نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام رنکینگ معتبرتر و قابل استنادتر است?

رأی دهندگان
66. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Webometric

9 13.64%
  • US NEWS

38 57.58%
  • QS

15 22.73%
  • رتبه بندی شانگهای

4 6.06%
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: کدام Ranking معتبرتر است?

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

Post کدام Ranking معتبرتر است?

سلام دوستانبه نظر شما کدام Ranking معتبرتر است? و دانشگاه های دنیا (حتی ایران),جوامع علمی, شرکت ها و کمپانی های جذب نیروی کار اعتماد بیشتری به این رنکینگ دارند? خواهش می کنم همه دوستان در این نظرسنجی شرکت کنند تا آمار قابل استنادی به دست بیاوریم.متشکرم

Junior Member kavos آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام Ranking معتبرتر است?

دوستان لطفا از جواب این درخواست دریغ نکنند برای همه مفید است.

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط kavos نمایش پست ها
    دوستان لطفا از جواب این درخواست دریغ نکنند برای همه مفید است.
    webmetric اعتبار علمي دانشگاه رو اصلا نشون نميده بلكه كامل بودن سايت اون دانشگاه رو نشون ميده همچنين پايگاه 4icu
    ولي هر سه QS & Times Magazine & Shanghai از معتبرترين ها هستن و تفاوت خيلي زيادي بين رنكينگ هاشون نيست و فقط تايمز چون بريتيش هست معمولا رتبه هاي دانشگاه هاي UK رو بالاتر از شانگهاي و QS ميگه. ولي به نظر من معدل اين 3تا رو در نظر بگيريد و حتما رنك دانشگاه توي رشته خودتون رو بررسي كنيد نه رنك كلي دانشگاه رو

ApplyAbroad Guru

جوامع علمی، شرکتها و کمپانی های جذب نیروی کار کمترین اهمیتی به این رنکینگ ها نمیدهند. تنها موضوع مهم برای اونها رزومه شماست و بس.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    جوامع علمی، شرکتها و کمپانی های جذب نیروی کار کمترین اهمیتی به این رنکینگ ها نمیدهند. تنها موضوع مهم برای اونها رزومه شماست و بس.
    به نظر من نمی تونه اینطور باشه. اینکه افراد بر اساس رزومه شون ارزیابی میشن که بدیهیه، اما مگه رزومه افراد بر اساس چی ارزیابی میشه؟ این بعیده که جایگاه دانشگاهی که فرد در اون درس خونده کمترین اهمیتی در ارزیابی ای که شرکتها و به خصوص جوامع علمی در مورد یک فرد می کنند، نداشته باشه. جایگاه دانشگاهی که یک فرد در اون درس خونده بخشی از رزومه یک فرده که در حد خودش و در کنار بسیاری عوامل دیگه می تونه تاثیرگذار باشه.

Senior Member

در مورد رنکینگها به نظر من در سطح جهانی رنکینگ تایمز (بر اساس معیار شهرت) بسیار قابل اتکاتر هست که البته در گزینه های این نظرسنجی آورده نشده.
    http://www.timeshighereducation.co.u...-rankings.html

در داخل آمریکا هم رنکینگ US News بسیار مورد توجهه.
    وبومتریک اصولا رنکینگ اکادمیک نیست. رنکینگ شانگهای هم از روش استفاده از ریزمعیارها (مثل تعداد مقاله و تعداد استاد و ...) استفاده می کنه که فارغ از اینکه چه معیارهایی و با چه وزنهایی استفاده شده باشن این روش نادرسته و می تونه رنکینگ رو بسیار distort کنه.
    ویرایش توسط سهیل : August 26th, 2011 در ساعت 01:54 AM

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

برای آمریکا که صد در صد usnews بدون بحث!!
    برای دنیا usnews هم دیتابیس خودش رو تایمز اعلام کرده//
    بقیه رو اصلا اعتماد نکنید
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    به نظر من نمی تونه اینطور باشه. اینکه افراد بر اساس رزومه شون ارزیابی میشن که بدیهیه، اما مگه رزومه افراد بر اساس چی ارزیابی میشه؟ این بعیده که جایگاه دانشگاهی که فرد در اون درس خونده کمترین اهمیتی در ارزیابی ای که شرکتها و به خصوص جوامع علمی در مورد یک فرد می کنند، نداشته باشه. جایگاه دانشگاهی که یک فرد در اون درس خونده بخشی از رزومه یک فرده که در حد خودش و در کنار بسیاری عوامل دیگه می تونه تاثیرگذار باشه.
    دوست عزیز من بر اساس تجربه کاری خودم در کانادا و دوستانم در امریکا عرض میکنم.و به شما اطمینان میدم حد اقل در مورد رشته های علوم و مهندسی که من آشنا هستم همینطوره. حالا شاید بعضی رشته های دیگر مثل MBA متفاوت باشند.

محل تحصیل شما بخودی خود ارزش ویژه ای برای گرفتن کار در صنعت و حتی کار های دانشگاهی نداره. رزومه قوی تنها عامل گرفتن کار است. منتهی مسئله این است که آن دانشگاههای تاپ موقعیتهای بهتری برای بهبود رزومه شما ایجاد میکنند. شما اگر ام آی تی یا استانفورد تحصیل کنید در مقایسه با دانشگاه پائین شانس بسیار بالاتری دارید که روی مطالب مهم روز تحقیق کنید، با صنعت ارتباط نزدیکتری داشته باشید و مقالات بهتری چاپ کنید و بهمین نحو رزومه تان قوی تر میشود. این دانشگاهها موقعیت را در اختیار شما قرار میدهند ولی دیگر بسته به شماست که چطور استفاده کنید. دوستی دارم که از استانفورد دکترا گرفته بود ولی هرگز موفق به گرفتن شغل اکادمیک نشد چون رزومه پژوهشی اش قوی نبود. در عوض افرادی را دیده ام با دکترا از دانشگاههای پائین یا حتی از کشورهای هند و چین که بخاطر رزومه بسیار قوی و کار پژوهشی خوب در دانشگاههای خوب کار گرفته اند.

