صفحه 96 از 102 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

سلام دوستان من دو تا سوال دارم و می خوام بدونم آیا از نظر اصول علمی و اخلاقی آیا همچین کارهایی ممکنه:
    1.یک مقاله ای اومده تاثیر پدیده ی x رو تو کشور z با یه متدی بررسی کرده, حالا من میتونم پدیده ی x رو با جزییات بیشتر تو کشور p با همون متد بررسی کنم؟
    2.به یک مقاله ی بسیار جالبی برخوررم که سال قبل چاپ شده اما داده های این مقاله خیلی قدیمیه به طوری که با داده های جدید نتیجه تغییر می کنه, به نظرتون من می تونم با داده های جدید همون مقاله رو با نتایج جدید اصلاح کنم؟(منظورم کپی کردن نیست منظورم استفاده از همون متد و تو همون کانتکست اما با داده ها و نتایج جدیده)
    The art of knowing is knowing what to ignore
    "Rumi"

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanjfr نمایش پست ها
    سلام دوستان من دو تا سوال دارم و می خوام بدونم آیا از نظر اصول علمی و اخلاقی آیا همچین کارهایی ممکنه:
    1.یک مقاله ای اومده تاثیر پدیده ی x رو تو کشور z با یه متدی بررسی کرده, حالا من میتونم پدیده ی x رو با جزییات بیشتر تو کشور p با همون متد بررسی کنم؟
    2.به یک مقاله ی بسیار جالبی برخوررم که سال قبل چاپ شده اما داده های این مقاله خیلی قدیمیه به طوری که با داده های جدید نتیجه تغییر می کنه, به نظرتون من می تونم با داده های جدید همون مقاله رو با نتایج جدید اصلاح کنم؟(منظورم کپی کردن نیست منظورم استفاده از همون متد و تو همون کانتکست اما با داده ها و نتایج جدیده)
    سلام؛ من بیشتر بر اساس رشته خودم میگم، منتها کلا هم فک نمیکنم هیچکدومشون مشکی داشته باشن (حتی متداول هستن)، به هر حال میتونید (یا باید) توی مقدمه به اون کار قبلی هم اشاره کنید و توضیح بدید کار شما چه چیزی اضافه میکنه و ...

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

در اصول پاسخ هر دو سوال مثبت است.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام مسلما این کارها تکراری محسوب نمی شود منتهی خصوصا در مورد دوم در صورت عدم تغییر روش، به نظر می رسد نوآوری چندانی نداشته باشد و نتوان در مجلات خیلی خوب چاپ کرد. حداقل در رشته ما که اینگونه است. البته رشته های مختلف در این زمینه متفاوت هستند. لذا اگر بتوانید در روش تغییراتی ایجاد کنید مفیدتر به نظر می رسد.

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوستان

من هم قصد داشتم در پست اولم همین نکته را یادآور شوم و حالا که دوستمان بحث را باز گردند میگویم که در عمده مواقع کار با جابجایی داده ها ختم نمیشود.

در بسیاری از موارد استدلال برای چرایی استفاده از داده های جدید نویسنده رابه سمت ایجاد تغییرات در پایه های تیوریک کار و از انجا به احتمال زیاد تغییر روش تحلیل سوق میدهد و پای بحثهای دیگری به موضوع باز میشود . اینها حتی گاهی از اساس محتوای بحث را تغییر میدهند. یعنی در شروع کار آسان تر جلوه میکند مشکلات ولی در پس می آید که البته چالش کار دانشگاهی هم همین جور مسایل است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    سلام مسلما این کارها تکراری محسوب نمی شود منتهی خصوصا در مورد دوم در صورت عدم تغییر روش، به نظر می رسد نوآوری چندانی نداشته باشد و نتوان در مجلات خیلی خوب چاپ کرد. حداقل در رشته ما که اینگونه است. البته رشته های مختلف در این زمینه متفاوت هستند. لذا اگر بتوانید در روش تغییراتی ایجاد کنید مفیدتر به نظر می رسد.
    ویرایش توسط susighton : August 26th, 2019 در ساعت 11:20 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام دوستان
    کسی تجربه ی آرکایو مقاله داشته؟ یه مقاله ژورنال داریم که بیش از 8 ماه روش وقت گذاشتیم و احتمالا فرآیند داوری 4-6 ماه داشته باشه. الان فکر میکنم که اگر مقاله رو آرکایو نکنم شاید توی مدت داوری یکی دیگه بیاد و مشابه این کار رو آرکایو کنه و فرآیند داوری دچار مشکل بشه. اگر مقاله رو آرکایو کنم چون جنس کار review هست و به تعداد زیادی از کسایی که توی اون زمینه فعالیت داشتن رفرنس دادم شاید موقع داوری دیگه هویت نویسنده مخفی نمونه و در واقع امکانش هست تمام کسایی که توی اون زمینه خبره هستن و ممکنه داور باشن مقاله آرکایو شده رو دیده باشن و توی فرآیند داوریشون اثر بذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی تجربه ی آرکایو مقاله داشته؟ یه مقاله ژورنال داریم که بیش از 8 ماه روش وقت گذاشتیم و احتمالا فرآیند داوری 4-6 ماه داشته باشه. الان فکر میکنم که اگر مقاله رو آرکایو نکنم شاید توی مدت داوری یکی دیگه بیاد و مشابه این کار رو آرکایو کنه و فرآیند داوری دچار مشکل بشه. اگر مقاله رو آرکایو کنم چون جنس کار review هست و به تعداد زیادی از کسایی که توی اون زمینه فعالیت داشتن رفرنس دادم شاید موقع داوری دیگه هویت نویسنده مخفی نمونه و در واقع امکانش هست تمام کسایی که توی اون زمینه خبره هستن و ممکنه داور باشن مقاله آرکایو شده رو دیده باشن و توی فرآیند داوریشون اثر بذاره.

سلام اولا دلیلتون برای آرکیو کردن رو نمیفهمم، من خودم یه کار توی آرکیو دارم، شاید یکی بگه که تنها فایده این کار اینه که شما کار دیگه ای آماده سابمیت دارید و میتونید از این طریق به مقاله حاضر ارجاع بدید، هرچند رفرنس آرکیو کیفیت اون یکی کار رو میاره پایین و ممکنه داور بهش گیر بده. حداقل برداشت من از چاپ توی ارکیو اینه که بیشتر شبیه به اشتراک گذاشتن ایده با دیگران میمونه تا چاپ مقاله، یعنی دیگه مگه که نویسنده کی باشه یا چی گفته باشه وگرنه به این راحتی کسی به مقاله ارکیو (حداقل تو رشته من) ارجاع نمیده

بعلاوه یه مشکل دیگه با آرکیو اینه که بعضی نشریات اجازه این کار رو نمیدن یا اگه بدن باید حتما تحت لیسانس خاصی در ارکیو چاپ کنید (در مورد نوع لیسانسش نمیدونم که کدومش مورد قبول همه نشریات هستش، اگه اطلاع دارید به اشتراک بزارید)
    در مورد سوال آخرتون، برای من هم سوال هستش. امیدوارم دوستان حرفه ای پاسخ بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

با سلام خدمت دوستان
    من میخوام تو مقالم به دو تا figure از یه ریپورت(نه مقاله) رفرنس بدم اما دقیقا متوجه منظور این متن که از apa referencing style guide هست نشدم. این ریپورت به صورت رایگان در دسترس بود پس با این حساب همون public domain حساب میشه؟
    Reproduce or adapt copyrighted figures in your thesis or dissertation - you must get permission from the copyright holder/s for using the material in your thesis or dissertation. You don't need permission when a reprinted or adapted figure is obtained from the public domain

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط persianboy7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من میخوام تو مقالم به دو تا figure از یه ریپورت(نه مقاله) رفرنس بدم اما دقیقا متوجه منظور این متن که از apa referencing style guide هست نشدم. این ریپورت به صورت رایگان در دسترس بود پس با این حساب همون public domain حساب میشه؟
    Reproduce or adapt copyrighted figures in your thesis or dissertation - you must get permission from the copyright holder/s for using the material in your thesis or dissertation. You don't need permission when a reprinted or adapted figure is obtained from the public domain
    استفاده از عکس از هر چیزی که اپن اکسس هست نیاز به پرمیشن از صاحب امتیاز اون اثر که میخاد ناشر باشه یا خود نویسنده نداره. در این مواقع ارجاع دادن در کپشن کفایت میکنه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

APA‌ سیستم رفرنس دهی هست. معمولا در هر رشته ای یکی از سیستمها مرسوم است.خیلیها الان در کارهایشان از Harvard استفاده میکنند . بعضی از رشته ها از ونکوور یا میشیگان استفاده میکنند. بچه های حقوق ممکن است از OSCALA استفاده کنند.

اینجا هم به نظر خواسته اند از APA که در خیلی رشته ها مرسوم است استفاده شود. خیلی شبیه هاروارد است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط persianboy7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)