صفحه 52 از 102 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsare_e نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میشه بفرمایید که وقتی یه مقاله رو سابمیت کردیم اون وقت از کج متوجه میشن که چند درصد از متن مقاله کپی بوده؟ آیا نرم افزار خاصی وجود داره؟ یکی از دوستام مقاله فرستاده اما گفتن این مقاله درصد کپیش زیاده و باید تغییرش بدین.
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره رو بیان کنه.ممنون
    تا جاییکه من شنیدم نرم افزار بسیار گران قیمتی برای این کار وجود داره و حتی SOP ها رو هم بررسی می کنن با نرم افزار.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

سلام به همه دوستان
    میشه بفرمایید که وقتی یه مقاله رو سابمیت کردیم اون وقت از کج متوجه میشن که چند درصد از متن مقاله کپی بوده؟ آیا نرم افزار خاصی وجود داره؟ یکی از دوستام مقاله فرستاده اما گفتن این مقاله درصد کپیش زیاده و باید تغییرش بدین.
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره رو بیان کنه.ممنون
    مجلات و دانشگاهها عموما از طریق سرویس وب سایت turnitin کپی بودن مطالب را چک میکنند. در این تاپیک اطلاعاتی در خصوص کشف کپی زدن داده شده:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...iarism-in-SoPs

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

سلام
    از پاسخ همه دوستان ممنونم.
    راستی اگه میزان کپی زیادتر از یه حدی باشه اون شخص مقالش رد میشه یا میگن اصلاحش کن دوباره بفرست یا اینکه کلا بلاک میشه.
    آخه من میشه گفت نصف مقالمو از روی جمله های مقالات مختلف سر هم زدم ولی یه تغییرات کوچیکی توشون دادم ولی الان خیلی میترسم بفرستمش.

ApplyAbroad Guru

سلام
    راستی اگه میزان کپی زیادتر از یه حدی باشه اون شخص مقالش رد میشه یا میگن اصلاحش کن دوباره بفرست یا اینکه کلا بلاک میشه.
    آخه من میشه گفت نصف مقالمو از روی جمله های مقالات مختلف سر هم زدم ولی یه تغییرات کوچیکی توشون دادم ولی الان خیلی میترسم بفرستمش.
    شما اصلا نباید از جملات مقالات دیگر استفاده کنید. اینکار تقلب حساب میشود. بنشینید خودتان مقاله را درست و حسابی بازنویسی کنید.

Junior Member

باشه خیلی ممنون
    با وایپر میتونم درصد کپی رو بفهمم؟

Junior Member

Unhappy درخواست راهنمایی در مورد یک مشکل

با سلام خدمت دوستان:
    من تاپیکی که بخوام موضوع مرتبط با مشکلم باشه را متاسفانه پیدا نکردم. از مدیران میخوام در صورت اشتباه از جانب من تاپیک را منتقل کنید.
    گروه تحقیقاتی ما در سال 2013 کار روی یک موضوع جدید را آغاز کرد که novelty کار در مورد مواد مصرفی بود ولی روش تهیه کامپوزیت نهایی، روش جدیدی نبود. نتیجه این کار نوشتن یک مقاله ISI (هنوز submit نشده) و دو کنفرانس بین المللی هست. مقاله کنفرانس به صورت پوستر در کنفرانس کیش امسال ارائه شد. با توجه به مسئله اپلای کردن خودم در این بازه زمانی مجبور بودم در حین ایمیل زدن به استادا برای یافتن پوزیشن، abstract مقالاتم را روی اینترنت قرار بدم. همان طور که اشاره کردم، در این مدت یک مقاله isi هم از این کار دراومد که استادم به دلیل مشغله خیلی بالاT حدود 10 ماه هست که مقاله را فقط یک بار ریوایز کرده و هر چه قدر که ما از ایشون خواستیم که سریعتر کار را پیش ببره، ایشون اهمیت نداند.
    متاسفانه امروز متوجه شدم که یک گروه مراکشی عیناً همین کار را انجام داده و مقالش یک ماه پیش پذیرفته شده. این در حالی هست که به مقاله کنفرانس ما هم ارجاع داده.
    حالا من موندم و عذاب وجدان. از یک طرف میدونم که نباید abstract این مقاله رو تو اینترنت میذاشتم. از طرفی هم تقصیر استادمه که این قدر طول داد که این مقاله را سابمیت کنه که یک گروه دیگه به این آسونی کار ما را کپی کرد. به نظرتون به استادم این مقاله مراکشی را ایمیل بکنم؟ در ضمن من در تمامی این مقالات اسم دوم هستم.
    متشکر میشم مرا راهنمایی بکنید.
    خیلی ناراحتم الان

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من در حال کار روی 2 تا مقاله ی مستخرج از پایان نامم هستم. عنوانشون فرق داره اما تقریبا 90% از متنشون یکسان هست. میخواستم بدونم چاپ 2 تا مقاله با عنوان متفاوت اما متن تقریبا یکسان هم خلاف قوانین هست؟
    سلام.
    پاسخ کامل رو دوستان گفتن. منتهی به عنوان یک پیشنهاد، اگر مثلاً یکی از مقاله ها قراره برای یک مجله فارسی (علمی - پژوهشی) و دیگری قراره برای یک مجله انگلیسی ارسال بشه، می تونین کارتون رو به چند بخش تقسیم کنین بعد تو هر کدوم از مقالات، فقط به یک یا چند بخش بیشتر بپردازین و بقیه بخش ها رو خیلی بهشون نپردازین. مثلاً من در مورد تز خودم تو مقاله انگلیسی که ازش در آوردم در مورد متدولوژی خیلی توضیح ندادم ولی نتایج مطالعه موردیم رو خیلی کامل آوردم و بحث رو باز کردم. در عوض در مقاله فارسی متدولوژی رو به طور کامل توضیح دادم و در مورد نتایج به ذکر خلاصه ای اکتفا کردم. در مورد انتخاب عناوین هم در مورد مقاله انگلیسی مبنا رو مطالعه موردی و در مورد مقاله فارسی مبنا رو متدولوژی قرار دادم. اینطوری همپوشانی مطالب تو مقاله ها به حدود پنجاه الی شصت درصد رسید. این نوع تشابهات مشکلی نداره، ولی اگه دارین دو مقاله انگلیسی می فرستین حتماً در مورد محتوی و عنوان دقت کنین چون این چیزها رو با نرم افزارهایی که وجود داره راحت میتونن چک کنن.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

باشه خیلی ممنون
    با وایپر میتونم درصد کپی رو بفهمم؟
    نخیر. دقیق نیست
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام
    هر 3 اتفاق ممکنه بیفته
    ممکنه نفهمن
    ممکنه بفهمن فقط ریجکت کنن
    ممکنم هست بیان بندازنت بلک لیست که به هیچ جای دیگه نشه مقاله بدی
    مقاله را باید خود شما نوشته باشی
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

دوستان سلام
    یک سوال داشتم، اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه
    من پروژه ارشدم رو تموم کردم. خیلی اتفاقی یکی از دوستانم کل متن پایان نامه رو که برای دفاع آماده کرده بودم، به دستش افتاده بود (بدون اطلاع من از روی فلش، کپی کرده بود) و اقدام به چاپ مقاله کرده و اسم من رو هم ذکر نکرده. البته کمی تغییرش داده. من میتونم جوری پیگیریش کنم؟ البته الان under review هست و نمیدونم برای کدام ژورنال ها فرستاده. ممنون میشم راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)