صفحه 2 از 232 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : گرفتن ارز با نرخ دولتی با نامه از وزارت علوم

کسایی که بصورت کاغذی قبلا تشکیل پرونده دادند باز باید تو نشا عضو بشن ؟
    آخه الان من معافیت تحصیلی دارم و جز هیچ کدوم از این مواردی که این بصورت پیش فرض داره نیستم

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    کسایی که بصورت کاغذی قبلا تشکیل پرونده دادند باز باید تو نشا عضو بشن ؟
    آخه الان من معافیت تحصیلی دارم و جز هیچ کدوم از این مواردی که این بصورت پیش فرض داره نیستم
    اصولا نشا برای کسایی که میخوان معافیت تحصیلی بگیرن درست شده. ولی برای ارز دانشجویی هم استفاده میشه. برای همین کسایی که معافیت یا پایان خدمت دارن وقتی میخوان تو نشا تشکیل پرونده بدن باید اسکن کارتشون رو یه جایی آپلود کنن. هرچند که جایی برای کارت پایان خدمت نداشت اون موقع. تشکیل پرونده هم 5 دقیقه بیشتر زمان نمیبره پس تشکیل بدید راحت ترید و لازم نیست برید الکی چونه بزنید و وقتتون تلف نمیشه.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط emad7105 نمایش پست ها
    من پذیرش از بلژیک دارم و هنوز تهران هستم و هفته آینده برای اولین بار وارد بلژیک می شم و تازه در دانشگاه ثبت نام می کنم. چند ت سوال داشتم:

1. در نامه پذیرش من مبلغی ذکر نشده ، باید از دانشگاه یه نامه رسمی درخواست کنم که مبلغ داشته باشه؟

2. برای هزینه زندگی، وزارت علوم یک جا کل مبلغ را نامه می ده ، یا ماهانه می ده؟

3. تعداد ماه ها را بر اساس طول تحصیل محاسبه می کنند یا مدت زمان اعتبار ویزا؟

4. منزل ما سعادت آباد (تهران) هستش ، چه بانکی را برای این کار پیشنهاد می کنید؟
    1- الان دانشگاه بهتون به صورت رسمی چیزی نمیده در قالب نامه آفرتون یا پذیرش ندارید هیچی؟ قاعدتا توی نامه آفرتون باید باشه. اگه نیست بگید دانششگاه بهتون بده تا توی بانک درد سر نداشته باشید. (سلیقه بانک)
    2- به تعداد ماه هایی که توی نامه وزارت علوم به بانک گفته شده. (اصولا اینطوریه ولی من دیدم جایی یک جا هم داده!)
    3- طول تحصیل
    4- بانک رو بگردید پیدا میکنید. تا یک ماه پیش که ملت، سامان، پارسیان و حتی پاسارگاد رو من دیدم کسی گرفته باشه. هر شعبه هم ممکنه یه ارز بده. یکی دلار، پوند، یورو....... ولی دلار اگه بخواید که راحت تره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Helsinki University/Networking and services

سلام به همه دوستان،خصوصا میلاد عزیز که اطلاعاتشون رو در اختیار همه میزارن

من میخوام 3 تا 4 ماه دیگه برم فنلاند و هنوز ویزا ندارم.میخواستم ببینم بدون ویزا هم ارز میدن یا نه؟ و اینکه شما یورو از چه بانکی دقیقا گرفتی ،من مشهد هستم و اینجا یورو نمیدن بانک ها(تا جایی که من سوال کردم) میخواستم ببینم شما از کدوم بانک و کدوم شعبه گرفتی که من بیام تهران برم اونجا صحبت کنم.اگر چند بانک رو میشناسی که یورو میدن اسم همشونو بگی ممنون میشم.در نهایت میشه بگی چقدر یورو میدن به ازای هر ماه؟ همون 1000 تا آیا؟

با تشکر قبلی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amargir666 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،خصوصا میلاد عزیز که اطلاعاتشون رو در اختیار همه میزارن

