صفحه 85 از 102 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Banned

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    اتفاقا بحث سرقت ادبی کاملا درمورد شما صدق می کنه اگر این کار را کنید. اینکه یک فرصت مطالعاتی سوری درست کنید و مقاله کار ارشدتون باشه اصلا صورت مساله رو عوض نمی کنه. چون کاری که در نهایت شما قرار است چاپ کنید مربوط به پایان نامه مسترتون هست و استاد راهنمای قبلی اگر بخواهد به راحتی میتونه شما رو با قوانین کپی رایت پیگیری کنه. چیزی که به ذهن من میرسه اینه که شما یک ایمیل به استاد راهنمای قبلیتون بزنید و بهش توضیح بدید که این استاد جدید قرار است شما رو در نوشتن مقاله کمک کنه و ضمن اینکه از اعتبار ایشون تعریف کنید و بگید که مقاله در ژورنال های خیلی خوب چاپ خواهد شد اگر اسم ایشون هم باشه تو مقاله. ببینید این دیگه هنر شما است که چه متنی بنویسید که استادتون با این موضوع موافقت کنه، ضمن اینکه اگر همونطور که میگید استادتون کمکی در این زمینه نمی کنه خیلی احتمالش هست که موافقت کنه مخصوصا استادهای ایرانی تا اونجایی که یادم میاد زیاد سر اسم در مقاله درگیر نیستند و حتی وقتی کسی هم از دانشگاه خارجی اسمش تو مقاله باشه خیلی استقبال میکنند. سپس با اون استاد همکاری کنید و اسم هر دو استاد رو بیارید در مقاله. در اینصورت هم رستگار خواهید شد و هم به هدفتون که چاپ مقاله در ژورنال خوب هست خواهید رسید.
    نه خواهشا موضوع پیچیده نکنید اصلا ربطی به سرقت ادبی نداره اسم اون استاد راهنما من خودم میزارم ( اون موضوع بیخیال شید : D)
    اینجا سوال منو یکی لطفا جواب بده این فرصت مطالعاتی سوری که به پیشنهاد ایشون قرار اتفاق بیفته حقی یرای دانشگاه فعلیم ایجاد میکنه یا نه
    ببنید کار ارشد من با وجود زحمات فراوان و ارزش بالا با توجه به بی تجربگی استادم و مسائل شخصی خودش به ناکجاآباد رفت.
    یه داستانی اینجا تعریف کنم از استاد راهنمای ارشدم:
    دوستان میگن ایمیل بزن!! عزیز دلم ما از این ایمیل ها کم نزدیم وقتی ایشون در آخرین ایمیلش به بنده در جواب سوالی که استاد من الان مقاله مو برای ادیت میخواهم بدم فلان استاد تو فلان کشور بفرستم؟... ایشون در جواب میگه : من تازه بچه دار شدم وقت ندارم!!!
    البته ایشون مرد تشریف دارن و اون زمان دقیقا یه ۶ ۷ ماهی از بجه دار شدن خانومشون گذشته بود!!!
    ببنید این روش من به زودی توسط همین استاد جدید مقاله میشه چه من بخواهم جه نخواهم چون هم پتانسیلشو داره هم علمشو هم لابی جاپ مقاله
