صفحه 91 از 102 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نوشتن مقاله را از کی باید انجام داد؟ اول فارسی بنویسم بعد انگلیسی غلط نگارشی را چه جور اصلاح کنم تمپلیت از کجا بگیرم برای ieee? کلا این کارا چند وقت ماه وقت میگره؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط popali نمایش پست ها
    نوشتن مقاله را از کی باید انجام داد؟ اول فارسی بنویسم بعد انگلیسی غلط نگارشی را چه جور اصلاح کنم تمپلیت از کجا بگیرم برای ieee? کلا این کارا چند وقت ماه وقت میگره؟
    از ابتداي کار بايد نوشتن رو شروع کنيد به هر حال intro و method که مشخصه مقاله رو از ابتدا به انگليسي بنويسيد. بايد بديد استادتون يا ويراستارهاي حرفه اي براتون تصحيح کنند. تمپليت براي اينکه آشنايي بدست بياريد در واقع همون مقالات فيلد خودتون هستند به اونها نگاه کنيد ولي هيچ وقت کپي نکنيد در زمينه رشته حودتون و زمينه مقاله تون حداقل 30-20 تا مقاله بايد بخونيد تا دستتون بياد مقاله آکادميک چطوري بنويسيد در ضمن ابتدا بايد اصول رايتينگ معمولي رو آشنا باشيد. موفق باشيد

Junior Member

سلام.میشه یک مقاله انگلیسیتون رو که چاپ شده ترجمه کنین و در یک ژورنال علمی پژوهشی به چاپ برسونید؟

Junior Member

سلام.میشه یک مقاله انگلیسیتون رو که چاپ شده ترجمه کنین و در یک ژورنال علمی پژوهشی هم به چاپ برسونید؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    سلام.میشه یک مقاله انگلیسیتون رو که چاپ شده ترجمه کنین و در یک ژورنال علمی پژوهشی هم به چاپ برسونید؟
    از نظر اخلاقی کار جالب و صحیحی نیست

Junior Member

1-اگر تنها نویسنده مقاله باشیم و مدت هاست فارغ التحصیل شده باشیم، استفاده از نام و ایمیل آکادمیک مربوط به دانشگاه مذکور درسته؟ یا پیگرد قانونی داره؟
    2-در صورت همکاری با اساتید دانشگاه مذکور و آوردن نام یکی از اون ها در مقاله چطور؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط rtto نمایش پست ها
    1-اگر تنها نویسنده مقاله باشیم و مدت هاست فارغ التحصیل شده باشیم، استفاده از نام و ایمیل آکادمیک مربوط به دانشگاه مذکور درسته؟ یا پیگرد قانونی داره؟
    2-در صورت همکاری با اساتید دانشگاه مذکور و آوردن نام یکی از اون ها در مقاله چطور؟
    بعد از فارغ التحصیلی ایمیل آکادمیکی وجود نداره و غیرفعال میشه لذا اگر تنها نویسنده باشید و بطبع کارسپاند در مکاتبات دچار مشکل خواهید شد. این کار بطور کلی اشتباه هست چون شما در حال حاضر اون افلیشن رو ندارید.
    استاد موردنظرتون میتونند افلیشن خودشون رو داشته باشند و تاثیری در افلیشن و ایمیل آکادمیک شما نخواهد داشت. موفق باشید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام.
    1- چرا پیگرد قانونی داشته باشه؟! شما به هرحال مقاله رو با نام دانشگاه خودتون ثبت میکنید، پس اگر از ایمیل آکادمیک دانشگاهتون هم استفاده کنید نباید مشکلی باشه. ولی حواستون به یک نکته باشه، بعضی از دانشگاه های کشور ما بعد از فارغ التحصیلی ایمیل آکادمیک دانشجوهاشون رو غیرفعال میکنن! (مخصوصا ایمیل دانشجوهای ارشد). پس اگر اطمینان دارید که ایمیل آکادمیک همیشه در دسترس شما خواهد بود ازش استفاده کنید.
    2- اگر استادی بوده که در پروسه نوشتن مقاله و تحقیقاتش کمکتون کرده باید اسمش رو داخل مقاله بیارید و ربطی به این نداره که کی فارغ التحصیل شدید، فقط حتما قبل از submit مقاله با اون استاد صحبت کنید و در جریان بذاریدش که در مقاله ای که قراره بفرستید دارید اسمشو می نویسید.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    بعد از فارغ التحصیلی ایمیل آکادمیکی وجود نداره و غیرفعال میشه لذا اگر تنها نویسنده باشید و بطبع کارسپاند در مکاتبات دچار مشکل خواهید شد. این کار بطور کلی اشتباه هست چون شما در حال حاضر اون افلیشن رو ندارید.
    استاد موردنظرتون میتونند افلیشن خودشون رو داشته باشند و تاثیری در افلیشن و ایمیل آکادمیک شما نخواهد داشت. موفق باشید