من میخوام 3 تا 4 ماه دیگه برم فنلاند و هنوز ویزا ندارم.میخواستم ببینم بدون ویزا هم ارز میدن یا نه؟ و اینکه شما یورو از چه بانکی دقیقا گرفتی ،من مشهد هستم و اینجا یورو نمیدن بانک ها(تا جایی که من سوال کردم) میخواستم ببینم شما از کدوم بانک و کدوم شعبه گرفتی که من بیام تهران برم اونجا صحبت کنم.اگر چند بانک رو میشناسی که یورو میدن اسم همشونو بگی ممنون میشم.در نهایت میشه بگی چقدر یورو میدن به ازای هر ماه؟ همون 1000 تا آیا؟

با تشکر قبلی
    سلام،
    نخیر، باید ویزا رو داشته باشید. من از سامان گرفتم. ببینید توی بانک روز به روز و شعبه به شعبه همه چیز فرق میکنه. بستگی داره اون بانک کدوم ارز رو داشته باشه و برای همین هم ممکنه یه روز دلار بدن، یه روز یورو. باید بگردید. همه شعبه هایی رو که فکر میکنید ممکنه داشته باشن بگردید از تهران اومدن راحت تره.

برای هر ماه 1000 دلار میدن یا معادل دلار در همون ارز. این مبلغ بستگی داره به نرخ تبدیل ارز در همون روز که ارز رو میگیرید. برای من تقریبا شد ماهی 730 یورو.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza632 نمایش پست ها
    من چهار شنبه هفته پیش با معرفی نامه وزارت علوم رفتم بانک ملی دلار آمریکا رو 11926 ریال خریدم.من فکر کنم سرم کلاه گذاشتن چون قرار بوده فقط ارز مسافرتی به نرخ بازار فرعی فروخته بشه نه ارز دانشجویی.کسی این چند روزه ارز دانشجویی خریده؟کلا نظرتون چیه؟
    نرخ بازار فرعی خیلی بیشتره....
    ولی این نرخ هم بالاست...........از اینجا بررسی کنید ببینید در ای تاریخو نرخ بانکو چن بوده؟

Member alireza632 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد برق پلی تکنیک مونترال

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

امروز زنگ زدم بانک مرکزی گفتن که بانک اشتباه کرده و نباید به نرخ بازار فرعی میداده.12500 دلار آمریکا از بانک ملی شعبه ایثار.بلوار کشاورز بین میدون ولیعصر و خیابون فلسطین
    نقل قول نوشته اصلی توسط EbliiS نمایش پست ها
    عليرضا جان من فكر ميكنم كه كلا ارز مسافرتي اعم از دانشجويي و پزشكي با نرخ فرعي فروخته ميشه ، فقط در موارد فوق مقدار بيشتري تخصيص داده ميشه.
    شما چند دلار گرفتيد و ار كدوم بانك ملي؟

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام خدمت همه ی دوستان
    من چند ماه پیش توی تلویزیون دیدم که آقای بهمنی (مدیر عامل بانک مرکزی) گفتند که به دانشجویان 30.000$ ارز دانشجویی با نرخ دولتی می دیم! می خواستم از دوستان بپرسم که این مسئله هنوز هم صحت داره؟ و اگر همچنین قانونی هست شرایط دریافتش چیه و چه موقعی و از چه طریقی باید اقدام کرد؟
    متشکرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان
    من چند ماه پیش توی تلویزیون دیدم که آقای بهمنی (مدیر عامل بانک مرکزی) گفتند که به دانشجویان 30.000$ ارز دانشجویی با نرخ دولتی می دیم! می خواستم از دوستان بپرسم که این مسئله هنوز هم صحت داره؟ و اگر همچنین قانونی هست شرایط دریافتش چیه و چه موقعی و از چه طریقی باید اقدام کرد؟
    متشکرم
    اول اینکه پستهای قبلیو خوب بخون!
    بعد اینکه منظور بهمنی همون ۱۵۰۰۰ تا به علاوه ماهی ۱۰۰۰ تا بوده که در مجموع میشه ۲۷۰۰۰ تا...اون ۳۰۰۰ تای باقی ماندشم....
    ویرایش توسط atabak-aut : November 9th, 2011 در ساعت 06:35 AM

Junior Member

با نامه وزارت علوم رفتم بانک، میگه باید 20% وثیقه بذارم و بعدا گواهی ای که به تایید کنسول ایران رسیده باشه رو بفرستم تا آزادش کنن. درسته؟ یا میخوان منو بپیچونن؟