صفحه 4 از 102 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

باور کنید اگه تو مریخ موجودات هوشمند زندگی می کردن روابطشون حداقل از لحاظ کمیت بیشتر از اینی می بود که الان ما با بقیه زمینیا داریم.
    چطوره که این تیکه از کره زمینو البته با نفتش بکنیم و واسه خودمون یه سیاره جدید تشکیل بدیم. اونطوری دیگه مطمئن باشید هر مقاله ای هم که بدیم حتی اگه مال خانم ابتکار هم باشه حتما چاپ می شه.

Mrs. M ebtekar is not a member of our forum so I can not send the follwoing message via pm.

I really appreciate for all you have done till now for our country, especially, the last one. Please note that I said my country and not yours.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

خداي من!!! پس بگو چرا هم دوره اي هاي من در ايران كه دارن دوره دكتري رو طي ميكنن، هي همينجوري پشت سر هم مقاله دارن! اتفاقا اون روز يكي از اساتيد دوره ليسانس من موفقيت يكي از بچه هاي هم دوره اي منو در چاپ مقالات پي در پي بهم يادآوري كرد! منم ميگم خدايا من براي مقاله هام مدت طولا ني هست كه دارم زحمت ميكشم. اينا چقدر فعالن!!!! اتفاقا يكي از نزديكانم به تازگي اومده ايران، چند وقت پيش از يه دانشگاه براي داوري دعوت شدف بعدش داشت با جيغ داد همين پلجوريزم! رو ميگفت. ميگفت چرا هيچكي تو ايران از اين كار ابايي نداره!!!!

با سلام، به نظر من این موضوع فقط شامل ایرانی ها نمیشه. خودم چند تا مقاله الان دستمه که مطمئنم که عدد سازی و گراف سازی شده و فرضیات غلط ولی IEEE conference ، accpt شده و الان تو database ieee هستش.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein.J
    با سلام، به نظر من این موضوع فقط شامل ایرانی ها نمیشه. خودم چند تا مقاله الان دستمه که مطمئنم که عدد سازی و گراف سازی شده و فرضیات غلط ولی IEEE conference ، accpt شده و الان تو database ieee هستش.
    این لینک کشورهای مختلف رو از نظر duplicate publication نشون می ده. می بینید که خیلی از کشورها وضعشون از ایران خراب تره. اما به نظر من مشکل تقلب علمی در ایران فقط مربوط به duplicate publication نیست. این مشکلات خیلی بیشتر از اینهاست و همه ما با اونها آشنایی داریم.

http://spore.swmed.edu/dejavu/statistics/country/

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    به نظر من در ابتدا بايد اين بي ابايي در دانشگاهامون براي اين كار درست بشه، مثل اينكه بعضي از اساتيد محترم از تبعات رسوايي اين كار خبر ندارن. چندي قبل يكي از دوستانم كه در مقالات با هم كار ميكرديم، فوق صنايع قبول شده در يكي از دانشگاهاي خوب، ميگفت يكي از اساتيد محترمشون كه اتفاقا فارق التحصيل جديد در داخل كشور هست... اومده بهشون گقته كه در عرض يكي دوماه بايد يه مقاله علمي پژوهشي حداقل بدن!!!!! تا نمره براشون منظور بشه، بنده خدا ميگفت مريم ما كه براي يه مقاله اينهمه مدته داريم كار ميكنيم، آخه اين استاد چي به فكرش ميرسه كه اين رو ميگه! يكم بعدش بهم گفت منظورش اينه كه چندتا مقاله انگليسي بخونن! از اونا يه مقاله فارسي دربيارن! منم دريافتم كه متاسفانه بنده خدا دوستم اخلاق علميش داره خراب ميشه !....

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

بد نیست بدونید که چینیها هم در این زمینه مهارت خاصی دارند. من به یه استاد که کارش رو یک چینی دقیقا کپی کرده بود میل زدم و گفتم چرا از یارو شکایت نکردی؟! گفت بابا ولمون کن حوصله داری... طرف مقاله رو در ژورنال IEEE به اسم خودش چاپ کرده و آب هم از آب تکون نخورد!!

ولی باید اقرار کرد با ایرانی جماعت نمیشه رقابت کرد! حقا در این زمینه یکه تازیم.

بنظر من تنها راه مقابله با این معضل اینه که سم رو بایستی با سم پاک کرد! آره منظورم اینه که خود ایرانیها بایستی برای مقابله با اینکار دست بکار بشوند.

برای رشته برق همونطور که می دونید IEEE معتبرترین موسسه هست. توی ایران هم شاخه داره که چند روز آینده انتخاباتش برای انتخاب رئیس و نائب

رئیسه. روسای جدید برای محبوبیت هم که شده حاضر به همکاری می شوند. ما بایستی یک گروه داوطلب از دانشجویان و اساتید رو برای بازنگری مقالات

ارسالی به کنفرانسها تشکیل بدیم و مچ این هموطنان گرانقدر رو بگیریم. من با کاندیدهای محترم تماس گرفته و این نظریه رو باهاشون مطرح می کنم.

از دوستان برقی هم اگه کسی نظری در این مورد داره مطرح کنه

همیشه راست و حسینی باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

اينو يه نگاه بندازيد!!!
    ......
    :'(

Asman: ممنون از خبرتون. من لینک رو حذف کردم چون ارائه چنین لینک هایی حتی به منظور مخالفت با آن با قوانین فروم در تناقضه
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

سلام
    من دنشگاه تربیت مدرس درس میخونم
    باور کنید همه ما و اساتیدم از بابت این موضوع خیلی ناراحت شدیم
    اینجا از ما میخوان که برای پایان نامه یه ژورنال خارجی یا دو تا کنفرانس داخلی داشته باشیم
    ولی خودم تا حالا تقلب ندیده بودم
    به هر حال متاسفانه توی دانشگاه ما به خاطر شرایط خاص سیاسی افراد زیادی هستند که با پارتی بازی صاحب مقام شدن و از چنین افرادی چه انتظاری میشه داشت؟
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zari
    سلام
    من دنشگاه تربیت مدرس درس میخونم
    باور کنید همه ما و اساتیدم از بابت این موضوع خیلی ناراحت شدیم
    اینجا از ما میخوان که برای پایان نامه یه ژورنال خارجی یا دو تا کنفرانس داخلی داشته باشیم
    ولی خودم تا حالا تقلب ندیده بودم
    به هر حال متاسفانه توی دانشگاه ما به خاطر شرایط خاص سیاسی افراد زیادی هستند که با پارتی بازی صاحب مقام شدن و از چنین افرادی چه انتظاری میشه داشت؟
    تقلب در جامعه علمی ما نهادینه شده به طوری که گاهی از اون گریزی نیست.
    من یه مثال بزنم که بفهمید قضیه از چه قراره. یکی از دانشجوهای دانشگاه ما در رشته داروسازی برای تزش به یه سری دستگاه و مواد نیاز داشت. استاد محترم که اتفاقا برای رسیدن به این مقام هیچ پارتی بازی نکرده بود هزینه این طرح تحقیقاتی رو از دانشگاه گرفته بود و به این دانشجو پولی نمی داد. خلاصه دانشجو ی محترم هم مجبور شد داده سازی کنی. الان تز ایشون با داده های تخیلی در یه ژورنال معتبر چاپ شده و جالب اینه که محققان کشورهای دیگه هم بعضا از این مقاله به عنوام منبع استفاده کردن. در واقع اینگونه تقلبها به جامعه علمی دنیا ضربه می زنه. خلاصه حرف و حدیث زیاده که باید ریشه یابی بشه......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)