صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56

موضوع: پارتی بازی در دانشگاههای آمریکا

Junior Member mohsen12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Social Communication

پیش فرض پاسخ : پارتی بازی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    مگه آدم چقدر توانایی و طول عمر داره که بر اثر تصمیمات نادرست و ندونم کاری یه عده همه ی تلاشش به باد بره.
    آقا پژمان با این قسمت آخرش کاملا موافقم. انشاالله که هیچ کدوم اسیر این جور آدم ها و تصمیمات نشیم.

به نظرم منظور شما لینک هستش که جا می تونه مفید باشه. فرق پارتی بازی و لینک تو تبعیت از قانونه، که اولی نمی کنه اما دومی چرا.
    فرض کن من یه لینک دارم تو امریکا که حاضره ضامن من بشه موقع وام گرفتن. اگه دوست من این لینک رو نداشته باشه و بهش وام ندن دلیل نمیشه کار من رو بگه پارتی بازی!

خود پارتی بازی و رشوه و ....تا اونجایی که من شنیدم اونجا تو معاملات کلان وجود داره اما نه دیگه مثل ایران که تو مناقصه ی خرید 4 دستگاه کامپیوتر برای اداره ی بهزیستی فلان شهرستان که سرجمع سودش یکی دو میلیونه، هزار جور اتفاق می افته.

به نظر من شما داری کاملا اشتباه می کنی و یا خودت رو گول می زنی.
    من نمی خواستم دقیقا توضیح بدم که امانتداری رو رعایت کنم. اما به طور سر بسته می گم خود دوستان نظر بدن از این تابلو تر می شه پارتی بازی کرد؟
    این دوست مورد اشاره من برای یکی از رشته های دکترا در زمینه مهندسی رفته آمریکا. دانشگاه هم که طبعا دانشگاه خوبی بود زیر 500 بود اون موقع که رفت الان رو نمیدونم.

1- کلا در زمینه زبان انگلیسی در حد ببعی تخصص داشت. هنوز بعد از 3 سال که تو آمریکا هست بچه ها می گن درست نمی تونه 4 خط بنویسه.تافلش رو در حدود 30-40 شد.به طور کامل سوال ها روشانسی زد بقیه قسمت هم خالی تحویل داد. البته دقیقا نمره اش رو نگفت که براش دست نگیریم. فقط باید یه کارنامه می فرستاد آمریکا نمره اش اطلا مهم نبود.

2- حتی هنوز هم نمی دونه امتحان GRE وجود داره. با اینکه دانشگاه مورد نظر جزء شرایطش بود اما حتی امتحان هم نداد.

3- رفته بود از یه کشور عربی عجیب که معمولا هیچ ایرانی نمی ره ویزا گرفته بود. چون تو اون سفارت پارتی داشت. چون با این سطح زبانش و کلا شعورش عمرا یه سفارت نرمال برای دکترا بهش ویزا نمی داد.

4-کلا تو کمتر از 1 ماه ویزا گرفت. با کلیه مخلفاتش.

5- دانشگاه فول بورس بهش داد و فقط هزینه سفرش رو با خودش برده بود.

6- از ترس اینکه گند کارش در نیاد هیچ نوع اطلاعاتی رو سعی می کرد بروز نده. حتی تا الان.

7- هیچ نکته برجسته ای که آدم دلشو خوش کنه برا اون رفته مطلقا نداشت. نه مقاله نه معدل نه تخصص نه استعداد چندانی (البته به جز پاچه خاری). فقط آشنا و پارتی
    ویرایش توسط mr_saeed : September 3rd, 2011 در ساعت 09:56 AM