    بعد شما میگی استاد ایرانی راجع به اسم مقاله اول و دوم درگیر نیستند؟! شما کجا درس خوندید یه مشت دلال شدن استاد البته بلانسبت همه ولی تعدادشون کم نیست اصلا این موضوع فرصت مطالعاتی همین سر نفر اول و دومیه دیگه
    بیخیال استاد راهنمای من بشید الان جواب سوال من راجع به وضعیت دانشگاه فعلیم است نه قبلی؟ آیا حقی برای اینا ایجاد میکنه؟!
    ویرایش توسط Hitman908 : June 18th, 2016 در ساعت 09:29 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    نه خواهشا موضوع پیچیده نکنید اصلا ربطی به سرقت ادبی نداره اسم اون استاد راهنما من خودم میزارم ( اون موضوع بیخیال شید : D)
    اینجا سوال منو یکی لطفا جواب بده این فرصت مطالعاتی سوری که به پیشنهاد ایشون قرار اتفاق بیفته حقی یرای دانشگاه فعلیم ایجاد میکنه یا نه
    ببنید کار ارشد من با وجود زحمات فراوان و ارزش بالا با توجه به بی تجربگی استادم و مسائل شخصی خودش به ناکجاآباد رفت.
    دوستان میگن ایمیل بزن!! عزیز دلم ما از این ایمیل ها کم نزدیم وقتی ایشون در آخرین ایمیلش به بنده در جواب سوالی که استاد من الان مقاله مو برای ادیت میخواهم بدم فلان استاد تو فلان کشور بفرستم؟... ایشون در جواب میگه : من تازه بچه دار شدم وقت ندارم!!!
    البته ایشون مرد تشریف دارن و اون زمان دقیقا یه ۶ ۷ ماهی از بجه دار شدن خانومشون گذشته بود!!!
    ببنید این روش من به زودی توسط همین استاد جدید مقاله میشه چه من بخواهم جه نخواهم چون هم پتانسیلشو داره هم علمشو هم لابی جاپ مقاله
    بعد شما میگی استاد ایرانی راجع به اسم مقاله اول و دوم درگیر نیستند؟! شما کجا درس خوندید یه مشت دلال شدن استاد البته بلانسبت همه ولی تعدادشون کم نیست اصلا این موضوع فرصت مطالعاتی همین سر نفر اول و دومیه دیگه
    بیخیال استاد راهنمای من بشید الان جواب سوال من راجع به وضعیت دانشگاه فعلیم است نه قبلی؟ آیا حقی برای اینا ایجاد میکنه؟!
    عزیز دل خیلی پیچیده کردی سوالت رو. همونطور که تو پست قبلیم گفتم چون فرصت مطالعاتی سوری است و شما هیچ کار جدید قرار نیست با استاد جدید انجام بدید، استاد قبلیتون در صورت تمایل میتونه شما رو پیگیری کنه. دانشگاه قبلیتون که به خودی خود کاری با شما نداره تا زمانی که استادتون موضوع رو مطرح کنه و پای دانشگاه رو هم وسط بکشه که با توجه به این شرایط ایشون قدرت همچین کاری رو خواهد داشت اگر از موضوع بی اطلاع باشه. شما خودت استادت رو بهتر از من میشناسی، اگر ایشون آدم گیری نیست و درگیر اسم و این داستانها نیست، برید و مقاله رو با استاد جدید چاپ کنید ضمن داشتن اسم استاد قبلی در مقاله. ولی اگر ایشون آدمی که به دنبال شر می گرده که شما شخصیتشون رو میدونید بهتر از من، توصیه من اینه که یکجوری رضایت ایشون رو جلب کنید.

