نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام رنکینگ معتبرتر و قابل استنادتر است?

رأی دهندگان
66. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Webometric

9 13.64%
  • US NEWS

38 57.58%
  • QS

15 22.73%
  • رتبه بندی شانگهای

4 6.06%
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: کدام Ranking معتبرتر است?

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

پیش فرض پاسخ : کدام Ranking معتبرتر است?

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    با تشکر از نظرات شما، خواهش می کنم در نظرسنجی هم شرکت نمایید..
    متشکرم
    شما جواب هاي نظرسنجيت رو اصلاح كن و مجله تايمز هم توش بذار احتمالا فراموش كردي اينجوري كامل تر ميشه

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    دوست من، من بر اساس تجربه کار و تحصیل خودم در اروپا و آمریکا و تجربیات دوستان و فامیلهای نزدیکم در کانادا و استرالیا و همچنین بر اساس مطالعات شخصیم در این زمینه عرض می کنم. (در ضمن من هم در مهندسی و هم در بیزینس تحصیل کردم، گرچه رشته تحصیلی نهاییم در حوزه علوم انسانیه که قاعدتا مسائلی مثل اثر اعتبار دانشگاه بر قضاوت انسانها در دایره این علوم قرار می گیرند. دانشگاهم هم همرده دانشگاههایی هست که ازشون اسم بردید. البته همه اینها ذره ای دلیل بر درست بودن یا نبودن گفته هام نمیشه.)

در ادامه به نظرم لازمه گفته قبلیم رو تکرار کنم: این بعیده که جایگاه دانشگاهی که فرد در اون درس خونده کمترین اهمیتی در ارزیابی ای که شرکتها و به خصوص جوامع علمی در مورد یک فرد می کنند، نداشته باشه. جایگاه دانشگاهی که یک فرد در اون درس خونده بخشی از رزومه یک فرده که در حد خودش و در کنار بسیاری عوامل دیگه می تونه تاثیرگذار باشه.

این گفته معناش اینه که حتی بعد از در نظر گرفتن اثر تمام عوامل دیگه (از جمله تمام اونهایی که شما نام بردید) باز هم جایگاه دانشگاه در پیدا کردن کار چه در صنعت و چه در محیط آکادمیک تاثیرگذاره.

در ضمن مسئله اثر جایگاه دانشگاه بر شغل یابی موضوعی قدیمی و شناخته شده است و بارها مورد مطالعه علمی قرار گرفته. مطالعات مرتبطش به راحتی در google scholar قابل پیدا شدن هستن. یافته های اغلب این مطالعات موید چیزی که شما میگید نیستند.
    به نظر من هم يكي از مهمترين قسمت هاي رزومه قسمت مربوط به تحصيلات دانشگاهيه كه خودش به رزومه اعتبار ميده. و اين بيشتر براي FRESHER هاست كه تازه از دانشگاه فارق التحصيل شدند و دنبال كار ميگردن.
    گفتم يكي از مهمترين عوامل چون براي كسايي كه ديگه FRESHER نيستن سوابق تحقيقاتي و كاري مهمتر از سوابق تحصيلات دانشگاهيشون خواهد بود

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    شما جواب هاي نظرسنجيت رو اصلاح كن و مجله تايمز هم توش بذار احتمالا فراموش كردي اينجوري كامل تر ميشه
    بله تایمز از قلم افتاده منتها ظاهرا امکان تصحیح پست و اضافه کردن گزینه ی جدید نیست. اگر می شه شما بفرمایید، اضافه خواهم کرد.
    مرسی

Senior Member

بله تایمز از قلم افتاده منتها ظاهرا امکان تصحیح پست و اضافه کردن گزینه ی جدید نیست. اگر می شه شما بفرمایید، اضافه خواهم کرد.
    مرسی
    دوست من بهتره یه نظرسنجی دیگه با گزینه های کامل درست کنی. نتایج نظرسنجی فعلی به خاطر نقصش میتونه برای دوستان گمراه کننده باشه (حتی اگر تایمز رو الان اضافه هم بکنی، به خاطر اینکه تعدادی از دوستان پیش تر نظرشون رو قبلا دادن در حالی امکانی برای انتخاب گزینه تایمز نداشتن، نتایج این نظرسنجی دیگه نمایانگر نظرات جامعه آماری ای که در اون شرکت می کنند نخواهد بود.)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    به نظر من هم يكي از مهمترين قسمت هاي رزومه قسمت مربوط به تحصيلات دانشگاهيه كه خودش به رزومه اعتبار ميده. و اين بيشتر براي FRESHER هاست كه تازه از دانشگاه فارق التحصيل شدند و دنبال كار ميگردن.
    گفتم يكي از مهمترين عوامل چون براي كسايي كه ديگه FRESHER نيستن سوابق تحقيقاتي و كاري مهمتر از سوابق تحصيلات دانشگاهيشون خواهد بود
    حالا نمیخواهم این بحث را منحرف کنم ولی مهمترین بخش رزومه کاری شما بخش Skills است. بعد work experience، و education در آخر رزومه تون قرار میگیره. حتی برای تازه فارغ التحصیل ها هم توصیه میشه رزومه شون رو همینطوری تنظیم کنند. البته رزومه آکادمیک (یا برای کارهای دانشگاهی) فرم متفاوتی داره.

