صفحه 87 از 102 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

اره حرفتون درسته که از نظر اخلاقی درست نیست. ولی مثلا من یه ژورنال مخابرات اشپرینگر فرستادم توی مشخصات ژورنال قید کرده بود که سه ماهه تصمیم اولیه در مورد ژورنال گرفته میشه و جواب اولیه میاد، سال های قبل هم تا جایی میدونم همینجور سه ماهه جواب میدادن. منم واسه همین فرستادم، الان سه ماه هست که از موقع سابمیت هیچ تغییری نکرده و حتی زیر داوری هم نرفته، فقط ادیتور همون لحطه تعیین شد واسش. به یکی از نویسنده های ایرانی که توی همون ژورنال مقاله چاپ کرده ایمیل زدم که پروسه مقاله چقدر طول میکشه، گفت متاسفانه یک سال!! من اگه میدونستم همون اول وایلی فرستاده بودم تا الان جوابش اومده بود. من دو مقاله ام الان توی همین وضع هستن، الان با این حساب دو مقاله برای رزومه رو اینجور از دست دادم. نظرم اینه که بفرستم ژورنال وایلی شاید تا آبان و آذر جوابش اومد و بدرد اپلای کردنم خورد. بعد کلی وقت صرف کردن برای نوشتن و قوی کردن رزومه، الان جای داشتن سه مقاله برای اپلای، فقط یه مقاله دارم.
    آیا راهی وجود داره که ژورنال متوجه دلیل پس گرفتن مقاله ام نشه؟ من از این بابت هم نگرانی دارم و نمیدونم به ریسکش می ارزه یا نه. بعضی ها بدون نگرانی و با خوش شانسی همزمان چند جا سابمیت میکنن و بهتر جواب میگیرن تا منی که سعی کردم درست کار کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ameir نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید برای چک کردن plagiarism چه کار میتونم بکنم. من دو تا مقاله برای IEEE فرستادم هر دو سریعا ریجکت شدن. ژورنال اول اونجاهایی که اورلپ گرفته بودن رو واسم فرستادن، منم تصحیح کردم و رفت زیرداوری. ولی ژورنال دوم نشون نمیده کجاها رو ایراد گرفتن. من باز خودم یکم تغییر دادم ولی باز ریجکت شد.الان دیگه جرات نمیکنم مقاله ای بفرستم. اگه راهی داره که بشه این مورد رو چک کرد ممنون میشم. شنیدم بعضی از دوستان توی ukیا جاهای دیگه از طریق دانشگاه به سیستم چک سرقت ادبی ذسترسی دارن. آیا کسی هست که بتونه کمک کنه؟ خیلی ممنونم.
    سلام دوست عزیز.

وقتی مقاله ای رو یه جایی فرستادی و مشکل پلاجیریزم داشتی دیگه برای اون ژورنال نفرستش.
    چون که اونا روی شما حساس شدن و داوری با دقت و ریزبینی های بیشتری انجام خواهد شد و بهتره برای یه ژ<رنال دیگه بفرستین.

ضمنا متنهاتونو توی سایتی که دوستمون معرفی کردن بزنید میگه کجاش کپی هست. و اونوقت اون بخشو تغییر بدین.

اره حرفتون درسته که از نظر اخلاقی درست نیست. ولی مثلا من یه ژورنال مخابرات اشپرینگر فرستادم توی مشخصات ژورنال قید کرده بود که سه ماهه تصمیم اولیه در مورد ژورنال گرفته میشه و جواب اولیه میاد، سال های قبل هم تا جایی میدونم همینجور سه ماهه جواب میدادن. منم واسه همین فرستادم، الان سه ماه هست که از موقع سابمیت هیچ تغییری نکرده و حتی زیر داوری هم نرفته، فقط ادیتور همون لحطه تعیین شد واسش. به یکی از نویسنده های ایرانی که توی همون ژورنال مقاله چاپ کرده ایمیل زدم که پروسه مقاله چقدر طول میکشه، گفت متاسفانه یک سال!! من اگه میدونستم همون اول وایلی فرستاده بودم تا الان جوابش اومده بود. من دو مقاله ام الان توی همین وضع هستن، الان با این حساب دو مقاله برای رزومه رو اینجور از دست دادم. نظرم اینه که بفرستم ژورنال وایلی شاید تا آبان و آذر جوابش اومد و بدرد اپلای کردنم خورد. بعد کلی وقت صرف کردن برای نوشتن و قوی کردن رزومه، الان جای داشتن سه مقاله برای اپلای، فقط یه مقاله دارم.
    آیا راهی وجود داره که ژورنال متوجه دلیل پس گرفتن مقاله ام نشه؟ من از این بابت هم نگرانی دارم و نمیدونم به ریسکش می ارزه یا نه. بعضی ها بدون نگرانی و با خوش شانسی همزمان چند جا سابمیت میکنن و بهتر جواب میگیرن تا منی که سعی کردم درست کار کنم.
    سلام.
    دوست عزیز من یه مقاله برای یه ژ<رنال الزویر فرستادم و استاتوس مقاله در مدت دوماه و نیم with editor بود و من فکر میکردم چه اشتباهی کردم برای این ژورنال فرستادمش که حتی در دست داوری هم قرار نگرفته .ولی بعد دوماه و نیم استاتوس مقاله تغییر کرد و ریجکت شد و نظرات داورها هم برام گذاشته بود.
    پس اینم در نظر بگیرید که اینطور چیزاییم امکان داره پیش بیاد.

من نظر خودمو میگم ولی از دوستان دیگه هم بپرسید.
    بنظرم اول نتیجه اون اشپرینگر رو مشخص کنید بعد تصمیم ارسال به ژورنال واریلی رو بگیرید. چون شما وقتی مقاله ای رو ثابمیت میکنید یه تیک داره که تایید میکنید که مقاله رو بغیر از این ژ<رنال برای جای دیگه نفرستادین و اگر غیر از این باشه بلک لیست میندازن

موفق باشید

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

سلام
    ببخشید برای چک کردن plagiarism چه کار میتونم بکنم. من دو تا مقاله برای IEEE فرستادم هر دو سریعا ریجکت شدن. ژورنال اول اونجاهایی که اورلپ گرفته بودن رو واسم فرستادن، منم تصحیح کردم و رفت زیرداوری. ولی ژورنال دوم نشون نمیده کجاها رو ایراد گرفتن. من باز خودم یکم تغییر دادم ولی باز ریجکت شد.الان دیگه جرات نمیکنم مقاله ای بفرستم. اگه راهی داره که بشه این مورد رو چک کرد ممنون میشم. شنیدم بعضی از دوستان توی ukیا جاهای دیگه از طریق دانشگاه به سیستم چک سرقت ادبی ذسترسی دارن. آیا کسی هست که بتونه کمک کنه؟ خیلی ممنونم.
    سلام،معمولا ادیتور های ژورنال های معتبر با استفاده از نرم افزار هایی مخصوص این کار رو صورت میدن، من خودم چون ادیتور هستم نرم افزار PGChecker Pro رو دارم، می تونید درخواست بدید که با استفاده از نرم افزار اصلاحیه رو براتون و نسخه چک شده رو براتون می فرستم، و شیوه ی اصلاح رو براتون ارسال میکنم. چون خودم دانشجوی خارج از ایران میشم ترم آینده نمی تونم نسخه نرم افزار رو براتون بفرستم اما می تونید مقاله رو برام بفرستید تا چک رو براتون انجام بدم.
    too much busy...

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

دوستان سلام
    من یک مقاله داده بودم دست یک ژورنال ژااپنی که تمام مقالاتشو عرض 3 تا 4 ماه جواب میداد یازده ماه شد دو نامه با فاصله سه ماه فرستادیم اصلا به روی خودشونم نیاوردن بگن در چه وضعیتیه
    خیلی بدم اومد
    منم مقاله رو فرستادم جای دیگه (ژورنال ای اس ای اروپایی)
    عرض دوماه بهم گفت سیستم اندازه گیری مقالت قدیمی شده (رنگ آمیزی کروموزوم) و باید از fish , gish هزینه بردارند بری..که در ایران دانشجوی دکترا هم نمیتونه بره امکاناتشو نداریم. خلاصه گفت باید برای تایید دیتاها این دو روش هم اضافه کنی وگرنه خیلی شانس اکسپت جایی نداری...این ژورنال دومی جواب داد ژاپنیه هیچی جوابمو نداد

منم دیدم خسته شدم دو سال معطل این مقاله ام...
    فرستادمش یک ژورنال اسیایی که ای اس ای نبود و هندی بود ..گفتم چاپ بشه شرش کم بشه
    به عنوان گزارش

حالا هنوز اون ژاپنیه جواب نامه withdrawهم نداده و در این مدت مقاله اسیایی چاپ شد و رفت و تمام
    فکر کنم ژاپنیه پشت سیستم کامپیوترش مرده

اون ژورنال ژاپنی کلا مقالاتی به روش همین قدیمی رنگ امیزی چاپ میکرد و ایمپکتشم 0.2 بود ...برای همین 11 ماهی پاش نشستم
    سه سوال:
    1- این ژاپنیه بر نداره چاپ کنه شر بشه ؟؟؟؟؟ چون نگاه میکنم مقاله ما از مقالات اخیرش که به همین متود رفتن بهتره.
    2- از یکطرف اگه ببینه الان مقاله امون چاپ شده فکر کنم ما رو بلک لیست کنه!!! نه؟؟؟ چون قبل جواب ویت دراوش چاپ شد ..دیدم این که جواب نمیده بشینیم ببینیم کی ویت دراو میکنه....البته ما قبل ارسال به اسیایی براش ایمیل زدیم مقاله رو حذف کنه...ولی تا الان هیچی نگفته
    3- ایا بلک لیست همین ژورنال میشیم در این مواقع یا بلک لیست کلی همه ژورنالها؟ البته به درک که این ژاپنیه بلک لیستمون کنه ژورنال ماست و خیاری..بمیرم هم امکان نداره براش دیگه مقاله بفرستم...

