صفحه 7 از 102 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رسوایی علمی ایران به خاطر تقلب در نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    اول این که معمولا افراد اسمشون رو خودشون انتخاب نمی‌کنند. دوم این که نیما برای دخترها هم استفاده می‌شه، هر چند که زیاد معمول نیست. سوم این که اسم ایشون چه اهمیتی داره و چه ارتباطی به موضوع تقلب؟
    به هر حال، امیدوارم که همه در راستای اصول اخلاقی و انسانی حرکت کنیم و به قوانین احترام بگذاریم.
    بابک جان تو نسبت به همه ما خیلی حق داری اما گمان نمیکنم گفتن اینکه نیما اسم پسره نه دختر خلاف اصول اخلاقی یا قانون خاص باشه. به هر حال اگر واقعا اینگونه فکر میکنی ان ارسال این ارسال را پاک کن.
    کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamm
    بابک جان تو نسبت به همه ما خیلی حق داری اما گمان نمیکنم گفتن اینکه نیما اسم پسره نه دختر خلاف اصول اخلاقی یا قانون خاص باشه. به هر حال اگر واقعا اینگونه فکر میکنی ان ارسال این ارسال را پاک کن.
    منظورم از این که اصول اخلاقی رو رعایت کنیم، بحث تقلب کردن بود و روی صحبتم شما نبودید. در خط اول خواستم بگم که درست نیست که آدم‌ها در مورد چیزهایی که در اختیارشون نیست مورد قضاوت قرار بگیرند. خط دوم اما ربطی به خط اول نداشت و مربوط به بحث تقلب بود.

دوستان چند نکته در مورد این گزارش اشتباه نشون میده ، اگه اشتباه میگم بگین

اول اینکه ایشون مرد هستن یعنی عکسشون توی وبسایت دانشکدشون هست

دوم اینکه ایشون ازدانشگاه میشیگان دکترا گرفتن نه ویرجینیا!!! این هم لینک رزومه ی ایشون.

http://hospsrvr.ucsf.edu/facstaff/nimaafshar_cv.pdf
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory
    دوستان چند نکته در مورد این گزارش اشتباه نشون میده ، اگه اشتباه میگم بگین

اول اینکه ایشون مرد هستن یعنی عکسشون توی وبسایت دانشکدشون هست

دوم اینکه ایشون ازدانشگاه میشیگان دکترا گرفتن نه ویرجینیا!!! این هم لینک رزومه ی ایشون.

http://hospsrvr.ucsf.edu/facstaff/nimaafshar_cv.pdf
    اگر کل مقاله Scientist رو بخونید اونجا هم نوشته که در مورد این فرد اطلاعات متناقض و کمی در دست هست. حالا فردش اصلا مهم نیست. فرض کنید آقا یا خانم X .نقس عمل مهمه که می تونه هشدار دهنده باشه.

Junior Member

سلام دوستان ;D

من هم با این موضوع در گیر شدم. >

من یک دستگاه اختراع کردم.حدود 5 سال پیش.که از سوئیس مدال گرفتم.اما حالا میخواستم تبدیلش کنم به مقاله .وقتی سرچ کردم .متوجه شدم که یکی از اساتید هیئت علمی دانشگاه تهران .امده مثل دستگاه من درست کرده و مقاله مربوط به دستگاهم توی دانشگاه مشهد به عنوان مقالههای خوب ثبت شده.