در مورد دانشگاه فعلی شما هم مشکلی پیش نمیاد چون شما در این دانشگاه هستید و مقاله هایی که چاپ می کنید باید affiliation شما دانشگاه فعلی باشه. ولی اگر affiliation شما دانشگاه استاد فرصت مطالعاتی باشه و در صورت فرصت مطالعاتی سوری دانشگاه فعلی شما و استادتون مینونن پیگیر این قضیه بشن و بگن شما در این مدت این دانشگاه بودید و کی فرصت مطالعاتی رفتید که بتونید مقاله ای رو با اسم دانشگاه دیگه ای چاپ کنید؟ (البته اگه درست متوجه شده باشم!!)

حالا سوال من از شما اینه: اگر خود شما که حق کپی رایت مقاله رو دارید و استادتون که گفتم در صورت جلب رضایت مشکلی با آوردن اسم دیگری در مقاله نداشته باشه، چرا مقاله رو با همکاری استاد جدید چاپ نمی کنید؟ در اینصورت هیچ مشکلی برای استاد جدید، شما و استاد قبلی پیش نخواهد آمد و نیازی هم به فرصت مطالعاتی سوری نیست.

بار اگر درست متوجه نشدم بهم بگید.

Member
    رشته و دانشگاه
    University

دوست عزیز من چندین تجربه از این دست دارم که یه سری نکات رو بهت میگم شاید به دردت خورد.

1- اولا تمام مکاتباتت رو از این به بعد با زبان انگلیسی در ایمیلهات بنویس. ایمیل یک Legal Document هست که نماد امضای طرف هست. این رو میگم که یه وقتهایی همین اساتید دلال اول یه حرفی میزنن بعد زیرش میزنن مثلا اگه الان بگه اشکال نداره پس فردا ممکنه بگه چرا اسم فرد دیگه ای وارد کار شده و به ژورنال میل بزنه و...

2- ما همچین تجربه ای داشتیم. دانشجویی به کشور X واسه فرصت فرستاده شد و مقاله چاپ شد. اسم استاد راهنما و اون فرصت مطالعاتیه در مقاله چاپ شد و اسم استاد مشاور که ایرانی هم بود و هیچ کاری نکرده بود (در میانه راه اسمش حذف شده بود از پایان نامه) زده نشد حالا به هر دلیلی. این استاد مشاور هم به ژورنال شکایت کرد و نتونست هیچ کاری بکنه به چند دلیل:
    1.2-ژورنال مدرک میخواست از استاد مشاوری که هیچ کاری نکرده بود که نتونست روو کنه.
    2.2- بیشتر ژورنال ها لابی گری میکنن. یعنی حرف آدم شناخته شده تر براشون خیلی مهمتره. این رو خودم که در چندین ژورنال رویور هستم میبینم. استادی که فرصت مطالعاتی بود حرفش برش بیشتری داشت برا ژورنال.
    3.2-مدارک مستند که ایمیل های رد و بدل شده بود رو واسه ژورنال فرستادن و ژورنال تصمیم گرفت این آقا که شکایت کرده کانتریبیوشنی نداشته یا اگه حداقل داشته در حد Acknowledgement بوده نه Authorship.
    4.2- یه تعداد دلیل دیگه که الان واقعا وقت ندارم بنویسم.

3- به نظر بنده این همه فکر و خیال نداره! مقاله مقاله شماست و میتونی اسم افرادی که بهت کمک کردن رو ارد کنی استاد هم در حد خودش میتونه نظر بده و دخالت کنه. البته درک میکنم اساتید ایران ممکن هست مشکلاتی ایجاد کنن.

4- فرصت مطالعاتی یک توجیه 100% و قوی واسه کانتریبیوشن هست فقط legal ش کن. تو ایمیلها اشاره بشه و این کانتریبیوشن رد و بدل بشه که بشه یه مدرک قوی. اما فرصت مطالعاتی که با اجازه استاد و دانشگاه نباشه چه فرست مطالعاتیه آخه؟؟!! چطور ممکن هست همینجوری؟!

5- پیشنهاد: به نظرم برای فردی که قرار هست به مقاله اضافه بشه یه کانتریبیوشن سوری جور کن! مثلا به استادت بگو فلانی قسمتی از کار رو انجام داده یا کمکش کن. منظورم اینه که قانعش کن حالا با هر بهونه ای.

6-مثال: یک بنده خدایی نیاز به یک مقاله داشت برای نمیدونم بنیاد نخبگان بود فکر کنم، در شرف ازدواج هم بود و به من میل زد که اگه یه مقاله داشته باشم سربازی رو پروژه میدن بهم و میتونم نرم پادگان و غیره و زن بگیرم و فلان. پرسیدم گفتن راست میگه. اسمشو گزاشتم اما استادم قبول نمیکرد و گفت ما در قسمت تقدیر و تشکر باید منبع فاند بزنیم و ازین حرفها. من هم گفتم قسمتی از کد نویسی رو انجام داده و قانعش کردم بهر ترتیب.