به همین دلیل است که میگویند برای دکترا کار کردن با استاد راهنمای تاپ خیلی مهمتر از بودن در دانشگاه تاپ است. چون استاد راهنمای قوی ولو در یک دانشگاه متوسط میتواند امکان کارهای پژوهشی قوی تر و ارتباطات بهتر را فراهم کند.

در صنعت که اصولا محل تحصیل یا حتی رده تحصیلی تان فاقد اهمیت است. مثالی هست به نقل از رئیس شرکت اوراکل که اگر کسی تا مقطع دکترا رفت دیگر مغزش خلاقیتش را از دست داده و بدرد صنعت نمیخورد. بسیار مکرر میبینید که یک گروه پژوهشی تاپ صنعتی توسط یک لیسانسیه هدایت میشود و ده تا دکترا زیر دستش کار میکنند.
    ویرایش توسط ghlobe : August 26th, 2011 در ساعت 05:46 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز من بر اساس تجربه کاری خودم در کانادا و دوستانم در امریکا عرض میکنم.و به شما اطمینان میدم حد اقل در مورد رشته های علوم و مهندسی که من آشنا هستم همینطوره. حالا شاید بعضی رشته های دیگر مثل MBA متفاوت باشند.

محل تحصیل شما بخودی خود ارزش ویژه ای برای گرفتن کار در صنعت و حتی کار های دانشگاهی نداره. رزومه قوی تنها عامل گرفتن کار است. منتهی مسئله این است که آن دانشگاههای تاپ موقعیتهای بهتری برای بهبود رزومه شما ایجاد میکنند. شما اگر ام آی تی یا استانفورد تحصیل کنید در مقایسه با دانشگاه پائین شانس بسیار بالاتری دارید که روی مطالب مهم روز تحقیق کنید، با صنعت ارتباط نزدیکتری داشته باشید و مقالات بهتری چاپ کنید و بهمین نحو رزومه تان قوی تر میشود. این دانشگاهها موقعیت را در اختیار شما قرار میدهند ولی دیگر بسته به شماست که چطور استفاده کنید. دوستی دارم که از استانفورد دکترا گرفته بود ولی هرگز موفق به گرفتن شغل اکادمیک نشد چون رزومه پژوهشی اش قوی نبود. در عوض افرادی را دیده ام با دکترا از دانشگاههای پائین یا حتی از کشورهای هند و چین که بخاطر رزومه بسیار قوی و کار پژوهشی خوب در دانشگاههای خوب کار گرفته اند.

به همین دلیل است که میگویند برای دکترا کار کردن با استاد راهنمای تاپ خیلی مهمتر از بودن در دانشگاه تاپ است. چون استاد راهنمای قوی ولو در یک دانشگاه متوسط میتواند امکان کارهای پژوهشی قوی تر و ارتباطات بهتر را فراهم کند.

در صنعت که اصولا محل تحصیل یا حتی رده تحصیلی تان فاقد اهمیت است. مثالی هست به نقل از رئیس شرکت اوراکل که اگر کسی تا مقطع دکترا رفت دیگر مغزش خلاقیتش را از دست داده و بدرد صنعت نمیخورد. بسیار مکرر میبینید که یک گروه پژوهشی تاپ صنعتی توسط یک لیسانسیه هدایت میشود و ده تا دکترا زیر دستش کار میکنند.
    دوست من، من بر اساس تجربه کار و تحصیل خودم در اروپا و آمریکا و تجربیات دوستان و فامیلهای نزدیکم در کانادا و استرالیا و همچنین بر اساس مطالعات شخصیم در این زمینه عرض می کنم. (در ضمن من هم در مهندسی و هم در بیزینس تحصیل کردم، گرچه رشته تحصیلی نهاییم در حوزه علوم انسانیه که قاعدتا مسائلی مثل اثر اعتبار دانشگاه بر قضاوت انسانها در دایره این علوم قرار می گیرند. دانشگاهم هم همرده دانشگاههایی هست که ازشون اسم بردید. البته همه اینها ذره ای دلیل بر درست بودن یا نبودن گفته هام نمیشه.)

در ادامه به نظرم لازمه گفته قبلیم رو تکرار کنم: این بعیده که جایگاه دانشگاهی که فرد در اون درس خونده کمترین اهمیتی در ارزیابی ای که شرکتها و به خصوص جوامع علمی در مورد یک فرد می کنند، نداشته باشه. جایگاه دانشگاهی که یک فرد در اون درس خونده بخشی از رزومه یک فرده که در حد خودش و در کنار بسیاری عوامل دیگه می تونه تاثیرگذار باشه.

این گفته معناش اینه که حتی بعد از در نظر گرفتن اثر تمام عوامل دیگه (از جمله تمام اونهایی که شما نام بردید) باز هم جایگاه دانشگاه در پیدا کردن کار چه در صنعت و چه در محیط آکادمیک تاثیرگذاره.

در ضمن مسئله اثر جایگاه دانشگاه بر شغل یابی موضوعی قدیمی و شناخته شده است و بارها مورد مطالعه علمی قرار گرفته. مطالعات مرتبطش به راحتی در google scholar قابل پیدا شدن هستن. یافته های اغلب این مطالعات موید چیزی که شما میگید نیستند.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

با تشکر از نظرات شما، خواهش می کنم در نظرسنجی هم شرکت نمایید..
    متشکرم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین