صفحه 88 از 102 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

سلام

من یه مقاله برای یه ژورنال فرستادم که هنوز جواب داوری نیومده. اگه هنبن مقاله رو با کمی تغییر برای یه کنفرانس بین المللی هم بفرستم خلاف مقرراته یا نه؟ ایا غیر از متن باید عنوان رو هم تغییر بدم؟ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

من یه مقاله برای یه ژورنال فرستادم که هنوز جواب داوری نیومده. اگه هنبن مقاله رو با کمی تغییر برای یه کنفرانس بین المللی هم بفرستم خلاف مقرراته یا نه؟ ایا غیر از متن باید عنوان رو هم تغییر بدم؟ممنون میشم از راهنماییتون
    بله معمولا خلاف مقرراته.

سلام

ممنون از جوابتون. ولی تو یه سایتی چندین نفر این جمله رو نوشته بودن :
    فرستادن مقاله برای کنفرانس و بعد یک نسخه کامل‌تر برای ژورنال در دنیای آکادمیک کاملا مرسومه. روال بر این هست که مقاله‌ای که برای ژورنال می‌فرستید، حداقل ۳۰٪ مطالب جدید داشته باشه.

بالاخره خلافه یا نه؟ البته من اول برای ژورنال فرستادم و الان میخوام برای کنفرانس بفزستم البته اگه خلاف قانون نباشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

سلام

فرستادن مقاله برای کنفرانس و بعد یک نسخه کامل‌تر برای ژورنال در دنیای آکادمیک کاملا مرسومه. روال بر این هست که مقاله‌ای که برای ژورنال می‌فرستید، حداقل ۳۰٪ مطالب جدید داشته باشه.

بالاخره خلافه یا نه؟ البته من اول برای ژورنال فرستادم و الان میخوام برای کنفرانس بفزستم البته اگه خلاف قانون نباشه. ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله معمولا خلاف مقرراته.

با احترام به نظر دوستمون
    من نظر خودمو میدم و شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

این کار خلاف نیست. همون چیزی که خودتون فرمودید درسته
    دو مدل وجود داره
    اول اینکه ایده کار و روش مورد نظر توی یه کنفرانس ارایه میشه تا فیدبک ها دستشون بیاد و بعد ادامه میدن و برای چاپ اقدام میکنن که این کار این ریسک رو داره که گروه های دیگه از ایده استفاده کنند و زودتر کاری رو به چاپ برسونن
    دوم اینکه کاری توی یه ژورنال چاپ شده و بعد از چاپش شما میخوایید ایده اون کار و خلاصه ای ازش رو توی کنفرانسی هم ارایه کنید که تا اونجایی که من میدونم مشکلی نداره اصلا که هیچ بلکه مرسوم هم هست. شما توی خیلی از کنفرانس ها میبینید که کاری رو ارایه میکنند و میگن این کار فلان جا هم چاپ شده ما میخواستیم ایده کار رو بگیم و بعد طرح اینده شونو برای ادامه کار توضیح میدن
    یعنی به نظر من متن و تایتل رو تا جایی تغییر بدید. چکیده ای از کار ژورنالتون باشه و نه همه کار و تهش هم ایده جدیدی رو برای ادامه کارتون در اینده مطرح کنید
    کنفرانس ها معمولا یه گردهماییه علمیه و دور هم جمع میشن که از هم خبر بگیرن و بدونن کی داره چیکار میکنه یا کی چیکارا کرده و لول علمی دنیا توی اون موضوع خاص توی چه زمینه ایه...یه دید و بازدید علمیه اگه به صورت حرفه ای بهش نگاه کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام

شما فرمودید با کمی تغییر. من فرض کزدم منظورتون 4-5 درصد تغییره. اگر سی درصد مطلبتون جدیده حوب بله میشه.

با سلام
    من يك مقاله چاپ شده اسكوپوس دارم. فايل pdf كامل آن رو برام ايميل كردن خواستم بدونم آيا من اجازه قرار دادن نسخه كامل مقاله ام رو در سايت شخصي ام دارم يا نه؟ آيا قرار دادن نسخه كامل مقاله با آرم ژورنال نقض قوانين كپي رايت هست يا نه؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_behniya نمایش پست ها
    با سلام
    من يك مقاله چاپ شده اسكوپوس دارم. فايل pdf كامل آن رو برام ايميل كردن خواستم بدونم آيا من اجازه قرار دادن نسخه كامل مقاله ام رو در سايت شخصي ام دارم يا نه؟ آيا قرار دادن نسخه كامل مقاله با آرم ژورنال نقض قوانين كپي رايت هست يا نه؟
    سلام مجاز نمی باشد میتوانید لینک آنرا قرار دهید خود فایل را قرار ندهید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز خواهش من را نیز راهنمایی بفرمایید.
    من یک مقاله رو فرستادم به کنفرانس بین المللی داخلی که ارایه شفاهی قبول شد گواهینامه شم گرفتم .با توجه به اینکه موضوع مقاله اونقد جالبه و بروز که میخام برا یکی از نشزیات داخلی رشته خودم نیز بفرستم.ولی با توجه به اینکه مقاله علمی مروری هستش من زیاد نمیتونم روش تغییرات بدم آیا می توانم همان مقاله رو به نشریه داخلی بفرستم با تشکر

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_20 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز خواهش من را نیز راهنمایی بفرمایید.
    من یک مقاله رو فرستادم به کنفرانس بین المللی داخلی که ارایه شفاهی قبول شد گواهینامه شم گرفتم .با توجه به اینکه موضوع مقاله اونقد جالبه و بروز که میخام برا یکی از نشزیات داخلی رشته خودم نیز بفرستم.ولی با توجه به اینکه مقاله علمی مروری هستش من زیاد نمیتونم روش تغییرات بدم آیا می توانم همان مقاله رو به نشریه داخلی بفرستم با تشکر
    سلام.
    معمولا ارسال یک مقاله عینا به دو جا مرسوم نیست و اصلا کارایی نداره، شما صرفا فقط به شدنی بودنش نگاه نکنید و به بقیه جوانب کار هم یکم توجه داشته باشید. اول اینکه یک مقاله کنفرانسی یکم بعیده مستقیم در یک مجله علمی مروری چاپ بشه (البته به سطح اون مجله علمی مروری هم بستگی داره). دوم اینکه حداقل باید یکم تغییر تو مقاله کنفرانسیتون بدید (مثلا حدود 20%) و بعد اونو بفرستید به یک مجله علمی مروری نه اینکه چون صرقا یکی کنفرانس هست و یکی مجله یک متن رو عینا تکراری بفرستید! سوم اینکه بنده نمیدونم هدف شما از این مقالات چیه، مثلا اگه هدفتون واسه رزومه و دکتری داخل هست بازم این کار شما فایده ای نداره چون فردا روزی تو رزومه شما ببینن دوتا مقاله عین هم هست اولا یکیشو نادیده میگیرن و دوما ممکنه دید خوبی نسبت بهتون نداشته باشن.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_behniya نمایش پست ها
    با سلام
    مجلات معمولا یک مدت زمانی رو مشخص میکنن که بعد از اون شما میتونی کقاله رو رو سایت شخصیتون بذارین. مثلا یکسال یا سه سال. ولی بعضی ها هم میگن که قبل ازون میتونین اخرین نسخه ارسالی مقاله تون رو که خودتون سابمیت کرده بودین و ارم و مشخصات مجله توش نیست رو راخت بذارین و مشکلی نیست. من اما یک روش دیگه میرم اونم اینکه دو یا سه صفحه از وسط مقاله چاپ شده رو که اهمیت کمتری داره حذف میکنم و ممیذارم تو وبسایتم اینجوری چون کل مقاله نیستش و فقط ایده ی کارتون به نمایش در میاد و خواننده در ضورت علاقه محبور به دانلود مقاله از مجله میشه مشکلی نیست. شما حتی مجازید که بصورت خصوصی مقاله تون رو برای همکاران هم بفرستین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)