7- نکته آخر در مورد ژورنال ها. هیچ قاعده خاصی ندارن. خیلی از ادیتورها مثل امثال ما هستن و به فرد شکایت کننده زیاد توجه نمیکنن و خیلیاشون سفت و سخت و پیگیر میشن. خیلیاشون هم حوصله دردسر ندارن و سریع مقاله رو Withdraw یا اگه چاپ شده باشه Retract میکنن. پس حواست باشه. به نظرم استادت رو با دلیل منطقی قانع کن. اگه این دو اتفاق بیفته خیلی به رزومه و آیندت آسیب میرسونه... حواست هم باشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز من چندین تجربه از این دست دارم که یه سری نکات رو بهت میگم شاید به دردت خورد.

1- اولا تمام مکاتباتت رو از این به بعد با زبان انگلیسی در ایمیلهات بنویس. ایمیل یک Legal Document هست که نماد امضای طرف هست. این رو میگم که یه وقتهایی همین اساتید دلال اول یه حرفی میزنن بعد زیرش میزنن مثلا اگه الان بگه اشکال نداره پس فردا ممکنه بگه چرا اسم فرد دیگه ای وارد کار شده و به ژورنال میل بزنه و...

2- ما همچین تجربه ای داشتیم. دانشجویی به کشور X واسه فرصت فرستاده شد و مقاله چاپ شد. اسم استاد راهنما و اون فرصت مطالعاتیه در مقاله چاپ شد و اسم استاد مشاور که ایرانی هم بود و هیچ کاری نکرده بود (در میانه راه اسمش حذف شده بود از پایان نامه) زده نشد حالا به هر دلیلی. این استاد مشاور هم به ژورنال شکایت کرد و نتونست هیچ کاری بکنه به چند دلیل:
    1.2-ژورنال مدرک میخواست از استاد مشاوری که هیچ کاری نکرده بود که نتونست روو کنه.
    2.2- بیشتر ژورنال ها لابی گری میکنن. یعنی حرف آدم شناخته شده تر براشون خیلی مهمتره. این رو خودم که در چندین ژورنال رویور هستم میبینم. استادی که فرصت مطالعاتی بود حرفش برش بیشتری داشت برا ژورنال.
    3.2-مدارک مستند که ایمیل های رد و بدل شده بود رو واسه ژورنال فرستادن و ژورنال تصمیم گرفت این آقا که شکایت کرده کانتریبیوشنی نداشته یا اگه حداقل داشته در حد Acknowledgement بوده نه Authorship.
    4.2- یه تعداد دلیل دیگه که الان واقعا وقت ندارم بنویسم.

3- به نظر بنده این همه فکر و خیال نداره! مقاله مقاله شماست و میتونی اسم افرادی که بهت کمک کردن رو ارد کنی استاد هم در حد خودش میتونه نظر بده و دخالت کنه. البته درک میکنم اساتید ایران ممکن هست مشکلاتی ایجاد کنن.

4- فرصت مطالعاتی یک توجیه 100% و قوی واسه کانتریبیوشن هست فقط legal ش کن. تو ایمیلها اشاره بشه و این کانتریبیوشن رد و بدل بشه که بشه یه مدرک قوی. اما فرصت مطالعاتی که با اجازه استاد و دانشگاه نباشه چه فرست مطالعاتیه آخه؟؟!! چطور ممکن هست همینجوری؟!

5- پیشنهاد: به نظرم برای فردی که قرار هست به مقاله اضافه بشه یه کانتریبیوشن سوری جور کن! مثلا به استادت بگو فلانی قسمتی از کار رو انجام داده یا کمکش کن. منظورم اینه که قانعش کن حالا با هر بهونه ای.

6-مثال: یک بنده خدایی نیاز به یک مقاله داشت برای نمیدونم بنیاد نخبگان بود فکر کنم، در شرف ازدواج هم بود و به من میل زد که اگه یه مقاله داشته باشم سربازی رو پروژه میدن بهم و میتونم نرم پادگان و غیره و زن بگیرم و فلان. پرسیدم گفتن راست میگه. اسمشو گزاشتم اما استادم قبول نمیکرد و گفت ما در قسمت تقدیر و تشکر باید منبع فاند بزنیم و ازین حرفها. من هم گفتم قسمتی از کد نویسی رو انجام داده و قانعش کردم بهر ترتیب.