البته من نمی گم که آمریکا بده یا اینکه مشکل داره ولی از این مورد ها زیاد پیش می آد. اگه دوست داشتین بازم بگم چون یکی دو مورد دیگه هم دیدم. آدم باید کار خودشو بکنه و راه خودشو بره. هر چند از این موارد دلسرد کننده هم پیش بیاد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    من نمی خواستم دقیقا توضیح بدم که امانتداری رو رعایت کنم. اما به طور سر بسته می گم خود دوستان نظر بدن از این تابلو تر می شه پارتی بازی کرد؟
    این دوست مورد اشاره من برای یکی از رشته های دکترا در زمینه مهندسی رفته آمریکا. دانشگاه هم که طبعا دانشگاه خوبی بود زیر 500 بود اون موقع که رفت الان رو نمیدونم.
    حالا چه طور پارتی بازی کرده بود؟

دوستان عزیز و گرامی
    در نگاه به مسائل هم توجه به نکات کوچک مهمه و هم توجه به نکات ضروری و کلان!!باید مواظب باشیم چه مخالف چه موافق برای اثبات موضع هرچیزی رو به هم ربط ندیم( کاری که ما خیلی انجام میدیم با یه نگاه به جامعه میشه اینو دید)
    کلا یه چیزی عرض میکنم خیلی جنرال البته..ما ایرانی ها به شدت در تحلیل موضوعات خاکستری مشکل داریم و همیشه خدا همه چیز رو صفر و صد یا سیاه و سفید میبینیم و برای سفید یا سیاهی که طرفدارش هستیم از هیچ آسمون و ریسمون بافتنی دریغ نمیکنیم و همیشه هم با این پیش فرض وارد مباحثه میشیم که من اومدم فلانی رو توجیه کنم!!!! حالا با این خصوصیات چی از بحث ها عایدمون میشه خدا میدونه( یه نگاهی به بحث های داغ فروم اون هم توسط نخبگان و فرهیختگان جامعه نشون میده ما چگونه ایم)..خب تا اینجا درددل بود از کلیه مباحث جاری در فروم
    و اما در تحلیل پارتی بازی در اینجا و امریکا دو مورد رو باید توجه کنیم( من نمیخوام موضع مثبت نسبت به هیچ طرف داشته باشم)
    - توجه به شدت و میزان پارتی بازی در دو سرزمین مذکور
    -توجه به این مورد که پارتی بازی یعنی کسی که به چیزی برسه که حقش نیست اما اگر در جامعه ای علاوه بر این معضل شما گاهی مجبوری برای گرفتن حق خودت و جلوگیری از تضییع حقت پارتی بازی !!!! کنی اون وقت نیازه جور دیگری به اون جامعه نگاه کرد...این مورد خیلی معضلات دیگه رو نشون خواهد داد که اینجا جای بحث نیست...و البته خود این مورد هم میتونه در هرجا با شدت و ضعف همراه باشه و یا اصلا جایی این معضل نباشه
    در یک کلام پارتی بازی معلول هستش اما دوستان اینجا به عنوان یک عامل در نظر میگیرند و بحث میکنند...اگر عوامل ایجاد کننده رو بشناسیم و تحلیل کنیم میشه به نتیجه ای دست پیدا کرد که بتوانیم امیدوار باشیم به حقیقت و البته واقعیت ( و نه کامل و مطلق)نزدیک تر​ هستش.
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

1- کلا در زمینه زبان انگلیسی در حد ببعی تخصص داشت. هنوز بعد از 3 سال که تو آمریکا هست بچه ها می گن درست نمی تونه 4 خط بنویسه.تافلش رو در حدود 30-40 شد.به طور کامل سوال ها روشانسی زد بقیه قسمت هم خالی تحویل داد. البته دقیقا نمره اش رو نگفت که براش دست نگیریم. فقط باید یه کارنامه می فرستاد آمریکا نمره اش اطلا مهم نبود.

2- حتی هنوز هم نمی دونه امتحان GRE وجود داره. با اینکه دانشگاه مورد نظر جزء شرایطش بود اما حتی امتحان هم نداد.

3- رفته بود از یه کشور عربی عجیب که معمولا هیچ ایرانی نمی ره ویزا گرفته بود. چون تو اون سفارت پارتی داشت. چون با این سطح زبانش و کلا شعورش عمرا یه سفارت نرمال برای دکترا بهش ویزا نمی داد.

