صفحه 53 از 64 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 634

موضوع: راهنمایی و کمک برای پذیرش تحصیلی در روسیه

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و کمک برای پذیرش تحصیلی در روسیه

با سلام دوستانی که هم اکنون در روسیه مشغول به تحصیل هستند لطفا به بنده پیام بدن!

Junior Member

سلام
    عید فطر مبارک! ممنون میشم اگه بگید با این شرایط میشه رفت روسیه و دانشگاهدخوب قبول شد؟

1:آخرین مدرک دریافت شده با معدل: کارشناسی هوافضا با معدل 16 از صنعتی ارومیه
    2:وضعیت پاسپورت:ندارم ولی گرفتنش که کاری نداره
    3:درخواست پذیرش برای چه زمانی : ترم پاییز2018
    4:دانشگاه و رشته ی مورد نظر خودتون و مقطع مورد نظر:مقطع ارشد هوافضا گرایش سازه های هافضایی و دانشگاهشم فرقی نداره هر چی رتبه بالاتر بهتر

با تشکر

Junior Member

سلام. روزتون بخیر
    لیسانس مهندسی کامپیوتر از صنعتی اصفهان معدل 13.38
    یک مقاله ژورنالی و دو کنفرانسی داخلی دارم.
    مدرک زبان ندارم نه انگلیسی و نه روسی.
    پاسپورت دارم
    برای ترم زمستان 2017 و اگر نشد برای پاییز 2018
    به نظرتون برای ارشد کدوم دانشگاه اقدام کنم و ایا من رو قبول میکنن یا نه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mihrab نمایش پست ها
    سلام
    عید فطر مبارک! ممنون میشم اگه بگید با این شرایط میشه رفت روسیه و دانشگاهدخوب قبول شد؟

1:آخرین مدرک دریافت شده با معدل: کارشناسی هوافضا با معدل 16 از صنعتی ارومیه
    2:وضعیت پاسپورت:ندارم ولی گرفتنش که کاری نداره
    3:درخواست پذیرش برای چه زمانی : ترم پاییز2018
    4:دانشگاه و رشته ی مورد نظر خودتون و مقطع مورد نظر:مقطع ارشد هوافضا گرایش سازه های هافضایی و دانشگاهشم فرقی نداره هر چی رتبه بالاتر بهتر

با تشکر
    سلام
    برای تحصیل در روسیه بهترین زمان از اردیبهشت تا آخر تیر ماه می باشد.
    اول -> مدارک تحصیل باید ترجمه کنی -> مهر دادگستری بزنی -> وزارت خارجه هم باید تایید کنه -> در آخر هم باید ببری سفارت تا تایید کنه.
    نکته فقط مدارک تحصیلی اصلا تاریخ اعتبار نداره و با آخر عمرت معتبر هست فقط باید بعد از وزارت امور خارجه ببری سفارت تا تایید کنه چون مهر وزارت خارجه هر چند سال عوض میشه بعد از تایید سفارت دیگه تا آخر اعتبار داره فقط برای مدارک تحصیلی.
    دوم -> وارد سایت سفارت روسیه بشو -> قسمت بورسیه تحصیلی -> اطلاعات مورد نظر پر کن تا شاید شانسی بورسیه بهت دادن.
    سوم -> وارد سایت وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بشو -> دفترچه تحصیلی هر کشور زده -> روسیه پیدا کن و ببین چند تا از دانشگاه های روسیه که مورد تایید هست رشته شما رو داره -> رنگینگ اون دانشگاه ها از گوگل پیدا کن و از بالا به پایین برای همه دانشگاه ها اپلای کن -> تا شاید بتونی کمک هزینه دریافت کنی.
    چهارم -> با هزینه شخصی و بدون واسطه -> سایت دانشگاه پیدا کردی قسمت پذیرش گفته چه کار کنی کاراشو انجام میدی -> هزینه تحصیل خوابگاه و .... در سایت دانشگاه مینویسند

نقل قول نوشته اصلی توسط ghovanloo نمایش پست ها
    سلام. روزتون بخیر
    لیسانس مهندسی کامپیوتر از صنعتی اصفهان معدل 13.38
    یک مقاله ژورنالی و دو کنفرانسی داخلی دارم.
    مدرک زبان ندارم نه انگلیسی و نه روسی.
    پاسپورت دارم
    برای ترم زمستان 2017 و اگر نشد برای پاییز 2018
    به نظرتون برای ارشد کدوم دانشگاه اقدام کنم و ایا من رو قبول میکنن یا نه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
    همه چیز بستگی به خودت داره -> مثلا اگه دانشگاه دولتی مسکو بخواهی پذیرش بگیری خیلی سخته و باید پول زیادی هم داشته باشی.
    نحوه پذیرش گرفتن خیلی خیلی راحت هست دانشگاه های مورد تایید پیدا می کنی -> بعد رنگینگ آنها پیدا می کنی -> بعد وارد سایت دانشگاه میشی قسمت پذیرش گفته چه کار کنی به همین راحتی
    توضیح:
    اول باید برای دانشگاه مدارک ترجمه شده به روسی که به تایید سفارت رسوندی به ایمیل به همراه پاسپورت و بقیه مدارک ارسال کنی. -> سپس دانشگاه مورد بررسی قرار میده و بهت ایمیل میزنه مشکلی نیست باید بین 150 تا 300 دلار به شماره حساب اون دانشگاه واریز کنی که میری صرافی شماره حساب دانشگاه میدی خودشون پول واریز می کنند و بهت رسید میدن دوباره این رسید برای دانشگاه ارسال می کنی یک ماه بعد دعوت نامه میاد به ایمیلت و یکی هم میره سفارت بعد به سفارت مراجعه میکنی ویزای تحصیلی میگیری میری روسیه همون دانشگاه مدارک نشون میدی بقیه موارد بهت میگن

سلام من کارشناسی ارشد مهندسی مواد دارم و زمینه تخصیصم سلول های خورشیدی هستش . تمام مدارک و مقالات آماده ست . من 2 تا سوال داشتم
    1) من مدرک زبان الان ندارم . ایا دانشگاه های روسیه امکان را میده که در روسیه زبان خودم تکمیل کنم؟
    2) روسیه کمک هزینه به دانشجویان دکترا میده یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad583 نمایش پست ها
    سلام من کارشناسی ارشد مهندسی مواد دارم و زمینه تخصیصم سلول های خورشیدی هستش . تمام مدارک و مقالات آماده ست . من 2 تا سوال داشتم
    1) من مدرک زبان الان ندارم . ایا دانشگاه های روسیه امکان را میده که در روسیه زبان خودم تکمیل کنم؟
    2) روسیه کمک هزینه به دانشجویان دکترا میده یا نه ؟
    سلام
    در روسيه اصلا لازم نيست مدرك زبان انگليسي داشته باشي روسي بخوني خيلي بهتر البته بعضي از دوستان ميرن پزشكي انگليسي مي خونن
    شما سال اول فقط بايد زبان روسي بخوني كه بهش ميگن دوره پادفك بعد ازت امتحان ميگيرن بعد ميري دانشگاه كساني كه بخوان بعد تحصيل در روسيه اقامت داشته باشند بايد حتما مدرك زبان روسي بگيرن
    كلا دكترا يكمي سخته و هر دانشگاهي هم نداره مثلا شنا نميتوني بري يك شهر دور دكترا بگيري خيلي سخت ميشه پيدا كرد كه مورد تاييد ايران هم باشه
    ولي پذيرش بهت ميدن تا آخر تير ماه حداكثر وقت داري اقدام كني
    براي هزينه ميتوني اول بورسيه اقدام كني بعد اكه نشد با دانشگاه مكاتبه كني ببيني چي ميگن
    همه چي بستگي به خودت داره كه چه رشته اي در چه مقطع تحصيلي و در كدوم شهر دانشگاه بخوني

نقل قول نوشته اصلی توسط Leang نمایش پست ها
    سلام
    در روسيه اصلا لازم نيست مدرك زبان انگليسي داشته باشي روسي بخوني خيلي بهتر البته بعضي از دوستان ميرن پزشكي انگليسي مي خونن
    شما سال اول فقط بايد زبان روسي بخوني كه بهش ميگن دوره پادفك بعد ازت امتحان ميگيرن بعد ميري دانشگاه كساني كه بخوان بعد تحصيل در روسيه اقامت داشته باشند بايد حتما مدرك زبان روسي بگيرن
    كلا دكترا يكمي سخته و هر دانشگاهي هم نداره مثلا شنا نميتوني بري يك شهر دور دكترا بگيري خيلي سخت ميشه پيدا كرد كه مورد تاييد ايران هم باشه
    ولي پذيرش بهت ميدن تا آخر تير ماه حداكثر وقت داري اقدام كني
    براي هزينه ميتوني اول بورسيه اقدام كني بعد اكه نشد با دانشگاه مكاتبه كني ببيني چي ميگن
    همه چي بستگي به خودت داره كه چه رشته اي در چه مقطع تحصيلي و در كدوم شهر دانشگاه بخوني
    دوست عزیز بینهایت ممنون بابت پاسخگویی . به نظر شما کدام دانشگاه روسیه برای رشته های فنی مناسبه ؟ و بعد از از اتمام درس ایا امکان ادامه تحصیل در دیگر کشورها نیز وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad583 نمایش پست ها
    دوست عزیز بینهایت ممنون بابت پاسخگویی . به نظر شما کدام دانشگاه روسیه برای رشته های فنی مناسبه ؟ و بعد از از اتمام درس ایا امکان ادامه تحصیل در دیگر کشورها نیز وجود داره؟
    خواهش می کنم، من به این سایت خیلی مدیون هستم هر کاری ازم بر بیاد برای دیگران انجام میدم تا آنها هم برای دیگران انجام بدن.

90% دانشگاه های روسیه در بقیه کشور ها معتبر می باشند، ولی برای اطمینان بیشتر میتونی بر اساس رنگینگ انتخاب کنی یعنی شما یک دانشگاه انتخاب می کنی که توی ایران معتبر هست ولی توی آمریکا نیست فرضا دارم میگم ولی وقتی دانشگاهی که انتخاب می کنی دارای رنگینگ خوبی در دنیا باشه دیگه خیالت برای همیشه راحت هست --> و دیگه مسئولین نمیتونن شب بخوابن و فردا اون دانشگاه بی اعتبار کنند.

بستگی داره چطوری می خواهی بری برای تحصیل اپلای کنی بورسیه بگیری با پول خودت بری و ....

پذیرش گرفتن از دانشگاه های روسی خیلی خیلی راحت هست.

در انتخاب دانشگاه کاملا دقت کنید مثلا یکی از دوستام رشته کامپیوتر داره در شرق روسیه میخونه که دانشگاهش هم رتبه خوبی در دنیا داره و هم هزینه تحصیل و دانشگاه و زندگی خیلی خیلی ارزون هست.

کلا دوستان قدم اول برای تحصیل در روسیه ابتدا ترجمه مدارک و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه و سفارت روسیه در تهران می باشد.

نکته بسیار مهم: دوستان ریز نمرات + مدرک تحصیلی همان مقطع تحصیلی میتونید در یک پلمپ بزارید تا هم پول به دادگستری و ورازت امور خارجه کم بدید هم به سفارت.

مثلا ریز نمرات دیپلم + مدرک دیپلم در یک پلپ و ریز نمرات لیسانس + مدرک لیسانس در یک پلمپ باشه.

ترجمه بستی به دارلترجمه داره ولی دادگستری برای تایید هر مدرک 60 هزار تومان میگیرد و وزارت امور خارجه برای تایید هر مدرک 27 هزار تومان میگیرد و سفارت برای تایید هر مدرک 130 هزار تومان میگیرد. قیمت ها مربوط به یک ماه پیش 1396/02/01 می باشد.

حالا اگه ریز نمرات و خود آن مدرک به هم پلمپ شده باشد فقط شما می خواهد یک بار پول دادگستری و وزارت امور خارجه و سفارت بدید ولی اگه ریز نمرات از مدرک جدا باشه باید دو برابر پول بدید.

از نظر سفارت مشکلی نداره ریز نمرات به همراه مدرک در یک پلمپ باشد.

اعتبار مدارک ترجمه شده اگه سفارت روسیه تایید کرده باشه دائمی می باشد فقط در صورتی که مدارک تحصیلی باشد و سفارت هم تایید کرده باشد