7- نکته آخر در مورد ژورنال ها. هیچ قاعده خاصی ندارن. خیلی از ادیتورها مثل امثال ما هستن و به فرد شکایت کننده زیاد توجه نمیکنن و خیلیاشون سفت و سخت و پیگیر میشن. خیلیاشون هم حوصله دردسر ندارن و سریع مقاله رو Withdraw یا اگه چاپ شده باشه Retract میکنن. پس حواست باشه. به نظرم استادت رو با دلیل منطقی قانع کن. اگه این دو اتفاق بیفته خیلی به رزومه و آیندت آسیب میرسونه... حواست هم باشه.
    توضیحاتتون خیلی مفید بود فقط منظور از استاد کی بود استاد الانم یا ارشدم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University

توضیحاتتون خیلی مفید بود فقط منظور از استاد کی بود استاد الانم یا ارشدم ؟
    یک نکته دیگه که فراموش کردم اگه در زمان سابمیت مقاله خود شما هم Corresponding Author و هم First Author باشید 95% در این گونه شکایتها حق رو به شما میدن و اون استاد کاری نمیتونه بکنه.

نکته دیگه واسه بقیه دوستان عرض میکنم. استادی که واسه 1 دونه مقاله همچین کاری داره میکنه و فرست مطالعاتی صوری جور میکنه این هم از همون نوع اساتید دلال هست. پس به این افراد هم باید شک داشت! حالا من کلا گفتم منظورم همکار و استاد شما نیست.

Junior Member

سلام. من راستش ایده ام را به استادم گفتم گفت فکر کنم غلط باشه حالا اگه
    به یه استاد پر سایتش خارجی بدم که صحیح یا نطرش را در موردش بگه خلاف
    کار اخلاق علمی ؟آیا ممکنه که اون استاد خارجی عوضش کنه و به نام خودش ثبت کند؟ممنون
    استاد بعدا میتونه شاکی بشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط popali نمایش پست ها
    سلام. من راستش ایده ام را به استادم گفتم گفت فکر کنم غلط باشه حالا اگه
    به یه استاد پر سایتش خارجی بدم که صحیح یا نطرش را در موردش بگه خلاف
    کار اخلاق علمی ؟آیا ممکنه که اون استاد خارجی عوضش کنه و به نام خودش ثبت کند؟ممنون
    استاد بعدا میتونه شاکی بشه؟
    بله همه چیز امکان داره! شما اون استاد خارجی رو که نمیشناسی، احتمال برداشتن ایده هست. اگر باهاش همکاری کنید و مقاله چاپ کنید در صورتی که دانشجوی استاد فعلی هستید، میتونه مشکل ساز بشه واستون.

Junior Member

چه مشکلی ؟ خود استادم گفت اشتباهه.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط popali نمایش پست ها
    چه مشکلی ؟ خود استادم گفت اشتباهه.
    درسته که استادتون قبول نکرده ولی چون دانشجوی ایشون هستید در حال حاضر اگر با کسی دیگه کار کنید و به جایی برسه استادتون این توانایی رو داره که براتون مشکل بوجود بیاره. اگر دیگه با ایشون کار نمی کنید با هر کسی خواستید میتونید کار کنید رو این موضوع.

من می خوام یه مقاله انگلیسی ISI بنویسم حالا می خوام از مقالات انگلیسی یه سری جملات بر دارم که رفرنس نزنم بعد بعضی از کلمات این جملات رو با مترادفاش عوض کنم حالا به نظرتون شبیه همون مقاله محسوب میشه
    اگر تقلب باشه اسمم تو لیست سیاه میره
    من دانشجوی ژنتیک هستم و مطالب علمیه
    پس تغییر کمی جایز خواهد بود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)