صفحه 77 از 102 نخستنخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط alizam نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    یه سوال در مورد مقاله نوشتن دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

آیا میشه عکسی که در یک مقاله اومده در مقاله خودمون ازش استفاده کنیم و رفرنس هم بهش بدیم؟من میخوام برای الزویر بفرستمش.
    با سلام

اگر در مقاله قبلی شما باشد که به نوعی self-citation بوده و با ذکر منبع اشکالی ندارد. اما اگر از مقاله دیگران است، به نظر من اصلا چنین کاری را انجام ندید چون ریسک خیلی بالایی داره. اگر ادیتور بفهمه در همون مرحله اول مقاله شما را از داوری خارج میکنه.

ApplyAbroad Guru

سلام و خسته نباشید

آیا میشه عکسی که در یک مقاله اومده در مقاله خودمون ازش استفاده کنیم و رفرنس هم بهش بدیم؟من میخوام برای الزویر بفرستمش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    با سلام

اگر در مقاله قبلی شما باشد که به نوعی self-citation بوده و با ذکر منبع اشکالی ندارد. اما اگر از مقاله دیگران است، به نظر من اصلا چنین کاری را انجام ندید چون ریسک خیلی بالایی داره. اگر ادیتور بفهمه در همون مرحله اول مقاله شما را از داوری خارج میکنه.

با احترام به نظر دوستمون:

در صورت ریفرنس دادن (با توضیحاتی که در پست قبلی دادم) هیچ اتفاقی نمی افته و هیچ ادیتوری مقاله رو از داوری خارج نمیکنه
    اینو خیلی با اطمینان میگم چون خودم دقیقا همین کارو نه یه بار که چندین بار برای ژورنال های خیلی معتبر انجام دادم
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سلام و خسته نباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها

در صورت ریفرنس دادن (با توضیحاتی که در پست قبلی دادم) هیچ اتفاقی نمی افته و هیچ ادیتوری مقاله رو از داوری خارج نمیکنه
    اینو خیلی با اطمینان میگم چون خودم دقیقا همین کارو نه یه بار که چندین بار برای ژورنال های خیلی معتبر انجام دادم
    موفق باشید
    با سلام
    اینم تجربه من:
    برای یه ژورنال مقاله فرستادم که توش شرایط بالا را داشت یعنی چند تا عکس و نمودار را استفاده کردم و البته رفرنس هم دادم. ادیتور ازم خواست که اجازه مولفین رو هم بگیرم. من هم با ایمیل زدن اجازه انتشار مجدد به همراه رفرنس رو گرفتم. البته می دونم ژورنال هایی هم هستن که این موضوع رو به خود نویسنده واگذار می کنن.

ApplyAbroad Guru

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    با سلام
    اینم تجربه من:
    برای یه ژورنال مقاله فرستادم که توش شرایط بالا را داشت یعنی چند تا عکس و نمودار را استفاده کردم و البته رفرنس هم دادم. ادیتور ازم خواست که اجازه مولفین رو هم بگیرم. من هم با ایمیل زدن اجازه انتشار مجدد به همراه رفرنس رو گرفتم. البته می دونم ژورنال هایی هم هستن که این موضوع رو به خود نویسنده واگذار می کنن.
    دقیقا من هم عرضم همینه
    که با ریفرنس دادن (و در مواردی مثل تجربه شما با اجازه نشر گرفتن از مولفین اصلی) مشکلی پیش نمیاد و ادیتور فقط و فقط به این دلیل مقاله ای رو از داوری خارج نمیکنه
    هر چند مجددا عرض میکنم بهتره دوستمون تا اونجایی که میتونن از این کار و احتمالا موارد آینده ش (مثل تجربه شما) برای راحتی کار خودشون دوری کنن.

ممنون از پاسخ تکمیلی شما

Junior Member

دقیقا من هم عرضم همینه
    که با ریفرنس دادن (و در مواردی مثل تجربه شما با اجازه نشر گرفتن از مولفین اصلی) مشکلی پیش نمیاد و ادیتور فقط و فقط به این دلیل مقاله ای رو از داوری خارج نمیکنه
    هر چند مجددا عرض میکنم بهتره دوستمون تا اونجایی که میتونن از این کار و احتمالا موارد آینده ش (مثل تجربه شما) برای راحتی کار خودشون دوری کنن.

ممنون از پاسخ تکمیلی شما
    سلام و احترام

ممنون دوستان از راهنماییتون. بیشتر توضیح میدم بلکه دوستان بیشتر راهنمایی کنن.

یه روشی در سال 2006 ارائه شده که اونجا روابط ریاضیش ارائه شده و این آقا ازش استفاده کرده و ازش خروجی گرفته.