شما دوستان راهنمای کنید من با این استاد چکار کنم . :-X

ApplyAbroad Champion

این مساله‌ای که شما دارید ازش صحبت می‌کنید لزوما تقلب محسوب نمی‌شه. در کار تحقیقاتی زیاد پیش میاد که دو یا چند تا گروه تحقیقاتی همزمان روی یک ایده کار می‌کنند و هر کدوم که زودتر جواب می‌گیرند کار رو چاپ می‌کنند. برای خود من هم پیش اومد و باعث کلی دردسر شد. چاپ مقاله هم مثل خیلی چیزهای دیگه یک بازار رقابته و هر کس زودتر چاپ کنه، عملا برنده شده. از پست شما این جور به نظر می‌رسه که شما ایده‌های ساخت دستگاه رو قبلا چاپ نکرده بودید. پس اصلا بعید نیست که اون استاد هم اصلا از ایده‌های ساخت دستگاه شما خبر نداشته و ایده مال خودش بوده. به هر حال، اگر شما اختراع رو ثبت کردید و دستگاهی که استاد دانشگاه تهران ساخته دقیقا مثل دستگاه شماست، می‌تونید موضوع رو پی‌گیری کنید. من روالش رو در ایران نمی‌دونم، اما ثبت اختراع برای همینه که بقیه همون کار شما رو به اسم خودشون تولید نکنند.

پیش فرض استاد مقاله ام رو دزیده. چیکار میشه کرد؟

(نمیدونم این رو باید این جا مطرح کنم یا تو Egoft)

یه ساله که با یکی از دوستام و دو تا از اساتید داریم روی یه موضوع کار میکنیم و یه مقاله هم آماده شده که استاد گفته submit اش کرده اما ما هنوز چیزی ندیدیم.
    هر دو تا مون هم پذیرش داریم و تا یکی دو هفته دیگه راهی هستیم. امروز متوجه شدیم که یکی از استادا بخشی از مقاله رو که ما میخواستیم تو یه کنفرانس ارایه کنیم و ایشون مخالف بودن؛ به اسم خودش تو یه کنفرانس دیگه ارایه داده و به ما هم چیزی نگفته.

میشه راهنمایی کنین که چه کاری از دستمون بر میاد؟
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استاد مقاله ام رو دزیده. چیکار میشه کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal
    (نمیدونم این رو باید این جا مطرح کنم یا تو Egoft)

یه ساله که با یکی از دوستام و دو تا از اساتید داریم روی یه موضوع کار میکنیم و یه مقاله هم آماده شده که استاد گفته submit اش کرده اما ما هنوز چیزی ندیدیم.
    هر دو تا مون هم پذیرش داریم و تا یکی دو هفته دیگه راهی هستیم. امروز متوجه شدیم که یکی از استادا بخشی از مقاله رو که ما میخواستیم تو یه کنفرانس ارایه کنیم و ایشون مخالف بودن؛ به اسم خودش تو یه کنفرانس دیگه ارایه داده و به ما هم چیزی نگفته.

میشه راهنمایی کنین که چه کاری از دستمون بر میاد؟
    متاسفم. برین به http://profs-against-plagiarism.blogspot.com/ و در اونجا تمام ماجرا رو با مدارکتون بفرستین براشون. فک کنم شاید کمکتون کنن. (البته اگه خود این استاد حاذق اسمش جزو ... نباشه !!!!!!!!!!! )

سلام. ممنونم. خب این کار رو میکنم. اسمش هم تو اون سایت نیست. چون در اون حد و اندازه ها نیست.
    ولی میخواستم بدونم کار خاصی هست که خودم بتونم بکنم؟ آخه خیلی از افرادی که تو اون سایت هستن، همکارای این فرد هستن.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

به نظر من تنها کاری میتونی بکونی این قضیه رو با همکاراش تو ان دانشگاه در میون بذار یا با دلایل و اسناد واسه استادا دانشگاه و دانشگاهای دیگه میل بزن تا شرمنده بشه. البته این یک چیز جدیدی نیست. این که کنفرانس بود ما ISI رو هم دیدیم ولی دانشجو کاری نتونست بکونه.
    من بجای شما بودم بیخیال میشدم چون شما هنوز فرصت زیاد دارین واسه مقاله دادن. تازه کنفرانس که چیزی نیست که بخاطرش اعصابت رو خرد کنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)