صفحه 93 از 102 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

مطالعه مقاله زیر برای روشن تر شدن دیدگاه های ژورنال های خارجی نسبت به مقالات ایرانی میتواند جالب توجه باشد:

http://link.springer.com/article/10....288-016-0329-8
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها
    مطالعه مقاله زیر برای روشن تر شدن دیدگاه های ژورنال های خارجی نسبت به مقالات ایرانی میتواند جالب توجه باشد:

http://link.springer.com/article/10....288-016-0329-8
    آقای مشیرفر، این مقاله صرفا به بحث سو استفاده از نام افراد بزرگ با ایمیلهای فیک پرداخته و چندتا کیسو رو گفته، یکی از اون کیسها ایرانی بودن اونم از دانشگاه ازاد اردبیل. همین
    و هیچ دیدگاهی رو از طرف ژورنالهای خارجی در کل به نویسندگان ایرانی اعمال نکرده.
    ما افراد بسیار زیاد معروفی در کشورمون داریم که حتی ادیتور ژورنال هستند و در کنار اساتید معروف از دانشگاههای معروف بین المللی در حال فعالیت هستند.
    به نظرم جملتون اشتباه هستش و غیر واقعی. تو ژورنال هیچ دیدگاه کلانی نسبت به تمام نویسندگان ایرانی نشده، و صرفا به عنوان یک کیس یاد شده در کنار کیس دیگع.
    ویرایش توسط MAHAN7 : December 4th, 2016 در ساعت 02:47 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    آقای مشیرفر، این مقاله صرفا به بحث سو استفاده از نام افراد بزرگ با ایمیلهای فیک پرداخته و چندتا کیسو رو گفته، یکی از اون کیسها ایرانی بودن اونم از دانشگاه ازاد اردبیل. همین
    و هیچ دیدگاهی رو از طرف ژورنالهای خارجی در کل به نویسندگان ایرانی اعمال نکرده.
    ما افراد بسیار زیاد معروفی در کشورمون داریم که حتی ادیتور ژورنال هستند و در کنار اساتید معروف از دانشگاههای معروف بین المللی در حال فعالیت هستند.
    به نظرم جملتون اشتباه هستش و غیر واقعی. تو ژورنال هیچ دیدگاه کلانی نسبت به تمام نویسندگان ایرانی نشده، و صرفا به عنوان یک کیس یاد شده در کنار کیس دیگه.
    منظورم این نیست. منظور اساسا این بود که در فضای آکادمیک جهان، آن وری ها هم آن قدر کارکشته و گرگ باران دیده هستند که اصول اخلاقی را دینامیک در نظر بگیرند و برای هر کیسی تعریف خاصی ارائه کنند.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

سلام دوستان

اگر مقاله ای به زبان فارسی با نمایه ISC چاپ کرده باشیم، مشکلی نداره بخوایم همون رو به زبان انگلیسی در مجله ای دیگر با نمایه ISI چاپ کینم؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarposhtdar نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر مقاله ای به زبان فارسی با نمایه ISC چاپ کرده باشیم، مشکلی نداره بخوایم همون رو به زبان انگلیسی در مجله ای دیگر با نمایه ISI چاپ کینم؟
    از جهت بار علمی سر تا پا اشکاله. یک چیز را دو بار چاپ کردن اصلا صورت علمی خوشی نداره
    اما اینکه فردا بیان یقه شما را بگیرن یا اتفاق این شکلی باید بگم نه. خیالتون راحت. این کار توی ایران بسیار مرسومه و شخصی میاد ی چیز را به تمام زبان های زنده دنیا چاپ میکنه.
    توصیه ام به شما اینه که این کار را نکنید. اگه کار ارزشمندی انجام دادید از همان اول به فکر مجله درست حسابی باشید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarposhtdar نمایش پست ها
    سلام دوستان

فکر میکنم اگر جایی ISC منتشر کرده باشید، فرم کپی‌رایت داده باشید که همین باعث تعهد شما به عدم انتشار مقاله پس از این میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

دوستان سلام.

من ٩ ماه روي يه موضوع پايان نامه ارشدم كار كردم و بعد از ٩ ماه كه حدود ٩٠ ٪‏ كارهامو انجام داده بودم استاد راهنمام تو دانشگاه صنعتي استانبول با يه بهانه الكي منو رد كرد و موضوع منو داد به يه دانشجوي ايرانيه ديگه. منم هم با يه استاد ديگه يه موضوع ديگه رو كار كردم و تموم كردم. و اون آقا هم اومد با همون موضوع پايان نامه قبلي كه من روش زحمت كشيده بودم كار كرد و پايان نامشو نوشت و از اون هم يه مقاله تو كنفرانس بين المللي ژئوتكنيك داد. مراحل انجام آزمايشات و نمونه متريالهاي مورد استفاده ما يكي بود. روش انجام آزمايشهامون هم مشابه و يه استاندارد مشخص داشت با وجودي كه نتايج آزمايشات من با اون آقا تقريبا مشابه هستش ولي ديتاهاي ما بالا پايين هستن و كمي هم نتيجه آزمايش من و ايشون فرق داره.
    من ازون ديتاهاي خودم استفاده كردم و يه مقاله نوشتم. حالا بنظر دوستان اگر من اين مقاله رو چاپ كنم آيا ممكنه واسه من دردسر درست بشه؟ با توجه به اينكه مقاله ايشون تو ژورنال چاپ نشده و مقاله ي كنفرانس هستش آيا چاپ كردن مقاله من تو ژورنال قانونا منعي براي من نداره؟ اخلاقا ايرادي نداره چون من براي بدست آوردن اين نتايج ٩ ماه تو آزمايشگاه زحمت كشيدم و در معرض استنشاق خاك بنتونيت بودم كه حتي باعث شد دچار آسم بشم.

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ALPARSLAN نمایش پست ها
    دوستان سلام.

من ٩ ماه روي يه موضوع پايان نامه ارشدم كار كردم و بعد از ٩ ماه كه حدود ٩٠ ٪‏ كارهامو انجام داده بودم استاد راهنمام تو دانشگاه صنعتي استانبول با يه بهانه الكي منو رد كرد و موضوع منو داد به يه دانشجوي ايرانيه ديگه. منم هم با يه استاد ديگه يه موضوع ديگه رو كار كردم و تموم كردم. و اون آقا هم اومد با همون موضوع پايان نامه قبلي كه من روش زحمت كشيده بودم كار كرد و پايان نامشو نوشت و از اون هم يه مقاله تو كنفرانس بين المللي ژئوتكنيك داد. مراحل انجام آزمايشات و نمونه متريالهاي مورد استفاده ما يكي بود. روش انجام آزمايشهامون هم مشابه و يه استاندارد مشخص داشت با وجودي كه نتايج آزمايشات من با اون آقا تقريبا مشابه هستش ولي ديتاهاي ما بالا پايين هستن و كمي هم نتيجه آزمايش من و ايشون فرق داره.
    من ازون ديتاهاي خودم استفاده كردم و يه مقاله نوشتم. حالا بنظر دوستان اگر من اين مقاله رو چاپ كنم آيا ممكنه واسه من دردسر درست بشه؟ با توجه به اينكه مقاله ايشون تو ژورنال چاپ نشده و مقاله ي كنفرانس هستش آيا چاپ كردن مقاله من تو ژورنال قانونا منعي براي من نداره؟ اخلاقا ايرادي نداره چون من براي بدست آوردن اين نتايج ٩ ماه تو آزمايشگاه زحمت كشيدم و در معرض استنشاق خاك بنتونيت بودم كه حتي باعث شد دچار آسم بشم.

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    سلام

این مطالعه به هر حال یک پروپزال داشته؟ شما پروپوزال رو خودتون نوشتید؟ اسم شما در پروپوزال هست؟ مسوولیت شما در پروژه چی نوشته شده؟ پروپوزال در سیستم دانشگاهی که بودید ثبت شده؟ فرم های درصد پیشرفت پروژه و جذب بودجه و شماره گرنت رو دارید؟ اسم شما ذکر شده؟
    اگر نتایج یکسان باشه شما بهتر هست چاپ نکنید و مطالعه رو ادامه بدید. شما باید یک مطلبی اضافه کنید یک آزمایش یک دیتای جدید یک مقایسه یک کانفرم ... باید مقاله رو به یک شکل دیگه بنویسید. به همون صورت ننویسید چون استادتون یک پابلیش در این زمینه روی نت دارند و اکسپت شده. شما براساس نتایج؛ قسمت بحث و نتیجه گیری رو چطور میتونید بنویسید وقتی دیتاها و نتایج یکسان هستند؟ ( یک مقدار بالا پایین تغییرات عمده ایجاد میکنه؟)
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام

این مطالعه به هر حال یک پروپزال داشته؟ شما پروپوزال رو خودتون نوشتید؟ اسم شما در پروپوزال هست؟ مسوولیت شما در پروژه چی نوشته شده؟ پروپوزال در سیستم دانشگاهی که بودید ثبت شده؟ فرم های درصد پیشرفت پروژه و جذب بودجه و شماره گرنت رو دارید؟ اسم شما ذکر شده؟
    موفق باشید
    ایده اصلی پروپوزال رو همون استاد راهنمای قبلی داد و من بقیه کارهای مربوط رو که تحقیق تو پروژه های مشابه انجام شده و آزمایشات و غیره بود رو انجام دادم. تقریبا از زمستان 9 ماه روی پروژه کار کردم. ولی ایشون چون یکم مشکل شخصیتی داشت و نتایج آزمایشها اون چیزی نمیشد که تو ذهن ایشون بود فکر میکرد من کم کاری میکنم بخاطر همین من سعی کردم تا آزمایشها رو بسط بدم و با کمک یکی از دوستام یه سری متریال دیگه از دانشکده معدن تهیه کردم منتها اون دوستم هم نامردی نکرد و یواشکی خودش یه سری آزمایش تو دانشکده معدن انجام داد و بدون اینکه به من بگه نتایج رو فرستاد به اون استادم تا مثلا بخواد ازش برای نوشتن اسمش تو یه مقاله باج بگیره که استاده هم عصبانی شده بود و منو صدا کرد اتاقش و گفت من دیگه این موضوع رو با شما نمیخوام کار کنم و از سوپرادوایزریت کنار میکشم و منو رد کرد. منم مجبور شدم تا روی یه موضوع دیگه پیدا کنم و با یه استاد دیگه پایان ناممو بنویسم که اونم حدود دو سال طول کشید و اندازه یه تز دکتری شد پایان نامه ارشدم.

اسم من تو پروپوزال قبلی ثبت نشده چون اون استاد بی انصاف موضوعی که من کار میکردم رو داد به یه دانشجوی ایرانی دیگه و چون من اکثر آزمایشات رو انجام داده بودم و تمام مشکلات و خطاها رو پیدا کرده بودم و اون دانشجو دیگه آزمون و خطا نداشت و راحت رفت از تجربه من استفاده کرد و سریع اون تزو نوشت البته با اضافه کردن دو متریال دیگه به متریالهای قبلی که من استفاده کرده بودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام

اگر نتایج یکسان باشه شما بهتر هست چاپ نکنید و مطالعه رو ادامه بدید. شما باید یک مطلبی اضافه کنید یک آزمایش یک دیتای جدید یک مقایسه یک کانفرم ... باید مقاله رو به یک شکل دیگه بنویسید. به همون صورت ننویسید چون استادتون یک پابلیش در این زمینه روی نت دارند و اکسپت شده. شما براساس نتایج؛ قسمت بحث و نتیجه گیری رو چطور میتونید بنویسید وقتی دیتاها و نتایج یکسان هستند؟ ( یک مقدار بالا پایین تغییرات عمده ایجاد میکنه؟)
    موفق باشید
    در قسمت نتایج در حالت کلی شبیه به هم هستن به هر حال ایشون همون آزمایشات رو با همون متریالها انجام داده منتها نتایج ما از لحاظ اعداد و ارقام یکی نیست ( هر چند نتایج آزمایش هر دوی ما نشون میده که استفاده از متریال باعث بهبود خواص خاکهای متورم میشه.) اما ارقام و جزییات مشابه هم نیستند و البته آزمایشات من تنتیجه آزمایش ایشون رو کمی نقض میکنه. در ضمن ایشون سه سال قبل اون مقاله رو داده سال 2014. حالا من 4 ماهه رو این مقاله کار کردم و تقریبا تموم شده و میخوام اینو با یه استاد ایرانی مطرح کنم و اسم ایشون رو بنویسم و البته بنویسیم که این آزمایشات رو تو ایران انجام دادم با این استاد ایرانی.
    البته باید بگم که محققای زیادی رو همین موضوع و همین مواد آزمایشات مشابه انجام دادن و ایشون و من اولین نفری نیستیم که روی این موضوع کار کردیم. بعنوان مثال عین همین آزمایش با متریال مشابه رو یه خانم ترک هم سال 2009 انجام داده و تو یه کنفرانس مقاله ارائه داده بود که باز هم اگرچه نتایج کلی بهبود خاصیت خاک را با استفاده از مواد مشابه مورد استفاده نشون میده ولی ارقام و اعداد بدست آمده در آزمایشاشون با ارقام و نتایج بنده و اون دانشجو متفاوته. یعنی میخوام بگم قبل از مقاله ی این دانشجو، مقالات مشابه زیادی نوشته شده و چاپ شده که نتایج آنها مشابه و یا بالا و پایین داشته. پس با این حساب نمیشه گفت که این دانشجو تنها کسی هست که روی این موضع کار کرده تو دنیا. من تو قسمت لیترچر ریویو از مقاله این آقا اسم بردم و نوشتم که مثلا فلان شخص این آزمایشات رو انجام داد و به این نتایج رسید منتها مثلا نتایج من نتایج ایشون رو نقض میکنه میگه که مثلا تاثیر این دو مواد به اندازه هم نیست و یکی از مواد تاثیرش بیشتر از اون یکیه در صورتی که ایشون گفتن که این مواد تاثیر همسانی بر روی خاک دارند.

باز هم اگر نظر و راهنمایی داشته باشید ممنون میشم ذکر کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)