4-کلا تو کمتر از 1 ماه ویزا گرفت. با کلیه مخلفاتش.

5- دانشگاه فول بورس بهش داد و فقط هزینه سفرش رو با خودش برده بود.

6- از ترس اینکه گند کارش در نیاد هیچ نوع اطلاعاتی رو سعی می کرد بروز نده. حتی تا الان.

7- هیچ نکته برجسته ای که آدم دلشو خوش کنه برا اون رفته مطلقا نداشت. نه مقاله نه معدل نه تخصص نه استعداد چندانی (البته به جز پاچه خاری). فقط آشنا و پارتی
    اگه دقت کرده باشی قبلش من هم یه مثال اینطوری آوردم که دوستان فرمودن مصداق پارتی بازی نیست و ... هر چند خودمم قانع نشدم هنوز و اگه پارتی بازی هم نباشه قضیه نرمال نیست!

زیر 500 بود و خوب بود؟؟؟
    " از ترس اینکه گند کارش در نیاد هیچ نوع اطلاعاتی رو سعی می کرد بروز نده. حتی تا الان." این هم نشون میده شما خیلی از زیر و بم کارش اطلاع نداشتین

مدرک اون دانشگاه نه تو ایران ارزش داره و نه تو امریکا رقابتی. تازه دوستت زبانش مشکل داره و موقع کار پیدا کردن قطعا دچار مشکل میشه.
    ایشون در واقع به هر قیمتی می خواسته بره US. بله هستن دانشگاههای رنک پایین که با شرایط خیلی بد هم فاند میدن واسه PhD. ( داشتیم از آشناها که رنک 300 اینا پذیرش با فاند گرفت و هفته ی پیش هم رفت شیکاگو ما هم بدرقه ش کردیم تافلشم در حد 50 اینا بود GRE هم فقط شرکت کرد. بدون مقاله و .. معدل 14 دانگاه غیر انتفایی). البته مهارت پاچه خواریش در حد اعلا بود طوری که استادش (ایرنی بود) خودش I-20 رو براش آورد ایران.

اینکه دانشگاه خیلی معمولی حاضره به با همچین شرایطی پذیرش با فاند بده به نظر من پارتی بازی نیست! خوب بودجه تحقیقاتی دارند دانشجوهای تاپ هم که اونجاها اپلای نمی کنند، باید نیروی تحقیقاتیشون رو یه جوری جذب کننند دیگه.

به نظرم تنها نکته تاریک این قضیه بحث ویزاست که آره احتمال پارتی بازی با این وضعیت پذیرش و زبان بالاست.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

اگه دقت کرده باشی قبلش من هم یه مثال اینطوری آوردم که دوستان فرمودن مصداق پارتی بازی نیست و ... هر چند خودمم قانع نشدم هنوز و اگه پارتی بازی هم نباشه قضیه نرمال نیست!

زیر 500 بود و خوب بود؟؟؟
    " از ترس اینکه گند کارش در نیاد هیچ نوع اطلاعاتی رو سعی می کرد بروز نده. حتی تا الان." این هم نشون میده شما خیلی از زیر و بم کارش اطلاع نداشتین

مدرک اون دانشگاه نه تو ایران ارزش داره و نه تو امریکا رقابتی. تازه دوستت زبانش مشکل داره و موقع کار پیدا کردن قطعا دچار مشکل میشه.
    ایشون در واقع به هر قیمتی می خواسته بره US. بله هستن دانشگاههای رنک پایین که با شرایط خیلی بد هم فاند میدن واسه PhD. ( داشتیم از آشناها که رنک 300 اینا پذیرش با فاند گرفت و هفته ی پیش هم رفت شیکاگو ما هم بدرقه ش کردیم تافلشم در حد 50 اینا بود GRE هم فقط شرکت کرد. بدون مقاله و .. معدل 14 دانگاه غیر انتفایی). البته مهارت پاچه خواریش در حد اعلا بود طوری که استادش (ایرنی بود) خودش I-20 رو براش آورد ایران.

اینکه دانشگاه خیلی معمولی حاضره به با همچین شرایطی پذیرش با فاند بده به نظر من پارتی بازی نیست! خوب بودجه تحقیقاتی دارند دانشجوهای تاپ هم که اونجاها اپلای نمی کنند، باید نیروی تحقیقاتیشون رو یه جوری جذب کننند دیگه.

به نظرم تنها نکته تاریک این قضیه بحث ویزاست که آره احتمال پارتی بازی با این وضعیت پذیرش و زبان بالاست.
    با احترام و تشکر از نظر شما و بقیه دوستان عزیز به نظر من که این کار پارتی بازی هست و لا غیر در ضمن در جواب شما باید بگم

1- رنک دانشگاهش ممتازه. جزء 90 تادانشگاه های تایید شده وزارت علوم برای دکتری.
    2-در ضمن من در جریان زندگیش تو آمریکا نیستم. وگرنه زندگیش تو ایران رو که می دونم.
    3- بابا بی خیال. رنک زیر500 بده؟ مگه رنک شریف چنده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یا در طول تاریخ تمدن ما چند تا دانشگاه زیر 500 داشتیم؟!!!!!
    4- 1000 نفر هم منو می شناسن هم اونو اگه بیشتر توضیح بدم خوش ایند نیست.

حال گذشته از این بحثا اگه دانشگاه تایید شده وزارت علوم می شناسی (جزء 90 تا تایید وزارت علوم) تو آمریکا.که فاند بده درد سر هم نداشته باشه .به من معرفی کن البته فاند حتما بده. من 5-6 تا مقاله هم دارم یکی هم تو ساینس دایرکته. کلا جنسم جوره فقط معدلم خیلی خوب نیست. من که از شرایط این دانشگاه ها خسته شدم. یک دنیا ازت ممنون می شم. اگه کانادا هم بود اشکال نداره
    ویرایش توسط mr_saeed : September 4th, 2011 در ساعت 11:33 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    حالا چه طور پارتی بازی کرده بود؟
    راستش نمی تونم دقیق توضیح بدم. فقط سر بسته بهت می گم. """""""" بسوزه پدر عاشقی""""""""""" مخصوصا اگه هدف مند باشه دونسته هم باشه. تو این مملکت همه چی داره هدفمند می شه

ApplyAbroad Guru

راستش نمی تونم دقیق توضیح بدم. فقط سر بسته بهت می گم. """""""" بسوزه پدر عاشقی""""""""""" مخصوصا اگه هدف مند باشه دونسته هم باشه. تو این مملکت همه چی داره هدفمند می شه
    والا چه عرض کنم... کسی که از راه عاشقی هم ساپورت از استاد بگیره، هم کمیته پذیرش بدون زبان بهش پذیرش بده، هم افسر مهاجرت کار ویزاش رو درست کنه، هم افسر سکیوریتی تو واشنگتن کلیرش کنه، بهتره دکترا رو ول کنه بره ستاره هالیوود بشه!!! ماشالله چندتا عاشق داشته!

حالا جدی از کجا لیسانس گرفته بوده و معدلش چند بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    والا چه عرض کنم... کسی که از راه عاشقی هم ساپورت از استاد بگیره، هم کمیته پذیرش بدون زبان بهش پذیرش بده، هم افسر مهاجرت کار ویزاش رو درست کنه، هم افسر سکیوریتی تو واشنگتن کلیرش کنه، بهتره دکترا رو ول کنه بره ستاره هالیوود بشه!!! ماشالله چندتا عاشق داشته!

حالا جدی از کجا لیسانس گرفته بوده و معدلش چند بوده؟
    جناب عالی بر عکس متوجه شدین! اون خودش با یه خانمی که یه کم (خیلی) آشنا هم تو آمریکا داشت.......................

در ضمن دوست عزیز اینجا ما داریم راجع به یک سیستم صحبت می کنیم . بهتره این بحث رو کلا در مورد یه فرد خاص تموم کنم. دیگه در این مورد سوال نپرس.
    ویرایش توسط mr_saeed : September 5th, 2011 در ساعت 02:18 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)