صفحه 10 از 232 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط rambodsharifi نمایش پست ها
    الان تماس گرفتن با بانک پاسارگاد مرکزی و گفته یا خود فرد یا ولی اون باید تو اون شعبه بانک حساب داشته باشه و مشتری خوب باشه تا بدن!!!!! یعنی اگه بخوام نامه رو واسه بانک پاسارگاد شعبه میداماد بگیرم باید یا خودم یا پدرم تو اون شعبه حتما حساب باز کرده باشیم! الان همه ی شما اینجوری بودین؟؟
    بانک پاسارگاد شاید تازگی ها بهتر شده باشه، اما تا 2- ماه پیش خیلی براشون منم بود که مشتریشون باشی. اما مواردی هم بوده که مثلا در بانک پارسیان یا بانک ملت که اون دانشجو مشتری اون بانک نبوده.
    اول پیشنهاد میکنم با شعبه خودتون توی پاسارگاد هماهنگ کنید، و همچنین با بقیع بانک ها هم صحبت کنید.
    در ضمن، گواهی پرداخت شهریه رو هم از دانشگاه بگیرید. مبلغی هم که به برادرتون میدن بسته به نامه وزارت علوم به بانک، بر اساس تعداد ماه های موجود در نامه تعیین میشه.

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    یه سوال دیگه !!
    آیا لازمه که گواهی تایید شده سفارت رو به آدرس خاصی ایمیل کنم؟
    چون توی تاپیک های قبلی خوندم که یه سری فایل رو علاوه بر آپلود باید ایمل کرد!
    نه خیر، اون مال زمانیه که شما اصل پذیرش رو ندارید و دانشگاه شما باید پذیرش رو به یه آدرس خاصی ایمیل کنه. اون گواهی مستقیما باید بره وزارت علوم.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haji نمایش پست ها
    محمدجان در تعهد من فقط نوشته بود گواهی اشتغال به تحصیل که به تایید سفارت ایران در کشور مربوطه رسیده باشد و صحبتی از رسید نشده بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86 نمایش پست ها
    ضمانت اجرای تعهد بعضی از دوستان این بوده که 20 درصد مبلغ رو بانک نگه میداره اما این تعهد های کتبی که بانک میگیره چه مسئولیتی به همراه داره؟ منظورم اینه که اگه گواهی رو نفرستید چی میشه؟ ممنون از جوابتون
    نامه ای که haji در موردش صحبت کرده نامه ای هست که از وزارت علوم گرفته شده. در تمام نامه های وزارت علوم، در صورتی که اشتغال به تحصیل نداشته باشیم، همین متن نوشته میشه و نه بیشتر. ضمانت یا تعهدی که بانک میگیره در این نامه وزارت علوم مشخص نیست و به بانک بستگی داره.
    در مورد ضمانت اجرای تعهد کتبی که شما به بانک میدید ظاهرا و تا اونجایی که من از شعبه مرکزی بانک ملت و یکی از مسئول های واحد ارزی اونجا پرسیدم میگفتن که ضمانتی نداره و بانک نمیتونه به این راحتی با شما کاری کنه مگه اینکه از طریق دادگاه اقدام کنه. اما اگه وثیقه 20% رو بردارن خوب قضیه فرق میکنه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Champion

سلام به همه
    وزارت علوم اگه نوع ويزا دانشجويي نباشه براش مهمه؟ من نامه پذيرش دارم اما ويزام مهاجرتيه و تو پاسپورتم كه ويزا هست كاملا مشخص نوشته مهاجرتي نوع ويزا رو.
    ممنونم

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    سلام به همه
    وزارت علوم اگه نوع ويزا دانشجويي نباشه براش مهمه؟ من نامه پذيرش دارم اما ويزام مهاجرتيه و تو پاسپورتم كه ويزا هست كاملا مشخص نوشته مهاجرتي نوع ويزا رو.
    ممنونم
    اگر منظورتون اینه که یه پذیرش دارید که فقط میخواهید ازش برای گرفتن ارز استفاده کنید و قصد رفتن به دانشگاه رو ندارید، باید بگم خیر، چون نامه پذیرش شما اول باید به تایید سفارت اون کشور برسه، اما اگر طبق قانون سفارت کشور مربوطه ویزای شما به عنوان دانشجو، مهاجرتی صادر شده (بعضی از کشور ها ویزای دانشجوها رو دفعه اول مهاجرتی صادر میکنن) مشکلی وجود نداره.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از پاسختون
    نه من واقعا قصد تحصیل دارم
    کشوری که میگم کاناداست
    ویزای مهاجرتی کانادا رو گرفتم
    با این اوصاف، اگه من پذیرشم به تایید سفارت کانادا در تهران برسه و مراحل گرفتن ازر دانشجویی رو از اول که سایت نشا هست و ... طی کنم و موقع ارائه مدارک ویزامو که وزارت علوم دید( که کاملا مشخصه که immigrant هست نوعش) مسئول براش نوع ویزا اهمیت داره؟؟
    ممنونم