اولا فکر میکردم ایمیل اشتباست...دیدم نه .قتی مقاله براش تازه سابمیت میکنی زودی جواب میده رسیده دستمون...اونقدر قدیمی اند که هنوز یک سیستم انلاین درست ندارند که ادم ببینه مقاله اش در چه وضعیتیه..مثلا ژاپنه؟؟؟ کم مونده با کبوتر بگه مقالتو بفرستمتاسفانه در زمینه سیتوژنتیک تنها دو سه مقاله ای اس ای وجود داره که یکیشون همینه...
    ویرایش توسط nadia65 : July 23rd, 2016 در ساعت 05:44 PM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من یک مقاله داده بودم دست یک ژورنال ژااپنی که تمام مقالاتشو عرض 3 تا 4 ماه جواب میداد یازده ماه شد دو نامه با فاصله سه ماه فرستادیم اصلا به روی خودشونم نیاوردن بگن در چه وضعیتیه
    خیلی بدم اومد
    منم مقاله رو فرستادم جای دیگه
    توی دو ماه بهم گفت سیستم اندازه گیری مقالت قدیمی شده (رنگ آمیزی کروموزوم) و باید از fish , gish هزینه بردارند بری..که در ایران دانشجوی دکترا هم نمیتونه بره امکاناتشو نداریم. خلاصه گفت باید برای تایید دیتاها این دو روش هم اضافه کنی وگرنه خیلی شانس اکسپت جایی نداری

منم دیدم خسته شدم دو سال معطل این مقاله ام
    فرستادمش یک ژورنال اسیایی که ای اس ای نبود و هندی بود ..گفتم چاپ بشه شرش کم بشه
    به عنوان گزارش

حالا هنوز اون ژاپنیه جواب نامه withdrawهم نداده و در این مدت مقاله اسیایی چاپ شد و رفت و تمام
    فکر کنم ژاپنیه پشت سیستم کامپیوترش مرده

اون ژورنال ژاپنی کلا مقالاتی به روش همین قدیمی رنگ امیزی چاپ میکرد و ایمپکتشم 0.2 بود ...برای همین 11 ماهی پاش نشستم
    سه سوال:
    1- این ژاپنیه بر نداره چاپ کنه شر بشه ؟؟؟؟؟ چون نگاه میکنم مقاله ما از مقالات اخیرش که به همین متود رفتن بهتره.
    2- از یکطرف اگه ببینه الان مقاله امون چاپ شده فکر کنم ما رو بلک لیست کنه!!! نه؟؟؟ چون قبل جواب ویت دراوش چاپ شد...البته ما قبل ارسال به اسیایی براش ایمیل زدیم مقاله رو حذف کنه.
    3- ایا بلک لیست همین ژورنال میشیم در این مواقع یا بلک لیست کلی همه ژورنالها؟ البته به درک که این ژاپنیه بلک لیستمون کنه ژورنال ماست و خیاری..بمیرم هم امکان نداره براش دیگه مقاله بفرستم...
    1- بعد از اکسپت شدن معمولا چند تا ایمیل راجب به اخرین تغییرات و یه سری کارهای ااری رد و بدل میشود که شما همچین کاری نکردی. پس چاپ نمیشود. در کل ارتباطی به کیفیت مقالات ندارد.
    2- نمیتونه شما را بلک لیست بکند. چون شما نه تنها جواب ریوازشون رو دادید بلکه ایمیل withdraw هم براشون فرستادید.
    3- معمولا اگر اثبات بشود که یک نویسنده اصول کپی رایت رو رعایت نکرده است، بلک لیست کلی میکنند. ولی خیلی احتمال این کار کم است.

