر کسی میره دنبال این جور کارا، ولی خوب میرن. (چیزی که باعث میشه تو ایران از کارا بیشتر باشه وجود قانون مقاله بیشتر = استاد بهتر نیست، اینه که قانون سفت و سختی که اگه فهمیدن ایشون تقلب کرده چه بلایی سرش میارن، هست. اینجا خشتک طرف رو پرچم میکنن). تو همون وبلاگی بابک جان معرفی کردن، میشه دید که افرادی از دانشگاه های خارجی هم بودن. من خودم هم خبر 5-6 مورد رو خوندم که یکیش مربوط به محققی در یکی از لابرتوار های ملی وزارت انرژی امریکا بوده.
    یکی برام 2 تا PDF فرستاده بود که 1 ایرانی یک مقاله 2004 رو تو 5 تا ژورنال 2006 و 2007 چاپ کرده بود. تو 2 تا تک نویسنده بوده و تو 3 تای بعدی اسم دوستاشون رو اضافه کرده بودن. ماشالله ایشون خیلی با اشتها بودن و به 1 ژورنال اکتفا نکرده بودن .مقاله بدون 1 جمله تغییر بود و نکته جالب این بود که حتی این عزیز دل برادر زحمت رسم مجدد گراف هارو نکشیده بود و اون هارو اسکن کرده بود و این برادر حتی اسکنر درست حسابی هم نداشته یا بلد نبوده استفاده کنه، چون شکل ها داشت داد میزد.
    انشالله که اساتید و ایرانی های محترم ایرانی هم اگه به فکر پرچم شدن خشتک مبارک خودشون نیستن، حداقل به فکر آبروی بقیه ایرانی ها باشن و از این کار ها نکنن دیگه. (یا اگه واقعا حال تحقیق رو ندارن اما میخان پولش رو بگیرن یا کارشون راه بیفته، اینقدر تابلو این کار رو نکنن. یه خورده لطف کنن جملات رو عوض کنن. من ازتون عاجزانه تقاضا دارم.

خوش باشین.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

Junior Member

با اینکه تعداد ایرانی ها در لیست این تقلب ها زیاد بوده ولی فکر نمی کنم روی پذیرش مقالات بقیه ایرانی ها تاثیر زیادی بگذاره. دست آخر مقالات ایرانی ها با حساسیت بیشتری بررسی میشه که البته حساسیت به جایی هم هست! ولی فکر نمی کنم همینجوری بی دلیل رد بشن.
    در مورد نویسنده مقاله اخیر هم خیالتون راحت! در جواب چنان توجیهات غیر منطقی و شعار گونه ای آورده که مهر تائیدی بر متقلب بودن خود شخصیتش گذاشته!!!
    فکر می کنم کمیته های بررسی مقالات متوجه بهره کشی بعضی از اساتید از دانشجویان ناگزیزشون بشن و تر و خشک رو باهم نسوزونن.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    سلام دوستان
    ولی چیزی که میخواستم عرض کنم اینه که این فقط مال ایران نیست. تو ایران به خاطر یک سری قوانین که حالا درست یا غلط برای ارتقای مرتبه ها تو دانشگاه قرار داده شده ، فشار روی دانشجوهای تحصیلات تکمیلی و اساتید زیاده و اگرچه از پایه این کار اشتباهه، اما خوب شیطونه دیگه. برای بعضی از افراد گرفتن ارتقای علمی و 300-400 تومن حقوق بیشتر در هر ماه یا دفاع کردن سریعتر از ارشد یا دکترا و رسیدن به بقیه زندگی، اشتباه بودن این مسئله رو توجیه میکنه .
    کاملاً موافقم. من تو این فکر بودم که یه نظر سنجی تو همین فوروم ایجاد کنیم و ببینیم که چند درصد از بچه ها درمورد پروژه خودشون عدد سازی کردن یا اینکه اگه مجبور بشن زیر بار این کار می رن یانه؟ و چند درصد تحت هیچ شرایطی این کار رو نمی کنن. کاش می شد که راه حلی پیدا کرد که با وجود تمام مشکلاتی که اینجا هست لااقل بچه های این فروم اینجوری فکر کنن که هدف نباید وسیله رو توجیه کنه!

مطمئنا فقط مخصوص ما ایرانی ها نیست من روزهای آخری که رو پروژه ام کار می کردم فهمیدم مقاله چینی کلا خالی بسته بوده و امکان نداشته روشش جواب بده حالا البته این plagiarism نیست بلکه یه تقلب کامله. مسلما از این اتفاقات در مورد چینی ها هم می افته چون جمعیتشون زیادتره (و یه کم هم خنگ ترن خوشبختانه چینی ها اینجا نیستن) و هندی ها و خود غربی ها ولی وقتی کسی که سفارت آمریکا رو گرفته چنین کاری می کنه و گیر می افته خیلی به آمریکایی ها می چسبه کلا فکر می کنم آمریکایی خیلی به این قضیه حساس هستن مثل آلمانی ها که اگه بهشون بگی نازی انگار فحش ناموسی بهشون دادی. حالا ببینیم وزارت علوم ما مدال افتخار رو به ابتکار می ده یا نه؟
    HOPE, GIVES YOU WINGS

احتمالاً پیش دستی می کنن و می گن به خاطر تهمتی که زدین ما دیگه تو ژورنالاتون مقاله چاپ نمی کنیم و تحریمتون می کنیم و بعدش هم بخشنامه میاد که فقط مقالات باید تو ژورنال داخلی چاپ بشه. بینین کی گفتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)