حالا منم میخوام از همین روش استفاده کنم ولی این اجرا کردنش خیلی خیلی دشوار هست.

در پایان نتایج خودمو با اون مقاله که شکل مورد نظرو داره مقایسه میکنم

Senior Member EHSM آواتار ها

سلام و احترام

یه روشی در سال 2006 ارائه شده که اونجا روابط ریاضیش ارائه شده و این آقا ازش استفاده کرده و ازش خروجی گرفته.

اگه دقیقا همون روشه و قراره دقیقا همون مسئله رو حل کنید اصلا توصیه نمیشه! به این کار میگن ولید کردن برای کار بعدی که قراره حالا خودتون انجام بدید. یعنی کارتون رو ابتدا ولید بکنید و سپس مسئله خودتون رو حل کنید. در غیر این صورت کار جدیدی در مقاله شما انجام نشده.

ApplyAbroad Guru

سلام و احترام

دوست عزیز
    من متوجه نشدم درست حرفتونو
    یه روش هست که روش اصلی مقاله تونم هست و میخوایید ازش خروجی بگیرید؟
    اگه میخوایید ازش استفاده کنید خب باید بتونید ازشم خروجی بگیرید. منظورم اینه چجوری میشه شما از یه روش استفاده کنید ولی اجراش براتون سخت باشه؟
    اگه روش اصلی مقاله تون هست شما باید نتایج خودتون رو بذارید
    اگه یه روش فرعیه (مثلا نتایج بنچ مارک یه روش یا متد خاص) خب فرق میکنه
    من عرضم برای شکل های جنرال تر بود که ریفرنس بدید حتما
    اگه مربوط به ریزالت مقاله خودتون میشه حتما باید خودتون ران بگیرید

حالا باز اگه واًضح تر بفرمایید شاید دوستان دیگه نظر بهتری بدن بهتون
    موفق باشید

Junior Member

ممنون از راهنماییتون
    ببینید یک خط انتقال داریم که میخوام مکان مناسب و بهینه جهت نصب یک تجهیز را مشخص کنیم توی اون مقاله اومده از یک روشی که خودشم رفرنس داده استفاده کرده و مکان مناسب رو مشخص کرده.یعنی این روش ولید شده.
    حالا منم میخوام همون خط انتقال را در نظر بگیرم و در اون محلی که ایشون اومده مشخص کرده یه تجهیز جدید بذارم. تجهیز جدید رو گذاشتم و نتیجه بهتری گرفتم
    و در پایان اومدم نتایج رو باهم مقایسه کردم.
    نظرتون چیه؟کار اشتباهی انجام دادم؟

ApplyAbroad Guru

ممنون از راهنماییتون
    ببینید یک خط انتقال داریم که میخوام مکان مناسب و بهینه جهت نصب یک تجهیز را مشخص کنیم توی اون مقاله اومده از یک روشی که خودشم رفرنس داده استفاده کرده و مکان مناسب رو مشخص کرده.یعنی این روش ولید شده.
    حالا منم میخوام همون خط انتقال را در نظر بگیرم و در اون محلی که ایشون اومده مشخص کرده یه تجهیز جدید بذارم. تجهیز جدید رو گذاشتم و نتیجه بهتری گرفتم
    و در پایان اومدم نتایج رو باهم مقایسه کردم.
    نظرتون چیه؟کار اشتباهی انجام دادم؟
    با این توضیحات بعید میدونم کارتون اشتباه باشه و در حقیقت بحث اون تجهیزه که عوض شده
    و شما کارتون در تکمیل کار ایشون هستش
    بازم از دوستان دیگه نظر بگیرید

موفق باشید

Junior Member

با این توضیحات بعید میدونم کارتون اشتباه باشه و در حقیقت بحث اون تجهیزه که عوض شده
    و شما کارتون در تکمیل کار ایشون هستش
    بازم از دوستان دیگه نظر بگیرید

موفق باشید
    ali728 عزیز ممنون از راهنماییت
    بله بحث اصلی روی اون تجهیزات هست که با هم مقایسه میشن - و اون روش فقط و فقط برای انتخاب مکان هست.یعنی اگه منم انجامش بدم بازم همون نتیجه رو میده و بحث اصلی تغییر اون تجهیز است.
    دوستان اگه نظر دیگه ای دارند خوشحال میشم راهنمایی کنید.
    ali728 عزیز یه سوال: بنظرت اگه اون شکل رو نذارم و تایپش کنم و بگم در مرجع X انجام شده و مکان مناسب این ها هستن چطوره؟دیگه عکسم نمیارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)