پیشنهاد بنده اینه که شما یه ایمیل ریمایندر بدید روی ایمیل Withdraw تا دیگه از لحاظ قانونی هم خیلتون راحت بشود.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان

کسی میدونه مقررات Compendium Release در برخی مجلات دقیقا برای چیه؟ فکر کنم یک چیزی شبیه حق کپی رایت باشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من يه سوال خيلي مهم دارم، كه ممنون ميشم به من جواب بدين.
    بعد از دفاع از ارشدم، به خاطر علاقم به تحقيق يك پروژه تحقيقاتي برداشتم كه استاد راهنماي ارشدم بعد از فهميدن موضوعش خودشو به زور جا كرد توي تحقيقم و به اسم خودش و مجري طرح و من هم به عنوان همكار طرح توي دانشگاه اونو تصويب كرد، در صورتي كه تمام كار اون پروژه از ايده، پروتكل اجرا و مرحله اجرايي به عهده من بود و من حدود ١١ ماه وقت گذاشتم روي جمع آوري داده هاش، خلاصه بعد از اتمام اون پروژه مقاله انگليسيشو تا ديسكاشن نوشتم، و حالا سر يك پروژه ديگه با اون به اصطلاح استاد به مشكل برخوردم. متاسفانه ديتا و اون نصفه مقاله رو هم قبلا براش فرستادم و توي ايميلش داره.
    امروز به من گفت كه شما اون مقاله رو ننويس و خودم مينويسم، و من با شناختي كه از اين ادم دارم ميدونم برخلاف اين همه زحمتم منو حداكثر نفر سوم ميذاره.
    من واقعا از اين بابت ناراحتم چون خيلي خيلي براي اين پروژه زحمت كشيدم، به نظر شما الان چه كاري از من بر مياد؟
    و واقعا دوست دارم يه جوري اين رفتار غير اخلاقيشو جواب بدم.
    ميتونم مقاله رو سابميت كنم و اصلا اسمي از اون نيارم؟ آيا ميتونه از من شكايت كنه؟
    ايا ميتونم توي يه دانشگاه ديگه پروژه رو تصويب كنم و اسم اون استاد رو نيارم و بعد اينجوري مقاله رو سابميت كنم؟

واقعا نيازمند راهنماييتون هستم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rita100 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يه سوال خيلي مهم دارم، كه ممنون ميشم به من جواب بدين.
    بعد از دفاع از ارشدم، به خاطر علاقم به تحقيق يك پروژه تحقيقاتي برداشتم كه استاد راهنماي ارشدم بعد از فهميدن موضوعش خودشو به زور جا كرد توي تحقيقم و به اسم خودش و مجري طرح و من هم به عنوان همكار طرح توي دانشگاه اونو تصويب كرد، در صورتي كه تمام كار اون پروژه از ايده، پروتكل اجرا و مرحله اجرايي به عهده من بود و من حدود ١١ ماه وقت گذاشتم روي جمع آوري داده هاش، خلاصه بعد از اتمام اون پروژه مقاله انگليسيشو تا ديسكاشن نوشتم، و حالا سر يك پروژه ديگه با اون به اصطلاح استاد به مشكل برخوردم. متاسفانه ديتا و اون نصفه مقاله رو هم قبلا براش فرستادم و توي ايميلش داره.
    امروز به من گفت كه شما اون مقاله رو ننويس و خودم مينويسم، و من با شناختي كه از اين ادم دارم ميدونم برخلاف اين همه زحمتم منو حداكثر نفر سوم ميذاره.
    من واقعا از اين بابت ناراحتم چون خيلي خيلي براي اين پروژه زحمت كشيدم، به نظر شما الان چه كاري از من بر مياد؟
    و واقعا دوست دارم يه جوري اين رفتار غير اخلاقيشو جواب بدم.
    ميتونم مقاله رو سابميت كنم و اصلا اسمي از اون نيارم؟ آيا ميتونه از من شكايت كنه؟
    ايا ميتونم توي يه دانشگاه ديگه پروژه رو تصويب كنم و اسم اون استاد رو نيارم و بعد اينجوري مقاله رو سابميت كنم؟

واقعا نيازمند راهنماييتون هستم.
    شما به اطلاع استادتون برسونید که بعنوان پژوهشگر اصلی خودتون مقاله رو خواهید نوشت و اسم ایشون رو هم بعنوان اسم دوم میگذارید. مقاله شماست و حق دارید خودتون تمومش کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم یک راهنمایی میخواستم
    ایا میشه بعد از اکسپت مقاله
    شماره فاند رو حذف کرد
    در واقع گفته بود توی یک جمله بزنید از کجا ساپورت مالی شدید و من علاوه بر اسم دانشگاه، اسم یک موسسه همراه شماره ثبت طرح رو هم زدم
    اما الان خود استادم مخالفت کرده چرا زدی

میتونم تکه دوم بخش funding رو از انتهای مقاله تصحیح کنم. (اگر مقاله اکسپت گرفت؟) دید ادیتور خراب نمیشه...چرا تغییر دادی منبع مالیتو؟؟؟ نکنه کارت کلاهبرداریه و از این قبیل حرفا

چه دلیلی باید بیارم

دو ماهه در دست داوریه دلم نمیاد ویت دراوش کنم. شاید تا دو ماه دیگه جوابش بیاد
    موندم چکار کنم. استادم برای هزینه دریافتی از دانشگاش میگه
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)