-----------------------
    شرایط خاصی داره مگه تایید پذیرش از یه دانشگاه خوب کانادایی توسط سفارت کانادا تو تهران؟!
    بله همینطوره، منتها از اونجایی که شما بهتر از من واقفید قوانین در این مملکت سر و ته نداره. تا امروز با شرایط شما هیچ مشکلی برای این کار وجود نداشته اما فردا رو نمیدونم! شنیدم جدیدا سعی میکنن به هر بهانه ای یه خورده از شلوغی اونجا کم کنن واسه همین ممکنه یه گیرایی بدن. بهتره خودتونم یه استعلام از وزارت علوم بگیرید اگر تهران هستید. اگر نیستید به ایمیل زیر سوالتونو بفرستید و بپرسید
    eshteghal.tahsil@gmail.com
    ezamazad@iranscholarship.net

تایید پذیرش توسط سفارت هیچ شرایط خاصی نمیخواد، از اونجایی که اونها میدونن شما داری برای تحصیل میری اونجا نامه پذیرش شما رو تایید میکنن.

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    ممنون!!
    خیلی بد شد.فقط یه چیزی!این ارز ها شامل bank statementسفارت ها هم میشه؟اخه هرچی خواندم همش در مورد شهریه دانشگاه بوده.مثلا دانشگاه های المان شهریه ندارند و سفارت هم برای دادن ویزا 8000یورو میخواد.میشه از این ارز دولتی استفاده کرد؟!
    سلام حسن جان
    متاسفانه خیر، چون برای گرفتن این ارز شما حتما قبلش باید ویزا داشته باشید یعنی نمیتونید برای مراحل ویزا از این تسهیلات استفاده کنید. در واقع این تسهیلات برای هزینه زندگی و شهریه دانشگاهه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

سلام
    من 2 تا سوال داشتم. توی صفحات قبل راجع به گرفتن ارز برای کسایی که پذیرش داشتند ولی دیفر کردن پذیرششون رو خوندم. حالا کسی که پذیرش داره و ویزای دانشجویی هم داره ولی مرخصی گرفته و ایرانه هم میتونه ارز رو بگیره؟ ( شهریه دانشگاه رو هم بصورت سالیانه پرداخت کرده)

سقف پول ماهیانه 1000 دلاره. بعضی کشورها هستند که هزینه ماهیانه کمتر از 1000 دلار میشه. برای اونا چجوری محاسبه میشه؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    سلام
    من 2 تا سوال داشتم. توی صفحات قبل راجع به گرفتن ارز برای کسایی که پذیرش داشتند ولی دیفر کردن پذیرششون رو خوندم. حالا کسی که پذیرش داره و ویزای دانشجویی هم داره ولی مرخصی گرفته و ایرانه هم میتونه ارز رو بگیره؟ ( شهریه دانشگاه رو هم بصورت سالیانه پرداخت کرده)

سقف پول ماهیانه 1000 دلاره. بعضی کشورها هستند که هزینه ماهیانه کمتر از 1000 دلار میشه. برای اونا چجوری محاسبه میشه؟
    دوست عزیز، شما بعد از گرفتن ارز متعهد میشید که ظرف مدت 6 ماه نامه اشتغال به تحصیل و رسید شهریه که به تایید سفارت ایران در کشور مربوطه رسیده رو به بانک تحویل بدید، یعنی حتی اگه رسید رو داشته باشید ولی گواهی اشتغال به تحصیل نداشته باشید بازم به تعهدتون عمل نکردید اگر ندید مسلما این آخرین باری خواهد بود که ارز دانشجویی دریافت میکنید. پس می تونید بگیرید، اما اینکه در آینده هم میتونید یا نه بستگی به خودتون داره.

اگر کشور مربوطه طوری باشه که خیلی تابلو باشه مثلا هند، خوب احتمال داره اون حد رو ندن و از شما بخوان تا مدرکی از دانشگاه نشون بدین که هزینه مینیمم زندگی در اون شهر رو نشون بده ولی برای کشورهای اروپایی و آمریکایی همون 1000 تا رو معمولا میدن خیلی بهش حساس نیستن. ولی در کل باید بگم فرمولی وجود نداره.
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 2nd, 2012 در ساعت 10:17 PM

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    ممنون دانیال عزیز.
    بعضی از بچه ها نوشتن برای یک ترم 5000 تا گرفتن که میشه سالی 10000 تا. ولی بعضیا میگن 12 تا 1000 دلار برای یک سال، که میشه 12000 دلار. کدومش درسته؟
    مبنای محاسبه داره؟ تاریخ شروع ترم تا پایان ترم رو در نظر میگیرن؟ چون دانشجوها معمولا ترمشون همون 5 ماه طول میکشه.
    این کاملا به بانک بستگی داره، اگر بخواد ترمی بهتون بده 5000 تا میده و اگر بخواد سالیانه بده 12000 تا میده. من هر دو نوعشو دیدم. در قانون اومده ماهی 1000 تا و به تعداد ماه اشاره نکرده، ولی فکر میکنم از اونجایی که جدیدا نامه وزارت علوم به صورت ترمی صادر میشه همون 10000 تا خواهد بود.