دوست عزیز من فارغ التحصیل شدم و ایمیل اکادمیک همه فارغ التحصیلان از جمله من همچنان فعال باقی مانده و به ما گفتن همیشه میماند
    ut.ac.ir
    به دو صورت هم بهمون ایمیل دادند که هر دو شکل فعال هست
    alumni.ut.ac.ir

اطلاع رسانی اشتباه خواهشا نفرمایید این حرف شما مصداق همه نیست.
    ضمن اینکه اگر هم حرف شما صحیح بود به وفور مقاله در بهترین ژورنالها به شما نشان میدهم که اصلا ایمیل فرد مکاتبه کننده اکادمیک نیست
    و هیچ تاثیری روی پذیرش مقاله نداره...مهم ارزش علمی مقاله است.
    اگر اسم استاد اعتبار بین المللی داشت (دارای مقاله ای اس ای بود در همان موضوع و در همان ژورنال) حقیقتا ارزش کارسپاندینگ دارد نه اینکه اثر خاصی داشته باشه چون سابقه اکسپتی خودش دید ادیتور رو مثبت میکنه
    وگرنه فرقی نمیکنه کی کارسپاندینگ باشه؟؟؟
    استاد بدون مقاله ای اس ای با دانشجو یک اعتبار را دارد...
    حضور یک استاد خارجی تازه باعث میشه از نظر ویرایش زبان مشکل برنخورند والکی به زبان مقاله چون اسیایی هستند ایراد نگیرند (البته با اجازه همون استاد خارجی)

با تشکر
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

من به استاد راهنمامم
    sms
    زدم گفتم لطفا مطالب و ایده هایم را در اختیار بقیه دانشجویانتون قرار ندهید . گفت بمن اینجا دانشگاههه و فضای باز علمی و شما یه ایده میدید و من نظرم میگم اینجوری ایده در می اید و این مسایل مربوط به استاد راهنماست نه شما اخه این فکر می کرد که من می خوام دفاع کنم یعنی من برای 1 ماه استاد مشاور گرفتم و ایده ام را بده به دانشجوی دیگرش که حدود 12 ماه است که استاد مشاور داره
    برگه ی ام را (تمدید پایان نامه ام ) تمدید کردم یکم استاد راهنمام سرخ و سفید شد
    من ان ایده را از استاد مشاورم گرفتم قبلا هم شفاهی بش گفتم ولی این زیاد یادش نیست می خواد بش بگم از
    وقتی استاد مشاور گرفتم تمامی مباحث و ایده ها با استاد مشاور اول چک میشه بعد به شما میگم

اولش میگفت شما 2 ماهه که استاد مشاور گرفتید و موضوع خوبی رسیدید ولی به دلایلی انجام ندادید باید تا حالا 2 تا مقاله میدادید و من گفتم استاد از این روش در موضوعی که 3 ماه پیش گفتم هم میشه استفاده کرد گفت ان به شما ربطی نداره شما باید تو پایان نامه تون فقط اشاره کنید به خاطر همین من فرداش همچنین sms ای بش زدم و بعد از یه دوستام پرسیدم گفت که پشت برگه ی فرم پیشرفت پروژه ایده های مطرحی و همه ی کارایی که کردی را بنویس و من برگه را دیروز تحویل دادم حالا میگم برم و اینها را پشت برگه ام بنویس ام و بدم ؟
    خدا میدونه همون پسره اسم مرجع و حتی میشه کدش را کجا پیدا کرد هم از من گرفت حالا این درسته بگه بمن ربطی نداره؟ (یه بار من یک تکه کد نوشته بودم گفتم درستش داری بم داد ولی من دیدم کار نکرد ازش استفاده نکردم )
    این بار اول استاد راهنمام نیست که موضوع را بش میده چی کار کنم؟

ممنون ببخشید همچنین سوالاتی را از شما می پرسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)