Junior Member

I think webometrics.info is more updated and sophisticated, thus suitable for us.Also, you can find ranking by country

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام
    دوستان برای ارزیابی کردن rank بعضی از دانشگاههای آمریکا مثل Michigan Tech or NJIT or U of Clemson و ... که همگی دانشگاههای نسبتا خوبی هم هستند و جز USNEWS که مورد اعتماده و WEBOMETRIC که اغلب معتقدند رتبه بندی قابل استنادی نیست در جای دیگه ای رتبه بندی نشدن، باید چه کار کرد؟ بعنی فقط باید علاوه بر USNEWS به WEBOMETRIC بسنده کرد؟؟ خواهش می کنم که راه حل ارائه بفرمایید نه اظهار نظر شخصی!!!
    متشکرم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Striker82 نمایش پست ها
    I think webometrics.info is more updated and sophisticated, thus suitable for us.Also, you can find ranking by country
    دوست من وبومتریک اصولا رنکینگ آکادمیک نیست. در لیست وبومتریک دانشگاهها صرفا بر اساس میزان مراجعه به وبسایتشون مرتب شدن. چنین ترتیبی به نظر شما چه اهمیتی می تونه برای ما دانشجویان داشته باشه؟
    می شه لیست مشابه بر اساس میزان زنگ خوردن تلفنهای دانشگاه هم درست کرد و مدام هم به روزش کرد و برای هر کشور هم تقسیم بندیش کرد. به نظر شما چنان رنکینگی مناسبه یا اصولا ارتباطی به ما داره؟
    به نظرم به راحتی میشه با اندکی تفکر مناسب، نامناسب و مطلقا بی ربط رو از هم تشخیص داد.

Senior Member

سلام
    دوستان برای ارزیابی کردن rank بعضی از دانشگاههای آمریکا مثل Michigan Tech or NJIT or U of Clemson و ... که همگی دانشگاههای نسبتا خوبی هم هستند و جز USNEWS که مورد اعتماده و WEBOMETRIC که اغلب معتقدند رتبه بندی قابل استنادی نیست در جای دیگه ای رتبه بندی نشدن، باید چه کار کرد؟ بعنی فقط باید علاوه بر USNEWS به WEBOMETRIC بسنده کرد؟؟ خواهش می کنم که راه حل ارائه بفرمایید نه اظهار نظر شخصی!!!
    متشکرم
    دوست من وبومتریک اصولا رنکینگ آکادمیک محسوب نمیشه که قابل استناد بودن یا نبودنش محل بحث باشه. اگر دانشگاهی در US News هست دیگه چرا در رنکینگ دیگه دنبالش می گردید؟ دقت کنید که دانشگاههایی که US News بهشون رنک عددی دقیق نداده و فقط اسمشون رو در یک گروه قرار داده، واقعا بهتره به دید دانشگاههای همرده نگاه بشن و دنبال این نبود که دوباره فهمید حالا این دانشگاه بهتره یا اون یکی.
    اما شما به راحتی می تونید با توجه به رشته تون ببینید بین دو یا چندتا دانشگاه همرده کدومشون در رشته و گرایش شما فعال تره و کارهای تحقیقاتیش به علائق شما نزدیکی بیشتری داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    دوست من وبومتریک اصولا رنکینگ آکادمیک نیست. در لیست وبومتریک دانشگاهها صرفا بر اساس میزان مراجعه به وبسایتشون مرتب شدن. چنین ترتیبی به نظر شما چه اهمیتی می تونه برای ما دانشجویان داشته باشه؟
    می شه لیست مشابه بر اساس میزان زنگ خوردن تلفنهای دانشگاه هم درست کرد و مدام هم به روزش کرد و برای هر کشور هم تقسیم بندیش کرد. به نظر شما چنان رنکینگی مناسبه یا اصولا ارتباطی به ما داره؟
    به نظرم به راحتی میشه با اندکی تفکر مناسب، نامناسب و مطلقا بی ربط رو از هم تشخیص داد.
    در این سایت درباره رنکینگ این توضیح اومده:
    indicators were obtained from the quantitative results provided by the main search engines as follows:
    Size (S). Number of pages recovered from four engines: Google, Yahoo, and Bing Search.
    Visibility (V). The total number of unique external links received (inlinks) by a site, according to Yahoo Site Explorer.
    Rich Files (R). After evaluation of their relevance to academic and publication activities and considering the volume of the different file formats, the following were selected: Adobe Acrobat (.pdf), Adobe PostScript (.ps), Microsoft Word (.doc) and Microsoft Powerpoint (.ppt). These data were extracted using Google, Yahoo and Bing.
    Scholar (Sc). The data is a combination of items published between 2006 and 2010 included in Google Scholar and the global output (2004.-2008) obteined from Scimago SIR.
    The four ranks were combined according to a formula where each one has a different weight but maintaining the ratio 1:1:
    The inclusion of the total number of pages is based on the recognition of a new global market for academic information, so the web is the adequate platform for the internationalization of the institutions. A strong and detailed web presence providing exact descriptions of the structure and activities of the university can attract new students and scholars worldwide.
    The number of external inlinks received by a domain is a measure that represents visibility and impact of the published material, and although there is a great diversity of motivations for linking, a significant fraction works in a similar way as bibliographic citation.
    The success of self-archiving and other repositories related initiatives can be roughly represented from rich file and Scholar data. The huge numbers involved with the pdf and doc formats means that not only administrative reports and bureaucratic forms are involved. PostScript and Powerpoint files are clearly related to academic activities.

ایا این به نظر شما فقط بر اساس مراجعه به وبسایتشون است؟ مگه امارگیری میکنن؟! این که درسته شما دیگری رو به بی فکری متهم کنی؟؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین